ANONIMNI IZ CRNE GORE

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by heroinapg »

Sastanci NA u Cg-zenske grupe su startovali 3. decembra 2007.
Na pocetku bjeze rijec…Problem svima isti…A svi po otisku prsta drugaciji.
Pravila NA su data na startu-krsila su se-kao sto smo se i mi krsili-lomili sami sa sobom.
Na sastanicam je, nartavno, forsirano da se CITA program-da se diskutuje, al neki nisu shvatili zasto. Nadam se d ace poceti-da su poceli da shvataju.
Grupe je inicirao-po meni Dr. koji je Boziji izaslanik, koga Je Bog, a zovite Visu silu kako god zelite, vratio u Podgoricu.
Jas am i na grupama zahtijavala da me prekinu, usmjere-jer se ja rasplinem.
I ovdje to zelim-tako d ace ovom prilikom otqcano HVALa biti suvisno.
Kao i otqcano IZVINITE jer sam sama trazila i cekala..
ZA SVE POSTOJI VRIJEME
Muske grupe su ranije startovale-mnogo ranije.
Elem, SVI smo instistirali na tome das mo tu zbog sebe,iako razlicitih profesija, zanata, alata. Svaki pocetak je tezak. Ja nisam umjela da izgovorim..”Jas am Marija narkoman..Govorila sam “Ja sam Marija-ja sam narkoman…
I prje droge sam pokusavala da ispravljam krive drine, a u drogi sam ih tek BASH ispravila:]
Danas stojim ne strejt-nego sjedim na svom mjestu.
Grupa je zastupala pravila koja je svjesno, podsvjesno krsila..Recimo da ja sada znam zasto sam tamo. 1. zbog sebe+lijecenje svojih komplexa+izvlacenje ljudi-jer mene nije mogao kamencic da slomi.
Na startu-pogledajte postove sam see krivila sto sam pricala ISTINU koju ja mislim- a ispostavilo se da je to iskonska istina.
Po 1. put u zivotu sam sebe, kakva god das am stavila a 1. mjesto-sebi..
U pocetku me nerviralo zasto me napadaju i ljute se na mene jer govorim ISTINU.
Ali, ja sam oduvjek govorila NEMOJTE ME PITATI UKOLIKO ZELITE DA CUJETE ODGOVOR.
Sada znam da svaka moja rijec…posle 5-6-10 dana ZA SVE POSTOJI VRIJEME DJELUJE-ne samo na 2….naravno, nego prvenstveno na mene.
Receno nam je da bolje napredujemo nego muska grupa. Nisam se slagala…Cutala sam…
Al…sta se god precuti..ostaje da pliva…i isplivace…Vratili smo se na 1. korak-gorak+sladak!
Trenutno smo na 2. Diskutujemo oko vjere-ja jesam vjernik-ali sada zastupam ono VJERUJ U VJERU. Kos am ja da zastupam? Ali, stupam…
Poavljam vam da me usmjerite-a napissala sam da vam dugujem post-i posticu:}
Ja nisam strejt! Prav-Castan-Otvoren-Otvoreno-Odmah-Ispravan-Pravo-Veran-Iskren-Ravan-Odan
Ja sam SILVER-
Inace sam po papiru-pogledaj te mi profil..ne lijevi ni desni nego moj!napisan..pa dopisan posle nekoko dana od inicijalnog stuppanja na FORUM! Koji nije chat! DA
ZNAM! Al ne mogbgu reci-jer nema sto da lazemm da zamjeram na bilo cemu-samo zzamjeram na neiskrenosti!
Elem, cure na grupi su raznih zanimanja, stanja, bivanja.
Inicijalno sam htjela da volonterski organizujemo radionice-nisam to na grupi rekla, ali cu!!!!!
Ja neku radionicu Engleskog jezika, ona violonterski makaze u ruke, ona2 frestyle, ona 3. staged..
SVI smo rekli-neki porekli da ne postoje barijere medju nama-ni “moja” katedra” niti ista…Ali, ljudi..kao sto rece jedna cura “Tako mi Annimnih”..i dalej pokusavaju ono sto nisu-citiraju nesto sto ni sami ne razumiju-e ja ne znam da baatam makazama, znam ono sto znam…znam o drogama….ali znam js ponesto . Na startu sam govorila da NAM NIKO NIJE KRIV! Da smo sami izabrali “put kojim se redje il cesce ide”
Nije meni niko kriv, ni moj tata koji umire..a ja sam uzimala mnogo tableta koje on SADA kada metastaza hara:{ neke nece da uzima…Jer je nnjgov mozak bio i je eaci od svega.
Moj proble-rekoh da na grupi je sto ne mogu reci DA TO NISAM BILA JA….prihvatila sam das am to bila transformisana ja…ali…ja se svega sjecam!
