Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by Pawa »

Vuk wrote:daj da ti se tema ponovo utiša i da ljudi odu da kucaju nekom drugom, a ti budi miran, čist...i dosadan :D
Pa i mogao bi bas da se smiri, dosta smo mu solili pamet :-D
Nego bojim se da ce na kraju, zbog silnog prepisivanja, laskava titula dosadnih smaraca ipak pripasti nama :wink:
diamanda
Posts: 7
Joined: Wed Dec 22, 2010 11:09 pm

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by diamanda »

VVV -ex prokleti wrote: I prije nego sam bio zakačen na dop, prije nego što sam ga uopće probao, zarađivao sam novce upravo na ovakve načine.
i ne samo to! bas kao i sada, verovao si da u tome nema niceg loseg. i sasvim sigurno, bas kao i sada, bio si ubedjen da je nemoguce [nisi dete!] da se navuces na heroin.
rezultat = :?:

tvoj mozak je zapravo motivisan da te prevari.

zbog toga ti se cini nakaradnom ideja da sopstvenim radom i trudom vracas dugove, ako treba - i do kraja zivota.

prava istina je da u tome nema niceg loseg.

pazi se! postoji razlog zasto su neke stvari 'opste mesto'.
User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by VVV -ex prokleti »

Evo kako ste sami rekli:"dosadni smarači" prestao sam sa svim aktivnostima o kojima ste se toliko burno raspisali.
Cijenim što i dalje brinete o meni, i hvala vam za to. Naime više nema potrebe da se bavim takvim stvarima jer sam uspio pospremiti i vratiti 1800 eura duga, a da sam pritom ostao čist.
Na vaše komentare nemam ni volje ni želje odgovarati...radio sam i napravio što sam morao. Vratio dio duga banci, vratio dugove od majke(koju btw nije bilo briga odakle su novci došli), i dalje više nema potrebe da se šećem u tim krugovima.
Najbitnije od svega MENI JE: DA SAM ČIST,I DA OSTANEM ČIST.
Ništa se nije promjenilo od prije par mjeseci i danas, osim što se osjećam još jačim, jer nisam u svom tom ludilu pokleknuo i ponovno uzeo dop.
A na ove komentare što se moje savjesti tiče , ne želim ni odgovarati. Jer to je moja savjest, i moja ispovijest i mogu da napišem što god hoću pa vi komentirajte koliko god želite.
Priznajem, bio sam u financijskoj provaliji i uspješno sam se pomalo vratio na pozitivnu nulu.
Život je pun prilika, samo okreni glavu na drugu stranu i videćeš, sve dok gledaš u rupu neće ti ni pasti ništa pametnije na pamet nego da se u nju vratiš. Idi bre živi malo, pusti krila, ide leto, nemoj zajebavati...daj da ti se tema ponovo utiša i da ljudi odu da kucaju nekom drugom, a ti budi miran, čist...i dosadan :D
Kad sam vidio plava slova morao sam odgovoriti. Slažem se Vuče sa svime što si napisao, ali valjda ja najbolje znam u kojoj sam fazi i kako se osjećam. Ali svejedno hvala ti na podršci koju sam pronašao između redova tvojeg posta.

Dakle ljudi, možete da se opustite, ponovno sam onaj stari ja, čist, željan života i ljubavi...i svega što normalan čovjek može poželjeti sam sebi...a i drugima, i možete da pospremite moju temu negdje na dno stranice(ako želite,naravno), jer uvijek se nađe neko pametniji od onog prije pa krene stručno savjetovanje. Samo ne znam dali savjetujete mene, ili sami sebe. Ja znam na čemu sam, znam da stojim čvrsto na nogama, ali za pojedince sa foruma baš nisam siguran...
Neka se malo zamisle oni kojih se to tiče, znaju oni koji su...
Pozdrav, Vanja.
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by nanii »

Pa tebe nema 100 godina pa sam baš nešto razmišljala šta je s tobom, jeli sve o.k.

Nije da se mi nešto znamo ni ovako virtuelno ali eto.
Pozdravljam te...........
Zna li iko šta je s ovim čovjekom?
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by sunrise »

ja taman procitala sve od pocetka,sta je on pisao i sad skontam da ga nema 3mjeseca
Dragi imenjaCE nadam se da si ok i cist i ajde javi nesto novo da ti mogu sta reci.do sada si me lagano odusevio,jesi neka govna jeo ali ipak vise plus nego minus
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Gorostas
Posts: 8
Joined: Wed Jul 27, 2011 2:40 pm
Location: Rijeka

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by Gorostas »

Evo pročitao sam temu od početka do kraja, žao mi je što mu je nick promjenjen jer dečko sa tim egom i tim načinom razmišljanja je samo korak od recidiva i ponovnog ponosnog nošenja naziva prokleti narkoman. Šteta što nisi uvidio da moraš srušiti svoju osobu koja je bila ovisnik do krajnjih temelja i sagraditi novu, poniznu i bolju osobu. Ovako mi se čini da je samo pitanje dana kada ćeš proslaviti neki period da si čist sa "kontroliranim" rokanjem... Možemo se mi zavaravati do prekosutra ali narkoman je stvar koja postaje karakterna crta i nju treba kompletno izbrisati.
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by sanela »

