PRICA

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

srecna Nova Godina

Post by SuperSynthetic »

Najbolje pricati o obicnim stvarima. Dobar dan, eto napolju zima, srecna Nova Godina i tako to.
Last edited by SuperSynthetic on Fri Dec 31, 2010 4:26 pm, edited 1 time in total.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

Moram da kazem nesto o metadonu. Ipak sam zavisnik 30 godina. Tri godine sam proveo na metadonskom odrzavanju. U medjuvremenu sam uglavnom bio na heroinu i kokainu.
Dakle metadonsko odrzavanje mi je mozda prvih 6 meseci, najvise godinu dana, predstavljalo vetar u ledja.
Posle tog perioda mi je uzimanje metadona postalo kao da uzimam los dop. Dzaba sam dizao doze, delio ih u dve jednake, jednostavno vise nije radio. Moram da napomenem da sam u tom periodu dozivljavao periode kada bi mi se leđa strasno ukocila. Nikakvi lekovi nisu pomagali i onda sam spontano u svoj toj muci dosao do toga da probam da ne uzimam metadon nekoliko dana. Trpeo bih krizu ali ledja bi mi prosla.
Najgrdje je bilo kada je pocetkom 90-ih u Beogradu prestao da se deli metadon-heptanon. Kriza je trajala pa sigurno sledecih godinu dana. Uzeo bih ja dop naravno ali kada bi me taj dop pustio, stizala me je opet ne heroinska nego ona stara metadonska kriza.
Sa druge strane citav socijalni momenat u vezi metadona mi se nikako ne sviđa. Svaki dan ili jedanput nedeljno mora da se ide po terapiju. Tamo ono cekanje ispred vrata sa ekipom, to jest pacijentima. Cekas u redu sa ljudima koji potpuno drugacije zvuce nego sto izgledaju. Da ih ne vidis dok pricaju pomislio bi da su oko tebe sve sami doktori nauke ali kad ih pogledas, jasno ti je na prvu da su obicni klosari. Cast izuzecima. Izuzeci potvrđuju pravilo.
Nikako mi se ne svidja uloga pacijenta. Vremenom postanes jedan od njih. Covek bez ikakve vizije. Covek bez sna koji zeli da ostvari. Jednom recju pacijent. Zavisis od ustanove. Doktor ti odlucuje o tome da li ces negde putovati i kolko ces dugo ostati.
Ulica jeste surova, ali ti daje vise izbora. Mozes da budes jajara koja otima babama mobilne ali mozes i na razne druge nacine da nadjes sebi mesto pa makar to bilo i u zatvoru. Jbg taj rizik uvek postoji.
U svakom slucaju najbolje, bar po meni je biti cist i uhvatiti se u kostac sa zivotom.

p.s citam malo ovde na forumu temu o metadonu...sta da kazem... iste price, ista meta, isto rastojanje...samo neki drugi ljudi, a opet isti kao i oni tamo pocetkom 90-ih...mala mi doza, zevam uvece...bolje je uzeti u dve jednake doze nego u jednoj ujutru...isto...ama bas sve isto...doslovce isto...nemoj da mislite da ste otkrili nesto novo...
Last edited by SuperSynthetic on Fri Dec 31, 2010 2:24 pm, edited 1 time in total.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: PRICA

Post by VVV -ex prokleti »

Potpisujem sve navedeno...
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

Vec sam rekao moje iskustvo sa drugim -duhovnim metodama lecenja-...to necu da ponavljam, a molio bih i vas da se ne svadjate.
Dok drzava ne da civilizacijsku sansu svome stanovnistvu, glupo je da promil srecnika koji su se skinuli sole pamet ostalima.
Kad dobijemo civilizacijsku sansu, e onda mozemo pljuvati one koji nece da je prihvate i iskoriste. Bez te sanse svi mi zivimo apsurd, u kome je bolje biti u zatvoru nego li na slobodi. U zatvoru svaki osudjenik ima zagarantovana svoja prava na hranu, vodu, kupanje, lezaj i cistu postaljinu. Svaki osudjenik ima pravila koja mora da postuje. Kada ih ne postuje slede sankcije.
Izvinjavam se ali mi slobodni gradjani nemamo nikakva zagarantovana prava.
Komunizam je propao, jer svom narodu nije davao nikakvu civilizacijsku sansu.
Metadon nije civilizacijska sansa.
O komunama ne bih vise da pricam.
NA program jako lepo funkcionise u zemljama koje su svojim gradjanima dale civilizacijsku sansu.

p.s -pa idi onda u zatvor- nije poenta ni odgovor na ovo sto sam napisao.

