Metadon ili Heptanon

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Tacno nam treba neki chat da se u kriznim situacijama mozemo odmah razmjenjivati.
Nedaj se!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ja znam AnaMarija da necu spavati,ja znam da cu biti povucen ja znam da cu nakon toga opet biti možda SRETAN.ALI SKROOOZ SRETAN NIKAD NECU BITI,NIKAD NECU IMATI ONU DRUGU STRANU KOJA ĆE ME PODRZEVATI,TO SIGURNO ZNAM.U LJUBAV NE VJERUJEM,NE VJERUJEM DA TO POSTOJI,SAMO VJERUJEM DA LJUDI LJUDE ISKORIŠTAVAJU U TO VJERUJEM. :oops:
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Ne daj se Omare...
Ne gubi nadu i vjeru u ljubav i ljude. Ja nisam nikad prošla ono što ti sad prolaziš i vjerovatno ne mogu ni zamisliti razmjere depresije u kojoj se sada nalaziš. Vrlo je teško kad nemaš povjerenja ni u koga i kad ne možeš s nekim razgovarati o tome kako se osjećaš. Ali, zato smo mi ovdje... da te saslušamo, ohrabrimo, pokušamo te posavjetovati.

Čuvaj se. Iza kiše uvijek dođe sunce. Ti to znaš...

Ja bih ti stvarrno preporučila da o svojoj depresiji porazgovaraš s ljekarom. Nek ti daju neki blaži antidepresiv. Tablete su zaista lijek ako se pravilno koriste.

Ah i chat... biće sutra u toku dana gotov, a i novi web site sa gomilom novih informacija i novom strukturom do ponedjeljka...

Omare, pokušaj malo odspavati večeras.... :smt015
Čuvaj se

Puno te pozdravljam... :goodman:
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Hvala ti Sanela na ovim riječima,isto kao što ti ne znaš kako je nama u deprresiji i nasem jadikovanju tako isto ne znaš koliko čovjeku pomognu te rijeći koje si ti meni napisala,imam ja moju Tamaru koja isto meni daje moral i nadu u bolje sutra.Pa tu je i AnaMarija i Katarina,svi ste tu HVALA JOŠ JEDNOM ŠTO STE TU.
Jedva cekam chat i da pricamo i da pricamo i kad mi se ne spava i kad sam sjeban i kad sam nikakav upalim kompjuter i tu sam sa svojoj rajom.Jooojj kako sam sretan i jedva čekam taj dan.
Sta da vam kazem bio sam na terapiji i dolazim ja kad doktor Omare radimo test ok ja kazem.Inace za mnom ulazi medicinar da gleda kako ja piškim i da ne bi slučajno podvalio drugu mokraču,a ja se okrene namjerno prema njemu ,neka gleda ha ja .Kad gleda svoj neka gleda i moj,ispiškim mu se ja i uzme on čašicu.Kad zove doktor i kaze," Omare moramo izbiti ovu travu vrijeme je" ja mu kazem " Pa dobro dok. ali znate li vi da ja imam FLEŠ-BEKOVE,tj.Košmare i sta da ja radim sa tim,kad zapalim prije spavanja ja nemam te snove a kad ne zapalim javljaju se isto mravi".Šuti.šuti doktot jedno 5 min i kaze ajmo povecat terapiju, eeee vala to necu sve mi uraditi terapiju mi ne dižite.Pa što Omare,sta ti je ,pa nista dok. nikad se necu skinuti ako budem stalno gore-dole,tako da je sve ostalo na statusu kvo,ne znaju ljudi sta i kako.
Danas je u Sarajevu uzasna kiša i to još dodatno zakomplicira naše psihičko stanje.Niko to ne može da shvati,osim nas samih naravno.
Imate puno pozdrava od mene i dalje sam tu sa vama vas Fanatik- :roll: Omar :roll: :oops: :roll:
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Drago mi je da si danas ok, i nadam se da ce to raspolozenje drzati do kraja dana, posto se kod nas nikad ne zna koliko drzi, zar ne :wink:
I kod mene je tmuran dan uzas, kisno i hladno, ne vjerovatno za ovo doba godine.
Samo se ne daj da ti se sroza raspolozenje, izdrzi nekako, pa cemo caskati kad proradi chat :wink:
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

dobar dan.. imate li kisobran ;)
hladno, vjetrovito kisno, pravo vrijeme za pricanje i mastanje o nekim starim vremenima.

