Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

kingofsnake
Posts: 77
Joined: Wed Feb 25, 2009 11:55 am
Location: Shangri-La

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by kingofsnake »

PsyTechGirl wrote:Hehehehehe... E Sagi kralju.. :-D
Kakve su to meni uvek bile gluposti..
Čuj da ti neko ubaci drogu u piće ?!?
Ko je još lud da se razbacuje tako ??? :lol:
Pa zato sam i rekao. Meni to stari govorio dok sam bio mlad, prije gudre. KAže u njegovo vrijeme to tako išlo, ubaci ti diler pa ti onda kupuješ:-) Crko ja ako lažem. Mada smo ja i ekipa to jedni drugima znali radit. Imali kafanu, dodjes ujutro na kafu, a konobar(drug) nosi kafu i na tanjiriću akineton dva, ili ih ranije razmuti pa skontaš kad fasuješ knedlu u grlu na pravdi boga. Jutarnja doza.
A dugo sam poslje hodo po kafanama nebil našo nekog nedruga konobara da me počasti :-)
Daily daily daily daily to dream like
Tom and jerry thing
And drink drink drink
And you go ping
kingofsnake
Posts: 77
Joined: Wed Feb 25, 2009 11:55 am
Location: Shangri-La

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by kingofsnake »

Sagitarius wrote:Meni bi baba znala reć,kad bi išao vani:"Pazi da ti ne ubace drogu u piće!",a ja bi na to:"Nisam ja bako,te sreće"
Meni ništa nije govorila, al je često imala akineton, tramal, parkopan(njoj za zdravlje a me ni za veselje) i sl. pa bi mi faktički ona mojom rukom ubacila u usta i zalila pivom :-)
Daily daily daily daily to dream like
Tom and jerry thing
And drink drink drink
And you go ping
User avatar
eldineca
Posts: 148
Joined: Mon Feb 02, 2009 8:49 pm
Location: sa

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by eldineca »

Sad nesto ovo citam i sjetim se onog sjaja u ocima,lezernosti kod novonastalih narkomana,nekog pozitivnog zracenja te stvari prestiza i ono djecijeg istrazivanja ,koja iluzija al mislim da je to bio jedan od uzroka mog prvog susreta sa drogama
da smo zivi i zdravi jos godina sto
User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by nowa »

Iz radoznalosti kao i vecina narkomana,ali uvijek me je nesto vuklo ka toj misteriji i nepoznatom...Kako se osjeca onaj koji uzme drogu???Mislim da je pod br.1 bila u pitanju radoznalost.
Mirna i spokojna........?????????????????????
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by preispitivac »

Zato sto sam bio nadrkani lik sa mnogo samopouzdanja koji sve zna - spolja, a iznutra nemaliciozni decak uplasen od ljudi i sveta, koji nije znao sta hoce od zivota, nije znao da prepozna sta je u stvari cool, a sta fukara. Nastavio sam zato sto sam hteo ekskluzivu, da se razlikujem, da imam "svoj trip", nesto sto drugi nece znati i sto ce biti samo moje, mislio sam da sam sposobniji za razmisljanje i analiziranje ustondiran, hteo sam pojacane emocije. Lenj sam. Hteo sam na brzinu sve, a samo sam koristio precicu, liniju manjeg otpora. Kad sam shvatio sve to, bio sam slab da prekinem jer sam pateticno romantican, misleci da ce kao u nekom tresh Holivudskom melodramaticnom sranju da dodje "jedan ponedeljak" kada cu ustati smiren, jak, produhovljen i stalozen i uzjahati svoju vatrenu kobilu i macem preseci Gordijev cvor na foru. Kad sam u tom filmu ispao karikatura, onda sam resio da odrastem i poceo da odvezujem polako. Mislim da mi je falilo strpljenja generalno.
Jurim rep
Mauriko
Posts: 190
Joined: Tue Oct 07, 2008 6:11 pm
Location: Beograd

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by Mauriko »

E mene ovde zanima jedno... Koje su situacije po vama rizicne, a da to ne bude direktan kontakt sa dopom ili starim drustvom... Sta moze da vas isprovocira da pomislite na dop ili to samo od sebe dodje... Neka situacija... Radim nesto o ovome sa terapeutom pa me bas zanima... Kako se desio recidiv, sam od sebe ili vas je nesto isprovociralo, ili ste jednostavno duze planirali da se uradite... hehe... moram da pitam, vele ljudi "uci se na tudjim greskama" :D
Who dares, wins !
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by klara60 »

Mauriko wrote:Koje su situacije po vama rizicne, a da to ne bude direktan kontakt sa dopom ili starim drustvom...
Meni je zanimljivo sto mi je nedavno kcerka pricala, da ju je miris smoga posjetio na dop, zatim pogled na pertlu je asocirao...i sl...Ona je, kako kaze, to analizirala, zastala na toj osjecaju, podstakla razmisljanje (nije to gurnula "ispod tepiha"), priznala sebi na sta je to podsjeca, izvagala i shvatila da to nije ono sto zeli i da ima mnogo ljepsih stvari u zivotu.
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by 7474 »

evo, ja sam bio čist oko tri meseca i onda sam uleteo u jednu situaciju, koju verovatno nisam mogao da "procesuiram" pravilno. podigla su mi se osećanja na nivo eksplozije i ja sam uzeo pakovanje blokatora i bacio ih u kantu za smeće.. u fazonu: čuvajte me se! da nisam bio na bloku, otrčao bih kod dilera.

ne znam, debilno al tako je. kasnije sam i sproveo pretnju u delo. i evo me, tri meseca kasnije, navučen i zadovoljan.

kontam da su meni te emotivne zamke najteže.. valjda, kad se osetim ugroženim, pravim recidiv.
a danas se lako osetiti ugroženim, jbg.
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
Novaaa
Posts: 14
Joined: Mon Mar 29, 2010 3:46 pm

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by Novaaa »

Pocela sam iz ciste radoznalosti a i bilo mi je "dosadno" u zivotu, jer sam imala sve. A ni sama ne znam zasto sam nastavila, npr. ako je lijep dan ja kazem joj vidi lijep dan mogla sam sebi zavrsit, ako je ono sivilo napolju joj sivilo je mogla sam zavrsit da se oraspolozim, ako je neciji rodjendan il gida to je bila posebna prilika i tad se uvijek zavrsavalo i milion jos razloga ima, ali ti su mi trenutno pali na pamet.
LOLITA
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by winston85 »

Poceo sam slucajno... Jednostavno mi je bilo dostupno, a ja isfrustrirani idiot.
Nastavio tj. navuko se jer sam bio kreten,
a skino se jer sam skontao da necu da budem niciji rob.
Mauriko wrote:Koje su situacije po vama rizicne, a da to ne bude direktan kontakt sa dopom ili starim drustvom... Sta moze da vas isprovocira da pomislite na dop ili to samo od sebe dodje...
Jednom sam pao u iskusenje, odolio sam... Rekao sam sebi da necu da se krecem linijom manjeg otpora.
Takodje sam jednom prilikom pitao Saleta, kakvo glupo pitanje, Kako ojacati volju :?: :lol:
I dobijem tako jednotavan a sveobuhvatan odgovor; Nema tu jacanja, gotovo je sa tim.
Genijalna recenica.
Znaci nema recidivca. I to je sve...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
Post Reply