resocijalizacija,vase misljenje

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by sanela »

Ja ne znam koji je tvoj problem arture, ali fakat.... :roll:
Tačno se zapitam gdje sam se ja socijalizirala, pa ne ispadoh "topla" poput tebe.

Ovdje se ljudi do sada uglavnom nisu dijelili na one koji su se drogirali i one koji nisu nikad, nego na ljude koji razumiju problem ovisnosti ili to nastoje da razumiju i ljude koji dolaze soliti pamet drugim ljudima, jer su oni pak pametniji od onih koji pišu na forumu. Nije bolan arture bitno da li neko ljudima govori istinu u lice ili mu govori da će sve biti uredu, nego je bitno da to uradi ljudski, da izvuče neku pozitivnu emociju iz ljudi, a ne da ih dodatno ubija u pojam. Pa znaju oni vrlo dobro s čim se suočavaju, s čim se bore svaki dan. Eto, oni nisu znali da je droga loša i da će im sjebati život dok se artur dent nije pojavio u njihovim životima i izrekao tu uzvišenu misao.

Osim što si iznervirao gomilu ljudi svojim postovima kojima nastojiš shvatiti problem ovisnosti, ja ne vidim koja je svrha tvog disutovanja. Ja kad nešto želim shvatiti, obično ne frustriram one od kojih očekujem da će mi pomoći da shvatim. Il je to neka nova psihološka metoda!?

Obzirom da je tebi važno da znaš da li se tvoj sagovornik drogira dok sjedi za tastaturom, samo da tu kažem da ja u životu nisam ni marihuanu probala, a ni alkohol ne pijem već 5 godina. Stoga nikako ne mogu lično shvatiti ovo što pišeš.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by cokapeace »

:prayer: :prayer: :heart:
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
artur dent
Posts: 42
Joined: Thu Nov 29, 2007 9:11 pm

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by artur dent »

cokapeace wrote:Pa zbog toga treba da bude "crn " tmuran,jel da ?! :-D
ne nego veseo razdragani forumcic na kojem se okupljaju narkomani i oni sto to nebi vise htjeli biti,usput kukajuci i njacuci medjusobno,slijep slijepog nemoze voditi,zapamtite to.A ukoliko je ovo mjesto gdje se vi zabavljate i nevolite da vam netko kvari idilu ,onda ok.
jedno da jedno ne jedna prava linija jedan cilj
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by Modesty »

Evo,moja malenkost mora opet nešto prokomentirati:
ne znam na koju foru ali ja se na neki način slažem i sa jednom i sa drugom grupom....jednostavno razumioem što govori i jedna i druga strana...na trenutke mi je žao što se tako glođete a sa druge strane pratim ovu temu iz zabave....ne znam što bih vam rekla.....vrtite se u krug,da malo odbacite iz konteksta priče toplotu i li hladnoću tona....vidjeli bi da se svi vi u biti i slažete oko većine stvari......ali ne možete to vidjet jer sitiničarite,hvatate se za riječi a ne za bit priče.....mislim da je u tome problem......loša komunikacija,rekli bi!


No dobro,bitno je da ima što zanimljivo pročitat ovdje.

Naj,naj iskrenije vas ljubim....toplo i iskreno.
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by Samantha »

coko kako kucici?????? jesu li na broju
Be Yourself. Everyone Else Is Taken!
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by cokapeace »

Kao prvo..prestani više da stalno citiraš ljude,ako ti to teško pada-Onda prestani da citiraš mene.I stvarno neću više da gubim vreme pokušavajući da tebi objasnim nešto.
Narkomani-lažu,..a koga ti lažeš da si došao ovde da shvatiš nas i naš način razmišljanja... ?!
Što bi naše "komšije" rekle - TEBI JE FAKAT DOSADNO ! :smt040 O:) O:) O:) O:) O:) O:) O:) O:) O:) O:) O:) O:) O:) O:) O:)
- Ako ti smetaju-ati nemoj da ih gledaš !
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by Modesty »

artur dent wrote:
cokapeace wrote:Pa zbog toga treba da bude "crn " tmuran,jel da ?! :-D
ne nego veseo razdragani forumcic na kojem se okupljaju narkomani i oni sto to nebi vise htjeli biti,usput kukajuci i njacuci medjusobno,slijep slijepog nemoze voditi,zapamtite to.A ukoliko je ovo mjesto gdje se vi zabavljate i nevolite da vam netko kvari idilu ,onda ok.
Arture,sad si preterao i za moj vrlo tolerantan ukus........nema smisla da provodiš vrijeme na mjestu i sa ljudima koji ti toliko idu na živce.....pa to je čista distrukcija...zašto to radiš sebi...ako ne možeš drugačije..odi među one sa kojima ti je ugodno.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by cokapeace »