Gorostas wrote:Evo pročitao sam temu od početka do kraja, žao mi je što mu je nick promjenjen jer dečko sa tim egom i tim načinom razmišljanja je samo korak od recidiva i ponovnog ponosnog nošenja naziva prokleti narkoman. Šteta što nisi uvidio da moraš srušiti svoju osobu koja je bila ovisnik do krajnjih temelja i sagraditi novu, poniznu i bolju osobu. Ovako mi se čini da je samo pitanje dana kada ćeš proslaviti neki period da si čist sa "kontroliranim" rokanjem... Možemo se mi zavaravati do prekosutra ali narkoman je stvar koja postaje karakterna crta i nju treba kompletno izbrisati.
Gorostas, dobrodošao...
Ovo boldirano posebno potpisujem.
User avatar
Gorostas
Posts: 8
Joined: Wed Jul 27, 2011 2:40 pm
Location: Rijeka

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by Gorostas »

Hvala na dobrodošlici Sanela. Uvijek je lijepo dati nekome podršku, no da bi netko dobio podršku mora nešto pravilno odraditi. Evo ovaj dečko koji je pisao svoju ispovijest je stvarno jak karakter, no to mu nažalost ne ide u prilog po mome mišljenju jer samo taj segment jakog karaktera pokazuje da ukoliko želi biti zaliječen kako treba mora se prvo pohrvati sa jednom mrcinom od 120kg mišića figurativno govoreći jer njegov karakter koji je toliko jak mu daje lažnu sliku o svemu. Nisi uspio još ništa napraviti, kada ti se počne opet pojavljivati prava ljudska empatija ne izazvana ničime (sada trenutno imaš empatiju prema majci iz osječaja da si joj dužan što je bila uz tebe) onda ćeš znati da si na dobrom putu da zauvijek baciš to govno iz svojeg mozga.
Kreni malim koracima, svaki dan napravi nekome na ulici nešto što bi bilo dobro za njega/nju ali ne po tvojim iskrivljenim vrijednostima već po njegovim. Kreni pomagati susjedima u uređivanju vrtova i kada osjetiš da si ponosan na sebe onda si opet reci da si još uvijek đubre od čovjeka kojem je bitnije da se on dobro osjeća nego da nekome učini nešto dobro. Tek kada uspiješ napraviti nešto dobro i ne osjetiš u sebi da si nekoga zadužio s time, e tek tada kreće gradnja ispočetka i od toga trenutka si bliže sagraditi novog sebe. Ti si sada još trenutno isti tip koji se furao prije godinu dana i kojeg je bolio tuki za sve oko sebe. Nemoj se zavaravati narkoman je narkoman i to je svima jasno, ali nemoj se isto tako zavaravati da je nemoguće postati druga osoba i promjeniti se! Moj prijedlog ti je da sada kada niste ni ti ni stara opterećeni dugovima odi i prijavi se u neku zajednicu. Prvi mjeseci, a ponekad i godine su grozni no onda se nešto u tebi prelomi i počneš se veseliti svakoj novoj obavezi i prepoznaješ to kao povjerenje koje netko ima u tebe, veseliš se što ti je netko od dečkiju rekao da opereš wc-e jer ima povjerenje u tebe da ćeš to odraditi kako treba. Sada ti je trenutak da to učiniš jer ovo je kao da stojiš u vodi u čizmama od papira, da možda su ti još noge suhe ali uskoro će papir promočiti i onda si opet na početku. Nadam se da ćeš uspjeti i da ćeš postati neki Vanja koji samo izgledom može nekog starog lerdija podsjetiti na onog đankera koji je ubadao kod njega. Ponos je neprijatelj narkomana koji je prestao konzumirati!
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by zeleni »

Gorostas wrote:Kreni pomagati susjedima u uređivanju vrtova i kada osjetiš da si ponosan na sebe onda si opet reci da si još uvijek đubre od čovjeka kojem je bitnije da se on dobro osjeća nego da nekome učini nešto dobro.

gorostas, ja kapiram sta ti hoces da kazes, al malo ti je hevi retorika sa tim tolikim posipanjem pepelom. sto bi neko sebi govorio da je djubre od coveka? treba da se odredis prema svojim nekadasnjim postupcima i nekim svojim nekadasnjim osobinama i to je u redu. ali, kada osetis da si ponosan na sebe jer si nesto dobro uradio, onda treba da budes upravo to - ponosan na sebe jer si nesto dobro uradio i zato sto se osecas lepo kada nesto dobro uradis. pusti te sado-mazo tripove... :D
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
Gorostas
Posts: 8
Joined: Wed Jul 27, 2011 2:40 pm
Location: Rijeka

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by Gorostas »

Stari moj, ponos je ko uzimanje kartice na ulasku na autoput recidiva, nema više nazad do sljedećeg izlaza ako ga ne fulaš. Vjeruj da mi je i više nego poznat osjećaj ponosa kada prođe jedno vrijeme bez recidiva i isti takav osjecaj samopouzdanja kako sam veliki komad prožvakao, onda obićno ide slavlje vlastitog uspjeha jednim šutićem jer si ti sada jedna jaka i zdrava jedinka koja se nemora tako više jako paziti i može si dopustiti to... i tako puno previše puta. Sada kada vidim "bivšeg" junkiea kako je ponosan na 6 mjeseci bez recidiva samo mi prolazi kroz glavu kako je to zapravo jedan osjecaj varanja samog sebe. Kako se treba riješiti starog društva, tako isto se treba riješiti i staroga sebe i stvoriti novog i boljeg sebe. Neide to bez muke.
Post Reply