Metadonska terapija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: Metadonska terapija

Post by tina26 »

edy sve to prljepo zvuci ali stvarni zivot je malo drugaciji i tezi, realnost je malo zeznutija od togas tot i prcas, nismo svi isti, kod nekoga mozda i ima i volje i zelje ali jednostvano nemoze, zasto, e to neikto nezna, netko ce reci da je slabic, a netko nesto dugo, nijr ni bito, sli ocu jos nesto teci, dati izjavu d aje uzmanje dopa i hepa ista stvar je suluda.... malo razmilis pa ces mozda shvaiti zasto... sto moras raditi da bi dosla do sopa, a sto da bi dosla do hepa....mozda razmisljenje, psiha u glavi se ne mijenja nista, ali nacin zivbota na bolo kojoj supstituciji se itekeko mijenje, i na subetrx i na suboxon mozes uzmeti dop iko ima bloka u sebi, ako si anrkomanka ikao ne uzimas supstituciju ja mislim da bi se trebala-o informirati o svemu u vezi toga, svemu, pa i onome sto neces uzmati.....

i samo da kazemd a sma ja prva tu kada sam dosla na forum prije par mjeseci prva pisala na hep nikada vise, nikada, jer imam losih iskustava s njima, prije sam bila na sbutexu i funkcionirala ok sa recidivma jednom u 4-5 mj, i to je za mene bio veliki naspredak s obzirom da mi je prije 8 godina dokotrica u vonograskoj koja je onda bila voditeljic odjela odmah ispod sakomana , da sda ne pisem ime javno, rekla ti se nikada nesces skinuti ti ces zauvijek biti na dopu i za tebe nema pomoci, i evo dogurala sam do toga, i evo sada su nas sjeb... s tim suboxonom koji meni nikako nije odgovarao, bila sam, depresivna, zivcana, zelja jos jaca itd, i sta koji sma izbor imala, osim hepoova, da ti ces reci skidati se, nakon 5 godina uzimanja subova skidati se, aha da, to bi bila zaista jedna divans tvar,koja ne dolazi u obzir kuzis.... a zasto sam uoce tolko bila na subu e pa zato sto onda kada sam ih ja pocinjala piti nije ih bas previse ljudi pilo tu kod nas i nije se znao bas previse o njima jos, i ta dokoric aje rekla mozes ih piti kolko oces, nije problem jer ne stvara ovisnost, i sta ja sam joj povjerovalaa, jbg bila sam tada ocajna i sto sam drugo mogla, moji su bili odusevljeni njime, kako sma ibstra na njemu, vratila mis e zelja za zivotim, i sve i tkao su prolazili jjeseci oni nisu dali da s eskidam jer su se bojali da ako se skinem da cu opet poceti i eto tako je u pet godina proslo pet godina.... a ja se navukla ko pas.... i evo sada rekla sam zasto sam morala na hep, a i moja psihologica kaze da ja jos uvijek nisam psihicki spreman biti bez icega....

