metadon-nova tema

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: metadon-nova tema

Post by oxo »

^ ovo ko da je pisao Ilija Cvorovic :)
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Sta je od napisanog neistina???
I hteo sam da kazem ljudima da bar Voyagerove postove ne komentarisu jer je to kao da mentalno poremeceni ljudi cackaju nekog profesora takav utisak ostavljate najozbiljnije. Ne samo kod mene, ali to je iu dobro jer stovise vi pricate Metadon zauzia vaznije mesto u nasem drustvu. Kako otvorim novine svi ga hvale a i kada pogledam ko se buni, neandertalci. I onda mi je milo nekako.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: metadon-nova tema

Post by Voyager »

@joesspappa

Nisam ti ja prijatelj.
Ovde je pitanje ko je oscescen, ti ili ja.

Kakva glupa izjava "pre metadona, posle metadona".
Iako nisam uzeo Metaodn tada kada sam napisao taj post, samnom je bilo sve okay, Metadon je u mom organizmu bilo sasavim dovoljno od proslog dana.

Ovde je sada nalet "likova".
Sjatili se na ovaj podforum da svako isk**a neku svoju, a nista nema smisla niti je tacno.

Ovde ne vredi nista ni pisati sada.
A ionako je vec sve napisao.

P.S.
Mene mnogi shvataju ozbiljno i sve sto kazem.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: metadon-nova tema

Post by saša-ex »

SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Pa kakvi njihovi komentari mogu da budu nego glupi. kako nazvati nekog ko ne ceni misljenje ljudi koji su zavrsili silne skole i napisali silne knjige da se necemo otresti droge dok god nam ne daju Metadon. Jedini onaj kome je stalo da se broj stanovnika na zemlji smanji moze da bude protiv te terapije i da nas pusta da pravimo haos. Ja znam 5-6 koji su sami napravili 30-40 zavisnika i koji se nece skinuti dok im ne izdaju Metadon. A gde su ti ljudi koje su oni navukli pa verovatno su i oni zreli za Metadon a 80% njih verovatno ne bi probalo drogu da je ovima dat ranije, pre 5-6 godina. Oni bukvalno nude ljude sa drogom. Samo ih droga zanima. Mogu da stavljaju koje god oce klipove, odakle god da su dosli ti klipovi do Metadona je tamo mnogo lako dodji tako da mogu da obrisu bulju sa njima. Svuda postoji 5-10% defektnog mozga. Samo je problem sto je kod nas taj procenat malo veci, sve manji ali jos uvek veliki i sto moramo ovako da pisemostalno jer nadam se da bar tako pomazemo otvaranje novih centra. 23 ja kada sam aktivirao internet bilo ih je 3-4. Kakav skok na bolje ali i drzavni vrh se slaze da je mnogo malo ljudi na Metadonu. Skoro mi je drugarica posle bezbroj bezuspesnih pokusaja sa blokatorima i ko zna cime shvatila da je Metadon majka za nas mozak. Sada samo treba da se domogne terapije i zbog takvih pisem i pisacu celog zivota.
Last edited by Beobandit on Sat Jun 26, 2010 4:17 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: metadon-nova tema

Post by Zona Sumraka »

da Vojo, shvataju te ozbiljno mnogi ... narocito ovi sto nece da oznoje guzicu...
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Dosta smo se mi znojili a posle svakog znojenja kraci za nekoliko hiljada evra i jos nekoliko njih pocinje sa heroinom. A nama zdravlje sve losije.
Ja bi samo stanovnicima zemlje koju mnogo mrzim predlozio da ukinu terapiju.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: metadon-nova tema

Post by Boban »

Zona Sumraka wrote:da Vojo, shvataju te ozbiljno mnogi ... narocito ovi sto nece da oznoje guzicu...
E :D ja ga kapiram u potpunosti sa obzirom na njegove godine sasvim je razumljivo sta govori.
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: metadon-nova tema

Post by sanela »

Tačno mi bude žao brisati neke postove, zbog količine napisanih gluposti.
@beobandit, pročitaš li ti katkad ono što napišeš?
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: metadon-nova tema

Post by Voyager »

@sasa-ex

Okay, odgledoa sam klip koji si postavio, kao sto uvek odgledma sve srto bilo ko postavi ovde.
Nista, ama bas nista taj klip novo ne govori o Metadonu.
Taj klip govori o Metadonu nesto sto mi svi vec znamo, mi koji znamo o Metadonu.

Dakle to sto je broj dva ubica u USA, to jeste istina, ali te osobe koje su umrle uglavnom nisu zavisnici koji su u programu, vec su to zavisnici koji na svoju ruku cepaju Metadon i Xanax i sta vec.
To je odavno dokazano i ako krenes da po Internetu trazis protiv-argumente sadrzaja ovog tvog klipa, naicices na puno naucnih studija koje to dokazuju.
Dakle, those Metahdone related deaths are because of the illicit use of both Methadone and other CNS depressants.
To je to.

A ovaj decko koji je overio u klinici i to dok je lezao u klinici...pa sama njegova devojka kaze sta je tu bilo.
Desavaju se kretenizmi u USA da se otvori klinika koja nema dozvolu da vrsi Metadonsko odrzavanje, otvorio je neki budzovan da zaradi kintu.
A ako nema dozvolu, veoma je verovatno da to osoblje nije obuceno kako treba da daje Metadon.