Omare... jedno pitanje za tebe. Kazes da ne vjerujes u ljubav i da ljudi samo zele iskoristiti jedni druge, dali ti za sebe mislis da nisi sposoban voljeti? Ako mislis da bi ti mogao voljeti i da si voljeo, onda znaci da ljubav ipak postoji, samo ju ti mozda trazis na pogresnom mjestu ( kao i vecina nas na ovom site-u ). Ono sto svi moramo nauciti je voljeti sebe. Kada volis sebe, i drugi te pocinju voljeti... lakse reci nego napraviti, znam... Mislim da sam vec negdje pisala o ovome, ali nije bitno, jer je to nesto sto bi si morali govoriti svaki dan.

Inace, ja sam ovih dana u totalnim obavezama i polako zavrsavam sa godinom na faxu, pa onda planiram povratak doma. Sto se vise blizi, to sam sretnija ali me nekako i vise strah svega toga.. Do sada sam svaki puta kiksala kada bi dosla doma, ali u zadnje 3 godine nisam bila dolje duze od 3 tjedna odjednom, pa se nebi uspjela navuci ( osim zadnji puta..). Sada ostajem 3 mjeseca. U ovih trecinu zivota koji sam provela na dopu, znam se dovoljno da mogu sa sigurnoscu reci da cu nazvati dilera cim dodjem, da cu kupiti dop i spucati se vec nakon par dana.
Sada sam u trazenju neke blokade, mozda pocnem piti Antaxone blokatore koji su mi ostali jos od pred par godina,. ali onda je problem sto ne mogu popiti niti alkohol, a i uspjela sam ih jednom probiti, cisto da vidim sta ce se desiti, tako da mi to nije nesto pouzdano. Ono cemu se nadam je da cu imati dovoljno mozga i snage da se ne navucem previse. Cim dodjem doma, orociti cu sve pare koje imam u banci na 3 mjeseca, tako ih necu moci dirati do poslje ljeta. Jer znam, da dok imam dostupno para na racunu, sve cu spiskati.. godisnja ustedjevina ce otici u 10 dana, a ja nakon tih 10 dana necu biti nista sretnija nego cu se opet osjecati kao govno, kao zadnji skot!
Ne znam stvarno sta cu i kako cu.. bojim se onog osjecaja kada si na krizi i kada pljujes po sebi kako si u kurcu, kako si se zabio.. a ne valja se puno niti okrivljivati jer onda je samo jos lakse zabiti se opet.
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Nemoj ti oročit pare nego daj staroj il' nekom nek oroči na svoje ime - ako te već frka same sebe - i ja sam imala oročene love, pa ne'š ti što mi je to bila greda neka kad mi je 'došlo' - trk u banku: 'molim vas, ja bih raskinula ugovor, hvala lijepo' - pa bon za mobitel pa dalje - 'reci imaš li i za koliko mo'š bit kod kućice ajmo ako mo'š što prije' - i tako to ...
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Eeeeemoja Jelena da,nekad sam volio i to puno volio i bio uvjeren 100% da ne mogu biti prevaren,da ne mogu biti uvrijedjen ali...Desilo se i to,volio sam nekad i vjerujes li mi zaboravio sam kako to izgleda,zaboravio sam taj osjecaj ,ono kad ti zaigra u stomaku kad je vidis i kad ti je sve jedno kad ces kući imas li obaveza,samo je vezno da si sa njom.To sam zaboravio jer vec 4-ta godina ide li ide a Omar ne dozvoljava da ga neko onako poljubi u obraz.Da,ne volim ni sebe,ne volim sebe jer sam sam sebe razočarao i pao,a toliko sam pao da sam sebi nemogu vise nikad da vjerujem.Ja lično ne vjerujem u ljubav,ne vjerujem u brak mislim da su ljubav pare i materijalna sredstva.
Nema vise onih starih ljubavi kao što su nekad bile.Gotovo je sa tim ,ja na zalost mislim da nikad necu imati ni ženu a ni dijecu,a drogu sam počeo da uzimam radi te boli u srcu.Sve razmišljaš,neko je sad ljubi pa PUF DOP.Pa sutra,jooojjj sad ona izlazi,pa puf dop.I sve tako,ja u bolnicu a ona u BRAK.Hahhahhaha,i ko je koga razočarao.Sjebao sam život bezveze,raskrinko ga,upropastio ga.Ova kiša opet depresivno utiče na mene,uzasno mi je.Ne znam sta da radim,opet sam razmišljao o DOPU i danas ,kontam mogo bi ali naleti mi haver Dado i bukvalno mi uguro lexilium u usta,sad sam ko malo mirniji,a ja bi volio ko Kurt Kobejn,napisati na list papira (toliko i moze stati citav zivot moj,na list papira),pohvaliti neke ljude i trasssss,neki ce plakati sat-dva,doći će na sahranu i zaboravit će na Omara za 2 dana,vjeruj te mi.
Puno vas pozdravljam vaš Omar :cry: :cry: :cry:
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Cao Jelena,
naravno da treba kisobran, vrijeme je uzas, ubilo se za crne misli a pogotovo za neko razmjenjivanje starih vremena...

