VENE????

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

Luna wrote: Da...moze biti trom..koji vrlo lako moze prerasti u tumor...tako kazu..
tromB a ne trom
A da tromb prelazi u tumor hahaha,pa tromb i jeste neka vrsta tumora.
Nemam ja nista protiv tebe nego protiv tvog neznanja a davanja saveta o kojima ne znas.
A na kojim to temama sam ja ,po tebi,davala pogresne savete?

@Ramona,hvala ti,sestro,za obavestenje za moje prsle vene,makar da znam.A to macko kad podje kao nesto sto curi,bezbojno,to ti je ako si prethodno nekad u venu uvukla vazduha malo,pa sisti kao kad otvaras flasu gazirane mineralne!
Image
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

Tromb je zgrusana krv.
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

aut

Post by mise en place »

E ljudi,kao sto sam vec napisao..jedne neprilike su mi vadili taj tzv,aut ili tromb koji je bio velicine novchica od 1e.otprilike.
Desilo se da sam se kao nashao ,i glupan brzo furao kao da mi nepobjegne vena sto se upravo i dogodilo.Samo sam vrisnu od bola a taj jeb... otok nije nikako spao.
Znam da je prije svaki "aut" poslije nekog vremena i nestao ali ovaj ne...
Ostao je bolna kvrga,kasnije prestao da boli ali ostala"guta"
Medicinari su to izvadili kratkim rezom....covjece sta je to bilo strava&uzas,neka masa nije ni krv a nije....grozno.
Zato stvarno savjetujem sve da ,ako primjetish neshto sumnjivo,ljubicasto,zuto,plavo ,kvrgu ili anomaliju bolje je obratiti se odmah strucnjacima da ne bi bilo,najgore.
Svi smo mi svoji majstori i "uradi sam" ali to moze da budekrajnje ozbiljno.Tako i dan danas gledam svoje vene i vidim ih da su loshe,josh uvjek su violet ono ruzno,pravo,a imam jednu (moje "omiljeno" mjesto) ,koja izgleda skroz dobro,onako debela ali neprolazi ni kap krvi kroz nju...nazalost.
Ma nema tu puno filozofije nego stvarno treba doktoru za te stvari,mislim svaki doktor opshte praxe trebao bi da zna o tome.

Ko se roka,treba svaki shut-nova igla,ako je moguce ,nacekati da se pretvori u kramp.,kremica...jebiga i meni zvuci nemoguce(urokash se pa onda kao mazesh neshto)ali ljudi stvarno je bitno....majko shta sam sve vidio..nedaj boze nikome

Cuvajte vene i mise ce.

pozdrav
User avatar
mirzas
Posts: 92
Joined: Thu Oct 06, 2005 1:15 pm

kvrge

Post by mirzas »

Ramona wrote:tako da čim ti je nađe odma vidiš u ganu onu crvenu crticu olakšanja
Hahaha, da crtica olakšanja, ti Ramona stvarno nisi normalna, pa di ti padaju te ideje...baš si me slatko nasmijala...stvarno je crtica olakšanja!

Inače, Mise, nedavno sam u prijatelja (novog prijatelja, tek se upoznali...) vidia kako to izgleda kad ti odstrane tu kvrgu...užas...samo šta ih on ima jedno 10-15 komada na jednoj ruci, a drugu mi nije tia pokazat (bilo mu je neugodno, a ja ne želim uopće znat kako mu izgleda druga ruka...).
Ljudi moji, šta mi sebi radimo...idem se sekund ufurat da se smirim!
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

O jebote, pa ne znam šta bi to trebalo da se desi da zabijem iglu sama sebi u venu...
Užasno sam uplašena od igala.
Recimo, odem kod zubara i trpim sve one grozne bolove, samo da ne bih videla, ili, ne daj bože osetila, iglicu od anestezije.
A kad mi vade krv, padnem u nesvest. Od straha.

Baš vam svaka čast na hrabrosti.... ludosti.... whatever :)
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Hehe Mirzas :wink: - a jebi ga, kad je, kad nju ugledaš - već si dobro!
Uf znala san i ja sebi nabit autova, ovo kako su mi vene postajale sve gore i rijeđe tako san u jednom kratkom periodu bila nakupila galeriju voća i povrća, pa je ovdi bila šljiva, tu kumpir, amo trišnjica, tu fažolić, i tako - nije se to baš vidilo, al kad bi se zagleda, bogami, hehe ... grozno to izgleda!

A što kaže Mise, svi oni s vremenom prođu, tako se i meni dogodilo da mi jedan nije ni s vremenom tija proći, pa san i ja tuka išla 'uradi sam' izvodit ...

HEHE ... EVO MOJA PRIČA O AUTU

Žbong je bija veličine manjeg oraha, na ful gadnom mistu, iznad 'bunara', i ovisno o tome kakvu bi majicu obukla, kratki rukavi bi ga nekad uspili sakrit, nekad ne. Što kažeš ti, svi prođu, dugo to traje užasno, ali prođu, a ovaj brate nikako. I to još taman prid lito bilo, kažem, počeli kratki rukavi. I što ću ajme ti majko. Već povukla vezu za kirurgiju, al sram me užasno i sve, još su me uplašili 'to će ti on razrizati' - to je zvučalo ko da će mi ostat rez/ožiljak od 20 centimetara!

