metadon-nova tema

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

dragance72

Re: metadon-nova tema

Post by dragance72 »

joesspappa wrote:
Voyager wrote:Post sam napisao rano ujutru u zurbi, bas sam ga zabrljao, sada citam.
Pre metadona pretpostavljam...
Voyager wrote:Upravo sam ga prepravio, sada je precizirano.
Posle metadona svakako...

Toliko o popravljanju kvaliteta zivota i funkcionalnosti, izrazavanja i pismenosti nakon uzivanja u metadonskoj terapiji.
Voyager wrote:Da, vi poznajete takve ljude, ali mi nismo kao ti ljudi Sanela.
Prijatelju dragi, ti mozes da budes takav covek, samo kad bi malo otvorio um na tu stranu... i osvestio se...
Tebe ne poznajem, ali poznajem jednog coveka sa metadonskog programa, nista mu ne fali, ima viska ega i to je to, fizicki je jak, emotivno prazan, duhovno upropascen. Ali zar nisu svi narkomani takvi, neko uspe, neko ne... u cemu je zaista razlika!? U iskrenosti... U onoj tako prostoj iskrenosti ... istini... koju sami cesto ne vidimo i ljutimo se kad nam je neko predoci... Nikakav lek ne leci narkomaniju, nikakva pilula, tableta, bocica. Ne postoji univerzalan recept, ali ljudi koji imaju sposobnost da budu iskreni prema sebi cesto imaju uspeha. Oni su cesto jako samokriticni, ne zadovoljavaju se postignutim, idu jos dalje preko svojih mogucnosti, traze podrsku, skupljaju znanje, iskustvo, slusaju sve sto im se kaze, uzimaju ono sto im odgovara, ne odbacuju kritiku, ne bore se protiv nje, koriste je da se poprave... otvaraju se ljudima, grese, padaju, ustaju, ne odustaju... i iskreno na kraju dana kazu HVALA.
Uuu jebote, emotivno prazan?? Duhovno upropašten??? jebote prijatelju al me ti ocrni pa nemaš pojma svega mi. Zar ne reče program ne sudi o drugima i ne kvalifikuj?? Ko se sada ne drži programa? Hvala na ovome nisam znao da sam emotivno prazan, moj psiholog ne misli tako, možda da krenem kod tebe na terapiju?
dragance72

Re: metadon-nova tema

Post by dragance72 »

Čoveče par dana ne dodjem ovde a ono čuda se dešavaju, mislim da je poštenije da mi je to rečeno u privatnoj poruci ako ne u lice, a ja ću u lice sve što imam da kažem prvom prilikom džoovom tati, neću na forumu o višku ega i ostalim stvarima a vuče me da lanem već kad sam prozvan. Iskoristiću ono što sam čuo na "božijem programu" a dobro je a to je da sačekam ali nije to originalno N.A recept, nego u stvari postulat kognitivno-bihejvioralne terapije i to jedan od najbitnih. A govori o vrednovanju emocija i misli u trenutku besa i posle i savetuje da se piše u trenutku besa umesto reagovanja i kasnije kada se misaono obradi i smanji emotivni naboj. Ali šta ja znam ja sam duhovno upropašten
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: metadon-nova tema

Post by sanela »

Voyager wrote:@sanela

Tableta blokatora ti ne pomaze da se osecas okay, ona je samo jedna fizicka prisila da, iako imas zelju i potrebu, ne mozes da se uradis.
Skroz jedna tehnicka i brutalna stvar koja nema nikakav psihoaktivni efekat i pride unistava organizam.
Vecina ih pije bez nekog velikog odusevljenja.
Znam kako djeluje blokator, ali sam htjela reći da osoba mora svaki dan popiti tu tabletu da bi imala osjećaj sigurnosti u sebe i svoje ne uzimanje opijata. Na taj način sam mislila kao supstitut (okej, pogrešno sam se izrazila). Supstitut za samopouzdanje, tako nekako.
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: metadon-nova tema

Post by Vuk »

E i nek ste razmenili po koju ličnu, nisam ni sumnjao da može bez toga.
Hoću da vratim ovo na temu jer ima nešto što me interesuje već neko vreme. Ako vam je glupo da pišete razumeću pa mi makar samo pošaljite PP.
Kakav je sex na metadonu?
I ne mislim samo ono dobar - loš- normalan (šta god to bilo), nego me interesuje kako sve funkcioniše kada je neko već duže vremena na održavanju.
Moon child
dragance72

Re: metadon-nova tema

Post by dragance72 »

