metadon-nova tema

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: metadon-nova tema

Post by Zona Sumraka »

da, mi smo nesto posebno... :roll:
Ko "mi" Vojislave? Ti i ovih tvojih par zagovornika vjecnog odrzavanja?
Kapiram da je tesko zivjeti strejt i da je daleko lakse koristiti liniju manjeg otpora, ali me nenormalno iritira to generalizovanje kako je neki dalji zivot za ovisnika jednostavno nikakav i maltene nemoguc bez supstitucije...ima dovoljno primjera koji ukazuju na suprotno, prema tome ta teorija slabo pije vode...
i zato bih te molila da prestanes da lupetas vec jednom, jer mozda te neko ne daj boze i shvati ozbiljno...
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: metadon-nova tema

Post by joesspappa »

Voyager wrote:Post sam napisao rano ujutru u zurbi, bas sam ga zabrljao, sada citam.
Pre metadona pretpostavljam...
Voyager wrote:Upravo sam ga prepravio, sada je precizirano.
Posle metadona svakako...

Toliko o popravljanju kvaliteta zivota i funkcionalnosti, izrazavanja i pismenosti nakon uzivanja u metadonskoj terapiji.
Voyager wrote:Da, vi poznajete takve ljude, ali mi nismo kao ti ljudi Sanela.
Prijatelju dragi, ti mozes da budes takav covek, samo kad bi malo otvorio um na tu stranu... i osvestio se...
Tebe ne poznajem, ali poznajem jednog coveka sa metadonskog programa, nista mu ne fali, ima viska ega i to je to, fizicki je jak, emotivno prazan, duhovno upropascen. Ali zar nisu svi narkomani takvi, neko uspe, neko ne... u cemu je zaista razlika!? U iskrenosti... U onoj tako prostoj iskrenosti ... istini... koju sami cesto ne vidimo i ljutimo se kad nam je neko predoci... Nikakav lek ne leci narkomaniju, nikakva pilula, tableta, bocica. Ne postoji univerzalan recept, ali ljudi koji imaju sposobnost da budu iskreni prema sebi cesto imaju uspeha. Oni su cesto jako samokriticni, ne zadovoljavaju se postignutim, idu jos dalje preko svojih mogucnosti, traze podrsku, skupljaju znanje, iskustvo, slusaju sve sto im se kaze, uzimaju ono sto im odgovara, ne odbacuju kritiku, ne bore se protiv nje, koriste je da se poprave... otvaraju se ljudima, grese, padaju, ustaju, ne odustaju... i iskreno na kraju dana kazu HVALA.
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
Dedal
Posts: 133
Joined: Thu May 13, 2010 11:49 pm

Re: metadon-nova tema

Post by Dedal »

Kad god otvorim ovu temu na forumu imam osječaj da čitam tekst nekakvih (ne svi) Plivinih, Belupovih ili Alkaloidovih manekena koji rade na postotak prodanog. Informiranost o nekakvom lijeku, djelovanje, simptomi, nuspojave....O.K. čista petica, za svahu pohvalu. Za život bez droga i drugih ovisnisti također postoji "lijek". Nije jeftitn, nema jedinstven recept, ima masu simptoma,nuspojava neželjenih situacija bla, bla, bla. Da taj i takav "lijek" postoji svakodnevno dobivate potvrde i na ovon forumu. Samo za njega moji dragi manekeni treba "dati guzice" a vi to oćito JOŠ niste spremni. Svaki će čovijek na kraju dobiti ono što želi samo je pitanje koliko se želi za to žrtvovati.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Jer ste culi da u Srbiji za sada postoje 23 centra gde se izdaje Metadon. Ja citao u novinama danas. Rekli su na nekom sastanku da je samo 1400 ljudi prima Metadon i da je to jako malo. Pomenuli su registrovanje suba uskoro. Shvatili su da je tesko doci do terapije i izgleda da ce to sada da regulisu. Jbt pokopali smo ove ludake sto se bune niko i ne slusa vise. Svako ima pravo sebe da podvrgne torturi tela i mozga ali onaj pored ako hoce Metadon dobice ga. Napredujemo.
Pa sigurno neko baci oko i na net i kada procita sta pisu protivnici Metadona to je veliki plus za nas. Bar se tako pokazalo do sada. U Pressu sam to procitao.
Da strucnjaci su pomenuli i nepovratno ostecen mozak kod nekih, ovde za toneki ne znaju ali sta im ja mogu. Ni ja ne mogu da upadnem u fabriku frizidra i da krenem da ucim one radnike kako da sklapaju tako ne mogu ni pojedinici ovde da uce one koji znaju o cemu pricaju. Ako lekari kazu da odredjen broj ne funkcionise bez Metadona onda je to tako. To nece promeniti jedan malecki broj izlecenih koji se pobunio protiv toga. Svaki dan se to potvrdjuje izlecenih je jako malo, malecki malecki broj. E sada oni kao da ne vide da se jedva 2% izleci oni siluju moze, moze, moze, moze a narod umire. Idite bre vise da ne kazem gde na ovoj temi vas ne slusamo bar ili ja vas ne slusam. Imam svoje misljenje formirano onim sto sam proziveo, onim sto osecam i poboljsanjem koje mi Met donosi svakoga jutra. Jbt brinu me neki deseti problemi zavisnost sam i zaboravio vi bi me tako slatko gurnuli nazad da upropascavam ljude, kako vam nije zao naroda oko nas. Bolje prestanite da uzimate heroin jednom nedeljno jer ce vam organizam otkazati poslusnost to vam je gore nego da se drogirate jstalno. 6 dana patite za drogom jedan dan vam lepo.
Ja sve izgubljene slucajeve koje sam sretao dok im dajes malo metadona oni ne uzimaju drogu kada nema odmah na heroin.
Meni je to dokaz da im treba dati Metadon nema tu filozofije.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: metadon-nova tema