Samantha,ne bih više ovde-smorno mi je...imaš u mom "Djavolu.."
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
artur dent
Posts: 42
Joined: Thu Nov 29, 2007 9:11 pm

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by artur dent »

sanela wrote:Ja ne znam koji je tvoj problem arture, ali fakat.... :roll:
Tačno se zapitam gdje sam se ja socijalizirala, pa ne ispadoh "topla" poput tebe.

Ovdje se ljudi do sada uglavnom nisu dijelili na one koji su se drogirali i one koji nisu nikad, nego na ljude koji razumiju problem ovisnosti ili to nastoje da razumiju i ljude koji dolaze soliti pamet drugim ljudima, jer su oni pak pametniji od onih koji pišu na forumu. Nije bolan arture bitno da li neko ljudima govori istinu u lice ili mu govori da će sve biti uredu, nego je bitno da to uradi ljudski, da izvuče neku pozitivnu emociju iz ljudi, a ne da ih dodatno ubija u pojam. Pa znaju oni vrlo dobro s čim se suočavaju, s čim se bore svaki dan. Eto, oni nisu znali da je droga loša i da će im sjebati život dok se artur dent nije pojavio u njihovim životima i izrekao tu uzvišenu misao.

Osim što si iznervirao gomilu ljudi svojim postovima kojima nastojiš shvatiti problem ovisnosti, ja ne vidim koja je svrha tvog disutovanja. Ja kad nešto želim shvatiti, obično ne frustriram one od kojih očekujem da će mi pomoći da shvatim. Il je to neka nova psihološka metoda!?

Obzirom da je tebi važno da znaš da li se tvoj sagovornik drogira dok sjedi za tastaturom, samo da tu kažem da ja u životu nisam ni marihuanu probala, a ni alkohol ne pijem već 5 godina. Stoga nikako ne mogu lično shvatiti ovo što pišeš.
forum otvorenog tipa nemoze biti mjesto za terapijske svrhe,t o sto se ti dozivljavas terapeutom je neko tvoje pravo,nitko se nije izlijecio na netu od narkomanije pa nece ni ovdje,pa ni uz pomoc tvojih toplih rijeci.U pravu si znaju oni sta ih je snaslo ,ali jesi li nekad imala potrebu pitati nekog koga volis li me ?iako znas da te voli,?pa i po sto puta t o cuti ,e vidis ovdje su svi toliko fini jedni prema drugima da kad se dodje pomislis da si na nekom mjestascu gdje se piskara o kojecemu.Ne govorim nista novo,samo govorim ono st omisli veliki broj ljudi,a t i ukoliko imas potrebu ceprkati po aspektima nerkomanije a ne po sustini problema to je vec tvoja stvar, ja t one umijem,ali umijem reci nest ost oponeko ovdje i razumije,nemislis valjda da ce moje rijeci nekog deprimirati?
jedno da jedno ne jedna prava linija jedan cilj
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by sanela »

artur dent wrote:
forum otvorenog tipa nemoze biti mjesto za terapijske svrhe,t o sto se ti dozivljavas terapeutom je neko tvoje pravo,nitko se nije izlijecio na netu od narkomanije pa nece ni ovdje,pa ni uz pomoc tvojih toplih rijeci.
Terapija je puno složenija i kompleksnija od diskutovanja na forumu. I meni nikad nije na pamet palo da provodim ikakvu terapiju na forumu. Ovo je forum na kojem se ljudi mogu informisati, pisati o onome šta ih muči, šta ih raduje, šta im pomaže, a šta odmaže u njihovim životima. Nekad ljudima treba mjesto na kojem se mogu izjadati ili nasmijati, bez da ih drugi optužuju i osuđuju zbog toga. Ljudi koji pišu mogu sagledati problem sa drugog aspekta, napisati svoje mišljenje koje se može dijametralno razlikovati od onog koje komentiraju, sve dok je to u granicama dobrog ukusa i argumentirano. Bez optuživanja i osuđivanja i uvažavajući tuđe mišljenje. To je ideja ovog foruma.
Post Reply