PRICA

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

PRICA

Post by SuperSynthetic »

Kisha je padala ceo dan. Uvece se pretvorila u ledenu kisu. Taxijem stizem do brache Jankovic.
Donosim im 5 grama chistog heroina. Otvara mi Jankovic mladji. Pusta me unutra.
-Zdravo Retro- mrmlja mrzovoljno.
Nadam se da je kod njih standardna ekipa. Bracha + Sima + Newena. Dilam sa starijim Jankovicem.
-Sace Roki, sacekaj ga u sobi- preko volje govori mladji. Odlazi u drugi deo gajbe. A u sobi scena, samo takva.
Newena stondira na tv-u. Telo kao u nekom polu grcu. Kleci na tepihu. Oslanja se glavom na ekran da nebi pala.
Tv odvrnut.Oci zatvorene. Glava joj na ekranu kao na jastuku.Neudobni polozaj i buka, uopste joj ne smetaju.
Izgleda kao reklama za novi chudotvorni lezaj. Lezaj na kome je nemoguce ostati budan.
-Newena, ej daj, sedi lepo-cujem svoj glas, maltene shapat. Zvucim tako jadno i nesigurno.
Ona me ne cuje. I dalje stondira.
- Newena iscooliraj se malo! Shta radish tu dole?! Dizi se!! - glas mi je ovoga puta cool.
U igri "za gram vise "glas mora da zvuci ubedljivo. Newena lenjo otvara oci.
Gleda me iskosa. Probudio sam je. Kao da je malo ljuta. Tv urla vremensku prognozu. Lagano dize glavu sa ekrana.
Seda na svoje noge. Pogled joj se bistri.
- Nikako da nadjem ovu novu televiziju - cujem je i pored tv-a.
- A koju to televiziju trazis ? - glas mi je opet ufitiljio . I ona to primecuje.
- Ovu novu , pustaju samo spotove - osecam da me zeza zbog glasa . Ali....
- Nisam cuo za tu televiziju - kazem usiljeno dubokim glasom.
Osecam udar toplote u licu. Imam utisak da sam i pocrveneo. Ali... Mnogo je fina. Trenutak kad je provalila da me glas izdaje traje. I traje. Njena boja glasa. Njen osmeh. Tv glasno shushti. Newena ponovo trazi po kanalima .Slika se gubi.
Stisavam tv. Slucajno dodirujem Newenu po ramenu.
- Newena hajdemo odavde !!! cuje se moj glas odnekud?
- Newena hajdemo odavde !!! da ne dolazi iz tv-a ? Nemoguce. Skroz sam ga utisao.
- Newena hajdemo odavde !!! Kao da imam napad glasova.
- Newena hajdemo odavde !!! Sve jace i jace.
Gledam je . A u glavi specijalni efekti,
- Newena hajdemo odavde !!! !!
Ona koncetrisano trazi novi tv kanal. Noge su joj savijene u kolenima. Gleda me kratko.
- Newena hajdemo odavde !!! i dalje urla u mojoj glavi.
Hocu da joj kazem. Hocu da je odvedem. Cutim.
- Newena hajdemo odavde !!! - ostaje samo u mojoj glavi.
Opet je gledam. Iako je uradjena dopom, oci su joj bistre. Ostroumne. Razoruzava me.
Ne znam zasto osecam postovanje prema njoj ?
Oseca da je gledam. Zabacuje kosu preko ramena i baca mi jos jedan brz -sta hoces?- pogled.
- Newena hajdemo odavde !!!- cuje se sa svih strana u mojoj glavi. Nista drugo ne mogu da izgovorim. Cutim.
Koji mi je kurac? Moram prekosutra na put! Zavrsavam posao koji spremam vec godinu dana.
Ovima ovde valjam dop. Moram da ih drzim pod kontrolom! Fala bogu, za sada mi ide sasvim cool.
- Newena hajdemo odavde !!!- polako se stisava u mojoj glavi. Newena opet stondira.
Opet celom dodiruje ekran.Oci su joj zatvorene. Kao da se mazi. Kao da spava. Ima dugu kosu.
Hteo bih da osetim njenu kosu na mom licu. Hteo bih da udahnem miris njene kose.
- Da li ce osetiti ako je bar pomazim po kosi ? - pitam se .
Ruka krece. Pipkam joj vrhove pramenova. Kosa joj je nezna. Kao svila. Sta ako oseti?
