brak i veza sa bivšim narkomanom

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

gabrijela
Posts: 4
Joined: Sat Dec 05, 2009 8:24 pm

brak i veza sa bivšim narkomanom

Post by gabrijela »

pozdrav svima , vidim da nisam sama ovdje. ovako, radi se o mome suprugu i nadam se da će nekome pomoći ovo što napišem , on je bivši narkoman, bio je u italiji u komuni cenakollo koja mu je puno pomogla, ja ga tada nisam poznavala, i sama sam znala osuđivat ljude koji uzimaju drogu jer nemogu shvatiti da padnu tako nisko na dno života jer i sama sam imala jako težak život a eto nisam se drogirala, srećom moj muž se nije nikada bo, nije uzimao heroin na špricu al droga je droga, hvala bogu skinuo se, posljedice su ostale, mozak mu usporenije radi kako bi on to nazvao malo mu je izgorio, al ja ga volim i smatram ga najboljom osobom, jer nije nasilan, neće nikog uvrijediti i jako se trudi u svemu. nepomišlja nikad više da uzme drogu i ja mu vjerujem upoznala sam puno liječenih ovisnika i svi su oni za mene osobe koje su bile prazne iznutra i kojima je nedostajala ljubav u životu, roditeljska ili pažnja pa su na taj način bježali od stvarnosti.droga je sranje ,jedino što me muči je to da možda nećemo moći imati djece ako niste znali droga uništava spermije a opet.srela sam te ljude iz komune koji danas normalno sa obiteljima žive tako da se nadam da ćemo i mi jednog dana postati roditelji.po njegovoj priči vjerujem da se nitko nemože izliječiti nakon pola godine, ta se osobA UVIK VRATI DROGI. najgore je to kad tražiš posao odmah te osude da ništa nevrijediš a u biti oni se trude i dokazuju trostruko više nego obični ljudi.ja osobno nikad nebi bila u vezi sa narkomanom, ma nebi uopće počinjala vezu sa tako nestabilnom osobom , ja sam ga upoznala kad je bio vani već godinu dana i odmah je bio iskren i rekao da zadnjih 6god.bio u komuni da se skinuo tj.izliječio nakon godinu, ali je ostao još 5 jer nije imao cilj u životu,a i tamo se osjećao sigurno i zaštićeno od vanjskog svijeta. ja sam mu rekla ok.to je prošlost ti si bivši narkoman a ne sadašnji i život ide dalje al bez droge,. moj muž zna da bi morao birati izmedju mene i droge. ja sam takva,zato cure nenasjedajte kad vam kažu da se izliječio u roku mj.dana narkoman mora prvo sebi priznati pa tek drugima da je ovisnik jer postoji toliko dobri ljudi koji će im pomoći na tom teškom putu da se skinu s droge
dorica
Posts: 6
Joined: Sat Dec 05, 2009 9:56 pm

Re: brak i veza sa bivšim narkomanom

Post by dorica »

Hm,ja bas imam problem na ovu temu,a to je i razlog zasto sam izasla na forum. Sad kad sam pocela da pisem,ne znam koje pitanje da postavim uopste. Ali je problem u tome sto sam zaljubljena u narkomana (na heroinu 4 god.koliko ja znam) i on je u mene (ako mu je za verovati),kazem tako jer zaista ne mogu ni da zamislim sta je zapravo u njegovoj glavi jer u zivotu nisam probala ni jednu vrstu droge. Mene zanima kako ja njemu mogu da pomognem,da li da se upustam u to uopste,a vec sam mu rekla da nemam nameru da budem sa njim dok se ne skine (sto smatram za nemoguce). Ima li neko, neki savet?????
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: brak i veza sa bivšim narkomanom

Post by saša-ex »

On tebe ne voli. Ti njemu ne mozes da pomognes.
SAMO CEO ŽIVOT...
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: brak i veza sa bivšim narkomanom

