"Djavo u malom pakovanju"..I PANDURI

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

josspappa..razumem te..to je bivša žena radila mom ex...čim je mala počela da razmišlja svojom glavom(oko9-10-te godine)okrenula se njemu...a zadnjih godina i prešla da živi sa nama...deca ni za šta nisu kriva...nemoj da posustaješ-ti si otac tom detetu-i to ti niko ne može oduzeti!
Ja sam i pored svog poniženja i svega što me je snašlo zbog njega,ipak pre dva dana dotičnom poslala pismo o tome kako su mu sin i ćerka...koliko je poraso,šta ga interesuje,koje je navike(silom prilika)promenio...
stavila sam sinu i album sa slikama na dohvat ruke,pa svako veče pred spavanje poželimo tati: "Laku noć,lepo pavaj tata...bzo se vati da vozimo di-di..."....nadam se da će neko i za mene to da radi kada me odvedu..
Ispravno je da se boriš za svoje dete,za svoju krv...kakav bi to čovek bio da ti je sve jedno?!
Moje je mišljenje :samo istraj u toj borbi...sve će ti to jednog dana to dete vratiti osmehom i zagrljajem..mnogo znači kada znaš da si bitan svojim roditeljima.............prošlost i naše greške nemaju nikakve veze sa tim....žao mi ješto tvoja "draga" ne razmišlja tako...nadam se ,iskreno,da će i njoj doći do mozga.
TI SAMO ISTRAJ U SVOJOJ BORBI ZA DETE; I PROTIV ZAVISNOSTI-opet zbog svog deteta!
drži se...ja te podržavam,ako ti to nešto znači
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

rajouno..još jednom ti hvala na podršci..kao i svima vama..... :)
iskreno ni kada sam se drugi put skidala nisam htela da uzimam svu onu terapiju kojom su hteli da me kljukaju...HTELA SAM DA OSETIM:..možda sam mazohista,ali mi je drago,danas što sam sve one bolove,paranoju i haos u glavi osetila u najvećoj meri skoro potpuno svesna...samo na 2-3 bensendina i1 flormidal pred spavanje-dnevno i to samo prva tri dana....7.og dana sam uzimmala samo 1/4 flormidala...ne kažem da mi je to mnogo pomoglo...htela sam napolje iz svoje kože..a o spavanju -ni reči...
ali kad sam već usrala stvar-treba i da osetim posledice-bar je to moje mišljenje..
sve vreme,kad god bi nmi uže od šorca(koje mi nisu uzeli u pritvoru-jer su ga prevideli) iskrsnulo u glavi: zavezano za rešetku prozora koji je bio na 2 m od zemlje..i ja kako se klatim na njemu....pomislila bih na malog...i oterala te sulude ,glupe misli..
ponekad me zagolica Crv,ali odmah popijem nešto za smirenje(1/2 bromazepama ili ceo od1,5mg) i uhvatim da radim nešto...spremam,kuvam(mada još nisam u tom fazonu),igram igrice,slušam muziku.. samo mi je NJEGOVO "SUTRA" uglavi ..to me drži
I NEMAM NI NAJMANJU ŽELJU DA SE VRAĆAM DOPU POD OKRILJE!
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

saunrise...na koga te to podsećam...volela bih da i ja to pročitam...možda imamo slične životne priče..ili slične duše(bar ono što je od njih ostalo)
kako je kod tebe? ........koliko sam razumela čekaš prinovu?...Čestitam ti od srca ako je tako...! :D
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

..
Last edited by cokapeace on Fri Sep 28, 2007 2:17 pm, edited 1 time in total.
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Post by rajouno »

pij terapiju,nemoj da se muchish...ona ce ti dowesti mozak u normalu,i smiriti te tenzije,napetosti i nerwoze...shkoditi ti nece sigurno!nemoj izigrawati junaka,to wec jesi...

i da,uwjek se trudi misliti pozitiwno,ma koliko bilo teshko..i rad,rad ....i samo rad..me ostawljaj sebi wremena za bad

jawi kako je proshlo!

:wink:
PER ASPERA AD ASTRA...
User avatar
dete_svemira
Posts: 181
Joined: Fri Jun 08, 2007 2:06 am

Post by dete_svemira »

glava gore........

jalo je tesko boriti se.....crvi,gliste......kao sto sam rekla,mozemo na pecanje.....ali......divim se ljudima koji imaju jacinu,i decu pored sebe,.....nikad nije kasno....

vi imate decu......shvatate li to?

volela bi da imam bar nadu da cu ih imati jednog dana.....

poljubac u jedno oko,
poljubac u drugo oko,
laku noc andjele.....

U MOJIM OCIMA STE JAKI!
-joesspappa
-cokapeace

a i svi mi ostali:

STO NAS NE UBIJE,TO NAS OJACA.....

Vreme je relativna stvar...i postoji zbog nas,a ne mi zbog njega.....


pozzzzzzzz!
ZIVI KAO DA JE SVAKI DAN POSLEDNJI,
JEDNOG CES DANA BITI U PRAVU!
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Bila sam na kontroli i ona psihićka mi je rekla:"Super napreduješ"..možda je za nekog ta rečenica smešna...Ali meni je,itekako,značila...
I sve je bilo Ok ..dok nismo stigle kući(keva i ja)..
Inače moji(keva i sestra) hoće da prodaju kuću i sve što sam za 7 godina stekla...stavile su me pred "svršen čin"...izbila je žešća svadja...
Da bi od moje sestre pala izjava tipa:" SVI MI PATIMO ZBOG TEBE,A NIZAŠTA NISMO KRIVI !..."

