"izgubljeno prijateljstvo" ili...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
mefisto
Posts: 15
Joined: Fri Jul 21, 2006 4:45 pm

"izgubljeno prijateljstvo" ili...

Post by mefisto »

Dugo godina sam imala jednu prijateljicu.. Inache, puno polazem na prijateljstvo, a to je bilo ono druzenje do kraja-zauvek.. U jednom trenutku moj zivot se promenio.. Gudra, heroin.. Njen dugogodishnji dechko takodje je bivshi ovisnik, strejt je nekoliko meseci i ona je i dalje sa njim.. vec pet godina(ovo je vazno da napomenem).. A ona, moja prijateljica, je probala hors i nikada nije postala ovisnik, verovatno isfrustrirana time.. Naime, mnogo smo razgovarale o meni i svemu shto se deshava vec godinu i par meseci, nikada je nisam povredila, niti joj dugovala novac.. znachi nije na sebi osetila nikakvo zlo od mene, ali duboko je bila razocharana onim shto mi se deshava.. Proshlo je neko vreme i ja sam osetila da je gruba prema meni, uz negodovanje i uopshte pochela je da se udaljava od mene.. Nije ostala uz mene, a ja smatram da bih, shta god da se desi, ostala uz nju.. Otkesila me je nakon godinu dana, a inache se druzi sa josh jednim likom, koji je takodje ovisnik.. Nije joj najbolji prijatelj, ali izadju, vide se, itd.. Naravno, njen dechko pet godina je u tome i nije mu okrenula ledja.. U mene se, nekako, najvishe, chini mi se, razocharala i nije vishe to ono shto je bilo.. ono prijateljstvo.. rekla mi je da sam se promenila i da joj je ostalo samo da se nada, da cu ozdraviti.. Uzgred, druzimo se oko chetrnaest godina, to nije mala stvar?! Nikada se nismo ozbiljno posvadjale, nikada je nisam zajebala ili tome slichno.. Mnogo, mnogo sam tuzna zbog svega toga, prosto, ne znam shta da mislim? Ja sam, takodje, duboko razocharana.. Osecam da me je olako odbacila i ne mogu da verujem?! Znam da zivot ovisnika prate ovakve stvari, ali shto se mog sluchaja tiche, mislila sam da me mnogo vishe voli i osecam se jako loshe zbog njene reakcije, mnogo me je to pogodilo.. Imam utisak da sam je nju volela vishe, da bih uchinila vishe i da joj nikada ne bih okrenula ledja.. Molim vas, da li neko moze da mi odgovori, imate li neku teoriju o ovome..?
Dugo nisam pisala, verovatno me se i ne secate.. Mnogo mi je teshko, josh uvek sam u zlu, ali pripremila sam se za izlazak iz ovog mraka, uzela sam metadon i lekove za spavanje, treba da pochnem sa skidanjem, rekla sam i mami, tako da sam konachno, napravila jedan korak.. Bila bih vam zahvalna na nekoj rechi.. Puno vas pozdravljam i nadam se razumevanju, makar ovde, jer ga nigde drugo nema..
User avatar
mefisto
Posts: 15
Joined: Fri Jul 21, 2006 4:45 pm

Post by mefisto »

Poslala mi je poruku da joj je zao zbog svega, da je bila tako gruba jer krivi sebe za sve, (a to je glupost, nisam ja klinka..) i da ne zna kako bi zivela bez mene.. takodje mi je napisala da joj oprostim na grubosti i da je svakog trena uz mene.. da ne moze da zivi sa saznanjem da me izgubi i da zna da cu uspeti!
stvarno mi je probudila emocije, ne daj boze! uvek sam i znala da je tako, zato sa ostala zatechena njenom prethodnom prichom, ali, eto, sada je sve ok.. Dragi Alene, puno ti hvala na podrshci! ti si jedini koji mi je odgovorio i to mi puno znachi.. Nadam se da si dobro.. Uzgred, volela bih da mi pishesh, ako imash volje i vremena.. Puno te pozzzZZZzzzzz i voli Mefista.. :wink:
saaale
Posts: 7
Joined: Fri Nov 17, 2006 12:57 pm

podrška

Post by saaale »

Sestro moja to ti je tako u životu, a pogotovo u ljudi koji znaju šta je gudra. Ja sam se drogirao sa prijateljem svaki dan 5 godina i sada on misli da je u boljoj fazi skidanja od mene i naravno izbjegava me. Takve stvari su me u početku bolile dok nisam shvatio da će u biti na kraju njega boljeti kad skonta da je izgubio prijatelja.
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Post by ONO »

Cao Mefisto!