Post by Pawa »

dorica wrote:Mene zanima kako ja njemu mogu da pomognem,da li da se upustam u to uopste,a vec sam mu rekla da nemam nameru da budem sa njim dok se ne skine (sto smatram za nemoguce). Ima li neko, neki savet?????
Ako već smatraš da su neke stvari nemoguće daj mi jedan dobar razlog zašto bi se uopšte upuštala u to i svesno uništavala svoj život? Pretpostavljam da i sama znaš da je zaljubljenost skup osećenja sa rokom trajanja od najviše par meseci, tako da... Bolji savet od ovoga što si sama napisala teško da će ti neko dati.
Kada je pomoć u pitanju već si dobila odgovor sa kojim se apsolutno slažem.
gabrijela
Posts: 4
Joined: Sat Dec 05, 2009 8:24 pm

Re: brak i veza sa bivšim narkomanom

Post by gabrijela »

draga moja najbolje ti je ništa nepočimat snjim. on je sam sebi dovoljan i kad ti kaže da je dovoljna tvoja ljubav da se skine laže,neka ode u neku komunu al vjeruj mi da kad izađe to neće biti ista osoba koja je ušla,shvate bit života, vrijednosti a i mane. nije lako snjima jer im je nekad teško prihvatiti realnost :roll: :roll: :roll: :roll:
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: brak i veza sa bivšim narkomanom

Post by anfakabl »

Sale, ne možeš to znati. Ako cura ima para, onda je voli.
all that I want is to play
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: brak i veza sa bivšim narkomanom

Post by saša-ex »

anfakabl wrote:Sale, ne možeš to znati. Ako cura ima para, onda je voli.
Eh da, zaboravih tu varijantu.
SAMO CEO ŽIVOT...
dorica
Posts: 6
Joined: Sat Dec 05, 2009 9:56 pm

Re: brak i veza sa bivšim narkomanom

Post by dorica »

Ha,ha,ha,sto ste saljivi,svi redom. Hvala Gabrijela,mislim da cu tvoj savet poslusati...
Pa da inace sam puna kesa,vozim dobra kola,...zlato ovo-ono :finga:
dorica
Posts: 6
Joined: Sat Dec 05, 2009 9:56 pm

Re: brak i veza sa bivšim narkomanom

Post by dorica »

Pawa wrote:
dorica wrote:Mene zanima kako ja njemu mogu da pomognem,da li da se upustam u to uopste,a vec sam mu rekla da nemam nameru da budem sa njim dok se ne skine (sto smatram za nemoguce). Ima li neko, neki savet?????
Ako već smatraš da su neke stvari nemoguće daj mi jedan dobar razlog zašto bi se uopšte upuštala u to i svesno uništavala svoj život? Pretpostavljam da i sama znaš da je zaljubljenost skup osećenja sa rokom trajanja od najviše par meseci, tako da... Bolji savet od ovoga što si sama napisala teško da će ti neko dati.
Kada je pomoć u pitanju već si dobila odgovor sa kojim se apsolutno slažem.
To sto ja smatram (sto ja mislim o narkomanim) je bas i razlog zasto sam izabrala da na ovom forumu postavim pitanje.Ne bi li cula neki savet,a ne tu fazone-pa sama si rekla ovo-ono. A sto se tice trajanja nase emotivne povezanosti to traje 4 godine.Meni da nije stalo,ne bi se smarala ovde i citala vase tuzne zivotne price...
dorica
Posts: 6
Joined: Sat Dec 05, 2009 9:56 pm

Re: brak i veza sa bivšim narkomanom

Post by dorica »

A da i toliko ste me iznervirali da sam zaboravila' na trnutak ,na bitnu stvar u celoj prici...KAKO JA NJEMU DA POMOGNEM,BEZ OBZIRA NA EMOCIJE I SVE OSTALO,STA RECI, KAKAV STAV ZAUZETI,...?
Post Reply