metadon-nova tema

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: metadon-nova tema

Post by Boban »

tina26 wrote:



ti si musko ili zensko, ili mozda dovoslpolac?nije bed reci barem ja necu da te soudujem, jer kao sto vidis mene ovijde svi osusuju i ja mislim da je to jako ruzno i seljacki....samo pogledaj sovj post prvo pises u zankom licu da si plavusa...zansko lice...pa onda u muskom ...pa o cemu se tu zapravo radi...ako smijem znati

(ili cu sada opet ispati glupa sto sam ovo pitala, kao i uvijek, jer ja sto god da napisem vi mene vrijedate i omalovazavte i ispadam glupa, moze mi netko objansiti zasto je to tako...kada ja npsiem isto sto i ostali...neki... mene se popljuje...a sa tim drugima se neki od vas slazu, jeli to zbog mog pisanja, ako je razmilite kkako je to jadno i glupo...ne shvacati nekog obiljno jer eto tako pise... ne namjerno nego eto zbog nekih stvari ruznih koje su mi se dogodile u zviotu....jadno....razmsilite malo o tome vi dusebriznici... ona koja toliko bine o nama narkomanima, koja se cak bavi nama, i odabralal je to kao svoj poso a nezna osnovne stvari i ima tolko susosjecanja prema narkomanima a eto prema nekome ko ima neki poremecaj njega ko j.... i da netko je napisao da s ene bi izvalcio na neke poremecaje.... da ja volim tkao pisati...ja volim sto me vrijedate zbog toga... to je meni tak super...da se cak izvalcim na poremecaj...bolesno...)

naime meni se od ovog foruma lagano pocelo povracati, i gadi mi se iskreno vecina ovdije, pa eto neko vrimeme cu prestati dolaziti i pisati, jer ipak ovo je previse seljastva cak i za mene.... oni koji su kao cisti , svejedno su tako netolerantni , tako puni zlobe da je to strasno i zalosno... neikada ne zelim biti kao vi...nikada, radije cu biti na supst cijeli zviot biti nego biti kao vi...i da sanela moze se tebe i ovaj forum negje prijaviti vjeruj mi, i ko ti nastavis ne vijdeti das e vodije ljude vrijeda na tkao ruzan i otvoren nacin vjeruj mi da cu se ja osobno pobrinuti da se ovaj sajte zatvori jer ne sluzi nicemu osim vrijedanju supstitucije, sto je totalno pristrano i pogresno i nitko ali nitko nam to pravo raditi igdje.....

Ah...Prvo,pravis se luda ili si glupa kada pitas tess jeli plavusha ili dvopolac a napisao je gomilu postova ovde(vredjas na neki svoj bedni nacin).Cini mi se da volis da se pravis luda.Ocekujes da te pomazim po glavi i kazem to tina super samo se radi supstitutom a u pauzama se rokni ponekad.Pa necu tina da te mazim.I ne razumem kad kazes "vi briznici" ja sam narkoman kao i ti doduse sam cist ali sam narkoman zato ne odvajaj "mi i oni".Ok je ako ne zelis pisati i meni se desi da odmorim ali u pauzama pokusaj nesto pametnije raditi.Eto srecno u daljem radu i prepirkama kroz koje se provlaci ogromna doza paranoje gde ne vidim tvoj nacin borbe sa ovisnoscu nego sa ljudima.Mislim da bi trebala usmeriti tu svoju borbu prvo na sebe pa kad sredis sebe onda tek na ostale oko sebe.Pozdrav
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: metadon-nova tema

Post by tina26 »

a sta ja sam vidovita pa znam da je tess musko????? zenski nick ima , tako pise u zenskom licu malo pa u muskom, i kaj pitala sam ....

bobane meni sada tako pase i ne mislim nista mijenjati....ko si ti da meni govoris kada cu ja nesto mijenjati kada ne, ko? ako moj decko meni to ne govori onda nemoze niti netko tamo an netu ko me vecinu vremena vrijeda, znas.i niste dusebriznici, pa kako niste, eto ti zelis da ja nesto mijejam, da se rijesm supst.ja za to nisam spremna jer onda nebi ponekada se roknula, nego svaki dan, i ti odk ja to ne neapravim ces me vrijedati...ti i ostali kao ti, a da s enebi dovodila u opasnost da ponovo pocnem uzimati zbog tu nekih na forumu koji ce me inace vrijedati, ma sam vi vrtijedajte, i to na osnocu mog poremecaja (to je najadnije u cijeloj prici) ja cu radije otici otiuda, pa biti sigurn anego n silu dok se jos ne sojijecam spremnom....