Eto poznata mi je tvoja prica. Drago mi jue da je sve ispalo dobro jer bilo mi je cudno da te frendica zapostavila zbog dopa a bas bi tada trebala biti u tebe...ljubav je ipak jaca, i tu se vidi tko ti je prijatelj. Eto, ona se vjerovatno pogubila negde, zaboravila na tebe...ma nije vazno, oprosti joj, divno je imati nekoga uz sebe 14 godina i cijeni to!
Ma samo da se nadovezem...svi moji prijatelji, jos od osnovne skole...jako dobri prijatelji, s kojima sam se nasao u heroinu, sada su samo sjecanja...neki vise nisu na ovome svijetu, neke samo pozdravim u prolazu. Tuzno je to, najprije prekrasno prijateljstvo...onda dop, opet svi zajedno, gadjali jedan drugoga, posudivali si repa...a kad sam se maknuo od dopa, svi mi okrenuli leda. Neki od njih su se i skinuli al opet-svako svojim putem... I tako eto, ostadoh sam, a nove sam prijatelje upoznao tek kad je dop nestao iz mog zivota (iako za sebe ne mogu reci da sam jos izlijecen ako sam na subutexu...) Kuzim te Mefisto, procitao sam tvoj post i spicila su me sjecanja na mnoge ljude...bas si mi otvorila oci.
Ajd hrabro sa skidanjem, PUUUNO srece ti zelim!
Pozdrav svima! :)
My lost...and here we go again...
Jazavac
Posts: 18
Joined: Mon Sep 25, 2006 1:57 pm
Location: Na poslu
Contact:

Post by Jazavac »

Možda je ovo mimo teme ali se može iskoristiti.


Nedavno čujem ja i moji starci nekakvu galamu ispred zgrade.
Prepoznam burazov glas.Pošto je bilo kasno,a da ne iritira susjede, siđem dole da ga upozorim da ne divlja oko zgrade.
Ja niz haustor sa srarim,u trenerci i papučama.
Kad dole moj braco i jedan moj bivši jaran.(s kojim sam se sredi nebrojeno puta).
Prvo što mi je palo na pamet da ga sa stepenica nogom u glavu pa da ga iscipelarim na podu.Skrpim mu ja sve na kamaru i kažem mu da će biti zapakovan u vreću i bačen u kontejner ako ga samo još jednom vidim sa mojim bracom.Stari me nekako smiri.Pička nešto ovo ono,ma mamuli ti jebem narkomansku,mrš odavde.

Rezime:
Neželim nikome ništa loše,ali narkomančinama i dilerima nepreporučujem da ih sretnem u blizini brata svog.Idite u komune liječite se,drogirajte se,kradite otimajte jebite se za pare ali sikter od mog ognjišta.
Buraz mi puši travu,mazne koji ekser tu i tamo.Ali onaj kom dadne ili proda dop sebi je zapečatio karijeru,crijeva će u rukama nosati.Možda nisam objektivan a neželim ni da budem.Voz.
Stoga draga kolegice da sam brat od tvoje prijateljice prvo bi nju namlavio,preventive radi,a tebi bi dobro dobro zaprijetio.
Jer ja dobro znam šta znači skidanje udvoje.Kakvo skidanje to je samo produžetak agonije.

Izvinjavam se zbog pogrdnih riječi al bijes me obuzeo.

Pozdrav!!!
Bez potpisa
User avatar
Josephine
Posts: 172
Joined: Tue Dec 13, 2005 7:11 pm

Post by Josephine »

...ja ni najgorem neprijatelju ne bih poželjela 5 godina veze s nekim tko je navučen na ta pusta sranja zbog kojih smo si skoro svi ovdje izneredili život do kosti...
NE BIH!

Žao mi je te tvoje prijateljice,zaista! Sve oko nje looseri!!!

Mislim da je najmanji problem sad te tvoje nesuglsice s njom...Sredi ti,stara,svoj život,sebe...pa će sve drugo lako!
User avatar
Mona
Posts: 199
Joined: Fri Nov 10, 2006 1:04 am

Post by Mona »

Da,...prvo sebe pa posle drugima pomazi...Ja nisam mogla bratu rodjenom da pomognem dok mu nisam pruzila sebe kao primer da se sve moze kad se hoce....A jooojj,....pa koliko smo ljudi izgubili,sad kad bi svi pocheli da nabrajamo ovde na forumu,pa svi smo SVE izgubili zbog proklete gudre :!: :roll:
Post Reply