Post by vudd »

....izlecenih je jako malo, malecki malecki broj. E sada oni kao da ne vide da se jedva 2% izleci oni siluju moze, moze, moze, moze a narod umire. Idite bre vise da ne kazem gde na ovoj temi vas ne slusamo bar ili ja vas ne slusam. Imam svoje misljenje formirano onim sto sam proziveo, onim sto osecam i poboljsanjem koje mi Met donosi svakoga jutra. Jbt brinu me neki deseti problemi zavisnost sam i zaboravio vi bi me tako slatko gurnuli nazad da upropascavam ljude, kako vam nije zao naroda oko nas. Bolje prestanite da uzimate heroin jednom nedeljno jer ce vam organizam otkazati poslusnost to vam je gore nego da se drogirate jstalno. 6 dana patite za drogom jedan dan vam lepo.
Ja sve izgubljene slucajeve koje sam sretao dok im dajes malo metadona oni ne uzimaju drogu kada nema odmah na heroin.
Meni je to dokaz da im treba dati Metadon nema tu filozofije.
Pa cemu toliko hvaljenje metadona,jebo vas metadon...kenjate o uzvisenom djelovanju,postali ste normalni,radite,zaboravili na ovisnost...a onda se rokate rekreativno i da se malo uradite...Pa onda dugometrazni referati o pravilnom koristenju terapije i satanizovanju ljudi koji priznaju/znaju da 90% zloupotrebljavaju....Ok,metadon je mnoge ljude sklonio sa ulice...Ali zasto niko od vas ne rece''Metadon mi je solucija da stanem sa ludilom,da se sakupim i uz nekog strucnjaka pokusam iskoristiti priliku da shvatim zasto?Pa ako Bog,Buda,Krishna &co daju da se i rijesim svega...A jok...Samo serete o nekim ''vi''-''mi'' proseravanjima...Ti ,Beobandit, kao neki polupani Che...Kao u ovom ratu ''napredujemo'' ...U cemu slijepce? :)
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: metadon-nova tema

Post by Pawa »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oYBw865bHN0[/youtube]
Ako su ove kao leka, pitam se, kakve li su kontraindikacije metadona kao droge :(
Last edited by Pawa on Sat Jun 26, 2010 1:04 am, edited 1 time in total.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

To su slike zavisnika od kristal meta. Samo sto su uzete istavljene kao od metradona. To ni kod najgorih nasih sidasa i onih koji uzimaju heroin i metadon zajedno ja mislim nisu zabelezene takve promene. To je samo dokaz sta je anti metadonska zgadija spremna da bi se domogla zadnjeg dinara od roditelja onih kojima bi bio ukinut. Od mene nece dobiti nista, pre na kurve i kokain njima nista.
Mi bi trebali da se zahvalimo jer tek sda drzava vidi cime se bave ljudi koji su protiv Metadona. Kako samo rnije to nisu uvideli to je bil nemoguce ne primetiti.
Za mnoge je kasno i zato sada treba pomoci ovima sto nece da se skidaju bez Metadona.
A evo jos klipova sta kristal met radi telu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GS8XY4GMnJk[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mEFPdNv2Ddk[/youtube]
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