koje god pitanje sam postavila nisam dobila odgovor, pogotovo od sanele... i ja samo u svim postovima nisam pisala da vi mene mazite po glavi, nego eto nemorate biti ni dobri samnom, samo da ne vrijedate...ali tu se eto sada ti malo pravis glup, pa kazes koje vriđjedanje ja ne vidim vrjedanje...
Last edited by tina26 on Mon Dec 21, 2009 12:51 pm, edited 1 time in total.
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: metadon-nova tema

Post by tina26 »

tess wrote:E ovako,da kazem i ja koju pametno.Inace samo da naglasim zbog gospodina Voye da sam plavusa od 35-36 leta.Znaci pocela sam sa drogama bas te godine kad se on mucko u tatinim mosnicama,sto i nije neka pohvala za mene.Mozda nemogu bas pametno da zborim,zbog ogranicene intaligencije,ili vrlo ogranicenog vokabulara,ali morate da priznate da bar iskustva sa drogama i u apstinenciji po nesto imam.Glupo mi je da nabrajam sta sam sve radio,kakva sranja pravio,kakve faze prolazio,nacine razmisljanja,unutrasnje borbe,pokusaje raznorazne,vrteo sam razne filozofije,objasnjenja,razni nacini zivota itd.Bio sam naravno i u komuni.Iijao sto sam tamo lose bio uf,uf,uf.Mislim nije me tamo niko tukao,cak naprotiv,u zikri su me masirali i pomagali i sve cinili momci sa kojima sam pre toga ratovao.Problem je bio sto sam ja tamo otisao u vrlo teskom stanju,ali ne zato sto nisam imao gde,ili me neko primorao(moji cak nisu ni znali),nego sto bi verovatno crkao,da nisam otisao tamo.Tamo sam se pojavio navucen na dop i metadon i to sam uzimao u kombinaciji svaki dan bez prestanka godinu ipo dana,kao i revotril plus za spavanje.Tamo sam proveo samo 4 meseca,fizicki totalno izmenjen(tezi25kg),prvi put u zivotu nisam pusio 4meseca,odnosno 1god koliko nisam pusio posle komune.Ali rodjaci moji muke Tantalove tamo.Yugo,Dragance,Boki i jos neki kazu komuna nije za mene,ja ne bi mogao tamo.Bez ljutnje,pa zar Vi mislite da je tamo nekome u pocetku lepo?Pa niko tamo kad dodje nemisli da je to za njega.Mene kad su sacekali momci na autobuskoj stanici,prvo su mi rekli tamo nema pusenja, lekova,alkohola,psovanja i uzeli mi(dao sam dobrovoljno) cigare(a ja kupio i tompus,posto sam znao,pa ga purnjo usput i pljugu za pljugom),nasli mi u steku met i to je to.Narednih tri meseca nisam spavao,pomirio sam se sa tim da ce mi biti hladno non stop .U pocetku me to nespavanje ubilo u pojam,ujutru kad svima svane meni se smrkne,jer znas da moras na noge i izvrsavanje radnih zadataka,koji su odredjeni po onome u kakvom si stanju i zasta si sposoban,ali lezanja u krevet cak i u najgoroj krizi preko dana nema.Znaci pre 10uvece nemozes u krevet,a umoris se ko konj preko dana i svi jedva cekaju odmor,a za mene tek pocinje rostilj,brojanje vozova,posto su bas tuda prolazili celu noc,pegla itd.Ko to moze da voli,pitaj te Saleta dal mu je bilo lepo u komuni prvih 3meseca.Medjutim kada covek se malo fizicki oporavi i pocne da slusa o cemu oni pricaju na tim sastancima,pocinju pomalo,da se razmagljuju neke stvari.Ali da je tesko,tesko je.Na moju nesrecu ja nisam izdrzao.Sada vidim gde sam bio tada,a gde sada ne samo u fizickom smislu.Jebalo me mnogo,sujeta i ponos.Fizicki sam se potpuno oporavio,cak sam poceo i normalno da spavam i da prihvatam neke stvari.Medjutim,ja sam samo ziveo od subote do subote.Subotom i Nedeljom su bili sportski dani.Znaci svaki dan se sljaka,kako sam vec naveo gore i ispunjeni su ti dani od ujutru do uvece sa nekim obavezama koje ce te cekati i u svetu,a subotom i nedeljom,jedna grupa na fudbal,jedna na basket,jedna u setnju,a dobrovoljci neidu nigde nego peru sudove.Ja taj dobrovoljac nisam bio nikad.Momci koji su duze vremena tamo provalili su da sam lud za basketom,ne zbog toga sto je moja igra toliko odskakala od njihove,nego su videli da se ja time hranim i iz nekog razloga su poceli da zabranjuju da idem na basket i fudbal nego samo u setnje i da bio je stoni tenis,koji je dosadan.Znaci za 4meseca,ja sam igrao 1put fudbal i dva puta basket,a pun snage.Jes da ti preko nedelje radis i trosis