STARA GLUPACA-STARA SRANJA

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: STARA GLUPACA-STARA SRANJA

Post by sanela »

Koliko sam ja upoznata sa AN-om, a nešto sam čitala, čini mi se da ovi koji su na supstituciji mogu doći, ali ne mogu govoriti na sastancima. Ispravi me, ako griješim.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: STARA GLUPACA-STARA SRANJA

Post by Baba Naca »

Evo ja cu, dezurna baba za on-line sastanke, xa, xa ...
Ne gresis Sanela, to je upravo Vuk i rekao samo jezikom NA, a to je da
oni koji su uradjeni NIJE PREPORUCLJIVO da DELE (svoje iskustvo, snagu i nadu), a to znaci
valjalo bi da ne govore na sastanku, a i to nije "moranje" :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: STARA GLUPACA-STARA SRANJA

Post by sanela »

Baba Naca wrote:Evo ja cu, dezurna baba za on-line sastanke, xa, xa ...
Ne gresis Sanela, to je upravo Vuk i rekao samo jezikom NA, a to je da
oni koji su uradjeni NIJE PREPORUCLJIVO da DELE (svoje iskustvo, snagu i nadu), a to znaci
valjalo bi da ne govore na sastanku, a i to nije "moranje" :wink:
Hvala Naco i veliki HUG & KISS imaš od mene (to je u skladu sa NA jezikom :wink: )
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: STARA GLUPACA-STARA SRANJA

Post by YugoS »

Ma dobri ljudi znam ja to sve.
Citao sam ja o tome daavno,nego kontam zbog Vlade_A ili tako nekih svijezih....

Ipak veliko Hvala od srca na dobronamjernim reakcijama !

PS: Ja sam na terapiji subutexom i "neradim" se istim !
Termin "raditi ili uradjen" smatram za stanje "poljuljane" svjesti usljed konzumacije Droga ili zloupotrebe lijekova.
Ne postoji ni jedan Strucnjak koji bi me po izgledu ili ponasanju mogao provaliti da sam pod terapijom (govor normalan,zjenice sa
beonjacama normalne,pokreti koordinirani i sl.),sto sam u vise navrata provjerio.E sad,ovo sto sam naveo je jedno,a zelja da ne
Robujem nikakvim lijekovima ili terapijama drugo!

:D
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: STARA GLUPACA-STARA SRANJA

Post by vudd »

YugoS wrote:Ma dobri ljudi znam ja to sve.
Citao sam ja o tome daavno,nego kontam zbog Vlade_A ili tako nekih svijezih.... :D
Ja bih ti i povjerovao da nisi pod terapijom,da ne napisa ''Vlado-A'' :D :shock: Pozdrav Yuze druze :)
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: STARA GLUPACA-STARA SRANJA

Post by Vlado_M »

Vudd, ahahahahahah.

I subotex je psihoaktivan. Osnova programa je uzdrzavanje od svih psihoaktivnih supstanci. To mozes vidjeti u 1. koraku. Mi smo ovisnici i kao takvi nesposobni da kontrolisemo uzimanje bilo koje psihoaktivne supstance. Ja bih najradije rekao pivo nije heroin i sad otisao i mlatnuo jedno pivo za osvjezenje. Ali, ja sam ovisnik, ne mogu stati na tom jednom pivu. Stacu, mozda, danas... Prekosutra necu. Za sedam dana sam inventar u kafani. Mjesec dana kasnije se bodem u venu... To sto se ti ne osjecas uradjenim je samo tvoj subjektivni utisak. Dok sam bio u top formi, bez keca u venu nisam htio ni da razgovaram o flesu. Na polutci sam kao bio normalan sebi, a drugi me gledali kao cudaka (sto uglavnom nisam ni primjecivao). A gledao sam nedavno i lika koji odjednom u nos zabije 5 gr, pa nakon par sati ponovo ide na semu... Ako te subotex ne radi, zasto ga onda uzimas ? Hajde, probaj nesto drugo. Kupi septolete i cuclaj ih svakog jutra, pa da vidimo hoce li biti razlike, narocito kad prodje fizicka kriza.

