KAZALIŠTE - POZORIŠTE

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

KAZALIŠTE - POZORIŠTE

Post by dita »

Voli li netko kazališne predstave? Ja stvarno volim. Nekako najdražaja mi je definitivno kultna predstava Dušana Kovačevića Radovan III. Na žalost nisam imala priliku uživo ju pogledati, nego sam imala video kasetu, a i ona nije više na životu. Pokojni Zoran Radmilović je bio fenomenalan glumac, a u toj predstavi... Nekada sam ju valjda znala napamet, koliko puta sam gledala. Inače su mi Kovačevića djela pravo dobra. Nedavno je kod nas gostovao Zijah Sokolović sa svojom predstavom Glumac je.... Monodrama od 3 sata, a meni se činilo da je trajala tri minute. Čovjek je na kraju predstave bio totalno mokar. Ostavio je sebe na pozornici. Na kraju sam mogla samo reći majstore kapa dole.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: KAZALIŠTE - POZORIŠTE

Post by Boban »

Meni se Radovan III dopada iz razloga sto Radmilovic unosi cistu anarhiju u toj predstavi.U jednom trenutku prestaje da cita tekst i pocinje da histericno ispoljava svoje unutrasnje istinsko ludilo,totalno bojkotujuci redosled i smisao predstave.
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: KAZALIŠTE - POZORIŠTE

Post by anfakabl »

Karte za "Prokletu avliju" sam ganjala jedno 3 meseca, na kraju je moralo preko štele. Ah, čista uživancija.
"Suze su OK" je isto predstava zbog koje je vredelo preklinjati na blagajni, pa dobih "nepostojeće" karte.
Zadnje što sam gledala je "Kabare" Z. Sokolovića..hmmm
all that I want is to play
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: KAZALIŠTE - POZORIŠTE

Post by dita »

Meni je prijateljica, koja je živjela u Beogradu i gledala tri puta Radovana III pričala da ni jedna predstava nije ista. Ne samo što se ostali glumci smiju jer je Radmilović toliko improvizirao i provaljivao, već je i on sam umirao od smijeha i nije mogao nastavljati predstavu par minuta od smijeha. Kaže da si se mogao doslovno upišati od smijeha. Totalno ludilo. Kabare sam također gledala, prije negdje godinu dana, suze i smijeh, nisam znala da li da se smijem ili da plaćem. Životno skroz...
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Re: KAZALIŠTE - POZORIŠTE

Post by zvrky »

Buba u uhu stara legendarna predstava i dan danas popularna...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: KAZALIŠTE - POZORIŠTE

Post by anfakabl »

Žao mi je što to nisam gledala. Potpuno sam zaboravila na tu predstavu.
Volela bih češće ići, ali nemam baš društvo za takve izlaske..
Dečko se grozi pozorišta, jedva me je odveo na Kabare. Kaže posle pola sata "Jbte, bežimo odavde, šta se ovaj dere??"
Haha, nije pričao samnom do sledećeg jutra.
all that I want is to play
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: KAZALIŠTE - POZORIŠTE

Post by paramparcad »

zna li neko kako se zove predstava u kojoj su glavne uloge anica dobra,lazar ristovski...?
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: KAZALIŠTE - POZORIŠTE

Post by anfakabl »

Zove se "Mala". Odlična predstava.
Mrak & brutalika.
all that I want is to play
User avatar
rsafar6
Posts: 18
Joined: Mon Jan 19, 2009 9:46 pm
Location: rijeka

Re: KAZALIŠTE - POZORIŠTE

Post by rsafar6 »

za ne vjerovat.ima li netko ko bi mogao nabaviti RadovanaIII?ja sam iz ri i imam ekipe sta bi se prodali da to ponovo vide...to je bilo na kazeti 3 sata je trajalo sigurno se da ...koja sam ja isto tuka..pjevala , glumila..umjetnica-rodena spremna i eto kuda te zivot odvede...ali nikad nije kasno
SISTER MORPHINE
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Re: KAZALIŠTE - POZORIŠTE

Post by zvrky »

radovan ima da se kupi u beogradu na diskovima. Sto znaci da svi iz beograda mogu da ga nabave :)
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Post Reply