SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

smotra
Posts: 5
Joined: Sun Apr 12, 2009 8:55 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by smotra »

Bio sam ja jos prije 5 meseci cist 4 godine, dogodilo mi se da smo sa djevojkom izgubili dete u 7 mesecu trudnoce. Bio sam vec u komumi i na detox centru koji mi je najvise pomogo i po toj terapiji sam bio cist te 4 godine. Znam ja dobro sve o tome kako tko radi ali imam stalan posao i zelio bi samo da se vratim starim putem. Znam (no uvjeren sam da mogu ostati cist ako prodzem tu fizicku krizu). Zato ako tko zna kako mogu sa tim suboteksom da si pomognem neka mi napise. Al velika hvala sto si mi nudio pomoc. Meni komuna nije pomogla ni malo al zato detox centar u ljubljani puno!!!! Stvarno sam jim zahvalan na svemu. Al kako sam rekao imao sam jos pre par meseci normalan zivot i zelim se tome vratiti.
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Falco »

Pozdrav svima,...

...e,.tako,..iyvinjavam se sto cu pisati na slo,....ali ipak,...da odgovorim zemljaku...\

lp,..smotra,...tako kot ti sem bil tudi sam v lj,...na detox centru,....s to rayliko da sem se sam spucal in tja hodil samo na psiho tereapije in na teste,...

...glede subotex/a ti lahk napisem lastne iykusnje,...in sicer,...s pomocjo tablet sem se ye kr nekikrat spucal,...in to samo z 3 ali 4. tabletkami ,...8mg,...tako da mislim da bi ti bla tista tablica verjetno dovolj,...ne vem,...raydeli si jih tako da jih bos imel ya kaksnih 5do 7 dni,..zacnes pa tako,..da prvi dan pac pocakas cim dlje,..kar verjetno ni tako teyko ,..vsaj meni ni blo,...saj sem vcasih pocakal celo na poyno popoldne preden sem vzel prvo,....h,..sem vzel zadnjic vecer prej,...in potem naslednji dan,...popoldan najprej polovicko pod jezik,..in nato seveda se drugo polovicko,..saj me polovicka ni pokrila,..seveda me tudi teh 8 mg ni pokrilo,..ampak sem vytrajal in mal potrpel,..no,.drugi dan potem spet zjutraj polovicka,...in nato se isto dopoldan se polovicka,...seveda tudi ta drugi dan nisem bil cist pokrit,.a sem vztrajal,..aja,..naj povem,.da sem cel cas hodil v sluzboin,..hm,..ja morm priznat da je blo kar peklensko delat,..a moral sem,...dopusta nisem imel,...tabletke pa sem moral razdeliti na tistih nekaj dni,..in imel sem jih malo,...3...4,....
no tretji dan sem spet zacel s polovicko in cez dan spet polovicko,...in delal z muko,..huh,..ko se spomnim,...me kr zmrazi,...no,..4. dan pa sem si tisto polovicko razdelil se na pol,..in cez dan vyel samo 4mg,..tak,..da mi je ostala polovicka se za peti dan,..peti dan sem vyel samo 2mg,..in nato se 6.dan spet 2 mg,....a takrat sem bil ze ok,..vsaj priblizno ok,...a sem prezivel in se spucal,...a kaj ko sem potem spet v kratkem nardil sranje in spet po starem ,..na zalost,...

,..v glavnem,..nardis nekako piramido,..in vytrajas,....glavna je volja in ne tisto,..da ko te malo bolj stisne,..takoj vzames tabletko,...mors vztrajat,....

...e sad ce me ovde na forumu ljudi lincali,...jer sta imam ja tu nesto da pametujem i to,..ali kazem jos jednom,,...to je moje iskustvo,..i tako,...to,...a ionako ima ovde na forumu mnostvo tema o subotexu i moze se i tu dosta naci,...

a opet,...i ja mislim da ti je bolja varianta da se najavis na neku kliniku i tamo pod strucnim nadzorom dobijas lijek i ,..ili psihoterapiju,,...jer tako,..nesto radit sam i na svoju ruku nije bas preporucljivo i nece da obrodi sadove,...bar ne na duze staze,.......

ps.....jos jednom sory for slovenian language,..