se,ali ljudi u komuni sam jeo kao nigde na svetu.Postoji dnevno pet redovnih obroka.Dorucak,pincho(uzina),rucak,pincho,vecera.Znaci tamo sam jeo dimljenog lososa,paelju,prsutu,plodove mora,rostilj,janjetinu i naravno fazol.Malo cu da skratim.Znaci htedoh reci,da sam radio svasta,i ko hoce, moze da me proziva da sam najkvarniji narkoman,ali tasne nisam otimao ni silovao zene,ali ok necu o tome posto je to tinejdzerkama dosadno.Razmisljao sam o metadonu kao svaki narkoman sto razmislja.Na moju veliku zalost i dalje sam narkoman na metadonu(2god ko nezna),ali o tim stvarima ne razmisljam vise isto.Znaci o supstitutu,reklamiranju istog i otkrivanju istine. Mislim da u sustini niko nesme da propagira supstituciju,metodu ili bilo kakvo lecenje,a da nije kroz to licno prosao(znaci do potpunog ociscenja,a ne sub met,troks,subokson,benkica,spid,alkohol),ili poznaje vecu grupu ljudi koji su na odredjeni nacin uspeli.Nemislim da sam pametniji od nekog,manje zlocest,bolji,ali imam toliko iskustva da vidim kad se neko zaludjuje idejom o izlecenju.Ja sam svestan da bi za mene najbolje bilo da opet odem u komunu,ali sam u fazonu kao Yugo,Dragance,Boki to nije za mene.Tamo je ko u vijsci i mnogo je tesko.Ne sta reci,ne smem.Iskreno nemam m....Sama pomisao na brojanje vozova me otkine.Nije da imam neki kvalitetan plan i svestan sam da ovo nije nikakvo resenje i da mora da boli,malo da se guli,pa malo neraspolozenje,pa bes,nervoza.Ljudi sta bih ja dao da imam tu Vuddovu nekvalitetnu apstinenciju.Samo da opet lezem i budim se bez potrebe da bilo sta da trpam u sebe.Planirao sam jos svasta,ali nemogu vise ipak meni drugi daju met,a Voya pije sam pa ima i vise goriva za pisanje.Drugom prilikom cu napisati par stvari koje mi se nisu svidele u komuni.Vudd ja te nisam drzao za nekog bas pametnog,ali nebudi glup,ako u ovom trenutku nevidis koliki si vec put prevalio,mozda ces sledeceg meseca videti i "ne osvrci se sine" . Voyo ipak mislim da je dobro sto te"ima",ali tejk it izi ili sto bi rekli Poljaci "pomalco".
eto pa ovo je ili bila neka zajebancija koju ja ne kuzim jer sam relativno nova, ili nezna ni ja sto....eto na to sam mislial kada sma pitala jeli musko ili zensko, nisam nista lose milila, nego eto to me zbunilo malo, a nije bas da ga pratim (kao neki mene ) po netu i ne to nije paranoja, di god ja napisem evo ti ane da baci neku ljepu uvredu????? cemu???? neznam to samo ona zna, a eto ja nemam 1000 i nesto postova, da tu boravbim od kada otovorim oci dok zaspim...pa da znam svu ekipu ko je, sto je proso itd... neznm ubiti nikoga...niti znam na cemu je niti sto je radio, nista, niti imam vremena to gledat i proucavati...ja samo pitam zasto me tako vrijedate i mialilm da to isto nije moja paranoja, aj malo procita postove prije...postove na drugim temama di se mene vrijeda i neke stvari kojima s eniti jedna normalna osoba ne ruga...jer eto jednostavno je necijem hendikepu ili pormecaju tako seljacki i jadno se rugati da ja to nemogu opisati.... i svai puta kada pita zasto me vrijedate i rugate se, odgvoora nema... a ako je to jer sam na supst..onda stvarno neznam sta da kazem, onda ste vi ludi a ne ja, nekog ko je na supst prisliti da se na svoj u stetu skida vrijedanjem...divan nacin nema sta... jer vi mene upce ne poznate, neznate kako ja funkconiram, kako razmisljam, neznate nista, ali nista o meni...i kako mozete nekoga o kome neznate nista prisilajvati das e skida, prislilavati, ne prisiljavate vi mene, ali eto nisam dobordosla dok se ne slinem i ne budem jedna od vas.... eto neka vam vojager kaze dai bi za mene skidanje znacilo povratak na dop...eto on me pozna malo bolje nego vi tu...ja jos nisam soremna jbg, ili se pomirite s time i komunic normano samnom ili ja idem odavde....jer kaj nisam luda da dolazim negdje di me se vrijeda, di sve sto napisem je glupost, akada to isto neki drugi napisu onda se divite kako su pametni,ma dajte, ovo je tu bolesno totalno.....
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: metadon-nova tema