ovime ti smao ocu reci d anemoze biti tkao iskljuciva-a, neki jbg nemogu bez neke supstance, neki mogu, jer da su bez icega vratili bi s ena dop, ja sma medu tima, i sta sada volje da sma na hepu , subu ili necemu, ili da s ena silu skidam i da riskiram vracanje na dop, a tu volja i zelja imaju ulogu ali ne toliko veliku kako pise jer kazem ti to sto si ti napisala je ono sto pise netko ko nikad anije uzeo dop, pa samo ako imas volju i zelju skinuti ces se, a to bas tako ne ide jbg... neki od nas su poceli vrlo rano, i em sto su mi receptori nepovratno unisteni i nemogu biti bez icega, em sto neznma zivjet bez icega, jer eto kada se pocinje zivjeti ja sam krenula sa time, zato ti kezem takva iskljucivost nije fer i u redu, malo rezmisli, daj boze da tebi to uspije, ali eto razumi i one kod kojih taj pricip samo volja i zelja ne uspijevaju, jer zar zaista mislis da ja nemam volje i zelje biti cista, slobodna, ne ovisti evo sada o drzavi koja se igra sa nama i nasim zivotima, i odjenom nam smao ukinu ljek koji nam je bio ok i podvale nam otrov koji je kao isti a nije ni blizu, zar mislis da ja uzivam u tome, ne, veruj mi da ne, ali za sada i jos dugo vrijemem encu moci drugacije, i to je to... puno ljudi prosuduje jer sude po sebi to je po meni jako jadno i ruzno jer suditi ostale po sebi je tako sebicno i egoisticno i takvi misle da su oni savrseni, bez mana, a ustvari oni imaju vise mana od svih drugih samo ih od svog prevelikog ega ne vide, ali dostici ce i njih njihov ego kada tada u zivotu, a onda ce vijdeti sto je to patnja i kako ce im zivot vratiti to uzasno..... (ne govorim tu direktno o tebi da se nebi uvrijedila, ali i ti to pomalo radis pa ja ti savjetujem prestani gledati ljude ostale po sebi, nego gledaj svakoga koa pojedinca kojemu treba i potrebno mu je nesto drugo, drugaciji pistup, drugacije obracanje i sto je navaznij razumjevanje za njegove potrebe a ne biti ovako iskljuciv).

evo potrudila sam se napisati ti ovo, nada se da nije uzalu, znam da cu biti opet ispljuvana , izvrjedana ali eto ako ti shvais super nije bilo uzalud pisati kao ne, sta ti ja mogu.... pozdrav
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: Metadonska terapija

Post by tina26 »

BOBAN wrote:
tina26 wrote:u i eto misja im je na forumu odvratiti ljude od supst. i anravno d aidu u komunu po mogucnosti u onu u kojoj je doticni koji savjetuje bio ejr ta je najbolja, uvijek je ona u kojoj si ti bio najbolja), nego samo eto ja nisam za komune, to otvoreno kazem, ako nekome pomaze super, meni nije, ali ne pljujem i ne vrijedam nikog ko ide u komunu, ili je
.
Misija hahahah nije misija tina u pitanju i nije sve tako generalizovano.Nedavno se desio slucaj na forumu gde je covek koji je na supstituciji ubedio coveka koji je bio cist da je to lek ubedio je i njegove roditelje zajedno sa njim i ovaj se navukao na supstitut a bio je cist.Kamoli srece da je otisao u komunu.I pljujes tina po komunama pljujes tako jer lazes da su ljudi iz reta zicali pljuge od tebe i doslovno si citirala kako su te pitali.Sramota.
bobane nisi mi objasnio ovo amolila sam te, mozes li mi posto nisam upucena u taj slucaj objsniti c cemu se tu radilo, jer nije mi nikako jasno zasto bi netko ko je cit uopce isao na ikakv supstitut a kamoli u komunu, ili misli da je bio cist neko vrijeme pa napravio recidiv ili sto ne razumijm, nisi bas dobro objsnio, jer kao je bio cist nije radio recidive nista, azsto bi i u komunu iso, zar u komunu idu i ljudi koji su cisti nekoliko godina od svega, bas ono cisti, ne vidim smisla tome, ako su vec uspjeli se ocistiti zasto komuna.... ma lupetam jer neznma pricu pa molila bih te d ami objansis o cmeu se tu radilo bas me znaima sada, nemoras reci ko je to bio, smao mi ispricajs to se dogodilo, kako je on to bio cist a ocito nije ili sto, mozes i na pp kao ne zleis ovdije javno....
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: Metadonska terapija

Post by tina26 »

i da netko je pitao di se zbilo ovo za cigarete, u zgu....

anfakabl tebe neznam sto oces da ti odgovrim, inace sa ljdim koji me vrijedaju bez razloga i misle da su eto anfakabl nije bas da imam zelju komunicirati, eto smao toliko.....

