SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Sagitarius »

ja mislim da nesmijes mjesec dana barem piti hep da bi mogo piti sub, eto to ja mislim jer sam ja tada bila na 1 hepu i cekala da pocne kriza popila sub, i bolje da ti ne pricam kaj je bilo.
Prerano si ga popila.
Smanji se hep na 30tak mg(6 tableta),i onda ćekaš MINIMALNO 48h,pa uzmeš malo (1mg suba),onda nakon par sati,postepeno povećavaš,dok te ne "pokrije"
param ja znam da ti nemozes bez mene ali daj me prestani sljediti svugdje, jer ja bez tebe itekako mogu. i nisam ja tu nista spominjala o sebi nego sam rekla cinjenice, koje decko ocito nezan, pa nek nauci. ali ti moras svakom loncu biti polopac. ajde idi zivjeti svoj zivot i pusti druge da zive svoj, cak i na netu.
Pa o čemu bi onda pisao?
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by astrid »

je sagitarius u pravu si, samo ja od tog iskustva imam paranoju od toga. samo to je glupo zar ne, jer neko ko je navucen na hepove, i sada mora cekati 48 sati da popije sub, a ono u 2 dana ga pocne vec prati kriza, i mislis da ce neko moci izddrzati, sumnjam, to su malo glupo napravili. jer na dop ga mozes bez beda uzeti, ono kada kriza pocne popijes ga i to je to, sve ok. neznam valjda ima nesto u njegovom sastavu sto se tuce sa sastavom hepa. ali za nekoga ko je na dopu je stvarno super, ono kriza minimalna
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by paramparcad »

:D
pejaaa
Posts: 55
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:22 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by pejaaa »

o kojoj dimenziji bi nam voyager pisao da ostane bez metadona 3-4 dana? :D :shock: :cry: :twisted:
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by sanela »

pejaaa wrote:o kojoj dimenziji bi nam voyager pisao da ostane bez metadona 3-4 dana? :D :shock: :cry: :twisted:
Voyager se pozdravio s nama i odjezdio u svemirska prostranstva.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Zona Sumraka »

Voyager se pozdravio s nama i odjezdio u svemirska prostranstva.
hahahhahaha...mislis, transcendirao?
woodstock69
Posts: 1
Joined: Fri Feb 13, 2009 8:18 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by woodstock69 »

Subutex je nesto najljepse sto je ljudska ruka stvorila, moja djevojka i ja se upravo skidamo uz pomoc Subutex-a (5mg dnevno) i jednostavno jos nemogu da povjerujem da sve tece ovako glatko i fino.

Tesko ga je nabaviti, to je problem, i placamo ga 10Km po tabletici od 2 mg, ali sve je bolje od dopa ili metadona...

Svakome ga toplo preporucujemo, u potpunosti pomaze i OTKLANJA zelju! Bili smo strasno navuceni skoro 2 godine (od 3 i po godine drogiranja), godinu i po prije navlacenja smo uzimali 2 puta sedmicno... nakon toga skoro dvije godine svaki dan nekoliko puta (6-7 puta)...

Koliko bi zivota bilo spaseno da se subutex pojavio devedesetih, kao u Francuskoj 95...

Da li se Subutex nalazi na listi legalnih lijekova u BiH? Mi ne zelimo da se registrujemo kako bi to provjerili, a koliko znam u Brckom je pomoc narkomanima ocajna, kad kazem ocajna mislim "bensedin ili dva dnevno i furaj kuci..."

Mnogo kosta, ali bi svakako te pare potrosili na dop, vjerovatno i vise... ("petica" ili dvije table od 2mg => sad SVAKAKO 2 table - isto kosta, isto traje :) )
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Sagitarius »

Sve je to točno što si napisao za sub(iako si malo "pre-euforičan",a to je vjerovatno i od antidepresivnog "rada" Suba).