,....zelim da uspijes u namjeri,...i drzi se,....

poz,....svima,...
tryin" to be the best of me,...
User avatar
Guta_Retas
Posts: 303
Joined: Sat Feb 07, 2009 11:48 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Guta_Retas »

ne sumnjam ja u to da se ti zelis vratit normalnome zivotu.Radi normalnog zivota se zelimo i skinuti.Ja znam da se nije problem skinuti,to je najmanja bitka u nizu koje te cekaju.Izvini sto ovako pisem ali ne znam jeli ti ovo prvo skidanje ili neko u nizu.Najteze je ostati cist nakon sto se skines.Znas na sta mislim.
So rise and be your master you don't need to be a slave
smotra
Posts: 5
Joined: Sun Apr 12, 2009 8:55 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by smotra »

Pozdrav. Hvala da si mi napisao tvoje iskustvo. Necu pisati slovenski jer sam ja mozda jedini kome je to materin jezik. No da malo napisem o sebi. Poceo sam se drogirati sa h kad mi je bilo 18 sad sam 30. Prosao sam par skidanja tako da znam kako je. Bio sam u komuni al to mi nije bas nesto pomoglo samo iskustvo i nista vise. Pre i posle komune imao sam sa jednom doktorkom koja se bavi tom problematikom razgovore al mi nje nikako uspevalo da ostanem cist vise od godinu dana. No posle detox centra u ljubljani sredio sam si zivot. nasao djevojk, odselio se na svoje, dobio dobar posao, sredio sve stvari iz proslosti (sad ce jedni reci gledaj budalo sta mu je to opet trebalo). I tako bas je, sta mi je trebalo opet to sve. No djevojka je zatrudnjela radovali smo se da cemo imati bebu al je doslo do komplikacija i sa bebom nije bilo sve u redu. U sedmom mjesecu morala je da ode prekinuti trudnocu. To je bilo u Maju. Svo vreme posle toga ona je bila u manjoj depresiji, ja sam jos bio koliko toliko i pomogao sam joj stvarno puno da se oporavi, svu svoju energiju potrosio sam za nju. Al sta sam zaboravio, zaboravio sam na sebe da i ja trebam vreme za sebe da se opustim da radim nesto sto me veseli... I poceo sam da se opustam al na onaj stari proveren nacin. I tako sad 5 meseci. al dosta mi je. Ako ko ima jos kakvog iskustva nek mi pomogne bit cu zahvalan.
User avatar
draguljce_29
Posts: 57
Joined: Mon Apr 13, 2009 10:56 am
Location: USK

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by draguljce_29 »

Ja sam na Subutexu vec preko godinu dana, ali stvarno neznam kako bi ti mogao pomoci!!
Sorry, ali moras postaviti konkretno pitanje. Dali ti u sloveniji zelis odrzavanje Subutexom ili samo detoks? Ili sta?

pozdrav i sretno!!!
smotra
Posts: 5
Joined: Sun Apr 12, 2009 8:55 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by smotra »

draguljce_29 wrote:Ja sam na Subutexu vec preko godinu dana, ali stvarno neznam kako bi ti mogao pomoci!!
Sorry, ali moras postaviti konkretno pitanje. Dali ti u sloveniji zelis odrzavanje Subutexom ili samo detoks? Ili sta?

pozdrav i sretno!!!

Zelim samo detox, stvarno zelim kao prvo da se čistim suboteksom a onda cu vec iči svojoj terapevtici. kazi mi kako si pocela uzimat subotex, koliko si bila navucena na h i kako si dugo cekala kad si uzela prvu tabletu. To me zanima, kako da pocnem.
smotra
Posts: 5
Joined: Sun Apr 12, 2009 8:55 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by smotra »

Oprosti! Pisao sam tako kao da si žena!
User avatar
draguljce_29
Posts: 57
Joined: Mon Apr 13, 2009 10:56 am
Location: USK

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by draguljce_29 »

Smotra poslao sam ti privatnu poruku, pa ti vidi!!

Pozdrav!!

p.s. JA SA MUSKARCINA!!!!!!!! :D :D
User avatar
Guta_Retas
Posts: 303
Joined: Sat Feb 07, 2009 11:48 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Guta_Retas »

Sa srecom.
So rise and be your master you don't need to be a slave
artista
Posts: 3
Joined: Thu Jun 11, 2009 6:55 am

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by artista »

Žao mi je, artista, ali ovo nije forum za dilanje... by forum admin
Post Reply