Pazim da je slucajno ne pocupam. Nazirem joj vrat ispod kose. Beo. Lep. Dugacak.
lagano ga dodirujem spoljnom stranom prstiju. Pomera glavu.Trzam se. Sklanjam ruku. Provalice.
Opet osecam fles vreline u licu. Srce mi lupa kao cekic. Newena se samo meskolji. Nastavlja da stondira.
- Ma koji mi je kurac?
- Shta hocu?
- Da tucam onesvescenu djankozu?
- Nisam Normalan!
Polako mi se uspostavlja normalan dijalog u glavi.
- Newena hajdemo odavde!- vise se uopste ne cuje. Gledam je . Zao mi je one misli "onesvscena junkoza".
Ona nije takva. Ona je andjeo ustvari. Andjeo koji spava.
- Aman , ona ne spava!!!
- Ona stondira na tv -u!
- Ti nju hoces da vodis negde?!!
- Gde?!!
- Gde ces ti sa njom?!!
- Sta ces sa svima ostalima?
- Ona je Rokijeva riba.
Pokusavam da iscooliram i budem racionalan. U sobu ulazi mladji Jankovic inace gay po orjentaciji.
- Newena ozraci ces se !!!!! - vice na nju. Newena se ovoga puta zesce trza.
Seda na kauch pored mene.
- Samo sam htela da nadjem tu novu televiziju- pravda se Newena umilnim glasicem.
- Nemoj da stondiras!!! Naici ce keva !!! Sto puta sam ti rekao!!Stvarno si kreten !!!- dere se gay na Newenu.
Ocigledno nema sluha za njen glasic. Ona cuti. Gleda u mene pa u pod.
- Ko kreten, picko pederska?!- mislim ali ne izgovaram.
Za dlaku je falilo da ga iznabadam a ovu odvucem ko zna gde. Nisam to uradio.A i zasto bih ja otimao Newenu?
Pa to bi sutra ceo grad pricao. Ko zna koje bi to znacenje dobilo. Natovario bih sebi bespotrebnu frku.
- Slusaj, idi odmah zovi brata da zvrsimo, sedim ovde vec sat vremena- obracam se zajebanim tonom
mladjem Jankovicu.
- Ne sedis sat nego mozda jedva 15 minuta
- Znam ja kolko sedim, ovog trenutka da se stvorio sa parama da ne bih otishao pa se jebite onda.
- O ti si ljut, kao ne valjaju ti nashe pare, a? - odgovara mi zajedljivo mladji Jankovic.
Odlazi po brata ne sacekavsi moju reakciju. Iako gay, osetio je da ce dobiti batine. Oni nemaju taj osecaj kad je zezanje a kad je opasno pa im se cesto desi da bezveze dobiju po lobanji.
Ili ja to tripujem? Mislim nisam ja psiholog a i boli me bash shta se dogadja u njihovom mozgu.
Opet sm o sami u sobi. Newena i ja. Ona nije puno uzbudjena zbog Pepijevog siktanja .
Vise ne trazi novi kanal. Gledamo. Ja gledam kroz ekran. Ustvari gledam njenu ruku. Drzi cigaretu. Dugi prsti.
Saka joj nije onako mackasta kao kod drugih zena. Ne znam ali ima jedinstvenu ruku. Ima ruku kreativca, umetnika.
Koza joj je tanka. Nezna. Lepa. Lepa pre svega.
- Da je pipnem po ruci samo na jedan mali casak? Sada je budna, sta ce reci? Pitam sam sebe.
Nemam odgovor. Pruzam svoju ruku ka njenoj nestvarno lepoj. Cuje se kvaka na vratima.
Ulazi najzad i stariji Jankovic .
- Cao retro- pozdravlja me onako ortacki .
- Cao Roki- odgovaram nadrkano .
- Newena, gde nam je vagica? Aj, idi je nadji please - salje on svoju devojcicu po vagu.
- Mojne da se ljutish retro, sve je cool - sere smirenim glasom.
- Ma sve je cool !- serem i ja.
Spontano mu bacam kosku. On uzvraca. Cuje se pljas. U ruci mi ostaje kinta. Stavljam pare u dzep.
Baca i on meni kosku. Opet pljas. Ostavljam 5 mica cistog dopa u njegovoj ruci.
Da je neko sedeo sa nama u sobi ne bi primetio da smo zavrsili deal.
Ne znam zasto smo tako diskretni? Mozda da ne bi primetio neko nepozvan. Mozda po navici.
