VMA, Beograd, Srbija i Crna Gora-pohvale za rad

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

Ja ne znam,ali čini mi se,iz tvojih postova,da je jedina stvar o kojoj pišeš dop.Daj bre Mare,izbaci ga malo iz glave.Nije ti život propao zato što si se skinuo :!:
Seti se u kojim problemima si bio,kako si se svako jutro budio u zikri,sitacije kad se nema keša...itd. da ne nabrajam....
Toliko lepih stvari može da ti se desi,a ti o njima ni ne razmišljaš.Zadovoljstva normalnog života....I ja malo kenjam, jer znam kako se osećaš,ali moraš početi da razmišljaš u drugom pravcu.HITNO :!: :smt017 :smt018 :smt115
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

hahahahahaha


SVI koje poznajem i sa kojim sam pricao (cak i oni koji se rade) kazu: Jebote covece, koj' ti je kurac pricaj malo o kompjuterima (u koje se do jaja razumem), o ribama, o kolima... samo nemoj vise o tom dopu!

Problem je sto me nista drugo ne zanima! Trenutno nemam zelju da uzmem, ali non-stop razmisljam o dopu kao takvom.
Sinoc sedim u gradu, a grad pun riba iz inostranstva. Ma ne pun, prepun. A iz kvantiteta ispada i kvalitet. Jer od sto riba mora bar 10 da bude dobrih ako ne i odlicnih. Ma, kao da gledam spansku seriju... apsolutno me ne zanima.
Nije meni problem naci nesto cime cu ubijati vreme, neki posao, nesto tako, ali kad dodje vreme za zabavu, izlaske... Kako da se zadovoljim tim glupim isfuranim forama i "facama", isfoliranim ribama. Popiju po 3 piva (obavezno strana i da je etiketa okrenuta tako da je svi vide) i misle da im je super. Nikad necu moci sa tim da se pomirim. Ne znam da li me razumete, ima li jos neko da se ovako oseca?
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

Iskreno,ni meni nije danas baš najbolje...Opasno sam se smorila...ROVAC!!!! :smt021
Ali moramo pronalaziti radosti u normalnim životnim stvarima...ili ćemo potonuti...skroz... :smt073
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ma sto se zuris da prestanes Nalorex??? Tek si poceo...neka te! Toi polako bensedin smanjuj i zavrsi s tim jer je i to narkotik jedne vrste. A Nalorex ti ne treba smetati niti ce ti skoditi...a znajuci tebe mislim da bi trebao ugraditi onaj Nalorex implant tako da si miran 2-3 mjeseca...a taman ces do tada biti bolje:)...
i stvarno...moras..natjeraj se da se zanimas necim...to je sve stvar volje i to to znas....nemam ni ja motivacije...ni nicega...ali moram, natjeram se. Idem na Narcotic Annonymous sastanke...i covjece tako mi prijaju...Pa puna soba ljudi koji te razumiju, vole(a ni ne znaju te), i tu su kad god ti trebaju. Ja imam 50 brojeva telefona koje mogu okrenuti u sred noci...i to puno znaci. Samo jos da pocnem da koracam-mislim da radim 12 koraka. Na koraku br 1 sam vec mjesec dana i vise, mada to do skoro i nisam znala heheh.
I imam knjigu NA-zovu je big book-i covjece, kao da sam je ja napisala...stvarno bih svima savjetovala da nabave tu knjigu i da je citaju sto vise mogu. Pa i ako ne ides na sastanke knjiga je spas:)
e a sto se tice farmacije, ja sam, jos kao mala, zeljela da budem farmaceut i da radim u apoteci. A zasto...zato sto je tako cisto, lijepo mirise, i sve je tako fino slozeno....je bio moj odgovor. Kao da sam znala da ce me ta farmacija zanimati godinama kasnije...ja sam sa 14, prepisivala iz medicinskih knjiga raznorazne lijekove, njihov naziv na latinskom, dejstvo i za sta se koriste...nisam zelila da ih probam nego me jednostavno to fasciniralo....i nisam ih ni probala osim par...ali zato jesam nesto mnogo gore,,,sta ces. Bilo pa proslo....
raspisala sam se ne znam sta mi bi....heheh
ps imam i ja knjigu droga i ljudsko ponasanje...i prica o Goji me je istraumirala :o :shock:
cmok
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Luna wrote: ps imam i ja knjigu droga i ljudsko ponasanje...i prica o Goji me je istraumirala :o :shock:
cmok
Mislis na onu devojku koja nije skocila sa litice?
Iskreno, mene je najvise pogodila ona prica "kad lekar pogresi"? ma bruka

U Srbiji ne postoji AN! Bar ne da ja znam.
Ma nije meni problem to sto mene nesto ne zanima, mogu ja da se zainteresujem i okupiram necim.