Kako kome, u početku dok se ne privikneš je uglavnom problem sa postizanjem orgazma, nekima je problem i smanjeni nagon. Meni zaista, nikada nije bio problem libido, ovo drugo jeste, ali se posle nekog vremena vraća relativno na normalu. Nema više maratonskog seksa, koji usput i nije zdrav jer dolazi zbog jakog trenja i do povreda i mikrokrvarenja, i mnogima i meni jeste bio problem, naročito što moja devojka ne voli preduge partije a ni ja. To možda neko misli kako je zabavno kad možeš satima, ali verujte, uopšte nije tako nego obrnuto neprijatno je. Naravno da kada se normalizuje, sve je ok i kod mene mislim, da nema uopšte neke posebne razlike. Nagon mi je kao i uvek manje više i zadovoljan sam. U stvari ne primećujem nigde probleme osim preteranog znojenja, a to sam imao i pre samo je sada mnogo, mnogo prisutnije i ništa drugo.
dragance72

Re: metadon-nova tema

Post by dragance72 »

P.S Nikako nisam mogao da se otmem utisku da sam ja taj emotivno prazan i duhovno upropašten, a ako kojim slučajem se varam, priznaću rado grešku javno. Ali opet, mislim da je možda, ako i nisam ja u pitanju, mogao pisac posta da pretpostavi da ću pomisliti da jesam, pa je u svakom slučaju ako ne mislio na mene, ono me "testirao" :D . No, kao što rekoh, od sada ću prvo da pitam za svaki slučaj pre nego što reagujem. A trudiću se da, stvarno, ne uzurpiram temu za lične prozivke. I mislim da sam i protivnicima održavanja učinio uslugu svojim postom, jer je za njih dobro da se tema razvodni. I umesto da ljudi dobiju informacije o održavanju krenu prepirke. Evo, rekoh, sa svoje strane od sada pišem samo na temu održavanja i nejasnoća koje neko ima povodom istog. I bilo bi dobro da svi tako rade, a ne da se, kao što je već počelo, ovo pretvori u neku vrstu čata
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: metadon-nova tema

Post by Voyager »

Bas sam sinoc ucestvovao u fourgiji do jutros ii sada sam ustao i da vidim sta ima ovde i gle, pitanje o sex-u i Metadonu.
Neverovatno.

Pa uglavnom je smanjen drive, barem kod mene, ali to je i uopste kod svakoga.
Definitivno ti smanji potrebu za seksom.
Treba ti vise da se nalozis, meni barm da, kada uporedim na sexual encounters pre Metadona.

A probleme sa potencijom nikada nisam imao niti to ima puno veze sa Metadonom.

Pozdrav !

.::VOYAGER::.
Last edited by Voyager on Tue Jul 06, 2010 11:21 am, edited 2 times in total.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

vudd wrote:Mogu samo zamisliti kako reaguju razna ministarstva,koja zatrpavas kojekakvim molbama,predlozima,pro-zapadnim( :) )elaboratima...
Pogotovo sto se radi o drzavi gdje je polovina nepismena.
Kako reaguju jer si ti citao sta sam ja pisao ili si i ti nepismen. Ne neke mailove su mi odgovorili postavljao sam odgovore ovde. A voleo bi da nikako ne reaguju samo da nastave da rade sto i rade da otvaraju centre za izdavanje Metadona. Do sada imamo 23 tako kazu. Pre 5 godina imali smo 3. Ali posto je vlast isto prozapadna nekad im i dam ideju kako da j*** takve kao ti.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: metadon-nova tema

Post by vudd »

Beobandit wrote:
vudd wrote:Mogu samo zamisliti kako reaguju razna ministarstva,koja zatrpavas kojekakvim molbama,predlozima,pro-zapadnim( :) )elaboratima...
Pogotovo sto se radi o drzavi gdje je polovina nepismena.
Kako reaguju jer si ti citao sta sam ja pisao ili si i ti nepismen. Ne neke mailove su mi odgovorili postavljao sam odgovore ovde. A voleo bi da nikako ne reaguju samo da nastave da rade sto i rade da otvaraju centre za izdavanje Metadona. Do sada imamo 23 tako kazu. Pre 5 godina imali smo 3. Ali posto je vlast isto prozapadna nekad im i dam ideju kako da j*** takve kao ti.
Kako reaguju!?Jesi li ti citao sta sam pisao,ili si i ti nepismen?Na neke mailove su odgovorili,postavljao sam odgovore ovde.A voleo bih....bla bla bla.

Beovillageru-rektalni alpinisto...Mnogo mi pozdravi pro-zapadnu vladu.
Nepismen sam i ponosan na to :)
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: metadon-nova tema

Post by oxo »

nego, voyageru, kako ide avion? sad se sigurno dosta vozas, lepo vreme itd? :)
Locked