Svet Je Pun Onih Koji Znaju Sta Treba Da Rade
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=r5IWmtpesI8[/youtube]
Last edited by SuperSynthetic on Fri Dec 31, 2010 3:07 pm, edited 2 times in total.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: PRICA

Post by VVV -ex prokleti »

U zatvoru svaki osudjenik ima zagarantovana svoja prava na hranu, vodu, kupanje, lezaj i cistu postaljinu. Svaki osudjenik ima pravila koja mora da postuje. Kada ih ne postuje slede sankcije.
Živa istina. Barem u Hrvatskoj...
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
toto-rina

Re: PRICA

Post by toto-rina »

Covece ovo je snimano pre 30 godina. Znaci da ne poveruje covek koliko je vremena proslo. I ovaj mali opasno je svirao bubnjeve. On je medju prvima zakacio sidu na ovim prostorima. Kada je umro 1991-1992 ???
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

SRĆNA VAM SVIMA NOVA GODINA!

Post by SuperSynthetic »

...nisam znao za taj podatak...ja mislio, stvarno neki mali streber...dobro je odglumio...zavisnici su talentovani ljudi...ako je uopste mali bio zavisnik...steta sto je umro...


Pa de ste? SRĆNA VAM SVIMA NOVA GODINA!


P.S danas mi je poenta da ne sedim ceo dan za compom nego da se nateram da odem do familije i cestitam im Novu. Naravno i da ostanem cist. Da se pomolim Bogu. Mom Bogu. Mozda i dobijem nesto za Novu Godinu.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
toto-rina

Re: PRICA

Post by toto-rina »

Da da od AIDS je umro kako ne znas jedan je od nasih najboljih bubnjara ikada.
I Chavke je isto od AIDS-a umro, EKV ceo.
Za tog malog je Sonja Savic pricala da je na sahrani ispao kovceg da su se ljudi sklanjali nisu smeli da pridju da se otvorio valjda na pola nisam razumeo dobro. Verovatno su mislili da ce da se inficiraju.

E za njega nisam siguran da je bio zavisnik. Milan isto mislim da je i njegova prica jasna.
Tu se pominje neki kancer ali mislim da je to samo zbog toga sto se znalo kako i ko dobija sidu najcesce a nekada su simptomi slicni raku.
Jao mene istro ceka javljanje, uigasio sam zvono na telefonu ne smem jos da ga pogledam poruke sto se ne javljam. A popio sam skoro terapiju nekako kada sam se probudio legao sam oko 3 i ustao oko 9 nisam osecao potrebu za metom kao obicno. Da li od tog kupinovog vina sto sam pio. Ne znam a i nisam mnogo popio ni pola flase, skoro pola. Sada kada deluje Metr krecem da cestitam.
To je definitivno jedini alkohol koji mi prija, od ostalog imam veoma los osecaj u stomaku godinama. Naravno i od piva mi je OK ali ne pijem mnogo.

Mislim i vama na forumu naravnop cestitam. Ljudima na metu zelim zdravlje i da slusaju svoje telo sta im kaze. Ovima koji se bune mislim da samo treba da se zapitaju koliko godina bi jos davali savete da pocnu da se lece ljudi koji se drogiraju i umiru, koliko bi ih nagopvarali na lecenje io koliko treba godina uopste da prodje pre nego sto shvate da 90% savetovanih nece da poptrazio pomoc i nece poceti da apstinira od heroina dok ne dobije Met. Mislim da je njihov zivot vredniji mnogo od vaseg ubedjenja i zato vase izjave da je Metadon Zlo ne doticu normalne ljude pogotovu nas koji vidimo to drugacije i osecamo drugacije. Pitam se koliko bi jos godina pustili ljude da se batrgaju i koliko bi ih dotle pomrlo da ne dobije Metadon???
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

...znam za Chavketa...sa Margitom sam se i druzio skoro do njenih zadnjih dana...na znam sta je sa onim sto ga zovu -žnj- a ziveo je u onoj njenoj kucici u Borči i posle njene smrti...Milana ne znam ali sam isto cuo da je umro od raka iako ima suprotnih misljenja...letos sam se vidjao sa jednom ribom koja je furala sa njim ali mi je bilo glupo da je ispitujem...

...ono sa onim ortakom sto je ispao iz kovcega pa niko nije smeo da ga pipne u strahu da ne dobije aids je super scena za film...i prica bi bila dobra...mislim ono kao talentovan bubnjar-umetnik, ustvari junke-anđeo...jednom sam slusao kako je Darko Rundek(haustor) pricao o ivici vdu (sarlo) i o Sonji Savic koja je tek umrala i vrlo lepo je objasnio da su oni svi u stvari andjeli...napisi ti pricu ako hoces...ako ja napisem pricu i zaradim pare, napomenucu da je po tvojoj ideji i dobices i procenat...xa xa...mada sve je moguce...
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

...ti sve vreme komenterises ovaj spot sto sam ja postavio, a ja mislim da pricas o onoj sceni iznad sto je postavio joosepapa...do jaja...nema veze...dosli smo do ideje za film-pricu...tebi je Sonja pricala kako je ispao kovceg sa Ivicom Vdom iz Sarla...jel tako?...sorry...ja sam malo stariji covek pa dok skontam...jbg...
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
Post Reply