Pa to je stvarno zeznuto, ne zna covjek sta bi od sebe. Sto kazes kad odes kuci znas sta ce biti a moras biti veoma jaka i stabilna da bi odolio iskusenju a i zelji. I ja vec nepune tri godine izbjegavam grad u kojem sam odrasla samo iz tog razloga, jer znam sta ce biti ako odem. Meni se tako i desio zadnji recidiv. Pricala sam o tome u drugoj temi. I od tad nisam bila niti znam kad cu i kako cu otici. Poznavajuci sebe prvo bi mi bilo da pozovem stare brojeve. Ali s druge strane ne mozemo bjezati stalno sa tih mjesta, ali ako se suocimo sa prosloscu kako ce djelovati? To je dilema, jer u sustini poznajemo sebe vrlo dobro. Sve je super i odlicno funkcionisemo dok smo na «sigurnom» ali sta kad se odmaknes od sigurnog tla?
Ne znam sta bi ti predlozila jer sam i sama ista. Ako se hoces osigurati protiv sebe, skloni pare od sebe da im ne mozes prici, ali mi smo dovoljno lukavi da sebi uvijek ostavimo jednu rupu kako do njih doci, jer u tome smo majstori, zar ne... :wink:

Omare,
sam si mi rekao nikad ne reci nikad.. a tako i ti. Doce i taj dan kad ces "nju" sresti i kad ti tiho i neprimjetno udje pod kozu. Sto kazu stare babe svaki lonac ima i poklopac, valjda to nije bez veze receno?? :wink:
Nemoj opet padati u bedak, bori se, previse si izdrzao da se opet vratis na dno. Samo se sjeti koliko ti je lose kad si na krizi. Imas veliki osmjeh od mene :-D
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Kad bi mogao kontrolisati taj loš osjecaj ili krizu,kad bi mogao kontrolisati bilo što ja ne bi bio ovde sugurno.A ja STO SE TICE OVOGA JA KAZEM,NIKAD,NIKAD I NIKAD.Vjeruj mi nece fina cura,bivseg ovisnika,čovjeka koji je prije lagao,krao itd,svaka ce imati u podsvijesti da ako sam jednom to uradio uradice opet.Svi znamo da je tako,evo bil iko mogao da vjeruje covjeku ili ženi koja je lagala,krala ili muljala ili bilo šta.Niko vise nama nece vjerovati.NIKAD.
Tako da ja sam izgubio nadu,izgubio sam sve čemu sma se nadao. :oops:
Locked