Tata mi se drogira!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: Tata mi se drogira!

Post by nowa »

Ne,ne Sagi.On ti vuce lobje samo kad pije,a to se desava jednom ili dva puta sedmicno.Nekad i zareda par noci...Nocu izlazi,naravno,jer mora izaci da bi pio,ali tih simptoma koje mi opisujes nema.Znam ja da on nije jos navucen ali sta ako??? :shock:
Znam da nije nista strasno ako na ovome ostane,ali rijetki su oni koji ostaju samo na tome....Ne znam ni sama da li uopste treba da se brinem ili da ga pustim kraju.
Kod mene se u kafic posli skupljati narkomani.Neki dan sam jednog morala istjerati iz wc jer se rokao tamo.Znam ja da on nema gdje,ali nekako sam postala alergicna na to sve.Jebiga moram se cuvati.I odmah mi je crv proradio,tako da sada vise mislim na sebe nego na caleta.
Borba je za cistocu svaki dan.Neki put mi se cini da mi je teze sad odrzati apstinenciju nego na pocetku,a proslo je vise od godine.Prestala sam i da brojim.,
Ajd pozz za sve,moram spavati... :smt039 :smt039 :smt039
Mirna i spokojna........?????????????????????
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Tata mi se drogira!

Post by PsyTechGirl »

Zamisli ti te likove .. Budala.. Zabio se kod tebe u kafić ! Ccc ..
Draga, neka si ga ti isterala iz wc-a, mislim da bih i ja uradila isto!
I to samo agresivno, bre!! Bez milosti ..
Zašto ti sad nebi bila medju ljudima koji se gnušaju narkomana i narkomanije??
Nije to zakonom zabranjeno, s' obzirom na to pogotovo što nas ima raznih ..
Ja podržavam :wink:
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Tata mi se drogira!

Post by Sagitarius »

Draga, neka si ga ti isterala iz wc-a, mislim da bih i ja uradila isto!
A ti se nisi nikad gudrala po WCima?

Nowa,možda previše brineš(nadajmo se),možda je njega uhvatila kriza srednjih godina,to ti je ono kad muškarci shvate,da ipak stare,a još bi htjeli bit mladi,
hm,čini mi se kao da pričam o sebi :D
User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: Tata mi se drogira!

Post by nowa »

Kriza srednjih godina!To mi zvuci kao najblize.Uvijek je htio da bude ispred svog vremena.Znas ono volim sve sto vole mladi :rock: .A kad to prolazi...hehe...??? :lol:
Mirna i spokojna........?????????????????????
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Tata mi se drogira!

Post by Sagitarius »

Javit ću ti :D
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Tata mi se drogira!

Post by PsyTechGirl »

Sagitarius wrote:
Draga, neka si ga ti isterala iz wc-a, mislim da bih i ja uradila isto!
A ti se nisi nikad gudrala po WCima?
Jesam.
I to mi je bilo najdraže mesto!
Zato to i kažem ! :roll:
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
eksica

Re: Tata mi se drogira!

Post by eksica »

malena,misli na sebe ,dovoljna ti je tvoja muka...sve je to ok i razumijem brigu za ocem ali ti si u situaciji kada baš moraš skoro da biraš između njega i sebe...da prostiš,on je mator konj a pred tobom je život jer sad kad bi pala posle 5 godina(što se desilo meni) vjeruj da je povratak na apstinenciju teži barem 100 puta.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Tata mi se drogira!

Post by Sagitarius »

PsyTechGirl wrote:Jesam.
I to mi je bilo najdraže mesto!
Zato to i kažem ! :roll:
Ne moj se smatrat boljima,od onih koji su još u problemu.Podmukla je to zamka.
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Tata mi se drogira!

Post by PsyTechGirl »

Sagitarius wrote:
PsyTechGirl wrote:Jesam.
I to mi je bilo najdraže mesto!
Zato to i kažem ! :roll:
Ne moj se smatrat boljima,od onih koji su još u problemu.Podmukla je to zamka.
Znam.. Ili možda samo mislim da znam.
Ali i dalje stojim pri prvoj izjavi ..
Ne želim da pomažem nekome da se ubija.
Mogu jedino da se nadjem uvek svakome kome treba pomoć (u smisli savet, doktor, lekovi, taktika i to), ali ne bih pristala na pokrivanje nekoga ko se drogira u wc-u lokala u kom radim..
Smatram da, kada bih to dozvolila, stavila bih i sebe u situaciju da se zapitam da li je u redu što to dozvoljavam i da li to znači da ja možda i dalje mislim da je tako nešto u redu raditi i da to tako treba !? Samim tim i sebi ubacila crva u glavu kako to možda i nije tako strašna stvar.. a JESTE!
Toliko.. nadam se da si me skontao šta sam htela reći ??
Pozz i NOWA samo napred.. Budi jaka i dosledna sebe !!
Ljubac ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
tanjab
Posts: 2
Joined: Sat Apr 04, 2009 2:24 pm

Re: Tata mi se drogira!

Post by tanjab »

Čitam ove postove i plačem. Sve je otišlo u k...
Ja nisam ovisnik iako znam neke od njih držim ih dalje od svog života.
Ovdje sam došla samo da bih napisala seminarski iz socijalne psihologije i prosto se zakačila.
Majka sam i sad stvarno neznam kako da izvedem ovu svoju djecu na pravi put. Gdje god se okreneš neka tužna priča.
Žao mi je tvog života. Žao mi je što nisi mogla prživjeti lijepo djetinjstvo i lijepu mladost. Žao mi je što jedini čovjek u tvom životu tvoj tata uništava vaš život. Znam da si mlada i da se teško živi, ali probaj da odeš od svega tog. Ako imaš neke rodbine u drugom gradu probaj da odeš kod nji, probaj novi život. Ljudi su čudo ima normalnih i dobrih ljudi nisu svi monstrumi. Drži se dalje od droge.
Post Reply