Ulazi Newena sa vagicom. Nervozna je. Zna da je dop "zavrsen", njihov. Mogu sa njim da rade shta god hoce.
Ulazi i Simke.
- Zdravo retro - pruza mi ruku.
- Zdravo Simke - rukujemo se onako po tradiciji, da ne kvarimo obicaj.
I mladji Jankovic se vraca u sobu.
Posto su svi na okupu zakljucavaju vrata. Roditelji bi mogli da im udju ako se vrate.
Zashto ja jos sedim ovde? Ova predstava mi uopste ne treba .Nerviraju me svi sem Newene .
- Roki aj molim te premeri taj dop pa da ja palim, nemam vremena.
Newena spretno montira vagicu. Stavlja dop na tas.
- 5;4 grama -kaze ona.
- Kesa je teska bar gram, vidi u kolku kesu je spakovao robu, kao da je krenuo na pijacu - buni se mladji Jankovic.
- Kesa je teska tacno 400 miligrama- besno tvrdim.
- Ej nemoj da se svadjate!
Newena izmeri ovu praznu kesu pa onda u nju prespi dop iz retroove kese -
pokusava de resi situaciju stariji Jankovic.
- Ova kesa ima 600 miligrama tacno -meri Newenai lagano prebacuje dop iz moje kese u njenu od 600 miligrama.
- Aj sad to lepo izmeri - Roki joj ladno naredjuje . Ona ga slusa . Kako bih voleo kad bi mene tako slusala.
- 5,4 evo vidite , tacno 5,4 - cujem njen glas . Izmerila je.
Glas joj opet zvuci toplo. Nezno. Lepo. Bas lepo.
- Znaci fali 200 miligrama - zali se mladji Jankovic.
- Ne fali nista nego tvoja vagica ne valja!- rezim na njega.
- Mirni, mirni, necemo da pravimo frku zbog 200 miligrama- smiruje stariji Jankovic.
- Uvek nam donese 200 miligrama manje - napominje mladji.
- Kad bi se to sracunalo ispalo bi preko 10 grama - nastavlja gay svoje kukanje i nervira me .
- Je li , el ja imam nesto sa tobom ! A ? !! - pitam ga zajebanim tonom . Naglo ustajem .Necu da pravim sranja iako to njima verovatno drugacije izgleda.
- Pepi umukni ! retro aj te ispratim -
grdi , kobajagi stariji Jankovic svoga mladjeg brata. Meni otkljucava.
Kidisem na vrata. Besan sam.
Bacam brz pogled na Newenu.
Ona nervozno obigrava oko dopa. Dize pogled kao da me oseca.
Gledamo se delic sekunde .
Skrece pogled u stranu. Neprijatno joj je.
Pa ona se stidi!
Skrece pogled!
Ej zasto to readis? -hocu da je pitam. Cutim. Izlazim.
Nema je vise.Tesko mi je sto cutim.
Stariji Jankovic me prati kroz gajbu. Tapse me po ramenu u znak naseg velikog prijateljstva.
- Retro pazi se i nemoj da se nerviras zbog Pepija,
znas da on mora da sere .
- Ma nema frke Roki, pazi sta radis pa se javi.
-cao!
-cao!
Scenario onoga sta ce se dogadjati u sobi posle mog odlaska znam napamet.
Na 5 grama dopa dodace jos najmanje 5 grama secera u prahu ako nemaju nishta bolje za miksanje i onda ce dobro umiksati da se boja izjednaci pa ce od te gomile napraviti pakete od cetvrt, pola, i celog grama koje ce prodavati svojim mushterijama.
Naravno prvo ce se oni roknuti po tetki. Prvo ca Newena roknuti Rokija, pa Pepija, na kraju ce i neku mrvu odvojiti Simketu koji tu jadan i sedi po ceo dan ne bi li mu neko udelio pisich gudre.
Newena ih sve roka jer je najspretnija u nalazenju vene.
Kad ih sve rokne, roknuche i samu sebe.
-Shta ona radi sa ovim konjem?
Pa ja bi joj napunio svaki dzep sa dopom
kad bi to htela.
Jezim se.To bi stvarno bilo tako.
Pored mene bi imala dopa koliko hoce.
I?
Shta bi onda bilo?
Ochi su mi pune suza.
Necu da placem!
Ja nikada ne placem!
Na izlazu iz zgrade osecam kako mi jedna suza curi iz levog oka preko lica.
Strasni retro je plakao.



