NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

[quote="Voyager"] iss...

Citiram: Mada...da vam kazem...skloro sam igrom slucaja uzivo video nesto sto me je bas zaprepastilo...osoba srednjih godina lezi u krevetu u terminalnom stadijumu kancera creva i karlice...nikada nije bila zavisnik niti probala ista jace od alkohola...na terapiji opioidnim analgeticima III analgetickog stepenika je vec 3 meseca....konstantno zapomaze izuzetno umornim glasom...pa zatim potpuno ucuti...pa sakupi snage pa urla na sav glas minut dva, pa se stisa i nastavi da zapomaze, pa se opet stisa potpuno na par minuta i sve tako, ali u polu-delirantnom stanju sve to.
Ne, nije u pitanju zanemarivanje pacijenta od strane lekara i pleniska doza - osoba na sebi ima nalepljena 5 Durogesic flastera od 100mcg/h.
I ne, nisam se zeznuo u kucanju, dakle PET (5) DUROGESIC FLASTERA OD STO MIKROGRAMA NA SAT.
Osoba je drogirana do same granice smrti, ne zna gde je ni kako se zove koliko je intoxicated, znaci mislim da ako bi joj dali jos samo 2mg Metadona da bi to bio overdose.

Drogirana do granice smrti, samo mozda 3 do 4 udisaja u minuti...ali ipak i dalje snazno pati i urla zadnjim atomima snage i energije koju sakuplja tako na svakih par minuta u svom telu...a bit shoking, you might guess...



Ma ja sam uzimo te Fentanil Durogesic s onim zeleom i to oko 2 god. pa bi ga istisno van i furo se,pushio ga ma..imo sam ih po 10 kom od 100 po sebi zaljepljenih!!! Pa postoji ljudima u infuziji daju sastrane Fentanil i mogu ga shibat kolko hoche, dok ne prestanu bolovi il ne zaspe, moze shibat ga i nishta obichno zaspu..
Last edited by MasacreEnElDiscoBar on Tue Jul 12, 2011 8:59 am, edited 1 time in total.
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by check021 »

Voyager...
Znanje o susptitucionim terapijama NAM je na zavidnom nivou.Ti si malo stariji pa sam cak i neke stvari gledao i bukvalno ucio od tebe...
E sad...
Izrekao si procenat od DVADESET , plus minus dva procenta.... TO JE NETACNO.SKROZ.

Po izvestaju,zvanicnom,dr.prof Nikole Vuckovica koji je znamo ko i sta , taj procenat je 30% . I TU NA TO , dodaj jos PLUS DVA - TRI.
-Tako da,UTOLIKO VISE nam je potreban JOS JEDAN SUBSTITUT , tj. alternativa metadonu.

Inace,da li podrzavate I KO NVO "Zajedno Sami" pa da krenemo u registraciju tj. prvenstveno u izradu statuta...????
Mislim da je najbolje ili najrealnije gledati tako da se REGISTRUJE HIDROMORFON ILI MORFIJUM SR za pacijente na MMT koji imaju side-effecte ili slicno.

Primetih nesto,u poslednje vreme...
Kada odem po svoju dozu metadona,tacnije po recepte za 6-7 flasica {HEMOFARM , jer Alkalod NEMA} , imaju sada POSEBNU "knjigu opijata" i na njoj pise ONAKO VELIKIM SLOVIMA - METADON.
Znaci,metadon se sada uvodi/zavodi, u posebnu knjigu. I kada je otvaraju - SVI NAOKOLO , vide sta i ko podize... A little privacy please???? Mislim,to nije u redu...

Imam super doktoricu,i ne bih je menjao ni za sta na svetu,jer je ona jedna od /pored Vuckovica/koja je procitala moj rad o uvodjenju novog substituta i dala bi svoj potpis za njega ukoliko se oformi NVO npr. i to od nje zatrazimo kao strucno lice.
Mislim da bi isto uradio i specijalista koji mene vodi kroz terapiju... ma da,u sustini,nije on specijalista isto je dr.med ALI radi u M.Centru.

-Video sam ovo baljazganje da EU ce da polako da se sklanja od supstitucije... Mislim,sta reci za ove ljude???? SUPSTITUCIJA JE NAJZASTUPLJENIJI VID LECENJA,SVUDA NAJVISE PROMOVISAN,PA CAK I FRANCUSKA KOJA SE NAVODNO NAJBOLJE PORED SVAJCARSKE i DANSKE BORI SA HEROINOMANIMA - BAVI UPRAVO BUPRENORFINSKOM SUPSTITUCIOM.
Tako da EU,i ta sr_nja , ti koji "predstavljas Balkan" na samitu , mozes to da tripujes od nekog F-a zavedenog, ali kad ti se obrati EuroHRN,EHRN,ArealTribe{SLOVENIA} sa konkretnim podacima,i kad budes njihov partner - ONDA IZNOSI CINJENICE. A ne tu da , pricas kako ce se polako od substitucije odlaziti... BLAH... BUKVALNO.
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by Al Kaloid »

Reci mi Check021 zar u Novom Sadu nije stigao Alkaloidov metadon jos uvek? U BG-u ga ima vec par nedelja u svim malo vecim drzavnim apotekama, pa mozes da podignes malo jednog i malo drugog cisto da vidis da li ti odgovara ako ga do sada nisi pio. Kapiram da ce stici ovih dana jer kod nas je sve naopako kao sto vec znas!
Pozdrav!
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by Al Kaloid »