Post by AnAna_mo »

Daj Tina ženo smiri se.
Potpis.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Ako niste primetili ja sam prvi koji je rekao da bi dao decku metadon da je u Bgd. Nasta sam doibio odgovore da nece Metadon od mene ni da umire. Ja ne znam kako da se ponasan prema coveku koji moze u krizi da proziva tipa da li sam uspeo da posaljem poruku na engleskom i koliko je totrajala. Da nastavlja da i pored svog ociglednog neznanja o terapiji prica i daje sud ciji je pogled najrealniji zanemarujuci i pripisujuci da svi mi se osecamo grozno koji nemamo nista od tih losih simptoma koje metadonu prepisujuljudi koji uzimaju speed i heroin. A svi znaju kakav bolesni osecaj izaziva speed i kako moze doci do umisljanja raznih stvari. Osecaja da si neizlecivo bolestan, stvarni osecaj temp i peckanja po telu, grozano secaj u stomaku. Na to jos heroin koji dovodi do krize i preko redovne doze Metadona jer ako uzmes heroin potrebna je dodatna da bi se sredio kao kada ne uzimas heroin.
On pod krizom nastavlja da se ponasa i prica da mi svi mi zloupotrebljavamo terapiju.
Na to se dovezuju ljudi koji dajuopaske koje su toliko daleko od istine sa moje strane gledista d ja to vama recima ne mogu opisati pa da vam pisem godinu dana ovde.
Ja nisam makao daleko od Grocke. To je mozda slucaj sa tobom ali maloje zemalja u Evropi gde nisam bio. Svajcarska, Nemacka, Spanija i Portugal.
Sve ostalo sam bio i po nekoliko puta. Nekoliko puta kod strica u Monte Carlu gde nazalost nisam ostao iako sam imao priliku. Stric je otisao sedamdesetih godina sakriven u prtljazniku autobusa jer je pobegao sa lisicima iz CZ, Ziveo je u Zemunu a njegovo ludilo kao i ludilo njegovog brata i caleta koji je pucao na sina kada je preskocio ogradu posle 10 uvece jer nije imao kljuceva je dobro poznato. Inace znalose da matoripuca ko preskace kapiju. Ne znam zasto nisam ostao tamo. Secam se da sam prvi put kada sam bio plakao sto se vracam a idem u skolu. Druzio se tamo sa ljudima iz legije isto Srbima koji meni i bratu od strica daju tolike pare da mi za dan ne mozemo da potrosimo.Izivljavamo se po Mentonu a jednom smo otisli do Nice hteli su da nas skalpiraju kada smo se vratili. Gledanje F40 je bilo nesto najnormalnije na ulice. Ljudi su imali trip da sto besnija kola voze idu sporo jer je to trip a ne kao kod nas. Znate kako izgleda Lamborgini i ostali kada erotski samo klize onako polako. Za druge zemlje i da vam ne pricam jer sam od malena i sa svojima dok su bili zajedno putovao. Ja sam ipak iz porodice koja je imala para za normalan i lep zivot. A i u familiji su mi najvisi ljudi koji su bili generali vojske, kada kazem najvisi onda mislim najvisi generali. Naravno to mogu reci nekome na pp ali ovako ni slucajno. Tako da ne mozete sanjati mesto gde sam bio i kako am ziveo,putovanja, lov, trosenje para i ostalo. Tj bar oni koji me podbadaju i pocinju sa takvim pitanjima. Oni koji ssu ziveli slicno nikada nece prvi davati slicne opaske.
Inace sto ja ovo vama pricam ko ste vi da znate gde sam ja ista bio. Mislite i dalje cas domet je Ovcha-Borcha, Vincha-Svincha ne moju.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