ispricavams e na tri posta za redom ali eto jedan nema veze sa drugim pa sam odvojila.... ispricavams e na sivm greskama u tekstu unaprijed dans mi nije nikao dobro a ni jucer mi nije bilo od ove terapije za hep.c jako mi je zlao i boli me trbuh, tkao da lzim cijli da i pisem i zaista nemam zivaca provjeravati sve,t kao da ko se potrudi i zeli razumijeti razumijeti ce akome s enda nemora niti citati, smao bih molila bobana objasnjenje koje sam iznad trazila, hvala
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Metadonska terapija

Post by edy »

tina,ja kad sam govorio,naglasio sam da se to iz moje perspektive zato nevidim zasto bi ja bio sebican ,a ti ne?!
i ja imam pravo na svoje misljenje..demokracija jebiga..
kamo srece da ja nemam "narkomanskog iskustva" ali nazalost imam i to previse i nista meni ne uspjeva bolje i vise od drugih,da bar..ja samo govorim iz licnog iskustva da me ti famozni hepovi nisu sprijecili da se sjebem..i opet..i opet..i oet..
po mom misljenju hepovi nam pomognu da se lakse skinemo sa fizicke krize ali mene nisu nikad sprijecili da napravim recidiv..jer nasi receptori jednostavno vole dop..mozda i ja zavrsim na tom "odrzavanju" nadam se da necu mislim da cu ipak pokusati sa komunom iza nove godine pa sta bude..
nemam ni ja dobitnu kombinaciju izlaza iz ovog pakla ali smatram da hepovi to nisu..eto toliko od mene i nemoj te se vrijedjati to je samo moje misljenje..

pozdrav svima
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: Metadonska terapija

Post by YugoS »

edy wrote: ...nemam ni ja dobitnu kombinaciju izlaza iz ovog pakla ali smatram da hepovi to nisu..eto toliko od mene i nemoj te se vrijedjati to je samo moje misljenje.
Ovaj post je sustina onoga o cemu ja pisem,ukazujem,molim.Tolerancija i Razumjevanje !

Edy je napisao kako se osjeca,kako se bori i o cemu razmislja.Napisao je kako se lijeci i kako nije zadovoljan trenutnim stanjem.Napisao je i da ce to da mjenja i da ne napusta borbu.Razmislja o Komuni i to je pozitivno.Ja momka podrzavam i ne vidim razlog da ga se ubjedjuje u nesto sto njemu ne odgovara.

Edy,ne posustaji i guraj u smjeru koji odaberes!

:)
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Metadonska terapija

Post by Param-parcad »

tina26 wrote:edy sve to prljepo zvuci ali stvarni zivot je malo drugaciji i tezi, realnost je malo zeznutija od togas tot i prcas, jednostvano , e to neikto nezna,, nijr ni bito, sli ocu jos nesto teci,.. malo razmilis ... sto moras raditi da bi dosla do sopa, zivbota na bolo, i na subetrx uzmeti iko i anrkomanka ikao

i
slazem se u potpunosti :)
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Metadonska terapija

Post by edy »

ej yugo hvala na podrsci,znaci mi to..mislim da moje misljenje nije napadacki nastrojeno (kao kod nekih) i valjda nebi trebalo nikog vrijedjati
tina26 wrote: evo potrudila sam se napisati ti ovo, nada se da nije uzalu, znam da cu biti opet ispljuvana , izvrjedana ali eto ako ti shvais super nije bilo uzalud pisati kao ne, sta ti ja mogu.... pozdrav
ovo gutanje i premijestanje slova to ti je neka furka?! ne brini nije bilo uzalud...uspio sam procitati..jedva,ali nisam bas shvatio sta je pisac htio reci :smt017 :smt102
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: Metadonska terapija

Post by tina26 »

