Djeca i Roditelji-da li neko razumije????

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Niko nista od izvinjenja nema u ovom slucaju,inace blizanac je i ne mogu protv njih vise u njoj :-D ja sam samo jedna mala vodolija...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

morash oprostiti sebi prvo...pa ce ti onda i ona oprostiti. Moras pricati s njom. Reci joj kako se osjecas...Izvinjene mozda i nece znaciti mnogo ali svejedno pomoci ce tebi.
Probaj...
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Pa sto odmah ne kazes. Ja sam blizanac :-D
Ne sikiraj se ti nista. Mi smo samo naizgled tvrdi orasi.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ma nema nista od ovoga..... pihhh!
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Kako nema nista? Nesto si se naljutila? Mora nesto da bude ili cu ja da poludim!
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Erineja
Posts: 116
Joined: Thu Aug 18, 2005 6:48 am
Contact:

Post by Erineja »

Zvrkuy, tvoja mama je mnogo puta cinila prvi korak pokusavajuci da ti se priblizi, da te razume, da ti pomogne kada ti je tesko. Cesto je udarala u zid koji si podigla oko sebe. Mislim da je vreme da proviris malo iza tog svog zida i pokusas, makar jednom, da ti nacinis prvi korak i pridjes svojoj mami. Hajde pokusaj i javi kako je proslo. [-o< :smt023
Slobodna sam da promenim mišljenje i izaberem drugaciju budućnost ili drugačiju prošlost.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

[-o< i ja ovo kazem,ovaj smajlic sve govori...Mogu reci samo potrudicu se ali ne moze to tako preko noci,ja nikada nisam razgovarala sa kevom o nekim ozbiljnijim temama,nas dve pricamo samo kad se nesto zezamo ili kad se iskrvimo skroz na skroz,sredine nema jer sam ja takva,ona hoce ali ja se obicno povlacim kad treba nesto da razgovaramo...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

To je otpor koji svi imate i znak da još uvek niste dovoljno sazreli! Moraš uspostaviti apsolutno iskren odnos sa majkom, jer je njoj jedinoj bezuslovno stalo, veruj mi! Uvek će biti stvari koje nećeš moći da joj poveriš, ali što ih manje bude bilo, tvoj će napredak biti veći.Kao što sam negde napisala, na kraju krajeva to je veš život, vaša bol, ali majka je ta koja će te razumeti i truditi se da te što manje boli, naročito tvoja koja se zaista potrudila da shvati!
*sara
Posts: 1
Joined: Fri Jan 27, 2006 10:56 pm
Location: Beograd

nisu svi ovisnici,pa ni majke/ pomenutih/ isti

Post by *sara »

da li svaka majka naj bolje zeli detetu?-tako bi trebalo biti ali...mogu objasniti svoj slucaj.od malena sam verovala da me majka ne sebicno voli i da mi zeli naj bolje.odnos moj prema njoj je bio otvoren .prvi put sam usla u drogu u momentina raspada porodice,usledila je brako razvodna i niz problema ,dok si trepnes ja navucena na dop.otisla sam sa majkom u drajzerovu i skinula se.posle sestmesci se navukla,pa onda opet skidanje i tako u krug.majka je tada ,a i /danas/lose finansijski stajala,za razliku od oca.posle razvoda ona je ostala bez para,kriza u zemlji,a i ostavljanje od oca nije prezalila.otac je odbijao bilo koju vrstu komunikacije sa njom,jedino kad sam se lecila ona bi imala razlog da ga zove da isfinansira sta treba i da mu prebaci kako je los otac.vreme je prolazilo,kad god bi bila cista otac i ja bi se nalazili van kuce jer nije zeleo kontakt sa majkom.kako sam zivela sa njom,ona bi bila divna dok traje lecenje i otac je tada upucen na kontakt sa njom/jedini kakav im je ostao/o meni.cim bi pocela sa blokatorima ona bi posle desetak zaboravila da mi da ilisl.scenirala uzasne svadje i nabacivala krivicu celog sveta za sve meni.proslo je par god.,sazrela sam,napustila fax i otvorila privatnu firmu.ubrzo sam se udala i otisla iz kuce.do tada je majcin i ocev odnos bio na isto -kontaktirali su kad sam se ja lecila.moja udaja i odlazak -majcina nocna mora na sve moguce /njene poznate inepoznate/nacine je pokusalada rasturi moj brak.prvi dolazak u moj novi stan /kod supruga/uzasna svadjaq koja se zavrsava mojim placem i molbom da ode,na sta ona odgovara "e bas necu"i sedi.vise je nikad nisam zvala da dodje.shvatila sam da je njoj neophodno moje lecenje i moja bolest prvenstveno zbog oca,a i zato njer nema zdrave teme za razgovor a neophodno joj je da bude u centru paznje ....ona ,muz i ja u kolima vracamo je kuci iz moje firme kad ona:BICES TI OPET BOLESNA TREBACU TI JA.i pre sam sumnjala ali sad sam bila sigurna njoj je trebala moja bolest.dok sam se lecila ona bi se cula i vidjala sa ocem .dugo ima da vise nisam sa njom.bitku sa drogom i dalje bijem ,ali sam karakterno,moralno i socijalno preporodjena.nema vise informacije omeni pa nemoze da me blati u daljem i blizem komsiluku,fakultetu..kako se drogiram a pod tim ljudi podrazumevaju masovni profil ponasanja.o svemu tome smo pricale kad sam sazrela i priznala je bar nesto da nas odnos treba ponovo da se izgradi-na zdravim osnovama.majka mi je dosta odmogla kako oko apstinencije,tako i socijalno njenim pricama o meni ne bi li ona skrenula paznju na sebe.naj vise ju je uzdrmalo kad je shvatila da sam u zivotu svom sve aspekte uspesno zaokruzila/za drogu vise joj nista nepricam,a kako je zrtva predrasuda ona i ne misli da bih mogla postici ono sto jesam da sam se drogirala. svima veliki pozdrav od *sare ;-)
*sara
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Zdravo *Saro .

Nemam pojma sta da ti kazem. Koliko sam shvatila tvoja majka grijesi, i nemate bas najbolji odnos. Zao mi je. Vjerovatno je i ona puno toga prosla u zivotu, losih stvari, i vjerovatno ni njeni zivci i snaga nisu kao nekada. Drago mi je da si postigla toliko u zivotu.
Ali kako si ti mladja, a koliko vidim tebi droga i nije neki problem, da mozda ti pomognes njoj.

Zelim ti puno srece !
Post Reply