KOKAIN VS HEROIN

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: NARKOMANIJA.BA

Post by sanela »

Beobandit wrote: Jer si ti medju prvima dosla na taj sajt Sanela, jer se tvoj komentar pojavio i tvoja zivotna prica dok sajt nije postojao zato nemoj da pricas o stvarima koje ne znas uopste jer sam ja ubedjen da i administratori znaju da ja nisam kriv i da nisam promoter kokaina kako su rekli. Jer je to nemoguce ako sam rekao neke stvari za njih nisam rekao da su ludaci i znaju da strucni tekst i strano proucavanje koke sa recenicima da je manje stetniji od speeda i heroina ne moze da bude promocija kokaina.
Pa upozori me bar zbog necega iskrenog me upozori ali nek bude opravdano.
Ja nikad nisam koristila drogu i nikad nisam pisala svoju ispovijest nigdje. Nikad nisam ni otišla na taj forum. Na sajtu sam bila jednom davno, ali nisam ni znala da imaju forum, tako mora da si me pomiješao s nekim.

A to što napisa da je kokain manje štetan od heroina je... hm... pa poprilično glupavo. Kad kod nas na liječenje dođe osoba koja je bila ovisna o kokainu ona ima takve fizičke tikove, poremećen misaoni tok, poremećen vigilitet i tenacitet pažnje isl. simptome koje nisam nikad vidjela kod osoba koje su ovisnici o heroinu. Ne kažem da je heroin "bolji", jer su to dvije potpuno različite droge, ali im je zajedničko što stvaraju ovisnost. A to što si se ti riješio heroina zahvaljujući metadonu, ne znači apsolutno ništa ako stalno koristiš kokain.

I upozorila sam te, jer ne želim da se na forumu diskutuje o drugim forumima, jer je to besmisleno. Okej, rekao si svoje mišljenje i to je sasvim dovoljno. Ostale postove o toj temi ću brisati, jer ponavljaš jedno te isto. Banovali su te i that's it. Ko stoji iza kojeg foruma, apsolutno je nebitno.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: NARKOMANIJA.BA

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:58 am, edited 1 time in total.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

KOKAIN VS HEROIN

Post by Beobandit »

Kokain je neuporedivo i daleko stetniji po organizam i mozak (pogotovo srce) nego Diamorfin, Morfin, Metadon, Hidromorfon i ostali cisti opioidni agonisti !
DALEKO stetniji !
Kokin je stetniji za srce, bubrege, jetru kada bi mera bila gram kokaina i gram heroina.

To je tesko bas prosuditi recimo ako bi ja 7 danan uzimaokokain i 7 dana heroin. Pole toga sta bi bilo. od koke bi bio preumoran, video bi malo zamuceno, izledao bi kao avet ali kada bi se nspavao covek se budi sa takvim apetititom sa takvom snaghom da misli da moze sve to traje po10 dana od uzimnja kokaina. Jede se mnogo, mnogo vise, ali sa prolaskom tih 10-15 danan javlja se ponovna zelja za kokainom koja je iz dana u dan sve veca dok se ne uzme.
Dokposle 7 dana uzimanja heroina da se probudite davidim kakvi cete biti, prvo sto nema sanse da prestanete da ga ne uradite 8 dan, drugo nema apetita, nema nicega, depresija, i jednostavno vi niste vise osoba koja je ste bili pre uzimanja heroina. Kokain vas ne menja tako blizi je 2 i 2 dana zurke, bez propratne depresije, bezvoljnosti, osecaja da si biolestan. Znaci kako se probudite vi ste puni snage, naravno narednih dana vise spavate jer kokain umara organizam pa je nemoguce uzimati ga duze od nedelju dana sem po sistemu uzimam ga tek kada jedna dozica popusti skroz znaci to je posle 1 h, a ne posle 30 minuta kada najlepsi flashevi prodju, samo tako, normalno prestaje se pre vremena rucka vecere da bise jelo i uvece tablete za spavanje. tako zive milioni bogati. Sve vise njih je uz kokain javlja se lekarima za opijatske analgetike ili jake sedative cesti i metadon iako su zabelezeni konzumenti kokaina. Dok ne moze se uimati kao mi sednemo sa 5 gr ako je dobra roba, 2 gr traje 30 h jednoj osobi. i do besvesti do izbezumljenja, dok se ne tresese , ne ukociti se jabucica u grlu dok ne pomahnitas e tako ne moze vise od 5 dana jer ste za ludnicu autoimatksi a ima primera da su dolazili vezani kokainski zaviusnbici iu teskim delirijumima, njcesce posle pusenja crack kokaina ili iv uzimanja. Ludilo je tesko i leci se tesko, tako da sa te strane ne moze da se utvrdi bas sta je gore. Jeste kod kokaina primecujem simptome koji nisu normalni tipa dzemper koji sam skinuo i stoji na fotelji kao da dise da se pomera gore dole, ali to je samo kada ledam jednim krajickom oka gledam, okvako nikada nisam imao problrmsa vidom, sem zamucenog .
A heroin kada uzmes ti vise nisi ista osoba, sta god da si uzimao pre toga staje, heroin samo trazi da njemu sluzis, nemas takve kokainske simpttome, ali si tesko bolestan kada ga ne uzmes.
Znaci i vremenski period ima uticaja tu, kolicina, nacin unosenja itd. Jer ako je mera 1 gr kokaina(koji kolicinski u kesi izgleda kao 2 gr heroina jer je takav prah) i 1 gr heroina onda verovatno tezi udar na organizam ima kokain, ali samo u tom slucaju u svim ostalim heroinsko ludilo prepovladava a od njega gore stvari nema, neko je pitao na onom forumu NIKAD-HEROIN koliko traje depresija od heroina i po meni jedna osoba ne znam ko je je dlaa tacan odgovor. Heroinska Depresija traje zauvek, zauvek ste mu podlozni, zauvek postoji opasnost da mu se vratite.Mozda nije tako jaka ali je dovoljno da se snuzdite pri pomisli n to, pri pogledu na nekeciji udji zivot koji se odvija kao vas bivsi