Gledam-posmatram neke cvjetove koje sam danas napravila i obojila NE ZUTOM vec crvenom bojom! BOJE SE NE BOJE!
Sama sebe se bojim
I AGAINST I!
Moji roditelji-CASNI LJUDI! Su uvjek krivili druge! A KADA NISAM BILA KRIVA-KRIVILI SU MENE-Iak se okrece
SASTANCI NA…
Cura je rekla da zeli d aide na livadu
Ja sam je pitala (uzgred, ja sam zatupala da se na pauzi ne razgovara o tome-vec pred svima!)…ali…rekla je da zeli d aide na livadu Jas am je pitala na kakvu livadu? Sta zeli da raste na toj livadi?!
Zacutala je…..REKLA JE TI MISLIS DA SVE ZNAS… a ja TEK SAD ZNAM DA NISTA EN ZNAM:}
Jas am “freshka” stupila na forum…. Trazila sam da se jedan moj topic obrise-jer znam da mu nije mjesto tu….jer, ko sam ja? Ja sam Marija…narkoman.
DOK BUDEM ISLA NA GRUPE! Pricaacu ono to mislim…pricacu ISTINU koju ja mislim
Samo ja sam rekla da me prekidaju i kidaju i usmjeravaju-to je bilo moje pravilo-sa mmo za mene
Ljudi, moj papir meni znaci………………..da se ne izrazvama
Neka-1 cura tamo ima nesto VELIKO sto Mod. Ima… cge se ja bojim da necu nikada imati.
GRUPA NA. ne zamjerajte-zamjerite meni! Nikom 2. se polako, al sigurno siri-iako je na startu postojalo misljenje da postoji nekoliko narkomanki u CG.
Ja znam sto ja nisam radial…One znaju sto jesu..Njihova istina nije moja.
BOG I JA ZNAMO
Grupe su nam itekako! Bile potrebne… S razlikom, a postujem je… sto bih ja-i da nisam citala program doopustila ljudima koji su jos u problemu da prisustvuju…knjiski…”ako nemaju gdje, sta……DONESI TIJELO, MISLI CE GA PRATITI
IZVUCI ONO STO JE TEBI POTREBNO
Sad ko si ti
?
Sanela, HVALA TI..ovo je jedini nacin na koji si me naaaaaaaaajdublje dotakla!
Za mene nisi “samo” admin, moder….
GRUPE-eeeeeeeeeej ja bih dovukla tamo sve cure za koje znam.. da dodju da cuju-da vide da postoji!!!!!nacin
NE VJERUJEM U BLOKATORE, ROKATORE, IMPLATANTE, INSTANTE, vjerujem i istinu!
Cak se ponekad…dijelom slazem da bi ih dovela …s uzllovom da cute u svakakvom stanju-DA SAME vide…DA POSTOJI REALNO! DA POSTOJIMO MI KOJI “SAMO” APSTINIRAMO
Iako ovdje kad pogledaju meni izvjestaj pod apstinira…”samo” se ne drogira”
SVE STO SAM NAPISALA RANIJE I SAD MISLIM-ZNAM I ISTINA JE!
Drznula sam se i predlozila-jer kod nas nisu formirane roditeljske grupe-a znam da citava porodica obilijeva…OD MENE!
Predlozih da roditelji prisustvuju al da cute….I DESICE SE kada bude vrijeme
Svi smo se vadili na sve osim na sebe zasto se drogiramo, al ja vise nikom necu dopustiti-dok sam tamo! Da prica ( i moju) narkmansku pricu-da mu je kriva drina, sanela, modesty, mama, tata, pas i kravata
Jer mi smo-tj..izvinite-JA SAM IZABRALA DA SE SAMA LIJECIM
+kad sam reagovala…ja…pa ja
Na pricu cure…PROTESTOVALA JE REKLA DA SMO SVI FOLIRANTI DA NAM SE URADE TESTOVI
Uradili su se…misli m testovi… a ona je otisla…vratila se na grupu seledeci put
DRAGO MI JE ZBOG TOGA!
I Zog jutrosnjeg poziva
I zbog svakog poziva!!!!!Zbog svakog izkrenog HVALA-iako ne radim to zbog hvala!!!
Da-procitali ste-ili procitajte jer ssm ja iskomleksirana-da su mi rekli “samo” zato sto se slazem-ne lazem-nego slazem s DR. da se muvamo
A JA SAM PACIJENT! Tacka
Biala je –postavila sam bila i inicijativa je bila moja da se topic izbrise i hvala
AL TU SAM FOR 4U:}
Uvjek
+ja poqsavam da jednog momka uputim na forum! prije izvjesnog i neizvjesnog angazmana jer je,meni itekako pomogao
I salila sam se da cu odstampat postove njegoeve i pretsao je da pise
u svakoj sali ima istine?
Mozda i ima...al znam i to zasto sam rekla
=; ](*,) \:D/ [-X
UDARAM I SUDARAM SE SA SOBOM, AL NE SA SPAVACOM:}
Hvala!
User avatar
maxlo
Posts: 410
Joined: Sun Dec 09, 2007 11:43 pm
Location: Beograd

