YugoStar

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: YugoStar

Post by YugoS »

Evo,vikend lagano prolazi.
Poceo sam se plasiti najava tipa "jutro nagovjestava lijep dan" i sl. Svakako sam sujevjeran jos samo treba i ta prica da me plasi....

Lijepo vrijeme me izguralo vani.Setnja,blejanje,druzenje...svega ima samo snijega ne.
Kao sto rece jedan moj prijatelj,nemam nikakvih objekata po Olimpiskim planinama pa mogu na miru da uzivam u zimskom suncu.

Kada se samo sjetim da sam prije 4-5 godina bio bjesan sto ne kupih vikendicu na Jahorini,samo se stresem.
Jednog dana dodje mi komsija sa kezom na usnama.Kaze rjesih se tereta,prodao sam onu moju vikendicu na Jahorini,mogli bi to zaliti.Ja ga u tom momentu pozeljeh udaviti golim rukama.Toliko mi je bilo krivi da nisam uspio odglumiti i tu ga napadnem.Pa kako covjece da mi ne kazes,pa ja sam zainteresovan,pa snijeg,pa skijanje,pa biznis,lova....
Covjek me pomilova po glavi i rece da cu mu biti zahvalan jednog dana,da ne serem i spremim se,pa da to zalijemo.

Hvala mu.Stvarno me spasio.Vec nekoliko godina ovdje nema snijega.Imam prijatelja hotelijera i svake zime su sve nervozniji.Pijemo kafu,a ja ih nikada ne pitam za posao.Nekako mi ih zao,iskeno.
Ja bih volio da je to sve kako treba,da padne snijeg na vrijeme i da ga ima bar 3 mjeseca.Bilo bi dobro svima.

I tako... meni prodje vikend lijepo i bezbrizno.
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: YugoStar

Post by Param-parcad »

klara60 wrote: za tebe je bitno sto razmisljas tako, pa doci ce i to da svojim pozitivnim primjerom propratis te misli. Svako dobro.
niste ni svesni koliko gresite draga klaro...tuzno je to ali istinito. :?
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: YugoStar

Post by dete svemira »

Zelim vam svima poslati jedan veliki HUG,poljubac i osmeh...

E,moracu moju baku da pitam o narkomaniji,ipak je ona dosta prezivela...I u narkomaniji i u suovisnickom alkoholizmu.
Joj,Boze...
Ovo prevazilazi sve moje norme razumevanja...
pozzz!
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: YugoStar

Post by YugoS »

Upravo ono o cemu sam pisao,na zalost moram da ponavljam.Tolerancija i razumjevanje je na toliko niskom nivou da su neki ljudi sa Foruma prestali da pisu,pa i citaju.Steta.

Ja ovu Ispovjest koristim nesto kao svoj dnevnik.Ne lazem i pisem o svom zivotu,zivotu ovisnika koji se lijeci substitucijom uz pomoc strucnih lica,doktora koji prate moje fizicko stanje,psihijatara i psihologa zaduzenih da mi pomognu pri rjesavanju psihickih problema.

Dugo godina sam se "samolijecio" sto je rezultiralo recidivima.Samolijecio sam se i pomocu subutexa,koji mi je smanjio broj recidiva,ali ni to nije bilo dovoljno.
Ja ovde niti koga nagovaram,niti koga poticem da krene mojim stopama.Ja na tu vrstu propagande nemam pravo,ali isto tako mislim da ljudi koji apstiniraju vise godina i zastupaju metode lijecenja bez substituta imaju to pravo.Svi koji su prosli Komunu ili AN program,oni kojima je to uspjelo bez psihoaktivnih supstanci mogu poticati ljude(i trebaju) i svjedociti svojim primjerom.
Ja to ne samo da postujem nego i podrzavam!

Svi oni koji se i dan danas drogiraju heroinom,tabletama ili koriste bilo kakve nelegalne supstance,kao i oni koji zloupotrebljavaju bilo koju legalnu metodu lijecenja,a pametuju i djele savjete "sta je kome najbolje",sta valja,a sta ne,mislim da trebaju zaobici pisanje i komentarisanje na mojoj temi.Ja njih razumijem(i sam sam bio takav),ali ne postujem.Tolerisem njihovo postojanje,ali djeljenje savjeta nikako!
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: YugoStar

Post by Vuk »

Ja lično pičim NA program i za mene radi sjajno ali podržavam svakoga da se sa svojom bolešću bori na način na koji misli da je najbolje...ima nekoliko vidova lečenja i svaki radi za nekoga, naročito bih izdvojio komune za koje mislim da su sjajno rešenje ali samo ne za mene...baš zbog takvog tvog stava te i čitam iako ne kometarišem često.
Samo napred, sve dođe na svoje, svako ima svoj put i niko nam ga umesto nas neće naći koliko god se upirao, čak je vrlo verovatno da učini potpuno suprutno znajući prirodu nas zavisnika.
Pozdrav lave!
Moon child
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: YugoStar

Post by YugoS »

Vuce,
puno ti hvala na ovom postu !

Rjeci kao ove tvoje,pune razumjevanja i ljudskosti puno znace!
Daju snagu i zelju da jednom i ja,kao i slicni meni izadju na pravi put.

Znajuci te i preko ljudi koji su te upoznali :wink: sve ovo sto si napisao ima dodatnu tezinu.

Imas pozdrave !

:D
narkoman sam al' najlepsi.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: YugoStar

Post by dete svemira »

PDT_Love_07 :heart: :smt006 :smt006
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: YugoStar

Post by YugoS »

M. ma srce si,a i ono poduplano gore kapiram !

Cuvaj se i sve naj,naj.....
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: YugoStar

Post by YugoS »

Danas se snijeg napokon smilovao i poceo da pada.
Nisam nesto lud za ovom bljuzgom,vise volim onaj pravi olimpijski,ali ni 16 C u plusu nije bas normalna pojava za decembar.

Ja sam OK,pichi se,zivi i to.
Jes' da fali nekih uglednih forumasa,malo je monotono,ali valjda naleti neki suplji period.Valjda ce se vratiti.

Nego mene recimo interesuje sta je sa Borisom?!
Covjek se dobro namucio,djelio s nama sav uzas apsinencijalne krize i ostavio nas da ga se povremeno sjetimo.
Dosta prodefiluje raje,ali neki ostave poseban pecat.Volio bih da se takvi,bar povremeno,jave.
Volio bih da ih ne bude stid ako padnu.Ako su se "iscupali" volio bih da jave,da se pohvale.

Eto tol'ko.
Pozdrav svima i.....javi se Boriseeeeee...i ostali.
narkoman sam al' najlepsi.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: YugoStar

Post by edy »

Ey yogo...
citam te od pocetka i samo da kazem da sam se pronasao u tvojoj zivotnoj prici,mislim na slican nacin mi je "car" sjeo za vrat.
pokusavao bezbroj puta da se izvucem sam na svoj nacin i...uzalud.
I prije pola godine odlucim se za strucnu pomoc i od tad sam dosta napredovao,nije to najbolje ali je svakako bolje nego sto je bilo...ali da sad ne davim nego da pozelim srecu i tebi i svima koji su se nasli u istim i slicnim problemima...

Pozdrav brate po patnji
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
Post Reply