Ne smeda se ne pomene da je do pojave cracka pogled na kokain bio malo extremnije od alkohola, bilo ga je svuda posebno u americi i na zapadu a uzimati ga bilo je kao da ne rqadis nista. Nikote ne ibini pitaoza to. DOK se heroin vecito uzimao po crnackim getima, prljavim priiborom,po podrumima.
Zasluzan je za sirenje bolesti dosta pocetkom osamdesetih da tui e ne smeju ne pomenuti i kokainske orgije koje su satrle gey populaciju pojavom HIV-a.
Tada se krajem sedamdesetih ili pocetkom osamdesetih i oprvi put crack provliaio narodu je bilo malo i ono oduzimanje od koke, pa suhtteli na jos brzi nacin da je ufuraju. Ljudi taj crack to posle jedne nocivi niste osoba od pre, znaci usta vam ispucaju, licite na na... ma ne znam ostarite 3-4 godine a treba vam, nedelju dve da se unormalite. A zapaljenje pluca se dobija uvrlo cesto.
Tako da kada pricaju o kokainuoni misle i na crack a to je nesto deseto od praha cistog. Tako da se bas reci ko je i kako opasniji. Heroin je najvise na lestvici, pa onda sve drugo dole, Po zavisnosti kokain je na sredini izmedju heroina i drugih droga, ali po stetnosti, speed,extazi su mnogo stetniji jer extract biljke tesko da moze da bude stetniji od papazjanije crvenog fosfora, litijum iz baterija, alookohala, joda, amonijaka i ostalih sranja koja su potrebna za dobijanje sintetickih doga. Drugo jutro kada se ispavate posle 48 sati na kokainu i jutro kada se ispavate posle 48 h na sintetickim drogama govori sve. Nema sta ko da vam prica vi vidite sta vam se dogadja. Posle kokaina odmorni onako iispavanijurite da se najedete i onda samo mislite o ribama nekoliko dana vamje se dobar. Od speeeda da vam ne pricam osecate se kao da imate leukemiju jedno 3 dana najblaze receno, od exera mislite da ste sami na svetu i da dolazi smak sveta da sve je utihnul i da ne postojite. Ali takve moje pricee nisu protumacene kao govor iskren o drogama nego je to bila promocija kokaina posto je napisano da je stetnost mnogo manja od sintetickih droga. Ma ono ne zasluzuje da nosi naziv droga negootrov. Sta bolja cokolada kosta kjao gram speeda i to valja kako moze da valjda. To treba ljudima da placaju koji uzimaju.
Ne znam da li smem da napisem da se noc posle pusenja trave iako se slabo togan secam tih veceri ali se secam da sam se posle prespavbane noci osecao gore nego posle uzimanja kokaina. To je neki moj osecaj ne kazem da je kod svih tako. Ja sam to osetuio i sto i piso nesto tako neistinito.
Doduse bilo je vreme najotrovnije i najeftiije trave kada je drzava prodvala marihuanu i heroin a sakrivala Metadon.
Nadam se da nisam promovisao nesto nego opisao moj dozviljaj toga, kao sto pisem moje probleme sa vidim, napade depresije i placa, tako moram reci da se posle vikenda na kokainu i sokovima ujutru kao normalan covek nedeljomi subotom se izlazi luduje, a ostalim danima normalno radi i zarajujupare. Kokain je jedina droga na kojoj ceovek moze to da nastavi to da radii kada ga ne uzima, ili da si svaki dan na diamorfinu(heroinu)makar da ti je on terapija 3 puta dnevno moraces da se bodes da ne bi doziveo sock totalni raspad sistema gde enma pomeranja negogde si tu otajes.