A tebi tina26 mogu da kazem da prestanes da radis ono sto pojedini ljudi i hoce. Prestani da se zakacinjes vise sa njima jer to im je i ciljn da se nigde normalno ne razgovara o metadonu. Ako ovde ne mozes da objasnis i saznas ono sto hoces dodji na mesta gde mozes i gde ce slicni provokatori dobiti ban.
Mozda nije tvoja zemlja ali nema veze ciji je sajt jer ti terapiju dobijas kaoi mi samo sto ces moci da dobijes odgvor na pitanje a ne da prvo vodis 2 posta rasprave o stvarima koje nemaju veze po pravilu sa duplo gorima od tebe( ibolje im je da ne znaju koliko gori jer bi se snuzdili iz momenta)pa tek onda da pises o temi.
A svi koji mislite da sam ja bezosecajan nastavite tako slobodno da mislite. Meni je dovoljno sto je dosta ljudi dobilo lek od mene da sredi krizu i sto sam pomogao kad god sam mogao. Cak dovodio kuci ljude da se ubodu kojima je falilo para za heroin koje sam sreo kada sam isao po belo a odavnoi prestao da uzima heroin. U nekima sam u tim trenucima video toliko zahvalne poglede a ja vama to reima ne moguopisati. Kada dodjes po zimi a diler te odbije a naidje neko ko te povede taxijem dovoljno samo da se sredis ido da para koliko fali naravno da si mu zahvlan.Pogotovu ako je februar ili mart mesec.
A na sve ja kao surova osoba i kreten za kakvog me smatrate sam hteo i nevidljivim ljudima tj osobama sa neta koje niti znam niti sam cuo za njih da dajem svoju terapiju. Ali sam neposten jer kazem ljudima koji me provociraju golu istinu.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

E da sam tebe znao Vojo pre 4 godine kada sam sa drugom dolazio za Vrsac jer je nosio neku pumpu koju su u Srbiji umeli samo uHemofarmu da poprave. Jos kada smo krenuli rekao sam da se sredimo ali smo mislili da kriza nece poceti i da se brzo vracamo. Nazalost Hemofarmje popravljao pumpu od 9 ujutru do 15 h. U 11 smobili u takvoj krizi da sam ja lezao na zadnjem sedistu kola i kukao na parkingu ispred Hemofarma. Znaci kada se smena menjala hteo sam da odlepim. Oni ljudi prolaze jedna smen kao da na utakmicu idu koliko ih je. Gledaju srecom je bilo toplo a ja kukam ukolima. Podigli smo 30.000 din na bankomatu i krenuli da trazimo po gradu da naidjemo na osobu za koju mozemo reci da se drogira da nam nabavi. Nigde komana da vidimo. Ludilo. Kada su nas pozvali oko 15 h iz Hemofarma da dodjemo i da je pumpa gotova posto nismo hteli da ulazimo jerje tamo kao na carini, daju ti neke propusnice koje moras da okacis i ne smes da pusis uopste. Onako sredjenu fabriku iz nutra ja mislim da nisam zamisljao ni u Dubaiu. Uglavnom kada su nas pozvali ja sam vec poceo da se kocim. Hodao sam kao da sma u kolima sedeo godinu ipo dana. Na povratku smo znam mogli da izginemo jerje papucica gasa bila do kraja spustena onim uskim putem i da nam je neki kamion odvalio retrovizor. TYo je tako eksplodiralo da je mnei srce zveketalo jos pola sata posle toga. Te sekunda ja sam mislio da nam auto eksplodira i da smo gotovi. Retvorvizor je nestao.
Kada sam video dilera na semhi ja sam trljao oci da vidim da li je stvaran. Da sam tebe znao valjda bi nam sredio heroin i seli da jedemo nesto ok ne oprave jebenu pumpu. To mije najvece secanje na Vrsac.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: metadon-nova tema