Ja u posljednje vrijeme najvise treniram ono sto mi je u najgorem stanju - trbusnjake i iskrenost... Za trbusnjake odradim par serija uvece, nista specijalno i boli samo mene. Sa iskrenoscu ide malo teze (lazan sam od glave do pete vec godinama) jer moze da zaboli i druge, ali radim i na tome... Pa evo Yugo, iskreno, za tebe kao druga i komsiju, makar te i zabolilo :

Nismo mi ti koji tebe primamo u clanstvo AN. Ovo je anarhija (jos jedan od razloga zasto mi se svidja) Ti sam sebe primas i iskljucujes. Mozes biti iskljucen i ako prekrsis neku od tradicija, ali to je vec posebna prica... Jedini uslov za clanstvo je da iskreno zelis ostati cist od svih psihoaktivnih supstanci. Stani pred ogledalo i postavi sebi to pitanje. Ako je odgovor da, clan si AN i mozes dolaziti na sastanke... Ako sam sebe slazes, sebi si naudio, a grupa u koju dolazis ce vec nekako prezivjeti i bez tebe. Sam ces se iskljuciti i prestati dolaziti na sastanke; bice ti dosadno, glupo, besmisleno ili nesto peto.

Kad si vec clan AN, onda moras da postujes 12 tradicija. Sve tradicije imaju svoj smisao i znacaj, ali meni licno, najbitnija je 12., pogotovo sto ti i ja boravimo u istom selu i pisemo na istom forumu. Ta tradicija podrazumijeva da sve sto se kaze na sastanku, ostaje u toj prostoriji. Anonimnost do jaja... U suprotnom, niko od nas ne bi mogao slobodno da se istovari, povjerenje ne bi postojalo.

Da bi mogao raditi program, prije svega moras biti cist od svih psihoaktivnih supstanci, ukljucujuci i subotex. Da li na sastancima uradjen mozes dijeliti sa drugim clanovima, nisam nigdje pronasao preciznu uputu, ali po meni to bi bilo prilicno licemjerno... Koliko je tvoj uradjeni mozak povezan sa svojim emocijama, sposoban da ih osjeti i podijeli sa ostatkom ekipe ? Koliko je tvoj dozivljaj sebe i stvarnosti izmijenjen ? Iskreno, po tvom pisanju na forumu, kod tebe vazda proljece i ljeto, a svi ljudi divni i sjajni... Pa, po meni u zivotu bas nije tako. I oni najjaci imaju lose periode kad kenjaju i seru i padaju u depru i budu odvratni, razdrazljivi i cinicni. A ne moze nam se svako ni svidjati. Meni su neki likovi na forumu pravo gotivni, a neki mi idu na kurac. Ali ajde, to ti onako kazem, nevezano za AN...

Dalje, sto se tice AN razgovora, ogromna je razlika prisutvovati sastanku cist i uradjen... Procitaj sta je OBM napisala na svojoj temi. Na prvoj konvenciji je bila uradjena i nista posebno nije osjetila. Na drugoj se nekoliko puta prilikom pricanja drugih ljudi rasplakala na moje oci. Toliko je potreslo... Mozda bol koji je osjetila, mozda identifikacija i pronalazenje sebe u greskama i patnji drugih ljudi. A nije jedina koja je tako reagovala...

Sto se tice rada na programu, najbitnije su tri stvari - iskrenost, voljnost i otvorenost duha. Program radi, a ako mi padnemo, problem nije u programu, nego u nama. Nismo ga radili onako kako je trebalo.

Ti ne bi bio ni prvi ni posljednji koji je uradjen poceo dolaziti na sastanke, a poruka postepeno prodirala do tvog mozga. Tako nesto ti je Vuk rekao, ne bih sad da ponavljam njegove rijeci... Dolazak uradjenih ljudi na sastanke meni ne baca crva. Pozitivna atmosfera koju osjetim na sastanku je jaca od toga. Cak je dolazak uradjenih pozeljan jer cistom pomaze da shvati koliko je bolje da apstinira i potvrdjuje da je na pravom putu.

Takodje, dobro je da na sastanke dolaze ljudi u razlicitim etapama oporavka. Tako imamo priliku da ucimo jedni od drugih, pomazemo, dijelimo i pronalazimo greske i zablude. U tome je i sustina dijeljenja - pomazuci drugim, pomazes sebi...

Napisi mi broj fona na pp, pa se dogovorimo kad da se nadjemo u gradu i sljedece sedmice ides zajedno sa mnom na sastanak, ako zelis. Do tada razmisli da li zelis da se otreses i subotexa i da li se smatras ovisnikom.. Pozdrav komsija.
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: STARA GLUPACA-STARA SRANJA

Post by YugoS »

Ovaj post mi vec pokazuje promjene !
Nije bio fol u AN,subutexu,cist,uradjen,dobar ili los nego u spremnosti da neko pomogne nekom,kontas?!
Mozda sam Ja i previse ocekivao od tebe u tom momentu,da se javis,da napises da si provalio bolji fol od mog,da ima izlaza.

