Bolnicko lecenje

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Bolnicko lecenje

Post by winston85 »

Pa da, 2.trenerke, jaknu, par majica, 2.3.duksa, donji veš, čarape, neke klompe zatvorene papuče, patike i to je to.
Sa srećom, i ne daj se lako...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
toto-rina

Re: Bolnicko lecenje

Post by toto-rina »

Zoey ako se tako budes tangirala i nervirala za svake ispade ukucana i na lose i sumnjicave poglede odlepices, najstvarnije. Posle mesec dana lezanja u bolnici niko te nece gledati kao izlecenu nego kao fizicki skinutu samo. A tebi treba da bude cilj da se ti dobro osecas i da ne budes vise niciji rob a ne kako ce te drugi gledati. Problem je sto ce ti smetati i njihova nepaznja a i njihova paznja i odnos kao prema bebi tj kao prema zavisniku.
Kada se vratis prestani da sebe doizivljavas kao zavisnika i gotovo i ne nerviraj se ako te oni i dalje tako budu dozivljavali, jednostavno ne ulazi u raspravu. To sto nisu sada pored tebe da pricaju sa tobom i interesuju se dokaz je koliko ne poznaju zavisnost i od taqkvih ljudi ne mozes ocekivati da te shvate kao sto ja ne mogu da ocekujem do ludaka da shvvate da je ovdasnje razmisljan je o supstituciji pogresno i da toi ne govorim ja nego to govori ponasanje 99% zemalja. Ali kada neko misli da je on najpametniji i ubedjen je u nesto ne treba mnogo se truditi da mu tu misao izbijes ioz glave. Sem ako to misljenje ne pocne direktno da zakacinje i sjebava tvoje lecenje a tada se ne izbija misao nego zubi.

Da znas da ces imati 101 malu krizu i test da li ce pokleknuti ali svaka sledeca ta kriza psihicka bice manja za 0.54% od one prethodne, pa ces imati i periode kada neces znati sta ti je bilo da to radis sebi, pa onda opet period gde ces za svoje lecenje misliti da je nuzaludno posto zivot strtejt nije takav kako si ga zamisljalaa, pun je muke jada i tezine, fizicke i psihicke, sa mizernim ljudima koji se zadovoljavaju rintanjem od 8-16 i dva dana su slobodni, pa ces sve bedake ti dozivljav ati 5 puta gore nego oni ali sve to moras da istrpis ako zelis da budes strejt i da jednog dana dozivis onbo sto mi na Metadonu osecamo a to je da heroin nije potreban. Saletu su za to trebale godine. Meni 3 meseca dok je Metadon dokazao meni da heroin ne pruza vise zadovoljstvo kao pre njega.
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Pawa »

Ne mogu da pohvatam gde si sta pisala, pa promasih temu :rolleyes:

Evo copy/paste...

Vidim da pakujes krpice za "put" :wink:
Nadam se da ce ti se ispuniti ocekivanja i da ces nakon te 4 nedelje biti bar podjednako motivisana i da ostanes cista. Koliko sam shvatila iz vasih prica, prava borba tek tada pocinje. Sto se tice podrske tvojih najblizih, pokusaj da se ne opterecujes dodatno time. Verovatno ce i ona poceti da pristize sa prvim konkretnim rezultatima.

Pozdravljam te i srecno :smt039
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 3:11 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Dreamer »

Bla,bla....Uzasna tema, izbrisah lepo sve, jer ono je bila katastrofa.
Izasla kad sam izasla, valjda nakon meseci i po...

Bilo je prilicno grozno zadnjih godinu dana,ali nemam (jos uvek) volje da pisem o svemu tome.
Pisacu kada budem mogla...bitno je da sam cista-i skontala sam da mi je ovo PRVA Nova godina u zadnjih X god.koju sam docekala cista! Nije lose...
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
Post Reply