Post by tess »

Beobandit wrote:
A svi koji mislite da sam ja bezosecajan nastavite tako slobodno da mislite. Meni je dovoljno sto je dosta ljudi dobilo lek od mene da sredi krizu i sto sam pomogao kad god sam mogao. Cak dovodio kuci ljude da se ubodu kojima je falilo para za heroin koje sam sreo kada sam isao po belo a odavnoi prestao da uzima heroin. U nekima sam u tim trenucima video toliko zahvalne poglede a ja vama to reima ne moguopisati. Kada dodjes po zimi a diler te odbije a naidje neko ko te povede taxijem dovoljno samo da se sredis ido da para koliko fali naravno da si mu zahvlan.Pogotovu ako je februar ili mart mesec.
A na sve ja kao surova osoba i kreten za kakvog me smatrate sam hteo i nevidljivim ljudima tj osobama sa neta koje niti znam niti sam cuo za njih da dajem svoju terapiju. Ali sam neposten jer kazem ljudima koji me provociraju golu istinu.
haha ovo je dojaja.Znam da se ponavljam ti bi bio moj idol,samo da nisi tasnice i to,pa znas.
dal' mi steti droga leti?
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Iznosenje misljenja nije kada se upotrebljavaju izrazi koji vredjaju i kada se ljudi nazivaju kojekavim imenima. Vi procenite kada i ko to radi. Jer ovo sto se na ovom sajtu radi pod naslovom odredjenih tema ima samo na sajtovima gde klinci raspravljaju i psuju se na nacionalnojosnovi ili navijaci jednog kluba vredjaju druge. Nigde drugde ja mislim nema ovoliko zajedljivih reci upucenih ljudima koji primaju terapiju koja je tretirana kao terapija svih drugih bolesti. Kada tokazem morate shvatiti da svioni koji to rade spaaju u grupu ljudi koju niko ne slusa. Kada su takvo razmisljanje dokrajcili u Srbiji verujte mi da nije bitno i da je toposlednje leglo takvog misljenja. Ne racunajuci Rusiji ali tamo je na delu ljudska tragedija.Tamo nema informacija ni za bolesne od infektivnih bolesti ni za zavisnost nizasta sem stoi ni sami rusi ne poricuda se stanje moze porediti samo sa Afrikom. Slika i prilika kako izgleda zemlja kada popovi imaju prednost ulecenju a nikone mariza smanjnje stete.
Da tina26 mozda je stvarno kao diplodokus.
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: metadon-nova tema

Post by tina26 »

Beobandit wrote:Ako niste primetili ja sam prvi koji je rekao da bi dao decku metadon da je u Bgd. Nasta sam doibio odgovore da nece Metadon od mene ni da umire. Ja ne znam kako da se ponasan prema coveku koji moze u krizi da proziva tipa da li sam uspeo da posaljem poruku na engleskom i koliko je totrajala. Da nastavlja da i pored svog ociglednog neznanja o terapiji prica i daje sud ciji je pogled najrealniji zanemarujuci i pripisujuci da svi mi se osecamo grozno koji nemamo nista od tih losih simptoma koje metadonu prepisujuljudi koji uzimaju speed i heroin.
beobandit mogu te pitati samo nisam pratila o kome ovdije pricaas, kome si nudio met, pa je reko da nebi ni u ludilu uzeo to?
i tko te to prozivao da nisi nesto napisao na engleskom, i neznma ni ja sto, o keom je tu rijec, i na kojoj je to temi bilo, ako mozes d ami das link i objasnis o cemu se tu radi.