Problem je sto necu moci da prihvatim da je svet ovakav kakav je. Kako ja da se uklopim i resocijalizujem sa kretenima koji pojma nemaju ni o cemu...
A ko je tu kriv? Naravno - ja! Jer sam ja taj koji se devijantno ponasa, na sam narkoman i olos.

ma ne mogu vise da pisem, samo se nerviram!
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

znam razumijem...ali onda bas kad se najmanje nadas upoznas neke druge ljude. Ni one "imbecile" a ni narkomane, nego one u sredini kao sto si ti..i ja i puno ljudi ovde. Zato sam ti pricala o NA...ako ima AA-alcoholic annonymous idi na te sastanke...pravo da ti kazem meni su i bolji od drugih jer tu je sobriety najvece i najduza...sretnes ljude koji su cisti vec 20-godina...i onda nadjes sponzora...a to ti je neko ko ce biti tu za tebe...u bilo koje doba..neko koga mozes nazvati i reci e bas mi se uzima, ili e bas sam sjeban danas. Idi na cyberrecovery.org ili narcotic-annonymous.org pa procitaj...i tu imaju sastanke-online.
Poenta je da na takvim mjestima postoje ljudi kao ti...tako da to sto kazes ne mozes da prihvatis da budes sa takvim ljudima...pa ne moras. Nisu svi takvi...i nisu svi narkomani...moras naci nesto trece. A to ce doci vremenom vidjeces....i meni je tako. Sama sam nemam prijatelja jer su ili gore ili dole a nema ih u sredini gdje sam ja. Zato idem na sastanke ...jebi ga Marko nekada moramo stisnuti zube i preci preko toga -pa mora malo i da bude sjebada jel' tako? Inace bi bilo prelako a to je nemoguce. Zato polako...jebo sruge misli na sebe sada...sebe sredi pa ces lako naci prijatelje. Idi na gym, pocni se interesovati za kompjutere opet, nadji counselor-savjetnicu(mislim da je to prava rijec:) )...budi sretan sto si se rijesio zla...
to je jedino sto me drzi....a bas sam danas u k.rcu..sjebana sam, nikakva...i juce i danas. Samo mi se place, emocionalna sam, sve vidim naopako...ali onda pomislim e pa ja sam se rijesila zla zvanog dop i necu nikome dozvoliti da mi taj uspijeh oduzme...mada sam danas pomislila na njega po prvi put u par sedmica...i to ne zato sto mi se uzimalo nego da smanjim tu neku bol...jer to je jedino sto znam...ali moram nauciti. I zato necu...
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

Jedino što ja znam,nešto slično,ali maximalno drugacije od principa AN,je dnevna bolnica...Ako nekoga zanima kako funkcioniše,meka pita...Nije loša stvar,ako ubediš sebe da ti je mesto tamo...:smt018 ...Ja nisam mogla... :!:
Danas idem u drajzerovu da mi odrede psihića koji će da me redovno vodi(jer je moj lekar dr.Siniša Pavun-ovo sam morala da naglasim) :!: ,je ljut na mene jer sam napustila dnevnu bolnicu..... :smt006
Gde mogu da nabavim tu knjigu o kojoj pričate-droga i ljudsko ponašanje :?:
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Moj cale je tu knjigu uzeo na savet psihologa, mislim da je ima u svakoj biblioteci. Napisao ju je neki Dr. Petrovic (ne mogu da se setim imena pa da me hebes) Onako debela dva prsta. Ja sam citao 5. izdanje, bas ima sve o gudri i preradi i sta se radi prilikom overa i dijagnoze (ona cuvena F12.2 :-D
Stvarno jedina knjiga o narkomaniji koju sam procitao a da se nisam smejao! Mislim... kakve gluposti sve ljudi pisu. Ili ono Virtuelna Stvarnost!
joooj! "Hocu samo jednom, samo da probam."
"Ne Serz, nismo se mi navukli, samo cemo da snifamo, to nije mnogo opasno." mislim...
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
Post Reply