EVO GA SAJT TUIMATE MNOGO TOGA STO SU SKORO SAZNALI O KOKI A NIJEDNE NOVINE NISU OBJAVILE KOJE VITAMINE SADRZI LISCE:


http://cocagrowers.org/Default.aspx?tab ... uage=nl-NL
Last edited by Beobandit on Fri Feb 26, 2010 12:08 am, edited 1 time in total.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Beobandit »

Molio bih ovde ljude koji su imali iskustva sa kokainom radili ga duzi vremenski period i to da mi napisu sta su prozivljavali, sta kako i sta mogu da ocekujem da ce me snaci, lekovi koji su mi potrebni( za psihu, jer u telu nikada nisam se bolje osecao), kako da provodim dane posto najkasnije utorak idem van bgd-a, ako dotle znaju neka napisu. Molim samo ozbiljne ljude ne zelim da slusam price ljudi koji su sathro dilovali kile i kile kokaina smrkali 5-10 gr koke, jer je poznato da je kamenja dovoljno 2 gr da si mrtav ceo dan ukocen i da se treses. Meni je dovoljan 1 gr tako dobre ali da kazem da je kao nekome porsla tolerancija i ostalo. Znaci samo ozbiljne ljude koji su stvarno izasli iz tog problema ili jos nisu jer trenutno sam dobro ali na nekih 10-15 dana imam lomove u glavi i ne mogu da se suzdrzim. Koku ne radim svaki dan radim je pa eto kupim je mozda 4-5 puta mesecno, a onda kada je kupim radim je po 2-3 dana i noci bez prestanka. Tako da se moze reci da sam mesecno 10-12-15 dana na kokainu. Ne uzimam velike linije ali ne zapocinjem sa konzumiranjem kada nemam za 24 h najmanje. Onda sve sto ide uz to ili kurve ili ne izlazim sa gajbe sa drustvom.
Radio sam pre speed i eksere ali sada to ne bi uzeo pa mozda da mi plate vecu sumu novca i da se opremim raznoraznim sredstvima za vracanje u zivot posle trovanja tim hemikalijama. Eto ako neko ima neki dobar pametan savet. Inace nemam ja neke depresije samo cak sam izuzetno raspolozen dok neprodje nedelju dve dane uzmem nista. Tada pocinjem da razmisljam o njemu bas i trcim da ga kupujem. Nebitno dal je 9 ujutru ili 22 h ili 34 ujutru. Kako mi se radi hipnotisano zoivm ljude.
Inace spustam se xanaxom, eventualno vecom kolicinom diazepama. Da me je koka pustila tacno osetim po tome sto automatski osetim glad pola sata sat po popijenom sedativu.
Da li moze da se desi da osecam neke ozbiljnije nervoze posle 20 dana ne uzimnja, sklonost ka samoubistvu, sta????
Inace ljudi oko mene su u jos goroj situaciji jer ga oni puse a to je film gledati sta se tada desava. Nekih godinu dana sam ga uzimao iv sada ne time upropastio skroz vene.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Beobandit »

outlow
Posts: 54
Joined: Fri Jan 29, 2010 11:52 pm

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by outlow »

ovaj topik mi je totalna nebuloza...kao shta je bolje?Spora smrt?Brza smrt?
Evo samo moje mishljenje...opticki,heroin te pojede,napravi grob od tebe i pretvori te u zivog lesha.Koka te izvitoperi,sjebe ti psihu,potenciju,odmor,apetit,u glavi ti ostanu sqamo oci-izbuljene.Ako je furash u nuve,sjebe ti vene nabrzinu,dozivljavash depresije,paranoje,osjecaj-frakaso,fijasko,nesposoban za relacije sa ljudima.Fizicki zeshca kriza se manifestuje kasnije...nakon dugo godina konzuma kao i halucinacije.
Ovisnik o koki "pati"vishe nego ovisnik o horsu.
koka te razvali,aheroin te razvali,isto sranje samo druge boje...

najzeshce zavaravanje onih shto su na koki, je to da misle da su "bolji" od heroinomana.

ja licno sam i jedno i drugo i svako ko ima potrebu da se skine sa gudre nebi trebao praviti razliku!

outlaw
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Beobandit »

