Pozdrav svima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by joesspappa »

Vlado_M wrote: Niko ko pocne da uzima dop ne razmislja o tome koliko gubi i sta odbacuje i u kolika se govna uvaljuje... Dok to provalis, vec si do grla zaglibio.
Zapravo veoma i mozda jedini iskren odgovor.
Koji god da je razlog pochinjanja uzimanja droge (heroina pogotovu), veoma je sebichan, egocentrichan. Uzmem jednom da bi me npr. prosha glavobolja, bes, tuga... i kriza ... i tako redom... dok ne prodje i zivot... A onda je stvarno teshko povratiti zivot, jedan jedini. Neko uspe da sachuva malo pameti i morala pa da shvati da mu takav nacin, prvenstveno mishljenja, a onda i zivota, nishta dobro ne donosi, a neko nikad ni ne pomisli, a mozda i zaboravi kako je uzivati bez ichega shto te dize i spushta, nego tera po svom do vec iskopane rake... na kojoj stoji ploca sa uklesanim brojem i kratkim ode josh jedan...
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ja mislim da bez vas suovisnika mi ovisnici ne bi uspeli u vecini slucajeva prema tome nemojte tako da pricate niko vas ne tera.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Jedna lasta ne cini prolece. Da bi se sa zavisnicima pristupalo iole civilizovanije i humanije moraju da se razbiju predrasude.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

pa bbas zato sto nas niko ne tjera! nemojte nas vi tjerati od sebe! meni je nekolicina ljudi koji su ovisnici rekli da se ne upustam u ovo a i moj momak me je htio napustiti jer eto sve je crnjak, pa ne treba jos i mene da crnjaci. mislim u vecini slucajeva je to ljubav koja nas tjera da budemo uz vas da vam pruzimo podrsku i pomognemo. i ostanemo uz vas.
PDT_Love_07
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

a zaboravila sam reci da su predrasude jedan velik problem i to ce jos zadugo biti tesko rijesiti. njih ima svugdje.....ja ih nemam u odnosu na narkomane.
PDT_Love_07
User avatar
chill_out
Posts: 114
Joined: Tue Feb 20, 2007 4:07 pm

Post by chill_out »

Što se tiče predrasuda, moja majka se još odbija rukovati s jednim mojim prijateljem-Žikom koji ima virus HIV-a, a, što je još čudnije, moja mama je bila novinarka koja se sad bacila u pravne odnose-tužiteljica, i ima posla sa svakakvim ljudima. Dakle, MAMA, ako ovo čitaš: Zagrli mi Bijelog, a Žiku spali na lomači, jer je PEDER!!! Sorry ljudi isplivale frustracije, ali morala sam ovo napisat...mislim da čita... i hvala joj što se srami i mene-moja vlastita majka...
P.s. Star bi vjerojatno pitala /citirala: "kako ti mama može sad radit na sudu a nije završila pravo jer je bila novinarka?" Igrom slučaja je pred kraj Pravnog faksa dobila ponudu, a kasnije je pozavršavala još tih par ispita.
Predrasuda se nikad nećemo oslobodit... :cry:
Que mas puedo hacer en este dia donde la suerte a cambiado por completo yo siempre pensaba que te tenia y es ahora que me doy cuenta que todo es insierto...
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

ali postoji nesto kod naseg mentaliteta a to je da se ljudi nakon izvjesnog vremena naviknu na sve i to im postane sasvim normalno. poslije kad se stvari isprave i postave na svoje mjesto, ljudima to neobicno. nekad im cak ne bude ni pravo. ovo se ne odnosi bas pretjerano na narkomaniju, otisla sam malo.....
PDT_Love_07
User avatar
chill_out
Posts: 114
Joined: Tue Feb 20, 2007 4:07 pm

Post by chill_out »

Htjedoh još napisat- moja mama- bila sam joj mezimica dok nisam stvarala nikakve probleme, a kad sam upala u ovisnost... Odbila mi je platit troškove puta kući iz inozemstva, jer su joj javili da se fiksam u parku. Tad je počela njena sramota... i ni do danas nije završila... došlo je do toga da me nagovarala da promijenim prezime. Štetila sam njezinoj besprijekornoj karijeri. Od te točke pa nadalje sam počela tonut. Sve dok mi jedna famozna osoba nije otvorila oči i predložila mi komunu- gdje sam i išla. Od tada se borim potpuno sama, evo već drugi put da sam se iskoprcala- a da ni sama neznam kako... I sad, sa sigurnošću mogu reći: NEMAM PREDRASUDE-NITI JEDNE- I NIŠTA ME NE MOŽE ZAČUDIT... AMA BAŠ NIŠTA!!
Que mas puedo hacer en este dia donde la suerte a cambiado por completo yo siempre pensaba que te tenia y es ahora que me doy cuenta que todo es insierto...
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

chill_out wrote: I NIŠTA ME NE MOŽE ZAČUDIT... AMA BAŠ NIŠTA!!
to je jedan od prvih lekcija koje naucis u narkomanskom svetu.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Chill sta tvoja mama radi ovde na forumu ako joj nimalo nije stalo do tebe?
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Post Reply