KAO DA JA TOGA NISAM SVESTNA !
...Došlo mi je da se roknem tog trena...imala sam osećaj kao da mi je nabila nož...I "KAKO TO DA SE JA ZA DVE NEDELJE(koliko sam otprilike na slobodi)JOŠ NISAM SABRALA?!

PA ,JEBIGA TREBALA SAM DA SE RODIM KAO ROBOT-STISNEŠ DUGMME:JA SABRANA,OPET STISNEŠ:JA ZABORAVILA I IZBRISALA 7 GODINA SVOG ŽIVOTA,...
Bar da me je pustila da završim rečenicu-zašto se bunim da sve prodaju...
:" AJDE ŠTO JE MOJ ŽIVOT SJEBAN....(tu sam prekinuita)....IŠTO SAM JA OSTALA KO SLEPAC -BEZ IČEGA,VEĆ ĆE MOJE DETE,VEROVATNO, SUTRA DA ME MRZI-ŠTO MU JE MAMA U ZATVORU ZBOG HORSA,JER TREBA DA ME MRZI I ŠTO NIŠTA SVOJE NEMA..ŠTO JE SLEPAC POPUT MENE SADA?!"

Ali sa takvim njenim stavom,i onim pogledom u očima,izgubila sam svaku želju da dalje objašnjavam...došlo mi je da sve "SKRATIM"...

Umesto toga popila sam dobru dozu za smirenje..pogledaLA SVOG MALOG,PA ONDA,SEBE U OGLEDALU ..I LEGLA,kao malo dete sa zekom u naručju i čekala da me suze uspavaju....

ustala sam posle par sati sva konfuzna..
ALI REŠENA..MOJE DETE NI ZBOG ČIJE IZJAVE I NENAMERNOG NERAZUMEVANJA -NEĆE OSTATI I BEZ MAJKE! NORMALNE,POZITIVNE I STREJT-MAJKE!

Svestna sam toga ,da ko ovo nije prošao..ne može -i da hoće -u potpunosti da razume nas koji smo bili na dnu.....ne krivim nikog za ovo što mi se dešava,a od kajanja sad nema vajde...samo KAD BI PRESTALE DA ME PREKIDAJU U POLA REČENICE,KOJU I OVAKO JEDVA SASTAVIM...I DA NE IZIGRAVAJU TELEPATE,KOJE PRE NEGO ŠTO NEŠTO IOZGOVORIMM-VEĆ ZNAJU ŠTA SAM HTELA DA KAŽEM...

ALI NE DAMM SE JA...
eto,to su novosti kod mene... :-D
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Cija je to kuca? Ne kontam, ako je tvoja kuca nitko ju nema pravo prodati i sta to spada u sve sto si 7 godina stvarala? po tome shvacam da je tvoja kuca, no ako jest kako netko moze prodati tvoje


ne daj se
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
dete_svemira
Posts: 181
Joined: Fri Jun 08, 2007 2:06 am

Post by dete_svemira »

sory.......

sad citam....malo sam u haosu.....

no!

Imam 24 godine....nemam dece,sto sam vec rekla i neznam da li cu ih imati.....

17 godina sam zivela sa recenicom
OVO JE MOJA KUCA I MOJ KROV!

Otisli smo u podstanare,ja otisla za BG,vratila se,moja majka kupila stan.....recenica mog brata je bila:
ZNAS,JA NISAM NAVIKAO DA NEKO BUDE U MOJOJ SOBI

nasmejala sam se jer sam bila u tvojoj situaciji.....OBJASNITI?

JA NISAM NAVIKLA DA NEKO BUDE U MOM STANU!
MOJA POSLEDNJA RECENICA PO TOM PITANJU! NASTAVICU!
ZIVI KAO DA JE SVAKI DAN POSLEDNJI,
JEDNOG CES DANA BITI U PRAVU!
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Kuća je na ime moje majke..a pre svega što se desilo ,trebalo je da je prebaci na moje ime,jer moja sestra ima stan(u kome trenutno i živim sa malim bez imalo privatnosti)...ne,ne žalim se zbog toga,..samo ne želim da mi sutra dete nema ništa svoje...kao da sam bacila sve te godine...
Miljana..moram i tebi nešto da napišem... pre nego što sam rodila sina,rečeno mi je(imala sam 18 god.) DA NIKADA NEĆU MOĆI DA IMAM DECU....jer imam "zavaljenu matericu",ostala sam trudna-pobacila uz brojne komplikacije,..zamalo umrla od sepse..i mesece provela u bolnici...
Digla sam ruke-i mislila da nikad neću osetiti materinstvo-to me je razaralo...
A ostala sam ponovo trudna-godinu dana posle toga,iznela trudnoću bez ikakvih problema- i porodila se "za 5 min."...mlada si , i ne znam zašto mislliš da ti nećeš imati dece..ali ja iskrenoi verujem da ćeš jednog dana,kada naidje-onaj pravi(jer-LJUBAV NE BOLI!) biti divna majka nekom malom švrći...ne predaj se,veruj u to.
kissić
Post Reply