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by maxlo »

Bravo bre sestro sto napisah sve kao sto i jeste.....svi oni uglavnom su vec i znali sta se tamo dogadja ali iz tvoje ruke je prava stvar pa nek studiraju ili jos bolje nek se pojave....drago mi je sto si program skapirala kako treba i sto si sebe,tvoju dusu,tvoje telo,tvoju glavu stavila na prvo mesto.....samo iskrenost i prenosenje poruke je najbitnije to i sama znas.......cak sam iscimao ove moje da jednog lepog dana napravimo zajednicki sastanak,mislim da bi to bila prava stvar...nebitno da li kod vas ili kod nas nekako ce mo se vec snaci.......ajd uzivaj mi ti odlucna devojko....
IZBOR JE TVOJ ZA IZBOR SE IZBORI.....tako i nikako drugacije...poz.
Ziveti u harmoniji sa zakonima univerzuma je put ka najvecem zadovoljstvu
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by heroinapg »

Hvala!Hvala Tebi/ sebi
Pozdrav svima!
Ja sam TU
A na cemu sam? Na stolici sam:}...
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by heroinapg »

Oprostite sto se izvinjavam...
ALI..ovo je SAMO ZA JEDNOG :smt045 , ALI VRIJEDNOG...koji se ne moze kontaktirati ni PP, niti chatom..ni teletabisima...
I dje cuo i dje nacuo i dje ne cuo:}
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by heroinapg »

Ovo Crnogorski naglasavam, naravno, u svoje ime, sa konotacijama koje sami dodate.
Elem…Ema..Ena..eliminisacu..Zenska grupa u Podgorici “prolazi” kroz drugi korak. Sledeci put treba da odgovorimo na pitanja.
Ja sam vjernik. Vjerovala sam u Boga i dok sam se drogirala..I evo ga ono neizbjezno “ALI”
Kazu…”Ja vjerujem u NADja”…vjerujem u sebe”…”Vjerujem u (ne znam sta se jos tu reklo)
Znam da ja pored sebe imam tamjan, al necu otici i zapaliti ga tamo ( a ne mogu se ni zakleti da necu:}
Postavljala sam razna pitanja…..”Da li je NADja stvorilo jezero”…”Da li postoji neko u ovoj prostoriji ko nijednom nije rekao “Boze pomozi mi”…Ili “Ima Boga”…illi “Nema?”
Pitala sam i DA LI POSTOJI NESTO OD CEGA VAS JE STRAH?
Znaci..ja sad mislim da je i drugi korak negiranje nase bolesti, jer “12 koraka” ne insistira na INSTANT vjeri…..potencira VJERU U VJERU.
Kao sto, niposto, nista nije slucajno, je`l slucajno to sto 2. korak ima manji broj strana nego 1.?!
Kazu da su citale…ja znam da je ja citam, po ko zna koji put.
Kazu ii da nemaju emocija… a ja –aj da se slozim sa nekim curama da sam i ja smece-al ja sam smece za reciklazu.
Pitam se ja, da li znaju sta su emocije-da postoji pregrst emocija.

DAJ MI SPOKOJ DA PRIHVATIM STVARI KOJE NE MOGU DA PROMENIM
HRABROST DA MENJAM ONO STO MOGU DA PROMENIM
I RAZUM DA RAZLIKUJEM JEDNO OD DRUGOG!


