metadon-nova tema

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: metadon-nova tema

Post by tess »

E ovako,da kazem i ja koju pametno.Inace samo da naglasim zbog gospodina Voye da sam plavusa od 35-36 leta.Znaci pocela sam sa drogama bas te godine kad se on mucko u tatinim mosnicama,sto i nije neka pohvala za mene.Mozda nemogu bas pametno da zborim,zbog ogranicene intaligencije,ili vrlo ogranicenog vokabulara,ali morate da priznate da bar iskustva sa drogama i u apstinenciji po nesto imam.Glupo mi je da nabrajam sta sam sve radio,kakva sranja pravio,kakve faze prolazio,nacine razmisljanja,unutrasnje borbe,pokusaje raznorazne,vrteo sam razne filozofije,objasnjenja,razni nacini zivota itd.Bio sam naravno i u komuni.Iijao sto sam tamo lose bio uf,uf,uf.Mislim nije me tamo niko tukao,cak naprotiv,u zikri su me masirali i pomagali i sve cinili momci sa kojima sam pre toga ratovao.Problem je bio sto sam ja tamo otisao u vrlo teskom stanju,ali ne zato sto nisam imao gde,ili me neko primorao(moji cak nisu ni znali),nego sto bi verovatno crkao,da nisam otisao tamo.Tamo sam se pojavio navucen na dop i metadon i to sam uzimao u kombinaciji svaki dan bez prestanka godinu ipo dana,kao i revotril plus za spavanje.Tamo sam proveo samo 4 meseca,fizicki totalno izmenjen(tezi25kg),prvi put u zivotu nisam pusio 4meseca,odnosno 1god koliko nisam pusio posle komune.Ali rodjaci moji muke Tantalove tamo.Yugo,Dragance,Boki i jos neki kazu komuna nije za mene,ja ne bi mogao tamo.Bez ljutnje,pa zar Vi mislite da je tamo nekome u pocetku lepo?Pa niko tamo kad dodje nemisli da je to za njega.Mene kad su sacekali momci na autobuskoj stanici,prvo su mi rekli tamo nema pusenja, lekova,alkohola,psovanja i uzeli mi(dao sam dobrovoljno) cigare(a ja kupio i tompus,posto sam znao,pa ga purnjo usput i pljugu za pljugom),nasli mi u steku met i to je to.Narednih tri meseca nisam spavao,pomirio sam se sa tim da ce mi biti hladno non stop .U pocetku me to nespavanje ubilo u pojam,ujutru kad svima svane meni se smrkne,jer znas da moras na noge i izvrsavanje radnih zadataka,koji su odredjeni po onome u kakvom si stanju i zasta si sposoban,ali lezanja u krevet cak i u najgoroj krizi preko dana nema.Znaci pre 10uvece nemozes u krevet,a umoris se ko konj preko dana i svi jedva cekaju odmor,a za mene tek pocinje rostilj,brojanje vozova,posto su bas tuda prolazili celu noc,pegla itd.Ko to moze da voli,pitaj te Saleta dal mu je bilo lepo u komuni prvih 3meseca.Medjutim kada covek se malo fizicki oporavi i pocne da slusa o cemu oni pricaju na tim sastancima,pocinju pomalo,da se razmagljuju neke stvari.Ali da je tesko,tesko je.Na moju nesrecu ja nisam izdrzao.Sada vidim gde sam bio tada,a gde sada ne samo u fizickom smislu.Jebalo me mnogo,sujeta i ponos.Fizicki sam se potpuno oporavio,cak sam poceo i normalno da spavam i da prihvatam neke stvari.Medjutim,ja sam samo ziveo od subote do subote.Subotom i Nedeljom su bili sportski dani.Znaci svaki dan se sljaka,kako sam vec naveo gore i ispunjeni su ti dani od ujutru do uvece sa nekim obavezama koje ce te cekati i u svetu,a subotom i nedeljom,jedna grupa na fudbal,jedna na basket,jedna u setnju,a dobrovoljci neidu nigde nego peru sudove.Ja taj dobrovoljac nisam bio nikad.Momci koji su duze vremena tamo provalili su da sam lud za basketom,ne zbog toga sto je moja igra toliko odskakala od njihove,nego su videli da se ja time hranim i iz nekog razloga su poceli da zabranjuju da idem na basket i fudbal nego samo u setnje i da bio je stoni tenis,koji je dosadan.Znaci za 4meseca,ja sam igrao 1put fudbal i dva puta basket,a pun snage.Jes da ti preko nedelje radis i trosis se,ali ljudi u komuni sam jeo kao nigde na svetu.Postoji dnevno pet redovnih obroka.Dorucak,pincho(uzina),rucak,pincho,vecera.Znaci tamo sam jeo dimljenog lososa,paelju,prsutu,plodove mora,rostilj,janjetinu i naravno fazol.Malo cu da skratim.Znaci htedoh reci,da sam radio svasta,i ko hoce, moze da me proziva da sam najkvarniji narkoman,ali tasne nisam otimao ni silovao zene,ali ok necu o tome posto je to tinejdzerkama dosadno.Razmisljao sam o metadonu kao svaki narkoman sto razmislja.Na moju veliku zalost i dalje sam narkoman na metadonu(2god ko nezna),ali o tim stvarima ne razmisljam vise isto.Znaci o supstitutu,reklamiranju istog i otkrivanju istine. Mislim da u sustini niko nesme da propagira supstituciju,metodu ili bilo kakvo lecenje,a da nije kroz to licno prosao(znaci do potpunog ociscenja,a ne sub met,troks,subokson,benkica,spid,alkohol),ili poznaje vecu grupu ljudi koji su na odredjeni nacin uspeli.Nemislim da sam pametniji od nekog,manje zlocest,bolji,ali imam toliko iskustva da vidim kad se neko zaludjuje idejom o izlecenju.Ja sam svestan da bi za mene najbolje bilo da opet odem u komunu,ali sam u fazonu kao Yugo,Dragance,Boki to nije za mene.Tamo je ko u vijsci i mnogo je tesko.Ne sta reci,ne smem.Iskreno nemam m....Sama pomisao na brojanje vozova me otkine.Nije da imam neki kvalitetan plan i svestan sam da ovo nije nikakvo resenje i da mora da boli,malo da se guli,pa malo neraspolozenje,pa bes,nervoza.Ljudi sta bih ja dao da imam tu Vuddovu nekvalitetnu apstinenciju.Samo da opet lezem i budim se bez potrebe da bilo sta da trpam u sebe.Planirao sam jos svasta,ali nemogu vise ipak meni drugi daju met,a Voya pije sam pa ima i vise goriva za pisanje.Drugom prilikom cu napisati par stvari koje mi se nisu svidele u komuni.Vudd ja te nisam drzao za nekog bas pametnog,ali nebudi glup,ako u ovom trenutku nevidis koliki si vec put prevalio,mozda ces sledeceg meseca videti i "ne osvrci se sine" . Voyo ipak mislim da je dobro sto te"ima",ali tejk it izi ili sto bi rekli Poljaci "pomalco".
dal' mi steti droga leti?
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: metadon-nova tema

