Volite li popit'?

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

Od rakije nisam oslijepio, ali sve mi se cini da sam odebilio.

kokane, pricao sam 100 puta ljudima kako smo mijesali spirit sa vodom (nismo znali za tu foru sa secerom) i cugali... Niko mi nije vjerovao.

Nego Palefaced, kad si vec pomenuo; kod nas je fakat cuga dio folklora i samo se ekstremni slucajevi, na pola koraka od Bara, nazivaju alkoholicarima. "Dobar covjek, samo sto voli popiti...". Zato se meni alkoholizam cesto cini gorim problemom od dopa. Evo ovdje je sada sezona slava i mene tamo rado pozivaju, a i ja ih nisam izbjegavao, dosad. Tovar hrane i dovoljno alkohola da se 16 puta balzamujes, a da te niko ne proziva zbog toga... Racunao sam preksinoc da samo zbog obicaja moras barem 5 puta da nazdravis casicom rakije. Bogami, ako ja popijem pet casica rakije, nema teorije da mi se ne desi i sesta... I tako.

Zato sam sam se zakljucao u sobu i progutao kljuc.
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

popit?

Post by mise en place »

Paaa ,popijem pivo ono bas me osvjezi ljeti dobro hladno pivo,pa se bolje osjetim odmah onako oraspolozim,onda prodje malo pa vrice jebote...
poijem onda jos onako jednu ,otprilike onda poslije malo idem pisat(cudan ritual),pa izadjem iz wc,ili iza coska nekako normalan pa mislim sad popio te pive...daj jos jednu pivu pa ovaj jaro kaze daj da zavrnemo jedan ovaj malenac inace moj stari kolega"Jaegermeister"nekako trava ono ko vlahov..pelinkovac ali puno bolje,izbije te pa zalis pivom.Jebo ovo cudno radi sad kad smotam ovu balkonaru"dobru e onda "se zajebavamo i smijemo trnu usi.,a piva ko cucla abilo vruce?????Sad sam beton trava ,pivo vise nemogu jer nisam pija idem samo pisat i to...neko cudno stanje ali ja znam sta treba da popravim situaciju,kako jedna mala,mala crticca izbije ona bjela...e sad pricamo buraz krivimo face i to pa lapo ,pa jedan i dva pa onda dooooolllleee brzo jer nevolim biti prenadrogiran kokom,onda moram u apoteku i kod "covjeka" eto volim popit ali mi jebeno skodi....d.
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

da pa to sam i ja pominjao... kod nas ti je sve uvrnuto i naopacke, balkanska mjerila.
recimo kod nas i za lopova ne kazu da je lopov nego 'snasao se' :D
a sad koji je problem gori... to je meni tesko razluciti jer se razlicito manifestiraju ali da si u pravu kako je oboje problem, to stoji.
samo i mene jebi ga posto sma balkanac ponese taj trip pa se nekako uopce ne osjecam kao da cinim nesto lose kada u dvoristu raspalim gril pa sa susjedom zdrmam cijelu bocu kakve zesce uz obaveznu kistru piva i tone mesine... dok kada se navucem na dop osjecam nekakvu grizu savjest... kao ono evo me sad sam se opet sjebao i tako to.
jebi ga... doduse opet kada sve zbrojis i oduzmes, uz rakijetinu bar mozes funkcionirati drustveno prihvatljivo koliko-toliko.
nadjes si neki sljakerski dzop i imas dovoljno novaca za obezbijediti si svoju dnevnu dozu tecnoga superlativa dok sa dopom je vec malo zajebanija stvar, preskup sport.
i am what i am and what will be will be
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

fuj to mise!!! Step away from the line !!! hahaha.... Ne ne....ne pricaj o crticama, trakicama, linijicama.....a ko da gledam tu kod tebe ime extra qualitet :-D ..
Necu dalje pisati...kraj! :-D
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

e da to sam zaboravio... ja kada sam bio u partizanima bio sam sanitet (bas u bg na vozdovcu kasarna 4.juli) i tu smo mi u stacionaru znali sebi onako odoka miksati 40 procentnu mjesavinu cistoga alkohola i vode.
i bas fino se napijes od toga... ujutro cak nisi nesto puno ni mamuran... sto ovaj gore napisa stoput bolje od tih nekakvih seoskiheksperimenata, rakija secerusa i slicnih sranja..
i am what i am and what will be will be
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

Prihvatljivo je sve dok se ne pretvori u moru. Ima i Balkan neke granice, verovali ili ne. Mislim ako pitas neciju majku ili zenu da li je prihvatljivo.. Ako si utuko pola plate za jednu noc.. jebote imas decu, onda te u retkim trenucima onako treznog zgrabi za dusu i srce, jedva cekas da od toga pobegnes. Posle tri cetiri, vec moze da se udahne plucima,.. e onda je prihvatljivo. Nisam nikad udario nijedno dete ili zenu ni trezan ni pijan, naprotiv, kazu mi da sam 'kao panja' kad se napijem (oni doduse kazu 'kao picka'), ali mogu misliti kakav monstruozan napad grize savesti moraju imati oni koji lemaju zene i decu svako svoje pijano vece. I ima samo jedan nacin da se od toga brzo zbrishe..

