Ima li nade za nas ???

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

Sve je spremno.. Pokloni su upakovani pored jelkice.. ili nečega što treba da bude jelka (1/2 metra.. tuga)..
Nekako ovi Praznici izazivaju tugu.. ili bar osećaj sete..Zadnjih 1-2god sam jedva čekala da ovi praznici prodju.. Ni ova nije previše drugačija..
Ali, zato ću ove godine doneti neke Novogodišnje odluke!! Dobre! Pozitivne! Bar bi trebale biti..

Nego, nikad vam nisam rekla. Te godine kada sam počela da radim dop, izgleda da sam bila dooosta psihički sjebana..Sećam se te godine, doček 2007. Otkucava ponoć a ja gledam oko sebe .. Tu je momak, tu je mnogo ljudi.. Ali ja sam želela da budem sama.. Prvo sam stala, uvukla dim cigare i poželela sebi sve najgore u narednoj godini.. Poželela sam da je provedemk i da mi u plzuću bude ugodjaj kao u tom trenutku.
Kažu KAKO UDJEŠ U NOVU GODINU TAKO ĆE TI BITI CELE GODINE! Bila sam sama sa svim tim dimom u plućima i ooodvratnim osećajem gadjenja sama prema sebi ..a opet na trgu, u Kotoru medju gomilama ljudi ..

Imam strah prema novim stvarima, to je sad već potpuno očigledno. Bojim se šta posle nalorexa, šta ako raskinem sa momkom, šta ako ponovo počnem da se radim dopom, šta ako nikad ne prestanem da pušim vutru..
I onda bih najradje sve to u narednjoj godini promenila a ne mogu jer nisam dovoljno jaka..

Ma preterala sam sa textom.. Bla bla bla.. Ja se izvinjavam.


A da, ljudi, lepo se provedite noćas, uživajte i sve najbolje u predstojećoj nam Godini ! :heart:
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Ima li nade za nas ???

Post by sanela »

PsyTechGirl wrote:
Imam strah prema novim stvarima, to je sad već potpuno očigledno. Bojim se šta posle nalorexa, šta ako raskinem sa momkom, šta ako ponovo počnem da se radim dopom, šta ako nikad ne prestanem da pušim vutru..
I onda bih najradje sve to u narednjoj godini promenila a ne mogu jer nisam dovoljno jaka..

:
Draga moja, otkriću ti tajnu... svi se boje promjena. I oni koji vole promjene, boje ih se. Nije lako izaći iz zone udobnosti i početi nešto novo. Mnogo je pitanja, mnogo je neizvjesnosti, osjećamo se nesigurno. A nijedno od navedenih stanja nije ugodno.

Ali, možeš provesti život pitajući se šta ako... ili možeš skupiti hrabrost i proći kroz vrata koja su ispred tebe.

Šta je najgore što se može desiti ako raskineš s momkom? Ostaćeš sama? Pa nekad je bolje biti sam sa sobom, nego s nekim s kim ti ne odgovara ili ko radi stvari koje te ometaju da kreneš novim putem...

Šta ako počneš uzimati dop? Od koga to zavisi? Šta možeš napraviti da ne uzmeš dop? Kamo te vodi pušenje vutre? Hajde razmisli o tome kao da trebaš nekom drugom dati savjet... Šta možeš napraviti kako bi smanjila šansu da uzmeš dop?

Napravi sebi male ciljeve. I ostvaruj ih jedan po jedan. Dobila si posao. Super! Ali kako se opuštaš poslije posla? Možeš li otkrivati nove stvari koje bi mogla raditi? Baviti se nečim što te opušta? Ja npr. kad hoću sebe da počastim, kupim Gloriu i Griotte (nemojte se smijati). Sitnica, ali mene nekako opusti, isključim se iz svega i uživam :) Hoću da ti kažem da to stvarno mogu biti sitnice.

Sad ću napisati otrcanu rečenicu da i put od hiljadu milja započinje jednim korakom, ali fakat je tako.... napravi taj prvi korak. Napravi promjenu u svom životu. Ili nemoj, ali život brzo prolazi da bi sjedila i pitala se šta bi bilo da sam npr. prekinula s momkom...

Sretno :)
User avatar
supergenije
Posts: 95
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm

Re: Ima li nade za nas ???

Post by supergenije »

sanela wrote:
Draga moja, otkriću ti tajnu... svi se boje promjena. I oni koji vole promjene, boje ih se. Nije lako izaći iz zone udobnosti i početi nešto novo. Mnogo je pitanja, mnogo je neizvjesnosti, osjećamo se nesigurno. A nijedno od navedenih stanja nije ugodno.
Samo sto narkoman u takvim situacijama uzme drogu ili zeli da je uzme, dok se "normalan" covek isplace, istrese se na nekom sportu, neko prebije zenu ili dete...
Inace odlican post!! I dosta toga bi i ja mogao da primenim u svom zivotu pogotovu ovaj prvi korak..
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

supergenije wrote:
sanela wrote:
Draga moja, otkriću ti tajnu... svi se boje promjena. I oni koji vole promjene, boje ih se. Nije lako izaći iz zone udobnosti i početi nešto novo. Mnogo je pitanja, mnogo je neizvjesnosti, osjećamo se nesigurno. A nijedno od navedenih stanja nije ugodno.
Samo sto narkoman u takvim situacijama uzme drogu ili zeli da je uzme, dok se "normalan" covek isplace, istrese se na nekom sportu, neko prebije zenu ili dete...
Inace odlican post!! I dosta toga bi i ja mogao da primenim u svom zivotu pogotovu ovaj prvi korak..