Param-parcad wrote:
tina26 wrote:edy sve to prljepo zvuci ali stvarni zivot je malo drugaciji i tezi, realnost je malo zeznutija od togas tot i prcas, jednostvano , e to neikto nezna,, nijr ni bito, sli ocu jos nesto teci,.. malo razmilis ... sto moras raditi da bi dosla do sopa, zivbota na bolo, i na subetrx uzmeti iko i anrkomanka ikao

i
slazem se u potpunosti :)
prvo parapacad ne izvlaci iz konteksta, jer kada se tkst cita u potpunosti onda se itrkako rzumije sto sam htijela reci znas, evo sada cu ispraviti ovo sto si ti napisao, i ubaciti sto si ti izbacio a onda ce se itekako rezumijeti, ovako kada izvuces samo geske i izbrises sve ono sto je ok napisano naravno da zvuci debilno i ko da samo ono napisala ko debil to ali kada evo ovkao sve odjecnom procitas sigurno ces razumjeti i ti i svako ko zeli razumjeti a to sto ti vols raditi glupacu nepismeni od mene i smijati se mom hendiepu to samo okzuje na kojem si nivou ti a ne ja, evo boldano sto si ti izvukao, pa eto ds se vidi kako manipuliras jadno da bi ja isapala glupa, to ti je jako jadno....

"edy sve to prljepo zvuci ali stvarni zivot je malo drugaciji i tezi, realnost je malo zeznutija od togas tot i prcas, nismo svi isti, kod nekoga mozda i ima i volje i zelje ali jednostvano nemoze, zasto, e to neikto nezna, netko ce reci da je slabic, a netko nesto dugo, nijr ni bito, sli ocu jos nesto teci, dati izjavu d aje uzmanje dopa i hepa ista stvar je suluda.... malo razmilis pa ces mozda shvaiti zasto... sto moras raditi da bi dosla do sopa, a sto da bi dosla do hepa....mozda razmisljenje, psiha u glavi se ne mijenja nista, ali nacin zivbota na bolo kojoj supstituciji se itekeko mijenje, i na subetrx i na suboxon mozes uzmeti dop iko ima bloka u sebi, ako si anrkomanka ikao ne uzimas supstituciju ja mislim da bi se trebala-o informirati o svemu u vezi toga, svemu, pa i onome sto neces uzmati....."

eto pa neka optali kazu dali je uredu nekome ovako izvlaciti iz teksta greske koje napise i sastvaviti ih u jedno i onda to kao citirati pa ispadne uzas, mislim stvarno paramp stvarno si ti jadnik, ot je strasno, molila bi moderatoricu sanelu ikao me ne voli bas da ovo sredi, je ovo nije ok, i nije u recu, je sigurno kada se tekst cita u cijelini se razumije d aima greskaka, ko teba znati zasto zna, ko netreba neznam, ali smao cu reci d anisam niti nepomena niti ista takog nego bolest je u pitanjum je mogla bi pregledati post prije postanja ali kada je dugack nemam niti vremena niti volje ispravljati greske, nije d aimam u zivotu (kao neki ovdije ) samo ovaj forum i da nis drugo ne radi u zivotu, pa eto samo se malo potrudite i ruzmjeti cete moje postove smao su ponekada slova zbrkana i fali pokoje slovo ali kada je cijela jelina razumije se bez problema, povezes s obzirom na proslu rijec i sljedecu , kao iams mozga povezes, samo eto kazem vam pisem tkao zbog poremecaja pa vi molila da se ne rugate vise, a ne ispravljam jer nemam vremena.... eto to ej sto se tice toga sto si ti paramp. napravo sto je jako ruzno i jadno od tebe lai sumnjam da ces rzumjesti ali to je tvoj prbolem, nadams e da ce ostali razumjeti, od tebe niti ne ocekujem da skuzis ali volila bi da drugi vide koje jadne i podmukle igre igras da bi me ponizio i tu prikazao kao neznam drogiranu glupacu koja se nakljuka supstitucije pa neza kaj pise, eto sada zante nije u pitanju kljucanje engo poremecaj,a onaj ko se drogm smije zbog nejgovog pormecaja tog moze biti itekeko sram, itekeko, ali ne isplati se to enkima ovdije objasnjavati.