kako da se smirim, kako da s ene kacim, ja znam da je to upravo ono sto oni zele, ali ja samo pitam zasto me uporno vrijedaju, tijeraju na nesto sto ja ne zelim, i dok to ne napravim (ne skinem se naravno po njihovom nalogu) ce me vrijedati...jesi li primjetio d aniti na jedno pitanj koje sma postavila saneli, tess, bobanu, ma nikome nisam dobila odgovor, samo se prave ko d anisu vijeli da sma pitala nesto , zasto....da vecina ljudi bi se makla sa ovog jadnog i ofucnog ofrum ai otisla na drugi ali eto ja sma takva, zelim znati zasto je to tako, sto sma ja kome napravila da sma zasluzila d ame vrijedaju d ami se ismijavaju...pa zar to nije odvrato i strasno??? smijeti s enekome zbog njegovog hendikepa i vrijedati g ajer on (ja ) nijesam spramna se kinuti, a objasnila sma i ljepo zasto nisam spreman, pa ja neznam jesu oni ludi, dali preskacu moje postove jer ih je tesko za citati (mada da se malo potrudis, nije bas da je necitljivo...samo trebas malo upaliti mozak i skuzis o emu se radi na osnovu cijele recinice, arem ono skuis o cemu je rijec, lai treb a upaliti mozaka to s enekima neda ocito...lakse im je uopc ene procitati i samo vrijedati...a da uopce neznaju ni zasto vrjedaju), zar to nije jadno, zar nebi tebe to ljutilo, zar nebi trzio objasnjenje, zasto to rade, cme sam ja to zasluzila.... jbg ja sma isto prije nisam pruzno rpicalal o metu ali sma rekla da necu na njega vis enikada ali sada sma imala izbor ili unositi u sebe hrpu tog subocxona koji je otrov , htijeli su me staviti na 16 mg, sto je definitvno previse, i subutexa a kamoli suoboxona koji je ustvari otrov... i nisam imalal puno izbora i morala sma met, kaj mislite da s emeni to svida, alie to imamo taku divnu drzavu koja nas je bez naseg pitnja zajeblal..p sam od dva zla izabrala manje, a objansila sam vec da ja nisma jos spremna i to su mi i dokotr i psiholog rekli kada sma rekla da bi s eisla skidati ovo ljeto, su rekli da ja nisma za to sprman m psihicki d anebi podnjela krizu em da bi to bilo vise stete nego koristi jer bi bila jako velika mogucnost da se vratim dopu, pa nisu oni debili, poznaju me vec 8 godina kada sma bila prvi put na dojelu..kada sam se prvi put skidala...i znaju me ono u dusu...znaju o meni i ono sto ja neznam o sebi, pogotovo psihologica, i sigurno mi ne zali zlo, dok je rekla d amoj decko s emoze skidati d aon je psihicki puno jaci i da on ako zeli moze, ali eto sada ide u auto skolu pa kada o obavi seide skidati gore na odjel...ali to nije bitno uopce, ja se a to je najbotnije ne osijecm apremnom skidati jos...i ko ste vi da me vrijedajem tu prisilajavate, ko....pa ako vam netko kaze otoveno da nije spreman, pak kao imat eimalo razumjevanja ili neznam cega, kao toliko zelite pomoci ljudima, onda cete razumjeti, biti ok samnom, pa kada doe vrijeme kada se ja osijetim spremnom, da znam i da osijetim da se mogu vmama obratiti za savijet za pomoc, ovko nebi vas i kada odlucim skidati se pitala za savijet za nista, jer smao ste me vrijedali, nista duugo (cat izuzecima koima cu se sigurno obaratiti za savjet, ali tih je jako jako malo).