Dizanje iz kreveta u polusvesnom stanju i groznicavo trkeljanje po frizideru, praznim ili polupraznim flasama i konzervama, kesama, u potrazi za necim sto sam koliko sinoc, dok je svega bilo, mozda ignorisao.. tu freneziju i ludilo kroz koje sam prolazio toliko puta, prepoznajem i kod vas, ali to je za neki drugi topic.
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

hm, tu cu te uzeti za rijec prijatelju jer ja, na srecu valjda, nemam takvih iskustava... bar vezanih uz alkohol.
mislio sam vise na ono klasicno opijanje kada nisi ni svjestan da si manje-vise ovisan o tome ali jos uvijek nema delirija i takvih pizdarija... bas kao sto kod nas 95% populacije pije.
tj nije bas samo kod nas tako... kroz moje putesesvije kroz razne drzave skuzio sam kako se ljudi gdje god stignu rakijaju kao stoka... valjda danak tempu zivota kojim zivimo, tko bi ga znao.
elem, i dalje nekako mislim da je lakse funkcionirati tako kao nekakav vikend pijanac nego kao dzanki jer na dop se puno brze i djeluje mi nekako jace navuces.
dok u drugu ruku, ti simptomi koje ti opisujes djeluju bas kao hardcore alkoholizam... sto mene vec nekako i plasi zamisliti sebe u tome stanju jer jebi ga na krizi od dopa kako god jebena bila ne vidim bijele miseve i ne tripujem.
bojim se da bih ja na jednom takvome tripu bas pukao i nikada vise ne dosao sebi.
i am what i am and what will be will be
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

Ja popijem... :)
Nije sad baš da se ubijam, ali svaki dan popijem neki alkohol...

U suštini, od aperativa pijem martini bianco ili campari.

Rakije i tako to ne pijem... meni je to mnogo jako.
Ubila sam se samo jednom od rakije, brazilske kajpirinje. Nisam ustala iz kreveta tri dana.

Pelinkovac mi je odličan kad se smrznem, pokrene mi cirkulaciju u roku od 30sec.

Ne pijem ni crno vino, jer farba zube. Pijem pivo i belo vino.
U suštini, najčešće pijem belo vino...
Malo sam imala sreće pa sam dosta putovala.. najbolje vino, belo, za mene, je meksičko "Padre Di Kino". Vidim da ga sada ima i kod nas u većim marketima, probajte ga... posebno ko voli slatkasta vina... ali ne kao šampanjac slatka, nego nekako drugačije...

A baš sam pre dva dana u Banja Luci pila odlično belo vino, "Vukoja"; Mislim da ga nema u prodaji, već se služi samo u tom restoranu... pa ako je neko iz BL, nek ide u "Kazamat" (ili nešto tako), pa nek proba...

A u Srbiji mi je najbolji Rubinov Šardone... odlično vino.

Od piva sam fan Amstela. U suštini, nisam neki poznavalac... ali mi je on nekako najlakši.

Od naših najviše volim "Lav". Nekad "Pećko", ali sad mi je "Lav" najbolji...
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

i ti ko' Ramona...Ne pijem bas nesto...ali volim tototototototoot....i to heheheh
Starkid....saces ti reci ma joj sta ti je...ali svejedno ja cu te opet pitati. Da li mozes a da ne pijes? Da li prodje i jedan dan a da ne popijes nesto? Od kad to radis? Mislim koliko dugo? Ne zelim te sjebavati...vjeruj mi....znas da nisam takva....Nego par tvojih recenica mi je zapalo za oci...i nisam mogla a da ti ne odgovorim. Jer alkohol je namazan....pice tu i tamo...neko lako ...svaki dan...Pa cak i pivo-nije ok. Moj bivsi...svaki dan po jedno dva piva....svaki dan! I jedno jutro...probudi se...i tresu mu se ruke...onako trzaju se. I sav je bolestan. Ja mu kazem....to ti je od toga....nisi ni osjetio ..ali svaki dan je svaki dan. A alkohol je adiktivan. I zaista je bilo to. Opet...ne plasim te... ne sjebajem te...hocu samo da razmislis o tome. Svu koncentraciju si usmjerila ka bratu (deckovom)...a na sebe si zaboravila zar ne?
Nemoj...
tu si vec s nama....Pisi...otvori dusu. Posveti malo vremena i sebi..
Kazem ti opet-ne zamjeri mi. Zelim ti samo dobro jer si dobra osoba.
Nadam se da ces pisati ...
cmok cmok
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

Luna, zdravo! :)

Ma ne pijem ja baš tako ozbiljno kako se tebi učinilo! :)
Možda se nisam dobro izrazila, u proseku popijem svaki dan neki alkohol... ali ono, časicu ili tako nešto. Ali u proseku. Naravno da ne pijem svaki dan! U suštini, nisam osoba koja se "navlači", odnosno, ni u odnosima sa ljudima npr. ne mogu potpuno da se posvetim i iako to uradim, postane mi dosadno nakon izvesnog vremena.

Ne brini ništa, držim stvari pod kontrolom.
Zabrinula bih se kada bih pila kod kuće, ili kada bih razmišljala o tome kako želim da pijem ili sl... A ovako, nema mesta panici. Inače, imam jaku samokontrolu i to može da bude beskrajno dosadno! I jeste! :)

Tema je bila alkohol i šta volimo da popijemo, moje "totoito" je više bilo u svrhu toga da vam prenesem i šta je lepo probati, čisto iskustva radi, jel... :)

Tebi hvala na brizi!

PDT_Love_06
Post Reply