Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Alessandro wrote:
VitaJana wrote:
Alessandro wrote:uzeo sam catarpressan od doktora ,da imam kad kao krenem u skidanje,jer se secam noelove price za taj lek .e sad hteo bih da pitam jel se on kosi sa bupom,ili recimo sa metadonom,jer sam nabavio maloi meta za svaki slucaj,za onih najgorih par dana.naravno planiram da prvo po tabeli razvucem sto je duze moguce pre nego krenem sa nulom.Inace pijem lekzapritisak vec,4nujednu zove se binevol,ili nebilet,a catarèressankoji samdobio je od 0.1mg mislim...Da vec sam spomenuo,bensendine pijem redovno,uglavnom 5mg ujutru 5 uvece...Hvala na odgovorima unapred,i svima sve najbolje.pozdrav
Ja ga još nisam pocela piti, tek kad dođem u stanje krize.
Ali raspitaj se dobro smijes li catapresan uz taj drugi lijek. Jesi to spomenuo liječniku?
Nisam,ali hocu sigurno,hvala na odgovoru...Ovo mu dodje privatan lecnik,uvek neka guzva tako da i nemam mnogo vremena pricati snjim.Ali pitacu ga,u svakom slucaju...Raspitacu se sve....Volim da se informiram o svakoj sitnici,posebno lekova...Uvek citam uputstva po sto puta,oprezan sam kao,a ovamo bensedini pivo itd...Mada nisam ni ja planirao da ga pijem pre krize ali znam da ce me lupanje srca stici ....Na koliko si ti sada,i koliko dugo uzimas bup.Mozda si napisala,ne secam se.. ;)
Ja sam ga bila pripremila, i kad je dosao zadnji dan doza 0.13 mg ,pa sutra dan , i dan kasnije kad sam ga htjela popit nisam, iz dva razloga.Prvi je zato sto sam tih prvih dana po prestanku imala jako,jako nizak pritisak, i dr mi je rekla da ga ni slucajno ne uzimam. Mada, meni on nije ni bio potreban. Dosla sam do vrlo male doze bupa, tako da nisam imala znojenje ,jezu i tako dalje. Tako da imaj i to u vidu ,kakav ti je pritisak i sacekaj da vidis da li ti je zaista potrebam.Bas sve zavisi sa koje doze se skidate.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Alessandro wrote:uzeo sam catarpressan od doktora ,da imam kad kao krenem u skidanje,jer se secam noelove price za taj lek .e sad hteo bih da pitam jel se on kosi sa bupom,ili recimo sa metadonom,jer sam nabavio maloi meta za svaki slucaj,za onih najgorih par dana.naravno planiram da prvo po tabeli razvucem sto je duze moguce pre nego krenem sa nulom.Inace pijem lekzapritisak vec,4nujednu zove se binevol,ili nebilet,a catarèressankoji samdobio je od 0.1mg mislim...Da vec sam spomenuo,bensendine pijem redovno,uglavnom 5mg ujutru 5 uvece...Hvala na odgovorima unapred,i svima sve najbolje.pozdrav
Ja ga još nisam pocela piti, tek kad dođem u [/quote] Ja sam ga bila pripremila, i kad je dosao zadnji dan doza 0.13 mg ,pa sutra dan , i dan kasnije kad sam ga htjela popit nisam, iz dva razloga.Prvi je zato sto sam tih prvih dana po prestanku imala jako,jako nizak pritisak, i dr mi je rekla da ga ni slucajno ne uzimam. Mada, meni on nije ni bio potreban. Dosla sam do vrlo male doze bupa, tako da nisam imala znojenje ,jezu i tako dalje. Tako da imaj i to u vidu ,kakav ti je pritisak i sacekaj da vidis da li ti je zaista potrebam.Bas sve zavisi sa koje doze se skidate.[/quote]