Necu pomenuti kome se ja obracam, vec smatram, vjerujem da nam je svima, bez razlike to potrebno
Da dodam da, naravno da znate, ali u CG je kataklizma komunizma gusila, kastrirala vjernike. Ja 1. u crkvu ne idem zbog zdanja nego zbog sebe i Njega, jer crkvu je ljudska ruka izgradila..Pod ovim ne podrazumijevam Manastir Ostrog (Slava mu i milost!)

Jedan njemacki princ zapisuje1908. godine da "Ostrog nije svetinja pravoslavnih, nego je to odziv svih vjera koje su na svijetu".
Pribijen uz ogromnu kamenu gromadu brda Ostrog, gore iznad Bjelopavlićke ravnice, Manastir impresivno djeluje na svakog ko skrene pogled prema njemu. A kad se nađete pred ulazom u ovo svetilište i pogledate u dolinu Zete, pred vama će se ukazati slika raskošne prirode, a u njenom središtu zelenilom obrasla krivudava rijeka. Ulazeći u areal Manastira, nakon 8 km krivudavog brdskog puta od Bogetića, stiže se na zaravan na kome se nalaze prodavnice suvenira i nekoliko restorana i kafe barova, a nešto dalje i Donji manastir Ostrog. Gornji manastir je visoko u brdu (900 m/m) i dijelom zavučen u pećinu. Do njega vodi vrlo strmi put sa dvadesetak oštrih krivina, koji prolazi kroz šumu sa pješačkim prečicama.
+
Do Gornjeg manastira ne valja se dovesti kolima, vec treba stici pjeske, kao najskromniji hodocasnik
Te kamene-to kanje-te stijene, gdje su (nema tog smalija koji moze prenijeti moj) nisu Gore kolima nosili..To kamenje..medju koje se "umecu" na raznim jezicima napisane, zapisane zelje, imena...TO STO SMO
Taj mir, spokoj, koji osjetite, taj vjetar.....................................................................................................................................
Sliku necu attachovati, jer latentno zelim da...vidite..ne sliku
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by heroinapg »

+Faitless pjeva
This is my church, This is where I heal my hurts
cuban_Lunx
Posts: 22
Joined: Wed Jan 02, 2008 8:48 pm

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by cuban_Lunx »

vjera u vjeru..slazem se se...al ljudima se vjerane moze nametati...svako ima pravo vjerovati u sta god zeli...neko vjeruje u Boga,ok niko mu to ne osporava..al treba saslusati i druge koji se prvi put susrecu s vjerom..
a emocije...znaju ti koji su rekli da nemaju emocija sta su emocije ..a ako se neko pita da li znaju moze otvoreno da ih pita..da pojasne..makar tako smatram...
a heroino...ako kazes da si smece za reciklazu ja ti vjerujem..tvoj izbor... :)
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by heroinapg »

Da-IZBOR JE TVOJ-ZA IZBOR SE IZBORI?!
Jesi mrzjela sebe il mrzis li heroin?
Zazalis li nekad za necim?Jel te strah ponekad
......PUCAJTE..JA I DALJE DRZIM CAS: :smt068
cuban_Lunx
Posts: 22
Joined: Wed Jan 02, 2008 8:48 pm

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by cuban_Lunx »

i da anonimni u cg nijesu toliko strasni...kao i svuda gdje su narkomani....ne vidim u tim nasim sastancima nista sto se ne bi moglo naslutiti da je i kod drugih grupa prisutno...nasa sredina je takva da se neke stvari ne mogujasno razgraniciti al ne treba da NAS anomimne dotice..mi smo dosli tamo da pomognemo sebi a ne da se bavimo rekla-kazala pricama....polako s vremenom sve dolazi na svoje..mnogi shvataju da nijesu najbitniji i da smo tamo svi isti...kockice se slazu,a jos malo sve ce to biti na svom mjest..skoro smo startovali,moralo je biti problemcica kao i u svakom ozbiljnijem problemu al bitno je da se kontamo...odlazice i dolaziti clanovi samo treba shvatiti TAMO JE ISTINA SVAETA I NJIM TREBA DA SE KUNemo i u nju da VJERUJEmo..samo toliko..(da li je to PUNO za zavisnike..) mislim da nije...
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by heroinapg »

cuban_Lunx...procitaj sve postove...ako vec citas
slazem se 99,99%
Post Reply