A sto se tice Sašine informacije vezane za Roterdam potpuno je besmislena!!
Supstitucija se jos uvek tek uvodi u neke drzave kao nov vid lecenja, a EU bi vec polako da je ukida??!
Ako ce neko da predstavlja Srbiju i Balkan na skupovima vezanim za ovakve stvari onda bi to trebalo da bude neko ko je pre svega lekar i ima supst. terapiju u malom prstu kao i ostale nacine lecenja od raznih narkotika!
Smesno!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

mom tati,ima rak u grlu, daju po dva zracenja dnevno i prije je kemo imao 1 na tjedan sada cesce....daju mu 50mh morfija.....kao najveca doza je 100,njemu daju 50.....pojma nema,ljudi moji mi tako jedemo govna,zezamo se, uopce nas nije briga ni za zdravlje ni ista.....a,kad vidis kako se ljudi bore bas za to zdravlje koje mi gazimo...moj tata trenutno jako tesko prica,u biti nista ga se ne razumije, moja teta ide svaki drugi dan na dijalizu,vozi se sama tamo jedno sat vremena i onda dijaliza od 7 do 12,13 i onda vozi se kuci.....zena ne popije vise od pola deci vode,kad je zedna sisa narance,jabuka itd......a,mi,udri,razbijaj se dopom,pilsevima............nadam se da cemo svi mi nauciti vrijednost zdravlja i da ti jedino to bitno,jer kad ode je aus
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

uff,,ja bi se teshko nosio s takvom situacijom..jaj!!,morfij to tvog tatu neche izljechit, samo uklonit mu bolove...bogledaj onu emisiju(na linku je 6.djelova mislim ima) na temi kanabis ko supstituciska terapija, chovjek je izljechio na stotine ljudi od raka ukljuchujuchi samog sebe prvo, uljem od kanabisa..meni je stara upravo otishla u bolnicu, da vide jer ima zlochudan ili dobrochudan tumor...ako bude najgore, nabavljam to ulje odmah, makar je skupo, nema thc-aako je kvalitetno, jedino ima u sebi ljek koji je izljechijo toliko ljudi..
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

Nabavila sam neku svetu vodu iz Nigerije i ma sto necega,,,,vidjeti cemo
Nitko te ne pita da li se znas nositi sa time,nego sa vremenom malo bolje izlazis na kraj sa situacijom....meni je bilo tesko,fizicki i normalno emotivno....fizicki sam se tresla,lupalo mi srce,tlak uzas,otkucaji srca 120,130, bas sam se tresla,maltene skakala.....nikako spavala,uvijek u nekom grcu....a,ponasanje katastrofa,jedva sam cekala da mi netko nesto kaze da skocim na osobu,bilo mama ili dave,ili prijatelje,svih bi poslala u k. agresija,tuga,nemoc,uzas
Nekako,e,onda sam skuzila da je to sebicnost i egoizman.....on me smirio,svojom mirnocom i hrabroscu i time sto se nikad ne zali....bila sam prisutna kad su ga trebali primiti u bolnicu,nazalost sa malenom sa bila ali nju to nije pogodilo ona je cak htjela gledati......kroz nos su mu ugrali jednu cijev ili cak kroz oba ,nemam pojma, a cijev ima jedno 30cm....a on,jadan gusi,se suze mu idu,povraca mu se....ja se okrecem,govorim maloj da ne gleda....kad mu je to izvadila,njemu suze,iziritirali mu grlo pa povraca pa nikako doci sebi....reko,tata jel te jos boli.......on,meni sine moj oni meni to stalno rade,navikao sam se.......njegov cimer po cijelu noc kuka i place a ovaj,ne,ne boli me nista.........tako da sam tu za njega i uz njega i gledas naprijed i dalje i dalje...pisemo si sms,kad sam tamo on mi pise na papir i to je to

Mislim da je i to dosta moja motivacija da se skinem sa meta jer zelim biti jos dugo uz svoje dijete,cijeniti zdravlje i imati jos koje dijete
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Citat: Mislim da je i to dosta moja motivacija da se skinem sa meta jer zelim biti jos dugo uz svoje dijete,cijeniti zdravlje i imati jos koje dijete[/quote]


uff...Naravno!!Svaka chast...Drz se i budi sretna jer sve se dogadja s nekim razlogom, loshe stvari, da bi se iz njih izvukle dobre stvari i dobre stvari da bi bili sretni shto nisu loshe!!!
Tolko je loshe da mora bit dobro!!!!

Naravno uvjek je teshko prihvatit patnju ili smrt voljenog, pogotovo smrt koja je tu oduvjek i nikako da se pomirimo s njom...
Bash zbog nashe sebichnosti, ako nam nastrada netko voljeni, ta nasha sebichnost nas ubija i zalimo...(pa se ljudi pitaju kud bash on, zashto bash on??)
Drz se sun.!!! :wink:
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

drzim se crvsto za njega, ne ispustam iz ruku
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

znash da chesh morat, kad tad pustit...,a to bude teshko, al vjerujem da che ti lakshe bit ako te on pripremi na najgore, sa svojom dobrotom i zeljom da ti nebudesh nesretna!!!

uff.. ovo je pre teshko chitat to i pisat, a kamoli zivjet s tim....
Post Reply