Još jedna suovisnička priča...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
leona
Posts: 71
Joined: Tue Jan 23, 2007 8:51 am

Post by leona »

Jučer je priznao da uzima 2, a ne 1 i pol subutex (uzimao je još pola kad ga ne vidim), ali dobro, nije to nešto strašno. Smeta mi što nije od početka bio iskren - ali u svakom slučaju dobro je što je priznao bez da sam ja to na bilo koji način potakla. I kaže da osjeća cijeli dan da mu nešto fali, i da je prebudan navečer, pa mu treba malo alkohola da bi zaspao. Promjena posla mu je dobro došla, ima osjećaj da se nešto događa, da stvari idu vidljivo na bolje, pa sad ima veelike planove. Sanja o tome da pokrene nešto privatno, ali mene je strah, jer sam sigurna da još nije spreman, i da još duže vrijeme neće biti spreman na to. Nije baš svjestan koliko je to stresa, a to mu u ovoj situaciji nikako ne treba. Srećom ( :oops: ??? tko bi mislio da ću reći da je to sreća?) nema svojih para, pa se neće tako lako zaletjeti.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Hallo Leona!

Ja sam sa 25mg metadona, znaci 5 tableta presla na subutex. Nisam imala nikakvu predodzbu koliko bi me suba trebalo pokriti pa sam isla po svome tijelu. Stala sam kod 8mg. Dva mjeseca sam bila na toj dozi i evo sad sam treci mjesec smanjila 2mg. Zelim ti reci da to nije nikakva doza, tih 4mg.
Mene je sub skroz poklopio i svaku zelju ubio. Prvih tjedan dana ti je neki cudan osjecaj da si sad sve puteve zatvorio i nema sanse za kiks i gresku cak i da hoces. pitaj ga stvarno da li mu je full ok, da li se osjeca dovoljno jak za cijeli dan. Kod mene je trebalo jedno sedam dana dok se nisam prestala znojiti i ujutro cim se probudim bi mi vec bilo jako lose a morala bi se spremiti za job i jos sat vremena putovati do apoteke. No nakon tjedan dana se sve utisalo. jel dobiva nesto za spavanje uz sub?
ne radi tragediju ako uzme casu pive ili vina, i meni se to desavalo.
Sub te digne jako, dok te hep ili metadon cijelo vrijeme spustao i tupio i tu je ta razlika i tu treba malo vremena da se navikne.
no, cini mi se da je kod vas sve nekako na dobrom putu, ozbiljno.
Zelim vam srecu i uspjeh! :)
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
leona
Posts: 71
Joined: Tue Jan 23, 2007 8:51 am

Post by leona »

Hvala sunrise na ovom postu! I on ima malo problema s navikavanjem na subutex, ali kaže i sam da misli da će to proći za nekoliko dana, kad se tijelo privikne, jer ovo djeluje na drugačijem principu od heptanona. Bit će mu drago kad mu kažem da to prođe za tjedan dana! Nije baš full ok, ima blage simptome krize, malo povećane zjenice, često ga prodje jeza, nema želje za ničim i slično. Kaže da mu te simptome ublažava alkohol, pa ajde neću se više brinuti previše oko toga, bolje da popije čašu-dvije vina ili pive nego da uzima još tableta. Ne pije ništa za spavanje. Prvih par dana se budio noću, ali bi ubrzo opet zaspao, ali noćas se probudio u 3 i nije mogao više spavati. Vidjet ćemo kako će biti večeras. Doktorica nam je savjetovala da izbjegnemo tablete za spavanje ako je ikako moguće jer su jako adiktivne, ali ako se bude ovako nastavilo, morati će nešto uzeti, mora raditi ujutro.
Hvala na podršci, i ja mislim da smo na dobrom putu jer ovo odvikavanje je po svemu različito od svih dosadašnjih i mislim da je dovoljno jak da izdrži do kraja. :D
User avatar
Dragana
Posts: 263
Joined: Tue Jan 09, 2007 10:16 am
Location: Obrenovac
Contact:

Post by Dragana »

leona wrote: bolje da popije čašu-dvije vina ili pive nego da uzima još tableta. Ne pije ništa za spavanje.
da bolje je....ali najbolje je da uzima ili jedno ili drugo...nikako oboje.....ali ne moze........znam po mom muzu!!!
pozdrav Leonice......... :)
Image
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Ja sam slicno reagirala na subutex. Oci su mi bile ogromne, jeza bi me hvatala, ujutro vec oko 6-7 bi me pocela kriza hvatati, no kazem ti da ce to proci za najvise 7 dana. Moram se maknut s ovog kompjutera pa cu nastaviti
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

leona, si ti na onoj slici, tvom avataru ili ko je to?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
leona
Posts: 71
Joined: Tue Jan 23, 2007 8:51 am

Post by leona »

Evo prošlo je nešto više od 7 dana otkako je prešao na subutex - i simptomi krize se polako smanjuju, tj. s obzirom na to kako je bilo prije tjedan dan - gotovo ih i nema :D ! Više mu ni alkohol nije potreban da prebrodi dan, i uspijeva skoro normalno spavati (5-6 sati), i to bez tableta za spavanje :D ! Dobro je!!!
Sunrise - odgovor na pitanje za sliku pogledaj u pm.
User avatar
Dragana
Posts: 263
Joined: Tue Jan 09, 2007 10:16 am
Location: Obrenovac
Contact:

Post by Dragana »

:crybaby:
'ocu i ja odgovor za sliku!!!
Image
User avatar
leona
Posts: 71
Joined: Tue Jan 23, 2007 8:51 am

Post by leona »

Bili smo u utorak u centru, pitala sam ono za zjenice i rekla mi je doktorica da se ne opterećujem time, jer više faktora može utjecati na veličinu zjenica. Kaže da ne pokušavam analizirati zjenice, nego da se alarmiram ako primjetim promjenu ponašanja ili eventualni pokušaj izbjegavanja dolaska u centar. Testirali smo ga na sve, i bio je ponovo čist ko suza :D ! Dalje, razgovarali smo o tome kako je prošao prelazak na subutex, da je taj tjedan bio dosta težak, sa simptomima krize i kaže da mu je vjerojatno bila doza premala, i da je mogao uzimati po još jednu tabletu umjesto alkohola, ali kako je to prošlo i zadnjih 3 dana nije uopće pio alkohol, da je to sad ok, znači stabilizirao se na 2 subutexa dnevno.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

pa ja, to je ta normalna faza prijelaska i promjene na sub.
super sto je sad ok, samo ga ti drzi i cuvaj i pazi na sve
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply