SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

artista
Posts: 3
Joined: Thu Jun 11, 2009 6:55 am

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by artista »

E super, bas si Admine izvrnuo redosled reci i stavio akcenat na svoju ruku kako bi zadovoljila svoj EGO moderatora - joj bre - ajde, sad se posrami pa obrisi i ovu poruku! ...a ja cu sad da ispravim poruku i da igram po tvome. Dali neko zna kako coveku iz Srbije pomoci sa subotex-om posto se to pokazalo kao jedino efikasno sredstvo za njega za skidanje sa heroina. Elem, dali je jedini nacin dobiti recept pa ici u Hrvatsku ili neku drugu zemlju gde je lek postao standard ili postoji opcija da se obrati nekoj od Srpskih privatnih klinika gde se pomenuti lek upotrebljava. Ima li takvih iskustava? Ako mislite da ce Admin da obrise vasu poruku pisite mi na private. Hvala!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by sanela »

artista wrote:E super, bas si Admine izvrnuo redosled reci i stavio akcenat na svoju ruku kako bi zadovoljila svoj EGO moderatora -
Moj ego nema ama baš nikakve veze s brisanjem tvoje poruke, nego tvoj upit nije bio u skladu s pravilima foruma.
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by draguljce »

artista wrote:E super, bas si Admine izvrnuo redosled reci i stavio akcenat na svoju ruku kako bi zadovoljila svoj EGO moderatora - joj bre - ajde, sad se posrami pa obrisi i ovu poruku! ...a ja cu sad da ispravim poruku i da igram po tvome. Dali neko zna kako coveku iz Srbije pomoci sa subotex-om posto se to pokazalo kao jedino efikasno sredstvo za njega za skidanje sa heroina. Elem, dali je jedini nacin dobiti recept pa ici u Hrvatsku ili neku drugu zemlju gde je lek postao standard ili postoji opcija da se obrati nekoj od Srpskih privatnih klinika gde se pomenuti lek upotrebljava. Ima li takvih iskustava? Ako mislite da ce Admin da obrise vasu poruku pisite mi na private. Hvala!
Nemozes u Srbiji dobiti recepte pa ih dici u Hrvatskoj. To nedaju apoteke, jedno vrijeme su davali nama iz USK Hepove u Karlovcu na nase recepte, ali vise ni Hep ni Sub ne mozes dobiti u Hrvatskoj bez Hrvatskog recepta. Ovo ti pouzdano znam, a to za klinike u Srbiji neznam.

Pozdrav
pejaaa
Posts: 55
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:22 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by pejaaa »

artista wrote:E super, bas si Admine izvrnuo redosled reci i stavio akcenat na svoju ruku kako bi zadovoljila svoj EGO moderatora - joj bre - ajde, sad se posrami pa obrisi i ovu poruku! ...a ja cu sad da ispravim poruku i da igram po tvome. Dali neko zna kako coveku iz Srbije pomoci sa subotex-om posto se to pokazalo kao jedino efikasno sredstvo za njega za skidanje sa heroina. Elem, dali je jedini nacin dobiti recept pa ici u Hrvatsku ili neku drugu zemlju gde je lek postao standard ili postoji opcija da se obrati nekoj od Srpskih privatnih klinika gde se pomenuti lek upotrebljava. Ima li takvih iskustava? Ako mislite da ce Admin da obrise vasu poruku pisite mi na private. Hvala!
imas privatne klinike koje skidaju krizu subutexom odnosno suboxonom. treba ti oko 500-650 evra zavisi koliko dana ces ga dobijati. imas o tome po forumu. klinika o kojoj ti pricam je u miklosicevoj 9. cuvenoj :D
artista
Posts: 3
Joined: Thu Jun 11, 2009 6:55 am

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by artista »

Hvala na info-u kontaktiracu pomenutu kliniku, a nasao sam i jos jednu pa cu da vidim sta koja nudi - ova druga se zove Klinika Naltrex.
Pozdrav svima! :rock:
User avatar
Shomer
Posts: 12
Joined: Mon Jul 20, 2009 3:28 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Shomer »

Sagitarius wrote:
saša-ex wrote:Naravno da otkljanja želju, pa urađen si...
Dobro Sale,nije baš da si "urađen".
Momak malo euforično piše,misli da je otkrio "čarobni štapič".
Taj "rad" suba je toliko slab,da ga nakon 2-3 tjedna više ni ne osjećaš.Jednostavno se ne osjećaš loše,kad ga uzmeš.
Nema one "urađenosti" kao na dopu i heptu.
Mene na subu,nije nitko mogao "provalit",nema utočkanosti,onog promukog govora,usporenosti.
Istina,opijat je,daje lažnu sigurnost,ali nema "rada",naročito na duže staze.
Evo,ja kad rezimiram ovo moje skidanje sa suba,u usporedbi s metadonom i heroinom,kriza je smiješna,ima je,ali nije nepodnošljiva.
Ja ga nisam osetio uopste kao neki "rad", cak sam i u frci bio par puta ali izdrzavam...
Things that don't kill me can only make me STRONGER
blased
Posts: 1
Joined: Fri Jul 31, 2009 3:27 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by blased »

Pozdrav svima,i kao i svi ovde (valjda) naravno cast izuzecima,molim Vas za pomoc.
Iz Beograda sam,imam 25 god.i opet sam se navukao na heroin.
Pre 2.5 god zavrsio sam lecenje,na kojem sam bio oko godinu i po dana(zavrsio u smislou da sam prestao uziomati blokatore,jer je to bio savet lekara,a i ja sam se veoma dobro osecao)
u medjuvremenu sam nasao stvarno super devojku,posao,fax sam nastavio,sve je bilo super,ali sam pre godinu dana opet krenuo sa heroinom,misleci da cu moci bilo kad da prestanem.
Dok vam ovo pisem zeleo bih samo da spomenem da sam par puta probao sa subotexom,i da je prva 2 puta bilo ok,iskulirao sam se po par dana,ali onda mi djavo nije dao mira,i nastavio sam dalje.Sada se radim sa neka 2-3 grama stvarno dobre robe,i zamolio bih nekoga da mi onjasni koliko subotexa mi je potrebno,jer zzadnji put kada sam ga uzimao sam bio ikod prijatelja izvan Bg-a(otisao u petak vece),u subotu vece sam popio 10mg subotexa i osetio sam prilicno jaku krizu,u nedelju sam takodje uzeo 10mg suba i takodje sam imao krizu,toliku da sam se vratio za bg.Samo jos da napomenem da u subotu vece sam bukvalno bio prikovan za krevet dok su moji prijatelji izasli i u grad.
Molio bih nekoga da mi pomogne,jer verujte mi da mi svasta prolazi kroz glavu u zadnje vreme,toliko sam problema sebi napravio da jednostavno se izgubila svaka volja za zivotom.
Molio bih Vas da mi odgovorite koliko mi je sub-a potrebno,i zasto ga ja jednostavno ne osecam(zapravo,sebicno je reci da ne osecam,sigurno bi odskakao od kreveta da ga nisam uzeo,ali secam se da kaka sam prvi put uzeo sub,nisam imao ni k od krize.
Molim vas za brz odgovor,hvala Vam svima koji ovo citate i koji odgovarate,i izvinjavam se sto vas davim pricom koja je ispricana vec 10001 put.
Da li uopste ima svrhe subotex na 2-3-gr. heroina na nos.!!!????
Hvala svima
POzdrav!
User avatar
Shomer
Posts: 12
Joined: Mon Jul 20, 2009 3:28 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Shomer »

blased wrote:Pozdrav svima,i kao i svi ovde (valjda) naravno cast izuzecima,molim Vas za pomoc.
Iz Beograda sam,imam 25 god.i opet sam se navukao na heroin.
Pre 2.5 god zavrsio sam lecenje,na kojem sam bio oko godinu i po dana(zavrsio u smislou da sam prestao uziomati blokatore,jer je to bio savet lekara,a i ja sam se veoma dobro osecao)
u medjuvremenu sam nasao stvarno super devojku,posao,fax sam nastavio,sve je bilo super,ali sam pre godinu dana opet krenuo sa heroinom,misleci da cu moci bilo kad da prestanem.
Dok vam ovo pisem zeleo bih samo da spomenem da sam par puta probao sa subotexom,i da je prva 2 puta bilo ok,iskulirao sam se po par dana,ali onda mi djavo nije dao mira,i nastavio sam dalje.Sada se radim sa neka 2-3 grama stvarno dobre robe,i zamolio bih nekoga da mi onjasni koliko subotexa mi je potrebno,jer zzadnji put kada sam ga uzimao sam bio ikod prijatelja izvan Bg-a(otisao u petak vece),u subotu vece sam popio 10mg subotexa i osetio sam prilicno jaku krizu,u nedelju sam takodje uzeo 10mg suba i takodje sam imao krizu,toliku da sam se vratio za bg.Samo jos da napomenem da u subotu vece sam bukvalno bio prikovan za krevet dok su moji prijatelji izasli i u grad.
Molio bih nekoga da mi pomogne,jer verujte mi da mi svasta prolazi kroz glavu u zadnje vreme,toliko sam problema sebi napravio da jednostavno se izgubila svaka volja za zivotom.
Molio bih Vas da mi odgovorite koliko mi je sub-a potrebno,i zasto ga ja jednostavno ne osecam(zapravo,sebicno je reci da ne osecam,sigurno bi odskakao od kreveta da ga nisam uzeo,ali secam se da kaka sam prvi put uzeo sub,nisam imao ni k od krize.
Molim vas za brz odgovor,hvala Vam svima koji ovo citate i koji odgovarate,i izvinjavam se sto vas davim pricom koja je ispricana vec 10001 put.
Da li uopste ima svrhe subotex na 2-3-gr. heroina na nos.!!!????
Hvala svima
POzdrav!