Kako to mislis ti si i jedno i drugo nisam te bar razumeo. Ne znam istina je to sto govoris za stetnosti i sve. Ali ja gledam ljude koji je rade svaki dan a pre sam vidjao ljude koji heroin rade svaki dan. Razlika je velika. Sada ne znam upao sam u takav period da mi se ne uzima belo, samo sto to nbe mora da znaci tako mi je i zadnjih nekoliko putra bilo. Pre podne sam, bio siguran da je skoro necu uzeti popodne sam isao da kupim.
Tako a boze pomozi mi, meni i mojoj psihi.
A tema je nastala jer smo ja i Voyager pricali nesto na temu gde je onerekao gde je koka mnogo gora, onda sam samo nastavio sa pitanjem ako ima jos ko da je u problemu ovakvom da kaze nesto. Jer vidjam svasta ove speedo, tramadol, heroin, heptanon, metadon, diazepam problem ali o ovome nije bas toliko pisano sem u ispovestima nekih ljudi kroz ciji je zivot projurila koka pre nego su zavrsili na heroinu. Kod mene je put obrnut izgleda.
I nisam uopse mislio da se nastavlja rasprava na tenu gde cemo jedni druge ubedjivati sta je gore.
U svakom slucaju kada posle svega sto sam ja prosao bi mi rekao neko za svoje dete da je nedaj boze zavisnik samo jos kada ne bi znao od cega molio bi boga da je to kokain a ne heroin.
outlow
Posts: 54
Joined: Fri Jan 29, 2010 11:52 pm

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by outlow »

ja sam ovisnik o heroinu i kokainu,poceo sam sa heroinom a zavrshio kao politoxikomano.
zadnjih godina sam pushio krek svaki dan ili furao i koku i heroin.odkad je "kamen" uletio u igru,profil moje ovisnosti se promjenio,postao sam kompulsivniji i sve ludji,kamikaza ziva.
naravno da je drugacije u pocetku ali na duge staze je kobno,u pocetku se neprimjecuje(vanjski),da si poceo da pucash iznutra.jebeno je kad te spusti krek,jebenije nego kad ti uleti kriza,depresija...ludilo.
nema veze,tu smo da pishemo iskustva ali je sigurno da koka "poremecuje" zeshce nego horse.
uporedi dzankozu koji te moli da mu skinesh krizu i onoga koji te moli da mu izletish"kamen" da se popravi.kamen je puno jebeniji!

da li si vidio nekad kad se trazi kristalcic po podu,na koljenima i to...koja paranoja!!!
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Beobandit »

da li si vidio nekad kad se trazi kristalcic po podu,na koljenima i to...koja paranoja!!!

Sta mi pricas, to ili slusaju pored vrata ulaznih da ne bane murija, upadaju specijalci kroz prozor jer se drma komsijina antena i slicni radovi sreceom ne pusim pa mnogo toga i ne vidim sta rade. Postedjen sam pozorista. Ali prvo jedan trazi kamencic, a onda mu se svi ostali prikljucuju trazenju. Ne definitivno pusenje i smrkanje samo nije isto. Ili kada sedis ukocen od koke, a dodju ljudi koji puse vutru pa pitaju sta ti, sta ti je jel mu nije dobro a ti otkinut, a oni sve dalje idu sa pitanjima, a ti samo gestikuliras rukama.
Ne, ne, ja na nos, malo ugrejem tanjir pa na njega, drobim, imam taktiku specijalnu sa zipo uplaljacem da je sameljem u najfiniji prahcic u krug vrtim onako kao mlin.
A pre koliko si poceo sa kokom, ja sam nekolikoputa uzeo dim ma meni je to suvise lose. Sta terate na 10 min da pusis celo vreme ti prodje u spremanju i pusenju kao i na venu kada uzimas. I sada svaki dan se furas jel da. Ja ne bi mogao, prso bi skroz, posle 3 dana vis nisam nizastane mogu popljuge da odem napoje. Nego zovem nekog da kupi dok jedno 2 dana ne dodjem ksebi.
Ja je iskreno i nekupujem kada nema u kamenu da se kupi, mislim koka u kamenu, ne mislim na ono kamenje kada kuvas sa sodom.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Beobandit »

Meni prosli put dosla murija na vrta, obicna dvojca u uniformi ne znam sta je bilo ali nisu zbog toga doslil, a ono na stolu na 5 mesta, na jednom,linije, najednom gomilice, nekoliko kesica, sav sto zamuljan od drobljenja onako, a vrata otkljucana. Znaci nista nismo bacili i ja ne znam koliko sam to sve krio da ih pustim dok sam dosao oni su otisli. Kada sam na spijunku pogledao onako nakoksiran dva pandura, jedan drzao neku svesku ej taj adrenalin, ja mislim iuz padobrana da sam skakao ne bi doziveo. Jos zamisli da su me odvelionakvog a ja na metadonskoj terapiji, sutra ujutru bi bila komedija u stanici. Kada bi koka bas krenula da pusta akrenula metadonska potrebu, UUUUU.
Aline znam sto su dosli, znam samo da je posle toga nestala voda uceloj zgradi verovatnonesto bez veze, alimogli su da traze da udju kada bi me videli znali bida nesto nije u redu.
Post Reply