I ja aj sama, nad kadom, s bocom parfema (alkohol, ka), žilet, škarice, igla - išla ja najprije iglom - kontam ako je gnoj možda sam štrkne i neće mi puno ostat rez - ma kakvi - nastiskala sam se bezze i napravila sranje jer me od stiskanja tog zabolilo i poplavilo mi. Išla sam ful duboko - i uopće nije bilo meko unutra ko kad bude gnoj - tu sam se već pokolebala ...

I ajde škaricama, onim malim - rez - ljudi moji - zabila san cilu onu nožicu od škarica (nožicu od nožica) u to - a unutra nešto tvrdasto - kad je meni krv počela lijevati, onako crvena, topla i masna, priko cile ruke, pa doli po ciloj jebenoj kadi, ko da sam prasca zaklala - cila kada crvena - amo pokušavam još nešto stisnuti - ma kakvi, tvrdo je, triba bi rez i to očistiti, skužila sam - vamo liva crvenilo - ja otvorila vodu, pokušavam jednom rukom brisat krv papirom i pokrit ruku, drugom perem kadu od krvi - a vamo stara taman došla na vrata da ajme da vidiš što je Antonella obukla (!!!) - uvik mi tako dođe prenit što ima na televiziji - jebenti Antonellu i tebe, di si mi sad došla, puna kada krvi čoviče, pokušavam je oprati nekako a ona i dalje toči, onaj rez mi je bio totalno zijevnuo, bljak, sve se meso vidilo iznutra - a ona meni Antonellu ...

Da skratim - bila sam očajnija nego ikad prije jer sam sad bila sigurna da ću morati na kirurgiju, da neću moć to riješit sama - i ljuta ka pas jer sam još išla sama dirati pa je to grozno izgledalo, i što će kirurg reć kad vidi tek ... međutim ... na moje bezgranično veselje, negdi dva dana posli - vidim ja - čini mi se da je mrvicu mrvicu splasnulo - bojala sam se da haluciniram 'što se babi tilo...' - ali nije - dan posli je splasnulo još malo, pa još malo - nitko sretniji od mene!!!

Ljudi, ako se već morate furati, dajte bar dobro dobro pazite kako to radite!!!
User avatar
mirzas
Posts: 92
Joined: Thu Oct 06, 2005 1:15 pm

ganovi i to...

Post by mirzas »

I mijenjajte ganove SVAKI PUT, koštaju jednu kunu, ja ću vam poslat 10 kn ko nema, pa nek uzme cili paketić...i malo alkohola na ubod...i sve će bit OK!
Sad izgleda da promoviramo ono "kako se pravilno furati", ali po meni je bitno!
Inače, tako se dobiva hepatitis, korišten, prljav pribor. Ne moraš dijelit gan sa nekim ko ga ima da bi ga dobia, možeš ga skupit i sa svojim priborom, ako nije dezinficiran tj. čist tj. nov!
U zagrebu posli 8 navečer možeš kupit gan samo na trgu i u još jednoj ljekarni u maksimirskoj šta je malo daleko. Doša ja prije neku večer, oko 10-11 sati (22-23), i ona mene preko onog parlafona pita šta ću. Ja odgovaram 5 inzulinskih pribora, a ona meni: "Gospodine, za to trebate doći preko dana, dat ću vam samo jednu". Ja njoj: "Gospođo, nas je troje, dvojica imaju hepatitis, jel ga mogu ja ne dobit, barem večeras, nešto nisam raspoložen večeras za hepatitis". Onda se smilovala riječima: "Ajde, evo vam 3 komada, to vam je zadnji put da dobivate u ovaj sat". STRAŠNO!!!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

znam da je jebeni tromb...nisam dobro otkucala. Nisam nepismena. Hvala!
I ne..nisam rekla da si davala pogresne savjete...nego sam rekla da po tvojoj teoriji(da onaj, ko ne zna iz STRIKTNO LICNOG ISKUSTVA, ne daje svoje misljenje)...ni ti ne bi trebala davati svoje za mnoge stvari zar ne? to je glupo.
ja cu svoje da dam a tebi ako se ne svidja a ti brate idi dalje na sledeci...
sta ti je bona??? ccc. kazem ti umjesto da budes zahvalna(kako koraci govore da treba biti kad ti neko pomogne i potrudi se ako nista)!!!!!!!!!...ti se bezze svadjas. I to s pogresnom osobom. Prvo draga si mi extra...i sve i ti tako....ccc..nije to fino.
pa ako znash da je tumor sto pitas?? vidis...mogla sam i tako da napisem..al nisam> Jer nije mi do takvih sranja....get it???
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

vi ste bre svi jedan tumor!

joooj ja za 10 dana u vojsku!!! a treba se skidati... gde cu navucen u kasarnu...
bas cete mi nedostajati!
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

e rentone...!! ziv si!! Ajde ..skidaj se bolan...stvarno gdje ces tamo bolovati...i onda tako bolestan trcati i skakati...uhh-zajebano. Zato...pozuri. Kako god...trodonima...ili idi opet na vma-ili to nije opcija?
u svakom slucaju ti zelim srecu.....

ps...sta ces...umjesto da smo slozni i zajedno mi se ismijavamo, ponizavamo, pljujemo, omalovazavamo i kritikujemo jedni druge...A jedni druge jedino i imamo...ne znam. Ovdje brate-NA-pa ko' jedna porodica. sta ces...sto je covjek bolji i sto vishe zeli pomoci.............. :roll:
Locked