Druze,
Ja sam bio na 5 g dnevno u venu... i sa 4 tablete od 8 mg se skinuo potpuno (fizicki)... malo me jos trese ali nista narocito. Treba da cekas da te pukne kriza najstrasnije pa tek onda da ga uzmes i to 2mg ili 4mg... nemoj da ocekujes neki rad... samo da si normalan da mozes da jedes i najvaznije... nemoj ici nigde bar 5 dana... jer je crv i dalje tu... ja sam uzimao sub. 12 dana, damas mi je 16-ti i sutra cu uzeti blokator... jebiga, moras malo i izdrzati...
Things that don't kill me can only make me STRONGER
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Beobandit »

Subutex je trenutno najbolji nacin za skidanje ljudi sa heroina koji ne moraju metadon da primaju. To je stav najvecih strucnjaka i ja moram sa time da se slozim hteo to ili ne. Pomogao on nekom ili ne trenutno vazi za najuspesniji lek mada mnogi primecuju da im nije dovoljan da odrze apstinenciju od heroina sto je glavni zadak u zivotu osobi koja uzima heroin. Sve drugo je tu manje vazno i prioritet je prestati sa heroinom pogotovu sto uslovljavanje i biranje cesto dovodi do smrti jer se nista ne preduzme ili pacijent nezadovoljan lecenjem ga napusta. I metadon i subutex su lekovi koji su za svakog drugog coveka droga sem za zavisnike. Njima su to lekovi i to nece promeniti niti Srbin, Hrtvat, Amerikanac ili Rus. Zasto se njima daje naziv otrov, droga, to je vec problem u tim ljudima koji ih tako zovu a to su mahom krajnje neznalice ili zavisnici ili bivsi zavisnici cije poznavanje droge povrsno a lekova najcesce nikakvo. Mogu samo da kazu da li je njima pomoglo ili nije i na konto toga nastaje ubedjivanje kojem sam se i sam prikljucio samo iz razloga jer drzava nije imala metadonsko odrzavanje. Od kada sam na metadonskom odrzavanju i od kada je metadon postao tema na kojoj nece samo jedan da pljuje a svi da cute i od kada se prosirio net mnogi lekari su promenili misljenje. Pa mi oni koji su bili zakleti protivnici rado prepisuju recepte i pricaju samnom. Nekada je bilo rasprave i ubedjivanja ali sada je dovoljno reci upalite komp. Srbija je kako cujem u procesu registrovanja subutexa i nijedna neznalica to nece promeniti jer u svetu postoji jedan broj ljudi koji zahvaljujuci tom "otrovu" ne krade, i ne drogira se, a taj broj i da je 1000 to je dovoljno da on ne bude vise droga nego lek. Isti slucaj je sa metadonom. Pacijent koji je svojevoljno nekoliko dana pio metadon pa se po prestanku vratio na heroin nikako nije kompetentan da govori kao da sam poznaje dovoljno metadonsko lecenje, ili ciji se drug skidao kao sto covek koji se bar 3 puta nije skinuo kroz propisnu krizu ne moze bas da bude siguran da ne bi izdrzao nikada na suvo. Metadon mozda jeste zadnji izbor ali ne sme se davati pri 15-om ili 20-om lecenju kao sto su mnogi lekari u Srbiji mislili da treba. Nego ko ne uspe 3-5 puta taj lek mora biti na papiru pred njim kao lecenje koje moze a i ne mora da prihvati. Isto vazi za subutex. A vreme je vec jedanput i da se zna spisak otrova koji postoje u metadonu i subutexu kao sto se prica jer za sve droge se zna sta sadrze koje otrovne supstance koje nemaju nikakve veze sa njenim dejstvom ali su tu. Tako i za metadon bi trebalo da postoji spisak da znamo u kakav se rizik upustamo dok smo na terapiji. Jer kada nekome u Srpsk0oj pravoslavnoj crkvi pomenews te 2 reci to je kao da si rekao smrt, poison, gotovo nema spasa.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by SuperSynthetic »

ne znam sta da kazem...
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
Post Reply