a to sto s eja jednom u neznam kolko u 4-5 mj roknema, pa dali je toliki problem, dali je to uoce vasa stvar vi mozete reci cuj tina to nije dobro ali dlaje od toga ici je glupo, a kamoli ici toliko daleko da me zbog toga niste orihvatili tu na forumu d ame vrijedate , omalovazavate, sve sto ja napisem ko d ai nisam napisalla, ili ignorirate ili vrijedate ...pa dali je to normlano ajde neka netko kaze, a ja sam iskreno rekla, mogla sma to i ne reci lai eto bila sma iskrena i sto sam za to dobila, eto ovo... bas vam hvala...i smeta me uzasno sto se pravite tu da je ovo forum za pomoc kao, da skucajno se nesmije pisati kako se moze ovo ili ono furati, ili bilo kakve takve stvari...jer ovo je forum za pomoc, a eto ko je emni pomogo, nitko, cim sam dosla, prvi post kada sma napisala napdnuta sam, onda kada sma rekla da e znam tu i tamo puknuti e onda j evecina pocea na svaki moj post vrijedati..to vi zovete pmoci...neznam... meni tako netko ko se tkao ponasa spram mene nemoze pomoci..a pogotovo ne sanela koja je ej socijalana radnica i radi sa narkomanima a dopusta na svo forumu vrijedanje nekog clana...pa nebi dosla tebi sanela d ami pomognes da umrem...bas me znaima dal si ti kome uopce u toj svojoj karijeri kolko to radis uopce uspijela pomoci, pitlal bi ali naravno dogovr necu dobiti, to znm vec unaprijed...jer ako ovakav stav kao tu na forumu imas i tamo di radis onda sumnjam d aikome uspijes pomoci, jer ako ta iz pre ne prihvati sto mu ti pricas ti ces dignuti ruje od te osobe...a tako se sa narkomanima ne radi... ako ti neznas kako se radi sa narkomanima a ovo sto viidm tu na ovom forumu sto dopustas, ocito neznas, onda nemoj to niti raditi. joj da sam barem u tovm gradu da odem tmo u taj centar reci neke stvari, kakvi ljudi im tamo rade...ali eto nisam dleko sam, a nne isplati mi s eici do tamo samo zbog tebe... pa ce nazalost vecina ljudi kod tebe koji dodu zavrsiti kako ce zavrsiti....

aj mi reci beobandit kako da se smirim????? mislim d aje jedini nacin da odem , da vise tu na pisem, da ima ne dajem priliku da ispoljavaju svoj mali ego da ga dizu na meni... jer sto ja drugo mgu napraviti, nemogu niti ista napisati, na nikojoj temi jer na svkoj su pojedinci koji vrijedaju pa eto sto god d anapisem, eto ti njih da me izvrijedaju.... cemu onda uopce pisati ista...cemu...ali tkao me znaima...tako bi volila znati zasto...cime sam ja to zasluzila...a nikog nisam vrijedala,napadala, nista, dok mene nisu poceli,,,,

i molim te reci mi sto znaci diplodkus...tvoj zadnji post zadnja rijec... neznam mozda je nesto na sprpskom pa ne kuzim, ali stvarno eznam stot to znaci pa ako mozes objasniti mimolim te...(da da ajde sijte se sada i vrijedajte sto neznam sto to znaci, ajde ne ocekujem drugo, tkao da smo izvolite...eto vam materijala da jacate ego..ajde cekam uvrede na racun toga sto neznams toto znaci, a ti beobandit nadam se, kolko sam shvatila d anisi takva seljacina koa oni pa da ces mi bez podrugljivih komentara objasniti, i pitala sma beobandita, a ne ikog drugog, pa molim d ami on i objasni, netetrebanitko drugi, jer njemu je postvajneo pitanj...) hvalla beobandit unaprijed na odgovoru....i kolko sam shvatila i mislim da ces pristojno odgovriti a n ezajeba...me pa pisati neke gluposti...molila bih te to...i zahvaljujem se unaprijed ako odgovoris bez ovog sto sam prije navela. pozdrav svima koji me rzumiju i ne vrijedaju, a vi drugi , s sta da vma kazem... ljecite se iako ste cisti, niste se dobro izljecili jer ste ostli zli i pokvareni i iskvareni nakomani koji se ne drogiraju....
Locked