Drajzerova - zlo i naopako!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Beobandit »

Pa da ne znas ti Voyageru tog lika. Popije caj od maka, metadon, ufiksa heroin i nosi flajku od 2 l piva a kuka da mu dash malo koke, mislim das mu ali pitas ga sta mu znachi to jedanput ili 2 puta da uzme ali nema veze. Ja ne bi mogao tako jednu liniju da uzmem ili dve. Ali on to ubrizga, a kada ga pitas sto ne izvuche liniju i to kaze ma jok na nos ne valja nista uzimati. Kako moze da ti dodje gajbi, meni nikada nije doshao gajbi, ni kada je ziveo blizu mene.
Drug ga moj castio dopom davno josh on posle rekao ma jok nista mi on nije dao.
Mislim ufuravao sam i ja pre belo, a onda sam sjebao vene za godinu dana tako. 10 god dok sam radio hors imao sam vene mogao sam u sred zime bilo gde u najvecojkrizida se nadjem od belog sam za manje od godinu dana sjebao vene tako. Kad pogledam jebesh taj flkesh kokainski posle toga sikao lud samo njega juris a pomahnitas skroz. Nanos i duzedrzi i lepse je. NMemas to ludilo sem naravno ako se ne iskrivis pa ti se stegne grlo i samo mucas ne mozes rec da progovoris, pokusavas da kazes nesto a ne mozes.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Beobandit »

Ovde je dobro dolaziti na forum jednom u nedelju ili dve dana, iskuliras ako te neko proziva zbog metadona i cao.
User avatar
Terapeut
Posts: 4
Joined: Sun Jan 18, 2009 11:16 pm

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Terapeut »

Kao neko ko je na platnom spisku u Drajzerovoj moram da napisem da mi je veliko zadovoljstvo citati Vas!
AKO TUDJE PATNJE NE OSECAS KAO SVOJE,DZABA TI SVA TA TVOJA UCENOST!
Visions

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Visions »

Veselje bi bilo jos vece da ja smem da pisem sve o tim stvarima.Srecan sam sto nemoram tamo da se lecim.Licnog sam misljenja da tu instituciju treba rasformirati pa napraviti novu.Neznam koliki je statisticki procenat izleceniih ali ne onih klinaca koje dovedu posle mesec dana nego prosecnih pravih zavisnika?Smatram da su lekovi i metode odvikavanja zastareli,nefikasni i losi.Brojne svetski priznate metode ne da nemamo tu nego ih jedva pronalazimo privatno i po internetu,a tamosnji strucnjaci slabo sta znaju o njima.Non-stop kuknjava kako je broj zavisnika sve veci,a volja da im se pomogne gotovo da nepostoji-mislim stvarno pomogne da se izlece,a ne da dobiju lopatom ili tome slicno.Cujem da one terapije za odrzavanje sto dobijaju sem metadona sadrze jos neke lekove u tecnom stanju.Svi se zale da im je malo i da moraju da se doradjuju,a stalno ih kontrolisu.Bas mi ih je zao,odlaze tamo,svet ih gleda ko neki zamorcici,nedobiju nista,a onda ih uhvate da su pozitivni u sirokom spektru...Kazu ljudi da se popravilo stanje posle renoviranja ali koliko neznam.Dali je istina da sada imaju salu za vezbanje,saunu,kade sa toplom kupkom ili je to mene neko...Koliko ste stvarno prosperirali?Dali jos uvek dajete po 4 sake starinskih neuroleptika apstinentima?Razmatrate li IV Amino metodu ili samo amino metodu?Kakvi su vasi stavovi po pitanju ibogaina?Svi pricaju o onim podjezicnim tabletama buprenorfina.Dok ih u razvijenom svetu vec izbacuju iz upotrebe ovde kako cujem pitanje je vremena kad ce se pojaviti na pozitivnoj listi.
User avatar
supergenije
Posts: 95
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by supergenije »

Drajzerova ima program koji se zove dnevna bolnica. To mislim da traje 3 meseca i vrlo je zahtevan(retko koji saradnik/roditelj moze sebi da pruzi luksuz da ne dolazi na posao toliko dugo). Saradnik u lecenju i pacijent moraju svaki dan da idu tamo na razgovore, da vode neke sveske o dnevnim aktivnostima, nema izlazaka, telefona, potpuna izolacija.
E sad da nije sve tako crno, jedan lik koga smo zvali prva vena, dakle najgori među najgorima je završio taj program, odselio se u drugi deo grada i posle toga ništa o njemu nisam čuo godinama. Pre par meseci sasvim slučajno naletim na njega u gradu, oženio se, sljaka, dakle izlečio se. Osim njega ne poznajem više nikog (a znam ih puno) koji su tamo bili i posle ostali čisti. I ja sam bio dvaput al cisto da me ociste, nikakvi programi me tad nisu ni zanimali tako da ne mogu da ih krivim.
Visions

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Visions »

...
Last edited by Visions on Sat Nov 20, 2010 4:14 pm, edited 3 times in total.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by tess »

ovo ono wrote:Jednom prilikom kad sam davno pre lezao tamo na "detoksikaciji"-intenzivna nega,osoblje je nalozilo moju majku da treba da se donosi(kupuje)hrana i cigarete.Ona je potrosila vise od jedne cele plate na razne namirnice koje je donosila i cigarete 4-5 bokseva im je donela.Mislim da sam vec pominjao da sam tom prilikom bio 8 dana pa odustao.Ustvari bio sam 10-11 dana ali su mi napisali u otpusnoj listi da sam bio 8 i jos gomilu stvari koje mogu da stete mom ugledu....
Znam kako ti je.Najgore kad jednom uglednom gospodinu narkomanu neko se iskenja na ugled,koji je dugo godina gradjen.Sram bilo te doktore,kako su samo mogli to da ti naprave.Zgrozio sam se i provaljujem da ti je bas tesko.Nosis ozbiljne traume.
Nego jel si nasao nekog boljeg,u kakvoj si sad situaciji?Sigurno si nasao nekog boljeg,ali nedelujes dobro.
dal' mi steti droga leti?
Visions

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Visions »

...
Last edited by Visions on Fri Nov 19, 2010 11:16 pm, edited 2 times in total.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by tess »

cekaj,oni bas nesto imaju protiv tebe ili su prema svima takvi.Svasta sam cuo,ali ovo sto ti pises prvi put.Dali si siguran da malo ne preterujes.
Izvini sto pitam,a jel si sad na artanima ili nesto drugo?
dal' mi steti droga leti?
Visions

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Visions »

...
Last edited by Visions on Fri Nov 19, 2010 11:15 pm, edited 3 times in total.
Post Reply