Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by dita »

Ma slažem se i ja da nisu olakšavajuće okolnosti, ali se primjenjuju kod recimo ekstremnih slučajeva. Pošto moj muž ima narkomanski staž preko 20 godina ( ne moram ti pisati šta je tu svega bilo jer čak niti ja ne znam), ali je negdje prije recimo 3 mjeseca (nakon 6 mjeseci boravka u komuni kad se počeo suočavati sa samim sobom) zapao u gadnu depresiju, izgubio apetit, nije mogao spavati, počeo se "cijediti", i htio je izaći van iz komune. Budući da ima troje djece i da nije samo njegova da moram reći guzica u pitanju, uveli su mu manju dozu antidepresiva i lijekove za spavanje (koje je koristio mjesec dana) da ipak lakše prebrodi tu depresiju i pomoglo je. Ostao je u komuni, postupnu su mu smanjivanivali antidepresive i sada ih više ne uzima. Ostao je u komuni, uspio se "prelomiti", ne razmišlja o izlasku, i sada je fizički i psihički dobro. Nadam se i molim da će tako i nastaviti. Nisam ja stručnjak, niti bivši ovisnik da mogu komentirati liječenje, ali eto tako je meni objašnjeno, da je od dva zla (depresije i antidepresiva)u tom momentu izabrano manje zlo kako bi nastavio "liječenje" u komuni. Pozdrav
feel
Posts: 51
Joined: Wed Apr 15, 2009 2:24 pm

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by feel »

nisam jos cula za komunu u kojoj daju ikakve ljekove, meni kada sam bila, nisu htijeli dati ni kada me bolilo od menge, a ja imam strasne bolove, ma nedaju, nema sanse, skuhaju ti kamilicu i ajmo dalje. a di je ta komuna? u zagrebu ili di?
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by dita »

To je komuna Zajednice Susret i nalazi se u Ivanovcu u blizini Okučana. Više o komunama Zajednice Susret možeš vidjeti na www. zajednica-susret.hr. Moj suprug također pije lijekove za alergiju, i redovito svaki mjesec ide u Slavonski Brod na kontrolu kod liječnika (uz pratnju). Nemam razloga lagati, nisam ja nikakav promotor te zajednice. Samo iznosim činjenice koje su mi poznate iz liječenja mog muža koji je trenutno u komuni. Uostalom to nisu toliko bitne i presudne stvari kod liječenja ovisnosti. Meni je svaka komuna dobra komuna.
feel
Posts: 51
Joined: Wed Apr 15, 2009 2:24 pm

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by feel »

kolko se ostaje u toj komuni? jeli vjerska? radna? di je zenska kuca? jer vjerojatno nije mjesana komuna ili je i to, i jos ti daju ljekove
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by dita »

Program traje 2 godine. Komuna nije vjerskog karaktera, već sam to napisala, nego ovisi o volji pojedinca. Nije miješana komuna, imaju tri muške kuće i jedna ženska koja se nalazi na otoku Čiovu kod Trogira. Ako te više zanima možeš pročitati na njihovoj web stranici koju sam gore navela. Pozdrav
feel
Posts: 51
Joined: Wed Apr 15, 2009 2:24 pm

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by feel »

joj u tu na ciovu sam trebala ici, ali sam onda cula iz prve ruke dosta ruznih stvari, pa sam odustasla i isla u drugu.... ali to je samo moje iskustvo, mozda nekome bude ok tamo
natasacanadija
Posts: 3
Joined: Tue Aug 18, 2009 10:08 pm

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by natasacanadija »

dobra vecer danas sam prvi outa bila u zajednici sa bratom koji je ovisnik o heptanonima na prvi pogled mi se cini da je to dobra zajednica jer je gospoda josipa simpaticna i na sve sto smo je pitali detaljno nam je objasnila . posto je moj brat dugogodisnji ovisnik i priznao je da je dosla voda do grla i da se nemre sam skinuti da hoce ici u komunu jer to mu je jedini spas pa me zanima dali mi netko moze iz prve ruke reci kakvo je to tam skidanje
feel
Posts: 51
Joined: Wed Apr 15, 2009 2:24 pm

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by feel »

a u kojoj zajednici si bila? i na kolko je on hepova? ako je na vise od 15 komada onda mislim da bi bilo bolje da prvo malo pokusa spustiti, jer naglo spustanje takve doze moglo bi biti jako ruzno
natasacanadija
Posts: 3
Joined: Tue Aug 18, 2009 10:08 pm

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by natasacanadija »

bili smo u zajednici susret na 10 hepova je
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by dita »

10 komada nije malo. Najbolje ti je nazvati u Zajednicu susret u Split i vidjeti s njima što će ti oni preporučiti. Sigurno će morati smanjiti dozu. Možda ne bi bilo loše da ode u Vinogradsku bolnicu na detox, ali mislim da i oni primaju sa 7 metadona. U svakom slučaju zovi i kopaj i iskoristi to što želi u komunu i pomogni mu da što prije ode. Eto preporučujem ti da zoveš u Split, Zajednicu Susret i oni će ti na sva tvoja pitanja odgovoriti. Preporučila bih ti i da se javite u Vinogradsku bolnicu jer je na toj dozi možda lakši bolnički detox. Moj suprug je u Zajednici Susret 10 mjeseci, ali je sam skidao metadone, prije ulaska.Nakon 2-3 mjeseca što je ušao mi je rekao da su se tamo osposobili za skidanje metadonom, ali moraju biti manje doze. Zovi i pitaj, Sretno !
Post Reply