edy i jugo pa di sam ja omalovazavaal ili neznam sto edia? j sam samo objasnila da to ne ide smao tako, ja zelim ja mogu i eto uspijeha, eto sto d aja kaoja sam 5 godina na subu, sada sam morala na hepove, sto da ja radim, sto msilte da sam ja s veseljem isla na hepove ne prvo sam plakla kod doktorice onda sam dopustila da me predoziraju da se uvijere da meni kolko god da daju suboxona mi nije dobro, cijeli dan me bolila glava i jos dva dana iza toga i trbuh od toga ali eto isla sam to napraviti da i sama mogu reci da sam probala sve, ikao sam znala da nce biti nista jer sam i sama vec pokusala doma uzeti vise, ali eto oni su se htijeli uvjeriti tamo da meni nije ok, eto sto sa ja trebala napraviti, pa pogledaj malo moje starije postove, sto sa pisala o hepovima, a sada sma ja opet na njima, ali zsto jer eto nisam imala izbora, jer su nam ukinuli ljek da sada ces vi reci pas to si ga uopce pocela piti jer tada , pisala sam vec o tome ali ajde da ponovimo i utvrdimo, tads sam ja izasala iz ko une i pocela odmah opet, idti dan kak sam izasala, ustvari sam tamo skoro godinu dana trpila zbog staraca a jedva cekalal dan akda cu izaci da odmah prije busa za doma se uslagiram, i sto sam ja imala od te komune ja recite, nis, i onda su naravno po nalogu divnih ljudi,iz komune koji su rekli mojima d ame ne puste doma da mi ne daju lipe i da kada ih zovem da kezu da me ne poznaju (zauvijek cu biti zahvalna tim divnim ljudima koji su tako olako odlucili o mojoj sudbini, jos sam truda bila, ali nebitno, ok) i jedni izlaz tada bio je subutex da budem cista dva mje seca kod jedne zene doma, koja vodi centar (toj zeni sam zahvalna do kraja zviota sto me primila sebi doma i dok moji nisu pipustili me cuvala i paziula i hranila i sve mi dala) i eto zahvaljujuci njoj i subutexu sam ja danas doma, pa eto za mene niej bilo drugog izbora... i evo sada zato sto s eneki ljdi vole igrati i pigravati sam morala na hepove, pa eto sto bi ti savjetovao meni sto da ja radim, znaci ovisn sam o subu ko konj, pet godina sam na njemu, i evo sasa 4 dana na hepovima, sve skupa na dopu oko 7 godina, probala 4 komune, eznam ni ja vise koje sve sam bila apr dana i nie mi se svidio ancin i donos, sve su mi uzeli stvari, cure su bile arogantne ma ono uzas, inace ne podnosim najbolje artoritet mali zlocesti ludi ovan sam, koji je inace autoritet i sada kada meni nitko nnamece atoritet ja bas onda necu i to je tkao bilo... i eto sto da ja radim, aj bas da cujem prijedlog... e da nemogu otici iz grada, em zbog decka, em zbog posla, koji nemogu ostaviti jer bi moglo to utijecati na moj cijeli daljnji zivot jako ruzno, recino sam d amoram ensto nasljediti sto je sada vrijee da nasljedim i nemogu sada usred sredivanja papira , polaganja majtoraskog ispita d amogu voditi taj poswo, ja jednostavno toci nekamo, a to ce sve skupa trajate barem jos dvije godine.... a ako idem nakon toga, nemogu jer nemogu ostaviti poso sam, i ljudim kojima ne vjerujem a moji ence vise biti tada sposobni da rade vec nisu a zato to zurno sve skupa radimo, imali smo godinme da to napravimo ali eto ja sam godinama bila tu akli ko da nisam, razumijes,a eto i da idem nakon te dve godien i da riskiram da mi poso propadne jer sam ja otisla i ostavila ljude oji su nesposbni da rade sami, biti cu anvican na heoove ko ce se skinuti s togs, i jos iz komune voditi poso, kuis, a eto u dije godine naci ljude kojima vjrujes dovoljno da ostavis poso na par godina to je jako tesko pa eto sto da ja u mom slucaju radim, da cujem prijedloge, stvarno i iskrteno pitam i d aiamjet ene unu da sam ja pocela jako rano i da neznam nista srugo osim droge, da moji receptori valjda vise niti ne funcioniraju bez nekog vida opijata, i mislimd a ib upadala u veike depresije da sma bez nekog oipijata, jer endorfina ne lucim vise uoce valjda, em kada mi se mozak poco razvijeti i tijelo ja sam ga umjetno stimulirala i tko godinama, ap eto ljudi pomozite, reite to vi mislite sto da osoba u ovavkom slucaju radi?????