Post by vudd »

Plavusice mala,nije ni vudd bas toliki papak.
Vokabular mi nije jaca strana pa se bas ne snalazim rijecima kao propali student.Mozda bih na okupatorskom jeziku malo bolje docarao sta htjedoh reci...ali ispalo bi da se kurcim,ili da sve svaljujem na n'akav poremecaj :)
Apstinencija, kakva je da je,bolje je od supstitucije.Predaja i planovi oko supstitucije,samo su jedna sazvakana praksa narkomanskog bica,koju Bogu hvala jos uvijek prepoznajem i drzim pod kontrolom.

To je uglavnom srz moje tesko zamisljene misli :)
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: metadon-nova tema

Post by anfakabl »

eh drugari moji dragi...kako je ovaj život tužan
all that I want is to play
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: metadon-nova tema

Post by Boban »

anfakabl wrote:eh drugari moji dragi...kako je ovaj život tužan
Nije zivot tuzan :D Jedino kad guza vraca slatke zalogaje,vracas dug sto si duzan :D
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: metadon-nova tema

Post by anfakabl »

jao Bobane, zlato malo, sav si satkan od mudrosti i pojezije :D
all that I want is to play
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: metadon-nova tema

Post by Boban »

anfakabl wrote:jao Bobane, zlato malo, sav si satkan od mudrosti i pojezije :D
Mozda sam previse smiley-a stavio...I veliko slovo gde ne treba
pozz
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: metadon-nova tema

Post by anfakabl »

jbg, ja sam mislila na sadržaj i rimu :D
da učitamo titlove?
pozdrav
all that I want is to play
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: metadon-nova tema

Post by tess »

anfakabl wrote:eh drugari moji dragi...kako je ovaj život tužan
???????????????? ej!!!!!!!
dal' mi steti droga leti?
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: metadon-nova tema