Uff, bar da i nama tako prodje skidanje...
A i ja citav zivot imam nizi tlak. Trenutno je normalan, ali tih dana bi lako mogao pasti
jaknkoko
Posts: 1
Joined: Sun Mar 04, 2018 1:47 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by jaknkoko »

procitao sam dosta ali ne vidim neko resenje mog trenutnog problema, bio sam gotovo 3 godine cist, onda kako to vec ide, malo po malo sam uzimao dop, navukao se, sada mi je iskocila poslovna prilika i moram da budem normalac da bi se to ostvarilo, uzmam bup od sredine januara, po pola osmice, mesano sa heroinom, zadnjih deset dana sam uzimao po 4mg ujutru bilo mi je skroz dobro, dva puta sam uzeo i dop, naredna tri dana uzimam po 2 mg ujutru, malo imam jezu uvece ali nista posebno, u svakom slucaju osecam krizu ujutru, planiram da sutra prepolovim dvojku i uzmem samo jedan mg, ne zelim da imam posledice. pre par godina sam imao gubitak svesti u trajanju od 5 sati, dan danas se ne secam sta se tada dogodilo, doduse tada sam bio pokriven bupom, ali sam naprasno prestao sa uzimanjem ksalola, koji sam pio po bukvalo pola kutije za dorucak, sada sam sa ksalola presao na ksanaks, pa na kraju sam i njega izbacio, uzimam samo dva lexiliuma od 6mg dnevno i 2mg bupa, kako najefikasnije da se ocistim potpuno, a da budem fizicki sposoban, da nemam gubitak svesti, sto si pomenula gore ili bilo kakve druge komplikacije? Hvala unapred!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Kako da se skinem bez ikakvih komplikacija?
A million dollar question?
Nije ni cudo sto odgovor nisi nasao u brdu postova
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

hvala na odgovoru,mada ja kuburim sa visokim pritiskom.Tako da,mozda ce mi i trebati :roll: catrapressan,videcemo.Prvo da dodjem do tih 0.10,0.13...
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

[quote="Frajla"]Kako da se skinem bez ikakvih komplikacija?
A million dollar question?
Nije ni cudo sto odgovor nisi nasao u brdu postova[/quoteKo ima milion dolara da mu damo odgovor,hahahahaha.Nego Frajla,ti si sve vreme radila,bila na nogama da tako kazem?Jer cu i ja izgleda morati tako,posao,zena dete,bla bla bla...
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

jaknkoko wrote:procitao sam dosta ali ne vidim neko resenje mog trenutnog problema, bio sam gotovo 3 godine cist, onda kako to vec ide, malo po malo sam uzimao dop, navukao se, sada mi je iskocila poslovna prilika i moram da budem normalac da bi se to ostvarilo, uzmam bup od sredine januara, po pola osmice, mesano sa heroinom, zadnjih deset dana sam uzimao po 4mg ujutru bilo mi je skroz dobro, dva puta sam uzeo i dop, naredna tri dana uzimam po 2 mg ujutru, malo imam jezu uvece ali nista posebno, u svakom slucaju osecam krizu ujutru, planiram da sutra prepolovim dvojku i uzmem samo jedan mg, ne zelim da imam posledice. pre par godina sam imao gubitak svesti u trajanju od 5 sati, dan danas se ne secam sta se tada dogodilo, doduse tada sam bio pokriven bupom, ali sam naprasno prestao sa uzimanjem ksalola, koji sam pio po bukvalo pola kutije za dorucak, sada sam sa ksalola presao na ksanaks, pa na kraju sam i njega izbacio, uzimam samo dva lexiliuma od 6mg dnevno i 2mg bupa, kako najefikasnije da se ocistim potpuno, a da budem fizicki sposoban, da nemam gubitak svesti, sto si pomenula gore ili bilo kakve druge komplikacije? Hvala unapred!
Ksalol,i ja sam od njega popio epi,barem mislim da e od njega,i ja sam ih jeo,u kombinaciji sa alkoholom,zajeban lek.nikako iseci,postepeno ukidane.ti nisi strasan,mesec dva...izdrzi dva dana bez icega,ili cugni malo meta,pa opet treci dan malo meta i os jednom,i izguraces vise od 10 dana...obzirom da ne uzimas dugo,trebalo bi da budes manje vise dobro posle 10,12 dana...malo met samo,ne preteruj,da si ok...i tako na par dana,bilo bi extra ako mozes svaki treci dan...3,4 puta tako i prelazis 12 dana...A za 3,4 uzimanja meta ne mozes biti navucen
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