Svaka slicnost sa stvarnim dogadjajima i likovima je potpuno slucajna. Casey Diamond.
Last edited by SuperSynthetic on Thu Apr 23, 2009 11:08 am, edited 1 time in total.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: PRICA

Post by MANS0N »

Super prica,od nje se osjecam lose. :)
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: PRICA

Post by AnAna_mo »

Sta reci?
Potpis.
goldy
Posts: 333
Joined: Tue Nov 04, 2008 7:19 pm

Re: PRICA

Post by goldy »

..
Last edited by goldy on Tue Jun 23, 2009 10:24 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: PRICA

Post by Zona Sumraka »

da, prica bi bila super da je procita neki strejter...
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: PRICA

Post by paramparcad »

vidis,do sada nisam znao da su dileri dopa toliki emotivci...kad ce drugi deo gde se ti srozavas i zbog newene zelis da spoznas taj svet...?zbog nje se dobijas u tetku i to samo iskljucivo zbog toga da bi te ona pomazila po unutrasnjem delu podlaktice dok te sprica sa svojim umetnickim rukama...
goldy
Posts: 333
Joined: Tue Nov 04, 2008 7:19 pm

Re: PRICA

Post by goldy »

..
Last edited by goldy on Tue Jun 23, 2009 10:25 pm, edited 1 time in total.
lela
Posts: 187
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:20 pm

Re: PRICA

Post by lela »

priča je sroz bzvz...kao -slatka mi je,draga mi je a prodajem joj heroin...jbg,nisam ja kriv...-
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: PRICA

Post by MANS0N »

Ko ne konta dubinu tragedije ovoga,ne bi trebao da pise ovdje.Ovo je nesto najtuznije sto sam procitao u zadnje vrijeme.Nisam neki emotivac,ali mi je zao,ovo su dobri ljudi.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: PRICA

Post by MANS0N »

Joj Lelo citam ove tvoje .... vec neko vrijeme,ali fakat,hajd se ogranici na ono sto kontas.Imas tamo super opste diskusije i mozes da pises o vicevima ,ili donjem rublju...svejedno,ali brate ako ne kontas,onda samo sutis.Nista licno,ali brate lupetas.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
Post Reply