On i ja

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
sarrah
Posts: 37
Joined: Sun Oct 15, 2006 1:06 am
Location: Beograd

Post by sarrah »

Zdravo drustvo, suovisnici i oisnici!
Lina evo sta ja mislim... Niko i bas niko ti ne moze reci sta bi trebalo da radis, sta je dobro ili lose za tebe, a i realno sta god ti neo rekao ti ces uraditi ono sto osecas i sto sama zelis, kao i svi mi u ostalom. A pod tim "svi mi" spada i tebi draga osoba zbog koje si ovde.
U svakom slucaju si na pravom mestu. Ovde mozes shvatiti stvari koje ne bi mogla nigde drugde i koje ti mogu pomoci da doneses pravu odluku.
Ne zelim da merim stvari i da procenjujem ko je u tezem stanju, ovisnici ili suovisnici. To je ogroman problem u koji su ukljuceni svi podjednako.
Verovatno si vec delom mogla da procitas moju pricu...ne zelim da uporedjujem svoju pricu ni sa kim. Sto se tice moje price i odluke da budem sa narkomanom- Prva stvar je da Njega volim koliko i sebe, i da je on covek mog zivota-u to sam sigurna. Od pocetka nase veze znala sam sve o njegovom problemu (njegov narkomanski staz i nije toliko dug, nikada se nije pucao u venu i heroin je uzimao povremeno),i bez obzira na to odmah sam mu posatvila ultimatum,da ako zeli da budemo zajedno mora da ide na lecenje. Od starta sam znala da je on TAJ, ali sam isto tako znala da ne zelim da svoj zivot provedem sa narkomanom. Pripreme za njegov odlazak u komunu trajale su 4 meseca (i naravno njegovo stanje se pogorsavalo), ali ja sam bila jaka i sve vreme smo se uzasno svadjali i govorila sam mu da kod mene ima jos jednu sansu, a to je komuna. Znao je da sam bila ozbiljna. Konacno dosao je i taj trenutak i on je otisao. Bila sam presrecna, jer to je bio jedini nacin da u buducnosti budemo srecni. Otisao je u Rim. Bio u komuni 20 dana i izasao sa pricom da je izlecen i da se vraca. Naravno znala sam da je to glupost i da je samo pitanje vremena, kada ce uzeti heroin ponovo. Dok mi se srce i dusa raspadali ( ma koliko to kome izgledalo pateticno), resila sam da ga ostavim ako se vrati i to sam mu rekla. I rekla sam mu da to nije ucena, vec da ja stvarno ne mogu da ostanem sa njim i da gledam osobu koju volim najvise na svetu kako se raspada i umire. Obzirom da me poznaje i da zna da sam ozbiljna, a i da sam ja njemu najbitnija osoba u zivotu, pored njegove porodice, resio je da ostane.....srecom to je jedini put kada je hteo da odustane....Sada je vec tri meseca u komuni Marjanovac ( U komuni u Rimu je bio dva meseca i morao je da predje u Marjanovac zbog papira).....Sada se cujemo jednom nedeljno, i ono zbog cega sam najsrecnija je to sto je sam shvatio da je tamo zbog sebe, a ne zbog mene ili nekog drugog.....
Slazem se sa svim ljudima sa ovog foruma da se nista nece promeniti dok on to SAM ne odluci,a slazem se i sa tobom da mozes da mu budes velika podrska, samo mislim da bi trebala da promenis svoj stav prema njemu. Ako zelis da mu budes podrska, budi jaka i ostra jer to je jedini nacin. Ne znam ni sta ce biti sa mojom pricom, i jako se plasim, jer dok je u komuni ne postoji nikakav strah, ali tek kad izadje nastavlja se borba i ja cu biti tu uz njega, dok god on to zeli, dok god on zeli da se bori, a ako se desi da pozeli da se vrati na heroin,e u tom slucaju necu biti uz njega, a verovatno ni uz njega....
To je tvoj zivot, a samo ti imas pravo da odlucujes o njemu....bas kao i on....
Lina B.
Posts: 22
Joined: Wed Nov 15, 2006 7:29 pm

Post by Lina B. »

Hallo, hallo, hallo svima!!! Nema me bash chesto na netu, pa iz tog razloga i moji postovio uvek malo kasne..
Hermiona, drago mi je shto me neko razume..to kao prvo, jer znam da mene nije lako skapirati, ponekad ni ja samu sebe ne razumem, ali to je jednostavno tako..Njegovu porodicu ne pominjem jer ne zelim to. Reci cu samo da su mu roditelji u inostranstvu i da su razvedeni. Ima i brata koji je uvek tu negde, ali nikad dovoljno blizu..
Amari..ja tebi zelim svu srecu! Chitala sam tvoje postove i znam da si u zajebanoj situaciji..A posledice..o tome znam dosta..Ali, tu nikada ne mozesh znati sve..
Zvrky, ti si jaka devojka..samo ostani takva i ostani svoja. U ovu temu se ukljuchi kad god budesh osetila potrebu da neshto kazesh. A ja jedino shto mogu da kazem jeste to da bih volela da je moj bivshi dragi bar upola toliko jak kao ti..
Sarrah.. tachno je da smo svi u ogromnom problemu, svi koji smo na bilo koji nachin ukljucheni u ovo sranje. Bilo da smo suovisnici ili ovisnici.. Nadam se da ce sa vama (mislim na tebe i tvog dechka naravno) biti sve OK i svim srcem vam zelim da uspete i istrajete. Ukoliko si dobila poruku kojom sam ti odgovorila na pm, onda si za nijansu upucenija od drugih u celokupnu ovu temu..A shto se tiche patetike koju si pomenula u svom postu..mozda to nekome i jeste patetichno, ali ja koja sam proshla kroz sve to- znam da je to nishta drugo nego realnost, i znam da ti zaista jeste bilo tako jer sam se mnogo puta i sama tako osecala..
E, sad- moj prijatelj (on je ON iz naslova ON i JA) se prijavio u Raskrshce!! Volela bih da mi vi koji ste proshli kroz to kazete neshto vishe o istom, da znam shta da ochekujem od tih grupnih sastanaka (za pochetak) i da kazem i njemu kazem shta moze da ochekuje..Bar otprilike..Kako to sve funkcionishe i valja li to chemu? Ja sam srecna shto je bar malo mrdnuo svojim malim koshchatim dupetom i reshio da se ukljuchi u bilo kakav vid terapije!!!
Lina B.
Posts: 22
Joined: Wed Nov 15, 2006 7:29 pm

Post by Lina B. »

Kako ste ljudi? Moj bivshi mali josh uvek nije spreman za Raskrsce..A bio je tolikoo zagrejan za to..Zesce sam popiz`ela, ali..sta sad..Volela bih da cujem sta je potrebno da bi ga pokrenulo..ali znam da je odgovor samo u njegovoj glavi..i to duboko, duboko sakriven.. :roll:
Post Reply