XEXE pa to je isti klip otkucao sam na youtubu cristal meth i naslov je uticaj kristal meta na telu. Znaci totalno ste zastranili. Totalno. Ja znam kada su to postavili u novine ja sam poslao mailove u mnoge institucije u drzavi sta je tou stvari i dobio odgovor da im je poznato sta ljudi rade kako bi se Met stavio pod zabranu. Mali ste vi sicusni da napade zapadne lekare. Oni sa tsakvima ratuju 40 god i svakiput samo vise opravdanja za postojanje terapijedaju.

A ti Pawo ocigledno na pocetku svog klipa nisi primetila male kristalcice nalik na led to ti je methamphetamin brisi taj post iklip ne brukaj se.
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: metadon-nova tema

Post by Pawa »

Stvarno se ne razumem, ali meni ovo stravicno izgleda.
Za nepozeleti ni najgorem neprijatelju.

P.S. Klip sam promenila jer mi se cini da ima vise slika u ovom nego u prethodnom.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Jer provaljujes da su isti ljudi u puitanju. Ja sam gledao idokumentarac gde pricaju neki. I kada sam video onu podluz laz u novinama u reziji ja mislim Crne Reke doslo mi je da im postavim trotil na manastir. Ali nisam mogao nista drugo nego da posaljem novinama i drugima da su provaljeni. Da im je laz izvaljena i da nam je jasnije cime se bave kako bi sto vise ljudi dolazilo da dozidjuje onaj manastir koji je vecno u izgradnji. Tamo treba staviti plocu izgradjeno mukom bolesnih i prevarenih, opljackanih i obmanjenih da se lece zidajuci umesto da leze u bolnici i piju lekove.
Zanima me samo dal su toliko zastranili i dal im se digne dok muzu koze posto devojku nisu videli godinama neki. A mozda i upraznjavaju homoseksualne aktivnosti kao Spartanci da bi bili sto blizi jedni drugima.

Vidis kako si dozvolila da te prevare kao i odredjeni broj gradjana ali neke ne mogu. Mogu samo da me plate da cutim. Samo jos nisam pronasao tarifu za metar dana cutim dok lazu. Ali znas koliko puta sam primetio da na tv ih napadaju i pomenu stvari koje sam provalio da ljudi na Metadonu pomenu i koje ne verujem da bi znao neko ko nije zavisnik a kamoli neko ko i nije lekar. Znaci da ljudi malo se i na netu informisu. Pa jeste mi tacno mozemo da im damo smernice kako da napadnu Crnu Reku jer na nekim emisija provaljujem da su im organizovali goste koji ne znaju, ne razumeju se a indijanci tapsu u studiju kao da su na utakmici. Tako nek se ponasaju dok kampuju u Ribaricima. Umesto da su ih pitali koliko ste zaradili, sto niste platili porez i gomilu drugih stvari.Drajzerova je iznela finansiki izvestaj na net koliko je dato za plate, koliko za ovo, koliko za ono. Da ih neko pita, ne. Ona mucenicu doveli sto i sama drzi pljackasku kliniku da im se suprotsavi a ona kaze pa eto Metadon je predlog zapada za drustvo u tranziciji a kurva cuti ( i nju sam zvao odmah tu kliniku gde radi i pricao 10minuta zena je samo cutala i uzdisala nije rec mogla da kaze a i sta da kaze kada sama zna da je to tako) kao da pola miliona ljudi u evropi ne dobija Metadon nego eto to predlazu nama nerazvijenima dok ne dodjemok sebi. Kako bi im ja smrsio konce, na kraju bi ustali da me jure i biju ja mislim od besa u onom studiju.A to bi mi i bio cilj da ih izvedem iz takta skroz. Ali bi narod video sa kime ima posla, jos pre bi izasao on jos kada bi pomenuo nekog rusa e tu vec ne bi bilo kraja zajebanciji. A ona voditeljka od tada mi se vise i na nju ne od kada ih je branila. Zgadila mi se. Kada je vidim oni su mi u glavi. Menjam kanal. Dal je svestenik napao lekara u vezi lekova ili nuklearnog fizicara u vezi nekh proracuna meni je isto. Jer zadnji put kada su oni vodiliglavnu rec u lecenju naroidu se pustala krv i isterivao djavo. Ne vidim da su daleko odmakli za 300-400 godina.
Locked