On i ja

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Lina B.
Posts: 22
Joined: Wed Nov 15, 2006 7:29 pm

Post by Lina B. »

Da, znam. Nisam tvoj komentar drugachije ni skapirala, samo sam htela da ti zahvalim na njemu..Znash kako...nemaju ljudi uvek razumevanja za prichu poput moje. Vecina je u fazonu: ti si kreten, ti si moron, zasto si josh uvek uz njega..itd, a ja sam vec umorna od nepotrebnog objashnjavanja da sam mu ja frend koji oseca da treba da bude uz njega i sve ostalo..Ti si me skapirao (ili -la) i zato ti kazem: hvala..Eto..
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Hallo Lina!

Neko vrijeme sam bila u kontaktu s nekom curom koja se isto zvala Lina. Tako me tvoje ime podsjeca na neki period mog zivota za koji mi se sad cini da je bio film, kao da nije ni postojao taj dio, posve mi je strano kako sam nepromisljeno postupala i riskirala. Ova moja Lina je bila jako jako lijepa cura s malo dubokim glasom ili kako se kaze, hrapavim, ma, mozda ni to nije dobar izraz ali znas sta mislim.

Ja sam ok, draga Lina. Hvala sto me pitas i sto te zanima kako sam. Moja terapija trenutno ne zauzima puno mjesta u mome zivotu. Dva puta tjedno idem po terapiju i nosim sa sobom za ostale dane. Nakon doktora otvorim ducan, radim, oko podne 13 mi dodje decko u Shop jer tad zavrsava sa svojim drugim poslom i ostatak dana provedemo zajedno u ducanu. Trenutno nemam prijatelja, ni jednu prijateljicu da me nazove, ili ja nju, ili da odemo na kavu, ni nista slicno tome. Nemam ni vremena, imam dovoljno obveza i dan mi je ispunjen tako da mi ne nedostaje previse kontakt s "prijateljima". Na poslu imam ljude koji dolaze svakodnevno, svi smo si bliski, druzimo se, pricamo, zezamo i znamo se vec od ranije tako da mi nije dug dan. Jednom tjedno si obvezno uzmem popodne slobodno, ponekad i dvaput, a ponekad nemam ni taj 1 dan slobodno. No, ne zalim se, znam sto zelim, i tamo idem, tim pravcem, s tempom koji mi odgovara. Poslije Nove Godine planiramo ici na mjesec dana u Afriku i tome se jako veselim. Planiram ovaj 12 mjesec, vise planiram i razmisljam o poslu nego o svom prijelazu na subutex, sto je i dobro.
Sta ima s tobom? Kako je on? Sta ima novog s vama?

Sve najbolje :wink:
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Lina B.
Posts: 22
Joined: Wed Nov 15, 2006 7:29 pm

Post by Lina B. »

Hej, zdravo sunrise, oprosti sto ti tek sada odgovaram, ali u nekoj sam frci trenutno, pa i nisam na netu. Drago mi je zbog tebe, ali stvarno mi je jako drago da je sve ok! Joooj Afrika...da li cu ja ikad videti tu lepu, daleku zemlju..Zelim vam lep provod tamo! A mi...ma mi smo kao i uvek, tu se retko kad sta i menja..On je onako...sta znam..ponekad depresivan, ponekad ok, i tako dan za danom :roll: Moram da zurim, a tebi zelim da budes uvek dobro i samo guraj napred. I ne osvrci se za sobom, jer sve sto je bilo sada je proslost. Znam da to znas, samo sam htela da te podsetim na to :wink:
Lina B.
Posts: 22
Joined: Wed Nov 15, 2006 7:29 pm

Post by Lina B. »

Hm...ne znam kako da pochnem ovaj post..Njemu se stanje pogorshava.. iz dana u dan mu je sve gore. I psihichki i fizichki. Doshao je na neku kilazu od recimo 60-ak kg, na visinu od metar 75.. Psihichki se jako lomi, depresija pomeshana sa bendzosima, metom i heroinom..i shta vishe da vam pricham. Uh, nije njemu to prvi put..mislim ta depresija i to..ali-svaki put kao da je prvi. :cry: Ne znam koliko ce ovoga puta sve to da traje i ja ponovo osecam da ne mogu vishe, ali moram..moram, jer znam da je njemu teze nego meni. Trudim da budem OK, raspolozena i vedra pred njim, ali kad ostanem sama sa sobom-nastaje problem..Opet ponavljam-nije tako prvi put, ali svaki put je isto teshko..
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Lina, sorry za situaciju i sto si se odlucila biti u svemu tome. Nego, sta on radi da mu bude bolje? Mozda sam i nesto zaboravila ili propustila, met, dop, tablete.... ](*,)
Ti, ti zelis da je on ok, da je bolje, da se izvuce, ima ok zivot, happy, di je on? Sta on radi? Na terapiji metadonom i sve uz to. Isto tako kazes da mu ti trazis komunu?
Mucis se draga too much
sretno
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Lina B.
Posts: 22
Joined: Wed Nov 15, 2006 7:29 pm

Post by Lina B. »