noel wrote:
Alessandro wrote:uzeo sam catarpressan od doktora ,da imam kad kao krenem u skidanje,jer se secam noelove price za taj lek .e sad hteo bih da pitam jel se on kosi sa bupom,ili recimo sa metadonom,jer sam nabavio maloi meta za svaki slucaj,za onih najgorih par dana.naravno planiram da prvo po tabeli razvucem sto je duze moguce pre nego krenem sa nulom.Inace pijem lekzapritisak vec,4nujednu zove se binevol,ili nebilet,a catarèressankoji samdobio je od 0.1mg mislim...Da vec sam spomenuo,bensendine pijem redovno,uglavnom 5mg ujutru 5 uvece...Hvala na odgovorima unapred,i svima sve najbolje.pozdrav
Catapresan je prvenstveno lijek za visoki tlak, stoga je vrlo moguće da se kosi s lijekom kojeg ti već piješ... razgovaraj s doktorom smiješ li i koju dozu uzimati. Nabavi si mjerač tlaka. S bupom se lijek ne kosi.
Hvala Noel Legendo!Iako te ne znam tvoje ime nik name ovde mi je uvek u glavi,jer sam stotinu puta citao tvoje postove.Ja i imam visok pritisak kao,zato i pijem ovaj drugi lek,a i bensendin,mada cu njega izbaciti jednog dana.ovde gde zivim je vlaznost vazduha uzasna,meni to smeta ponekad..A obzirom da se ne bavim fizickom aktivnoscu,uvek je lakse popiti bensedin,kako ti rece svako voli da se ispravi na svoj nacin...Veliki pozdrav i hvala na odgovoru.Kako si ti sada?kako guras,provodis vreme?
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana wrote:
Alessandro wrote:uzeo sam catarpressan od doktora ,da imam kad kao krenem u skidanje,jer se secam noelove price za taj lek .e sad hteo bih da pitam jel se on kosi sa bupom,ili recimo sa metadonom,jer sam nabavio maloi meta za svaki slucaj,za onih najgorih par dana.naravno planiram da prvo po tabeli razvucem sto je duze moguce pre nego krenem sa nulom.Inace pijem lekzapritisak vec,4nujednu zove se binevol,ili nebilet,a catarèressankoji samdobio je od 0.1mg mislim...Da vec sam spomenuo,bensendine pijem redovno,uglavnom 5mg ujutru 5 uvece...Hvala na odgovorima unapred,i svima sve najbolje.pozdrav
Ja ga još nisam pocela piti, tek kad dođem u
Ja sam ga bila pripremila, i kad je dosao zadnji dan doza 0.13 mg ,pa sutra dan , i dan kasnije kad sam ga htjela popit nisam, iz dva razloga.Prvi je zato sto sam tih prvih dana po prestanku imala jako,jako nizak pritisak, i dr mi je rekla da ga ni slucajno ne uzimam. Mada, meni on nije ni bio potreban. Dosla sam do vrlo male doze bupa, tako da nisam imala znojenje ,jezu i tako dalje. Tako da imaj i to u vidu ,kakav ti je pritisak i sacekaj da vidis da li ti je zaista potrebam.Bas sve zavisi sa koje doze se skidate.[/quote]

Uff, bar da i nama tako prodje skidanje...
A i ja citav zivot imam nizi tlak. Trenutno je normalan, ali tih dana bi lako mogao pasti[/quote]
Ako sa spustanjem dodjes do nekih malih i mizernih doza tipa 0.13 vjeruje mi da sto se tice fizicke krize neces proci lose. Sem nemirnih nogu, drugih simptoma nisam imala.Samo ( chush samo ) je psiha problem .
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana jesi li ti napravila neki plan po kojem ces spustati dozu? Tabela,ili sopstveni plan?
Locked