Ja sam tebi bio spreman pomoci ili "pomoci",kako god,pa makar to bio i sub.kontajuci da ne uzmes dop ili padnes.
Hocu ti reci,da su mi namjere bile sigurno iskrene i prijateljske,zlobne i kvarne sigurno NE,a sad jesu li Pravilne i Odgovarajuce to je za analizu.

U svakom slucaju sve je ispalo Super po tebe i to me raduje !

I drug,nije meni Mauricijus u zivotu sigurno,ali i kad napisem da sam dobar to se iskljucivo odnosi na jebenu Pozudu za dopom koji taj dan nemam.Drugih problema imam,ali to kontam da su zivotni i 'ajmo dalje.

Eto komsija dragi,iscupa ti meni polupodjelu pred rajom :wink: .

Javicu ti se PP-om.
Hvala & Zivio !
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: STARA GLUPACA-STARA SRANJA

Post by anfakabl »

Bravo Vlado.
all that I want is to play
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: STARA GLUPACA-STARA SRANJA

Post by Zona Sumraka »

Nije bio fol u AN,subutexu,cist,uradjen,dobar ili los nego u spremnosti da neko pomogne nekom,kontas?!
Mozda sam Ja i previse ocekivao od tebe u tom momentu,da se javis,da napises da si provalio bolji fol od mog,da ima izlaza.
a da ti nisu ocekivanja malo nerealna?...pa covjek do prije mjesec dana nije bio sposoban ni sam sebi da pomogne jbte...
mislim o kakvoj spremnosti za pomoc mi ovdje uopste pricamo?
goldy
Posts: 333
Joined: Tue Nov 04, 2008 7:19 pm

Re: STARA GLUPACA-STARA SRANJA

Post by goldy »

-Necu nikada vise!
-Kako mi se opet ovo dogodilo?
-Sljedeci put cu biti pametniji

Zvuci li ikome poznato?Pitam se sta je to sto nas tjera nazad,nakon sto napokon iskriziramo i prebrodimo napade panike u prvom kontaktu sa stvarnoscu?
Do sada sam pokusavala da svako novosteceno znanje primjenim na narkomaniju,da se pametnije drogiram :-D ,da nije glupo bilo bi smijesno.Ono sto mi nije palo na pamet je da narkomanija nije tu da me nauci pameti,niko nije postao pametniji drogirajuci se.Narkomanija ne uci pameti,ona uci kako da gazimo po okolini i po sebi.

Svaki svijet ima svoja pravila igre,koja su jako razlicita.Sigurna sam da Marsovci zive puno drugacije od Nas.Pravila u narkomaniji se u najmanju ruku razlikuju od pravila normalnog,obicnog,konformistickog nacina zivota.
Iskustvo u svakodnevnom zivotu nas svaki dan uci da postanemo mudriji,iskustvo u narkomaniji nas uci kako da postanemo krvolocni,do te mjere kada postanemo totano neporepoznatljivi kao ljudska bica.
Iskustvo u narkomaniji ti nikada ne moze pomoci da se kontrolises u svojim postupcima,nikada neces nauciti kako se drogira bezbolno.
Ako apstiniramo neko vrijeme,postajemo jos gluplji,pa mislimo kako sve spoznaje koje smo imali o sebi za vrijeme te apstinencije su nas ucinile mudrijim.Onda te stvari pokusavamo primjeniti za narkomaniju i narkomisanje :D .Samo sto zaboravimo da se promjenom igre mjenjaju i pravila te iste igre.

Zato sto je jako tesko prihvatiti da narkomanija nije skola koja se moze uciti,nikada niko nije naucio kako se drogira.Bar ja nisam,samo sam pokusavala da se drogiram,pokusala sam da se drogiram milion puta,to sto bi uspjela da se ufuram ne znaci da sam uspjela da skontam svoj sljedeci korak.

Znaci :Narkomanija te uci zvjerstvu,apstinencija te uci zivotu(ne drogiranju)...ni jedno ni drugo nemaju veze sa pamecu.
Mozda izmisljam toplu vodu,vjerovatno je ovo receno vec milion puta.
Pozdrav za ekipu
Post Reply