Drajzerova - zlo i naopako!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by sanela »

Param-parcad wrote:
Al Kaloid wrote:Koja beše tema?!
VOJAGER-zlo i naopako! :D
:)
Visions

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Visions »

...i tako cuo sam da je ta Kovacevicka prebijala neke pacijente dok su bili u krizi.Sretnem je ja letos,a ona nosi te cokule.Ja njoj zdravo,jel se secas,zasto ono,a ona meni:''Video bi ti da nije bilo obezbedjenja,i ti i ona tvoja keva."Ja pitam: pa zasto si onda dosla na ovo mesto?Ona rezi da nas bije,psuje...Pogledam ja ono grupica skinheda stoji u blizini merkaju neki kafic sa elektronskom muzikom.Pa zar takva da bude tamo?Sta ona kao leci nekoga?Koja je njena funkcija,zasta ona prima platu?
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Beobandit »

Ja sam zbog takvih dao 76.000 din u snajepru. Ko je to dozvolio da ga bije Kovacevicka. Koji skinheadsi vi niste normalni stvarno.
Visions

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Visions »

Dobar si posao napravio sa snajperom.Ja mislim da niko nije dozvolio ali je ona ipak prebijala neke apstinente.Ovi sa kojima sam razgovarao se stide i blam ih je da priznaju tako da te necu pominjati ali bi bilo super kada bi se nasao neko spreman da isprica neko svoje iskustvo sa njom.Neznam dali si ti imao neki konkretan problem sa njom?Cudio bi se da ne!To ko je kakvog politickog uverenja tu je potpuno irelevantna stvar pogotovo za nekog ko se bavi medicinom.Svi znamo koje su to cokule,zasta sluze i kad se oblace.Mene zivo zanima kojim se poslom ona bavi tamo.Sta konkretno radi,sta trazi tamo?Dali nekog leci???Sta popunjava formulare ili zauzima mesto nekog strucnjaka?To da problematicnih pacijenata ima svi znamo ali znamo i da postoi uniformisano,naoruzano,opremljeno obezbedjenje koje je ovlasceno da u slucaju ekscesa pozove izgrednika u kancelariju na"razgovor".
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Beobandit »

Gde sam napravio dobar posao isto to kosta 360 evra u fabrici u Austriji. Kod nas je skoro 750 e. Ona mi je bila prva lekarka 1998 god. Nista sem sto je rekla
ovo mu je prvi put nek oseti krizu pa nece vishe nikada u pasti napamet da to radi. Plan je totalno uspeo samo sto sam nastavio da se drogiram jos godinama. Sledeci put sam dosao 2005 kod Novakovicke koja nije htela da mi da Metadon. Od tada sam ja zavrsio sa tom ustanovom i niko nista lepo od mene nece cuti o njima jer moja iskustva su sve samo ne lepa. To je mesto gde vas mogu zajebavati dokle im se hoce. Dok neko ne saceka lekarku jednu pojednu u nekom mraku i ispresavija sa bejzbolkom nece se opametiti. Drugo Bukelic mi je rekao da od kada je ta ustanova otvorena najnestrucniji ljudi su tamo radili. Sa najmanje zavrsenim skolama. Znaci lekari koji su eto tako prtistali da leche narkomane. Koj isu imali zivce za to ali niti su bili specijalizovani za to niti su znali kako se postupa za zavisnicima a nisu imali ni volje da nauche. Meni je sada zao sto nisam imao kamericu snimio sve i poslao Svetskoj Zdravstvenoj Organizaciji. Znaci ukljucim kameru ispred i kazem nalazimo se u Srbiji, glavni grad Beograd jedina klinika za lecehnje zavisnosti. Sada idemo da probamo da se izlecimo odzavisnosti. I krenes predas karton i snimas sve ono sto se dogadja. Kako se ophode prema tebi, sve, sve. To bi dobilo ja mislim drugo mesto posle onoga kada je upala inspekcija za vreme Kostunice u centar gde su sathro brinuli o deci ometenoju razvoju. Au ono nas je ocrnilo u svetu Kostunjavi se izgubio od blama. E ovo bi zauzelo drugo mesto po zlu.
Sada kazu promenili su se mada ja nisam iao od tada eto 2005 god.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Beobandit »

MA Mira Kovacevic je nacelnica ja mislim a to da je nekog udarila a da nije dobila stolicom preko lica tesko mogu da poverujem. Ja ne bi mogao da spavam nocu kada bi propustio to da joj uradim. Uglavnom ona sada ne prima pacijente. Poslala mi je jednom mail kada sam slao poruke u inostranstvo i u nase Ministarstvo zdravlja. A poruka je glasila da dodjem ponovo i da ce razmotriti moje zelje u skladu sa mogucnostima. Verovatno je mislila da nemaju mesta za primanje ljudi na Metadon. Ali isto takjo je mogla da uzmei da napiushe izvestaj i da ja podizem Metadon bilo gde. Tako da bi se to dodjite opet svelo najos jedno moje nerviranje. Ali to je poslala samo jer sam ja kontaktirao Vuckovica pa se on raspitao i proverio da li je svekako kazem i kada je video stvarno kada sam priman i ostalo verovatno ih j posavetovao da je vreme da dobijem Metadon. Ali rekao sam tada sam ja ubrzo dobio Metadon kod mene u d.z i nadam se zauvek zavrsi sa njima. Kada prodjem pored one zgrade i na Metadonu ja mislim da mi se povrati kriza i onaj muchan osecaj koji ne zelim vishe ni na minut da osetim, nikada.
Visions

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Visions »

Apstinenti onemocaju od krize i onda nisu u stanju da uzvrate,a kasnije ili nesmeju ili ih je blam da progovore o tome pogotovo zatosto je ona zensko,a oni muskarci.Plase se misle "sta ako nas posle otkuca,prijavi?"
Bas sam razmisljao o tome da predlozim da se kace fotografije i snimci jer jedna slika govori vise od 1000 reci.Pa koe bi to delo bilo.Reci.Ono nemoze ni reziser da smisli.To treba prikupljati snimke pa napraviti film.Zamisli ona u belom mantilu sa neonacistickim obelezjima maltretira neke rome,a onaj shmp. sa pivom:ARGHHH!(sakom o sto) "Gde je moj metadon bla,bla,bla"Ma njoj je mesto ispred drakstora ,a ne na mestu lekara(ili jos bolje iza dragstora)da zicka pare....
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Beobandit »

I ti njega znas. Ali on je bio na odrzavanju jos dok se Drajzerova nije ni napravila kada su u Gornjackoj davali Metadon. Kasnije je tam ostalo odeljenje samo za Alkose a komani je malo falilo da budu na ulici . Tj jedno vremem cini mi se i da su bili da nisu imali mesto gde dobijaju terapiju.
Visions

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Visions »

Zabole me!Ako nece da ga pije nemora da pravi cirkus.Uopste se ne ponasa lepo.Pitanje je ko njega nezna?Cuje od zike da si koman i dodje ti gajbi,pocne sa tom pricom o Gornjackoj...
Ono sto smo tamo videli nemoze ni Emir Kusturica da smisli.Uostalom on se jadan prvo ovde nagledao sveg i svaceg pa je onda postao prvi u svetu.
Last edited by Visions on Mon Jan 04, 2010 2:35 pm, edited 1 time in total.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Drajzerova - zlo i naopako!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:25 am, edited 1 time in total.
Post Reply