Post by tina26 »

sanela

ti ne vidis da ovdije iko ikog vrijeda- ppgledaj malo bolje ja bih te molila, mozda ako malo boje pogledas ili stavis naocale mozda vidis nesto do sada ocito ne vidis. Ovo sto ti je vojager napisao procitaj svako jutro za dorucak... vrlo pametno ti je npisao kako is to da radis, a ti kao zeista zalis pomoci ovisinicima (sto ja nekeko smunjam po tvom stavu) bilo bi dobro da to sto ti je napisao naucis napamet.... i molila bih te da odgovoris na moje pitanje zasto si obrislala odgovor moj onoj nedojeb.. i nejn komentar i ismijavanje mene, sto srem te, da ljudi ne vide kakvi su zapravo ljudi ovdije???? pa neka se vidi kakvi su ljudi tu , neka oni koji dodu neka vide raskos i divotu ljudi koji su cisti, pa neka osluce dali zele biti takvi ili kao mi koji smo na supt. koji smo tolerantni i ne plajujemo po neicijem izboru, ali akda bar sto s emene tice kada me se napada i vrijeda, vracam (a mene se tu najvise napada i vijreda) pa me zanima kao i odogovr na ono pitnje zasto ti to ne zustavis, zasto to dozvoljavas d anekog korisnika tvog foruma se virjeda itd...a ti to gledas, i boli te k...cak kazes da ne vidis das e ovije ikoga vrjeda.... kako... nije mi jasno kako, ili ne vidis samo kada s emene vrijeda jer sam ja eto neznam zasto na ovom forumu ni kriva ni duzna, netko koga se moze vrijedati i sve mi raditi sto hoce a ti ne poduzimas nista...sto sam ja to napravila, sto sam ja to napisala a da nisu sada napisalai isto samo eto malo strucnije vojager, i citljivije beobandit itd, dosta njih je napisalo isto sto i ja smao eto s emoglo procitati, pa sto sma zato sto nemogu pisati normalno zasluzujem da me se virjeda a ti to odobravas???????

tess

ti si musko ili zensko, ili mozda dovoslpolac?nije bed reci barem ja necu da te soudujem, jer kao sto vidis mene ovijde svi osusuju i ja mislim da je to jako ruzno i seljacki....samo pogledaj sovj post prvo pises u zankom licu da si plavusa...zansko lice...pa onda u muskom ...pa o cemu se tu zapravo radi...ako smijem znati

(ili cu sada opet ispati glupa sto sam ovo pitala, kao i uvijek, jer ja sto god da napisem vi mene vrijedate i omalovazavte i ispadam glupa, moze mi netko objansiti zasto je to tako...kada ja npsiem isto sto i ostali...neki... mene se popljuje...a sa tim drugima se neki od vas slazu, jeli to zbog mog pisanja, ako je razmilite kkako je to jadno i glupo...ne shvacati nekog obiljno jer eto tako pise... ne namjerno nego eto zbog nekih stvari ruznih koje su mi se dogodile u zviotu....jadno....razmsilite malo o tome vi dusebriznici... ona koja toliko bine o nama narkomanima, koja se cak bavi nama, i odabralal je to kao svoj poso a nezna osnovne stvari i ima tolko susosjecanja prema narkomanima a eto prema nekome ko ima neki poremecaj njega ko j.... i da netko je napisao da s ene bi izvalcio na neke poremecaje.... da ja volim tkao pisati...ja volim sto me vrijedate zbog toga... to je meni tak super...da se cak izvalcim na poremecaj...bolesno...)

naime meni se od ovog foruma lagano pocelo povracati, i gadi mi se iskreno vecina ovdije, pa eto neko vrimeme cu prestati dolaziti i pisati, jer ipak ovo je previse seljastva cak i za mene.... oni koji su kao cisti , svejedno su tako netolerantni , tako puni zlobe da je to strasno i zalosno... neikada ne zelim biti kao vi...nikada, radije cu biti na supst cijeli zviot biti nego biti kao vi...i da sanela moze se tebe i ovaj forum negje prijaviti vjeruj mi, i ko ti nastavis ne vijdeti das e vodije ljude vrijeda na tkao ruzan i otvoren nacin vjeruj mi da cu se ja osobno pobrinuti da se ovaj sajte zatvori jer ne sluzi nicemu osim vrijedanju supstitucije, sto je totalno pristrano i pogresno i nitko ali nitko nam to pravo raditi igdje.....
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: metadon-nova tema

Post by tess »

tina26 wrote:sanela



tess

ti si musko ili zensko, ili mozda dovoslpolac?nije bed reci barem ja necu da te soudujem, jer kao sto vidis mene ovijde svi osusuju i ja mislim da je to jako ruzno i seljacki....samo pogledaj sovj post prvo pises u zankom licu da si plavusa...zansko lice...pa onda u muskom ...pa o cemu se tu zapravo radi...ako smijem znati

(ili cu sada opet ispati glupa sto sam ovo pitala, kao i uvijek, jer ja sto god da napisem vi mene vrijedate i omalovazavte i ispadam glupa, moze mi netko objansiti zasto je to tako...kada ja npsiem isto sto i ostali...neki... mene se popljuje...a sa tim drugima se neki od vas slazu, jeli to zbog mog pisanja, ako je razmilite kkako je to jadno i glupo...
)....
Ma nisi ti glupa nego sam ja dvospolac.Samo si ti provalila.
dal' mi steti droga leti?
Locked