i da edy to mi je furka to ti je najn ovija furka u americi, to ti je tmao cool to ti svi klnici tamo rade sada.... boze kako cudnih ljudi ima, da to mi ej furka, d anamjerno to radim, djate razmislite malo kada pisete nesto pa onda napisite..... fujjjjj
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Metadonska terapija

Post by vudd »

A tina sunce moje,nije lako citati tvoje postove.Ja uglavnom izbjegavam teske fizicke poslove...Daj potrudi se bar malo.
Sad kontam da satro svaljujes krivicu na na'kav poremecaj...Koji je to poremecaj?
Mojne te refo. :)
Ako si nepismena,nebi trebalo biti predmet podsmjeha.Vise je zbog nekih gluposti koje si odvalila,al dobro..
Ne vjerujem da su ti receptori otisli,bar ne od opiata...
Svako moze,ko hoce...Al' jebiga,malo ko stvarno zeli.
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: Metadonska terapija

Post by tina26 »

da poremecaj je, googlaj pa vidi disgrafija, uz to i mucanje ali to nije vazno za pisanje eto to vam je samo da jos mozete me zajeb..i na racun toga.... a mogla bi svaki put kada napisem post krenuti od procetka pa ispraviti sva slova ali iskreno neda mi se, nemam vremen aza to u zivotu, kada pisem nesto kratko (sto je rijetko na vasu zalost hehe) mogu ali kada pisem dug post neda mi se, i nemam vremena za to ka sto rekoh. a oni kojima se neda tkaaskv fizicki napor raditi pa sto ga radi, rade neka nitko ne odgovara nego da me ovkao vrijeda i zejb... na racun hendikepa to je jadno u najmanju ruku, ne mislis ti to ha? nepismenost i digrafija su nesto sasvim drugo,a posto ti nisi ocito bas nacitan uzmi rijecnik ili nesto pa ogledaj razliku izmedu te dvije stvari..... dalje ti s ene soijecam niti duzna niti si vrijedan niti ti niti iko ovdje (cas poijedincima ali oni su mi rrekli da ima to ne smeta i takve ljude cijenim jako) da j sadas tu se objsanjavam kako zasto kada zbog cega itf je doslo zbog toga, smao eto da znate kako i zasto , i sto j ezapravo u pitnju bilo bi vas jako jako sram sto se izrugujete, ali opet nekako sumnajam i u to, jer eto ipak ste vi i svi mi narkomani pa ocito je istina sve predrasude koje vladaju o nama, ocito i nisu predrasude ocito su rijetki oni koji su zadrzali dusu u svem tom pakli kroz koji su prosli. ali najsmijesnije mi je sto na svkom forumu kada se nam argumanata prvo se udari na moje pisanje.... joj kako ce vam se to vratiti ljudi dragi jako jako ruzno, vjerujte dovoljna je sekunda jedna da vams e dogodi sto i meni i da pisete ovako, jedna lai eto posto sam ja iapk zadrzala covjecnost ne zlim to nikome ali molila bih da moderator sredi to ruganje jer nije bas ljepo govoriti nekome da izmislja... mislim bilo bi zaista bolesno da izmisljam da mucam i da iamam disgrafiju... bolesno a tako bolesna u glavu nisam, a gdje i zato i ti zekljucio i pomislio d ajesam to neznam... to je tvoj problem ne moj...ko mi ne vjeruje njegov problem eto nisam htijela reci javno iako mi j enko jos prije reko da kezm das e zna