Ovde imamo mnogo problema u slucaju smrti ovog decka.

1, On je bio zavistan o Percocet-u, to je dakle mesavina Paracetamola sa jako malo Oksikodona.
To je dobijao legalno za svoje koleno.
No, jedna tableta Percoceta sadrzi 5 puta manje Oksikodona (oko 5mg samo) nego jedna tableta OxyContin-a koje zavisnici cepaju po nekoliko komada odjednom.
Percocet moze da se zloupotrebi, ali posto se u njemu uglavnom nalazi Paracetamol, postoji limit koji ne smes da predjes, a to je 2000mg Paracetamola, odnosno 4 do 5 tableta Percocet-a.
Sve preko toga i dolazi do brutalnog razaranja bubrega i jos svacega.

Taj decko je izvalio rad OKsikodona, to je extra rad i poceo da uzima vise Percocet-a nego sto treba, verovatno, ali sigurno nije uzimao vise od 5 komada dnevno, inace bi umro mnogo ranije.

Dakle imamo decka koji je navucen na neku pocetnicku dozu Oksikodona (ne kazem da to nije neprijatno, ali to je smesno u poredjenju sa zavisnicima koji uzimaju po 150mg Oksikodona ili preko 2 grama Heroina dnevno).

Dolazi u "kliniku" potpuno cist, u krizi i u bolovima u kolenu.
I kreteni sta rade.
Stavljaju ga na Metadon i to na dozu koja je veca nego doze sa kojima se inace pocinje, to su reci njegove devojke koja je koliko vidim sdada dobrano upucena u Metadon pricu (cak je i u HARMD-u, itd.), a to znaci da su ga startovali na vise od 30mg dnevno...to je zaista nesmotreno.
Smrtonosna doza Metadona za nenaviknutu osobu tezine 75kg je 35mg.

I pored toga, prepisuju mu i Diazepam i Rivotril.
I onda naravno verovatno krecu sa pojacavanjem doze tamo nakon 3. dana.

Decko se zalio na tegobe, znaci bio je otkinut, nije mogao ni da spava, bio je skyrocket-iran i eto, predpostavljam da su mu treceg dana povecali dozu za 10mg, sto je bilo ukupno sigurno oko 50mg i on je cetvrtu noc umro.

Sasvim logicno, nista to nije novo.

Ta klinika ce najebati zestoko.

No to se ne desava inace.
Ovo je veoma redak slucaj.

Po samim statistikama, smrtnost zavisnika koji su u perogramu od Metadona je veoma niska.
Po statistikama koje su detaljno radjene zadnjih par desetina godina, 20 puta su vece sanse da umres ukoliko si na ilegali, nego da si u Metadonskom programu.
Ma koji opioid da uzimas.
A dalje, 5 puta su vece sanse da umres tokom prvih 5 dana nakon startovanja sa Metadonom u klinici nego nakon sto si se stabilizovao, sto je i razumljiv rezultat, jer je indukciona faza najosetljivija, nikada ne znas kako ce neko reagovati na novi opioid koji mu dajes, itd.
Ali ipak, ni pocetak samog odrzavanja, a ni samo odrzavanje nisu toliko rizicni po zivot kao NEodrzavanje i bivanje sam na svome u ilegali.

Ista opasnost od smrti preti i osobama sa hronicnim bolom koje tek krecu sa terapijom sa nekim opioidom.
Tu je stopa smrtnosti isto izuzetno visoka.
Zasto to niko ne spominje ?

Zato sto ste se uhvatili za Metadon.

Sutra ce doci i Morfin i Hidromorfon i ko zna sta jos, imacerte pune ruke posla da popljujete sve te nove opioide koji ce se koristiti za odrzavanje, hahahaha.

Daj bre, smesno mi je, covece, kapiras da sam se nagledoa ovakvih klipova i storija.
Sad cu ti nakaciti 20 klipova raznih emisija u kojima se o sve ovo iz ovog klipa pobija i u kojima ces cuti izjave vise desetina mladih ljudi kojima je Metadon spasao i promenio zivot.
Ali cemu ?
Uostalom cak ni ovaj video koji si ti okacio nije anti-supstitucija.
Devojka na kraju porucuje svima da dobro prouce Metadon, da "urade domaci" pre otpocinjanja terapije sa istim.
Nista se u tom prilogu nije reklo, a sto je neistina.
Samo se ispricao jedna tragicni dogadjaj zbog kojeg su kriva nestrucna lica.

Eeee, koliko se ovakvih priloga moze napraviti na temu bezuspesnih lecenja u komunama i rapid-detoksima, kakve sve tragicne price, price suludog trosenja novca uzalud i trosenja dragocenog vremena se mogu ispricati, a koje se dogadjaju konstantno u Srbiji.

OVAJ PRILOG NE DOKAZUJE NITI GOVORI DA JE METADON LOSA DROGA, TO SAMO DOKAZUJE DA JE POTREBNA STRUCNOST U DAVANJU ISTOG I DA JE IZUZETNO SNAZAN NARKOTIK I DA BAS NIJE PAMETNO UPOTREBLJAVATI GA NA SVOJU RUKU.

.::VOYAGER::.
Locked