Nije valjda da i ti imaš problema sa odlukamai realizacijama istih ? :lol:
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
supergenije
Posts: 95
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm

Re: Ima li nade za nas ???

Post by supergenije »

Pa to zavisi koju odluku donesem :lol:
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

Smeće.. Mi narkomani smo smeće.. I ti, i ja i sve tako ..
Dobro, možda ti i nisi sad više toliko, a možda nisam ni ja.. Ma, gubim se, zaboravi ..
Pozravljam [skepti]
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
supergenije
Posts: 95
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm

Re: Ima li nade za nas ???

Post by supergenije »

Ma znam..jebiga..bolest ili bezobrazluk to jos ni doktori ne znaju anece nikad ni saznati.
Pozdrav!
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

sanela wrote:Draga moja, otkriću ti tajnu... svi se boje promjena. I oni koji vole promjene, boje ih se. Nije lako izaći iz zone udobnosti i početi nešto novo. Mnogo je pitanja, mnogo je neizvjesnosti, osjećamo se nesigurno. A nijedno od navedenih stanja nije ugodno.

Ali, možeš provesti život pitajući se šta ako... ili možeš skupiti hrabrost i proći kroz vrata koja su ispred tebe.

Šta je najgore što se može desiti ako raskineš s momkom? Ostaćeš sama? Pa nekad je bolje biti sam sa sobom, nego s nekim s kim ti ne odgovara ili ko radi stvari koje te ometaju da kreneš novim putem...

Šta ako počneš uzimati dop? Od koga to zavisi? Šta možeš napraviti da ne uzmeš dop? Kamo te vodi pušenje vutre? Hajde razmisli o tome kao da trebaš nekom drugom dati savjet... Šta možeš napraviti kako bi smanjila šansu da uzmeš dop?

Napravi sebi male ciljeve. I ostvaruj ih jedan po jedan. Dobila si posao. Super! Ali kako se opuštaš poslije posla? Možeš li otkrivati nove stvari koje bi mogla raditi? Baviti se nečim što te opušta? Ja npr. kad hoću sebe da počastim, kupim Gloriu i Griotte (nemojte se smijati). Sitnica, ali mene nekako opusti, isključim se iz svega i uživam :) Hoću da ti kažem da to stvarno mogu biti sitnice.

Sad ću napisati otrcanu rečenicu da i put od hiljadu milja započinje jednim korakom, ali fakat je tako.... napravi taj prvi korak. Napravi promjenu u svom životu. Ili nemoj, ali život brzo prolazi da bi sjedila i pitala se šta bi bilo da sam npr. prekinula s momkom...

Sretno :)
Hvala puno na ovako lepom postu.. U pravu si sve!!
Šta da ti kažem što već sama ne znaš ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1MouPWdGmLw[/youtube]

Evo jedna lepa pesmica..
ENJOY THE SORROW.. :cry:
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
nista lazno
Posts: 15
Joined: Wed Jan 13, 2010 8:07 pm
Location: tuzla.bih

Re: Ima li nade za nas ???

Post by nista lazno »

Ima li nade za nas...to se i ja pitam vec duze vrijeme ,,zdravo ja sma novi na forumu ,,citam ovo vec duze vrijeme ,ali nikad da se skontam i koji rijec da napisem ,,treba mi dosta odgovora i pitanja koja nikad nisam otkrio ,,ja sam darko imam 23 godine na dopu sam 5 godina a na raznim drogama sam 10 god.tako da sam odlucio da se rijesim toga zauvijek,,ALI KAKO ,, na razne nacine sam pokusavo ali ne vrijedi vrag je vrag
,,nekd sam prazan,nekad neznam o cemu da milsim,nemam pojma kako da se oporavim u depresiji sam i ne mogu da svatim da moram da ucim da zivim zivot bez dopa,kao malo dijete koje treba da pocne da hoda al ne ide nikako ,,za par dana idem da ugradim implant al se bojim i to da ne sjebem i nastavim opet isto milion puta sam se skido al to je na kratko i opet ista prica tako treba mi drustvo s nekim da komuniciram jer sam staru ekipicu izbriso,,iz svih pogleda jer ne mogu ako se sretnemo to ide po zlu nemam kontrolu i sve pada u vodu ,drago mi je da ima nesto ovako da mogu ljudi o svemu pricat tako pozdrav svima i cuvaj te se ..hvala unprijed
Post Reply