Ti kao da nikada nisi imala problem sa gudrom, kao da si zaboravila koliko je zajebano buditi se svaki dan sa istim mislima u glavi i ziveti svaki dan jedva- jer ne mozesh drugachije. Drago mi je shto te probleme vishe ne dozivljavash kao svoje, jer to govori koliko si ti kao jedinka napredovala i dovela svoj zivot u normalu, ali kako ne shvatash da je njemu gudra trenutno jedini nachin da prevazidje sve shto strejt nikako ne moze. Jebiga, sada je tako, za mesec-dva dana opet ce se trgnuti i pozeleti neshto da menja..i to je tako..Pitash me da li si mozda neshto propustila..Kakva ironija se naslucuje u tvom pitanju...dop, tablete..met ..da, sve je u kombinaciji, ali sunrise-on je dzanki devojko, kako je neverovatno povrshno tvoje pitanje. Ti mi govorish da odjebem od sebe nekog koga poznajem vec 1000 godina, a to je tako jebeno sebichno..Ja sam vrlo svesna svega shto je on, ne treba niko da me podseca na to, a ti da si ikada imala nekoga ko ti je toliko znachio sigurna sam da bi drugachije razmishljala. Hvala ti na "savetima", ali nemoj mi govoriti o nechemu shto ne razumesh..Nemoj pogreshno da me shvatish, ali to mi zaista nije potrebno.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Lina, po malo, ok, ja se nisam dobro izrazila i sad kad sam opet procitala onda i shvacam tvoju reakciju.
Htjela sam reci kad sam se pitala da li sam propustila, da li vec pisala o tome da je on na terapiji i sve mi se bilo pobrkalo u glavi. Jer, na pocetku sam mislila da je on samo na dopu, pa sam mislila da je na metu i sve mi je bilo pomijesano u glavi. Sad sam opet isla sve citati od pocetka do kraja i zbrojila sam se. Nemoj se ljutiti, bitte, jer mi uopce nije bila namjera biti ironicna, ni sarkasticna
Htjela sam ti nesto drugo reci no vidim da si ljuta pa nije ni bitno.


odjebem od sebe nekog koga poznajem vec 1000 godina, a to je tako jebeno sebichno..
- nisam ti rekla da ga odjebes, nemam prava na to, nego mi se cini da je to velik kriz i teret na ledjima i vidim koliko patis, koliko ti snage uzima njegova borba i bolest i ovisnost a znas i sama da dok on, Sam stvarno ne donese odluku o lijecenju nece biti rezultata i uspjeha.

I, ja imam pored sebe nekog tko mi Toliko Puno Znaci a mozda i vise od toga pa sam bila spremna napraviti odredjene stvari upravo iz te Ljubavi spram Sebe i Njega.
Sve najbolje
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Lina B.
Posts: 22
Joined: Wed Nov 15, 2006 7:29 pm

Post by Lina B. »

Protekla tri dana nisam znala nishta o njemu, nisam znala gde se nalazi, telefon mu je bio iskljuchen, nisam znala da li je ziv. Zvala sam ga iz sata u sat nadajuci se da me nece smoriti onaj glas: "Korisnik Telenorove GSM mreze nije trenutno dostupan, molimo...bla bla bla", jebote kako mrzim tu zenu!!!!! Danas mi se javio, kaze: "Jebiga, bio sam na psihijatriji.."...svima vam je jasno- over. Pre tri dana je overio, nije to prvi put, pa se valjda chovek i navikne na to.. Zajebavam se, ne zamerite mi, tako mi je lakshe. "E, jebiga", reko', "mogao si bar i da se javish, da ne brinem i ne razmishljam..". "Ma, shta da ti se javljam, k'o da nisi mogla da pretpostavish..", bio je njegov odgovor-naravno..Zashto me to ne chudi..I naravno da je odmah otishao da zavrshi shemu, i naravno da sada kuci lezi raspadnut od dopa uz pljugu koja stondira..Sve je to vec hiljadu puta prezivljena pricha, mrmotov dan (otprilike..).
Chitam ovde po forumu postove ovih zaljubljenih devojchica koje traze savet ili rechi utehe koje ce im reci da ce sve biti OK, da ce jednoga dana sve biti u redu, da ne brinu..i prepoznajem sebe u njima. Takva sam bila nekada..Za sada josh uvek odolevam da im kazem da se ne zavaravaju, da je ovo ipak realnost, a ne film koji se zavrshava hepi endom..A onda pomislim da me ionako ne bi ozbiljno shvatile, kao shto ni ja nichije savete ne shvatam ozbiljno..i onda chemu to..A, jebiga..mozda se i moja (t.j.- njegova) pricha zavshi hepi endom.. :wink:
Sunrise, kapiram ja shta ti hocesh meni da kazesh, ali ne vredi, ne dopire to do mene..I ja tebi zelim sve najbolje..Od PDT_Love_04
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

Lina, ne razumijem tvoj stav nikako...znas sta bi trebala da uradis, ali svjesno radis totalno suprotnu stvar...tvoja situacija je gora od situacije u kojoj su te zaljubljene djevojcice...one bar ne znaju sta ih ceka...
reci mi, sta ti cekas?
Lina B.
Posts: 22
Joined: Wed Nov 15, 2006 7:29 pm

Post by Lina B. »

Ko kaze da uopshte chekam neshto..? Jedino shto mogu da uradim je da se okrenem i odem, a to necu.
Post Reply