a onaj ko se i dalje buse izrugivao kao ti npr, tog moze biti srmota... ja nisam htijela reci javno da eto me se ne sudi po tome i da vam nedam jos materjala da me zezate, ali eto doslo je do toga da sam morlala, ikao to ne govorim svkome, i nije za svakoga da to zna, li eto sada znate as to cete sa tom info to voisi smao o vama...ja dugacke postove nemogu i ne stignem provjeravati a i vijek mi moze neka rijec pobjeci, i ako idem rpovjeravati lai eto niste uopce bili dovovljno ok spram nene da bi ja to radila i trosila vrijeme svoje na provjeru i ispravljanjae greskaa, pa jedni nacin na koji se to moze rijesiti onaj koje je to preveliki umni posao (ali nes ti umnog posla, samo ponekada je neko slovbo isored ili su dva zakijenjena ili fali jedno u rijeci ali dobro nekima je to vjerojatno umni veliki napor ok), i ti nemoraj uopce citati niti odgovrati na moje psotove, dapace, jer ti kojima je tezak umni napor ovak i onak nemju nis pametno za reci samo podjeb.. i vrijedaju tako da, eto nemorate uopce zamarati svoje izmuenemozgice mojim neitljivim postvima, a oni koji su normalni i ruzumiju moj poblem i zele mi pomoci kafa pitam nesto eto ti slobodno mogu reci bilo sto i kritiku i bilo sto dog go se ne izruguju mjem hendikepu jer to je zasita ponoviti cu jadno i ono na nivou dijce, u skoli osnovnoj su me zezali zbog toga, sto mucam i mislila sam d akda odraste, i jedva sam cekala odrasti jer mi je mama uvijek govorila to samo dijeca su tkao okrutna i ne razumiju d anetko ima probem , ofrasli ti se nece smijati ali to ima i odrasikh koji su ostli na razini one djece, kao i per prodovacia koje su mi se nsmijale za mucanje u ducanu, ali on su dobile odmha skom u glvu, ovo j eipak net, pa vama nmogu nista, jer eto ipak je ovo neki virtuslni svijet li ne sumnjam ako se tu rugate da se nebi u dustvu dasde upoznamo i da pocnem mucai i d anemogu izgovoriti rijec poceli smijati i ismijavati me a to je jako zelosn ne za mene nego za vas, za mene ja zelosno sto eto nalaost ima jos takvih brdana i nerazumnih i jadnih ljudi kojima je to smijeno. ai se bune sto se tete u apoteci odnose ruzno prema njim a kada skuze da su anrkomani kada idu kupiti gnove ili nesto... da da, to ih jako smeta, zasto smo mi ovisnici stigmatizirani, ali vidi ovu curu koja jadnica bas nam dobro dode kao predmet sprdnje jel tako, da, vidim da je tako.... naime ova tma nije o mom mucanju niti poremecaju pianja, nego o metadonu pa eto ja sam objasnila kolko sam mogla.... ko zeli dalje vrijdati slobocno, vrijeda sebe ne mene.... ja dalje na ovu temu necu, hvala, dovidenja

samo da pitam kakve sma ja to gluposti izvalila? sto sam je to glupo, neitinito, bezvzeno ili ikakvo tako okarakterizirano napisala , daj moilm te pokazi mi bas me zanima , sto je to po teb i (vama) glupo napisano????? sve sto sam npisalal je istina koju netko moze prihvaiti netko ne......ali ukazi mi na tu moju glupot koju sam izvalila molim te jer ja je eto nisam svjesna
Locked