Sjećam se 91-92(jebote,vokabular mi je k'o u nekog djedice,koji priča unucima priče :D :D :D ),kako smo,mi,tadašnji junkie-i,bili oduševljeni ambulantnim davanjem metadona(prije rata je malo narkomana bilo na supstitucijskoj terapiji),metadon si mogao dobiti samo u Drajzerovoj-2oto dnevni program brzog detoxa,IMHO,jedan od najboljih i do dana današnjeg).Mislili smo da je to-to.
Konačno možemo da se skinemo!Ali(veeeeeliko ALI),malo tko je uspio od tog prvog vala.Neki su i dan-danas na metadonu,vegetiraju.

Subutex ima puno prednosti nad metadonom,ali svaka supstitucijska terapija je samo dio(nekome potrebniji,nekome ne),i ako se liječenje svodi samo na uzimanje terapije,malo je šansi da se uspije.
Ja sam prije mjesec i pol dana završio s terapijom subutexa.Taj dio sam odradio.
Ali ostaje još puno toga,ostajem ja,moj karakter,stvari koje su me odvele u drogu,nema te tablete(niti će je ikad biti),koja to rješava.To je ona prava težina narkomanije.
Ne bih htio,da ispadne kako ti pametujem,tko sam ja da si to mogu to dat za pravo?
Iz mog iskustva ti mogu dat savjet,da ako si našao način da se makneš iz onog beskonačnog kruga:nađi pare-kupi-pukni se,pa opet,iskoristi vrijeme,da radiš na sebi,nađi nekog dobrog terapeuta,grupu,sredi odnose u obitelji(nagađam,ali siguran sam da nisu bajni).
Sretno,i želim ti da uspiješ u ovome što si započeo.

P.S. 2mg suba-40kn?
Zašto ne odeš do Zagreba(nije toliko daleko od Brčkog),u bolnicu "Sestre milsrdnice",na Odjel za bolesti ovisnosti,vodi ga dr.Sakoman(opet,IMHO,jedan od najboljih stručnjaka u ovom dijelu Europe),pa neka ti oni odrede terapiju(nema veze što nisi državljanin RH),napišu ti recepte,s kojima legalno kupuješ Subutex,i skoro svakoj ljekarni u Hrvatskog ga imaju,cijena je oko 67kn za KUTIJU(7 tableta).U bolnici će ti dat i potvrdu,da je to tvoja terapija,tako da nećeš imat,eventualno problema na granici,a i dat će ti količinu za tjedan -dva,kasnije i više,da ne moraš često dolazit.Uz to dodaj i cijenu pregleda(cca. 200kn),pa vidi koliko uštediš,uz to i legalno nabavljaš sub,te ga ne moraš više kupovati na ulici,riskirajući,da te murija pokupi,a i ti likovi koji prodaju sub,99% vjerovatno prodaju i žuto,tako da si stalno blizu iskušenja,kojima je teško odoliti,naročito u početku apstinencije od horsa.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by saša-ex »

woodstock69 wrote:
Svakome ga toplo preporucujemo, u potpunosti pomaze i OTKLANJA zelju!
Naravno da otkljanja želju, pa urađen si...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Sagitarius »

saša-ex wrote:Naravno da otkljanja želju, pa urađen si...
Dobro Sale,nije baš da si "urađen".
Momak malo euforično piše,misli da je otkrio "čarobni štapič".
Taj "rad" suba je toliko slab,da ga nakon 2-3 tjedna više ni ne osjećaš.Jednostavno se ne osjećaš loše,kad ga uzmeš.
Nema one "urađenosti" kao na dopu i heptu.
Mene na subu,nije nitko mogao "provalit",nema utočkanosti,onog promukog govora,usporenosti.
Istina,opijat je,daje lažnu sigurnost,ali nema "rada",naročito na duže staze.
Evo,ja kad rezimiram ovo moje skidanje sa suba,u usporedbi s metadonom i heroinom,kriza je smiješna,ima je,ali nije nepodnošljiva.
Post Reply