jos jedna tuzna prica

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

eksica

Re: jos jedna tuzna prica

Post by eksica »

Šta ćeš draga ovdje posle tri godine.....ovdje tražiš prijatelje a i taj prijatelj što je na subu...ccccc,ne bi li on sam trebao da traži pomoć.
Nije ovo mjesto za tebe mila.ima toliko strejt foruma gdje možeš upoznati zanimljive ljude,možda i dečka nađeš :wink: ...mrtva sam ozbiljna jer ja dođem ovdje samo kad sam u problemu .
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: jos jedna tuzna prica

Post by Vuk »

Shvatićeš, polako, da je svaki dan dobar...
Moon child
User avatar
Grof
Posts: 67
Joined: Sat Jul 28, 2007 10:11 pm

Re: jos jedna tuzna prica

Post by Grof »

Shvatices, plako, da je svaki dan kurac goli, i da od tebe zavisi oce li bit dobar...
Ja, i dalje tu sam, i dalje u snu buncam, i dalje spucan, i dalje recima pucam...
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: jos jedna tuzna prica

Post by tictac1 »

hvala vam svima. a ova cura sto me pita zasto sam ovdje, pa zasto nebi bila ovdje, i ovdije ima ljudi koji su ok zar ne? a moj prijatelj koji je na subu, to je njegov problem, mi se znamo jos kao dijeca, i njega nisam mogla maknuti iz zivota, ipak se znamo jako jako dugo, a i nije na dopu vise tako da ne cini mi se opasan za mene. ali makla sam ljude koji su na dopu, jer ne zalim vise imati posla s tim, iako vidim tu i tamo u ulici, jer radim u bivsem kvartu tak da moram cijelu tu ulicu preci da bi dosla do posla, pa ih znam vidjeti, ali ne boli me to vise kao prije.

znam ja da ovdije ima ljudi koji su dobro i koji nisu, ja necu nikoga osudivati, ja znam za sebe, da sam se ja spasila, a za druge to ce oni morati sami , kao sto sam ja. nego koji su to jos forumi o narkomaniji osim ovog?ja sam samo ovaj nasla, ustvari taj moj prijatelj.

pozdrav
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: jos jedna tuzna prica

Post by Vuk »

Pusti osude, uzimaj samo ono što ti prija, a sve ostalo batali...
Moon child
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: jos jedna tuzna prica

Post by Baba Naca »

Pre svega, dobrodosla na forum, draga i samo kuckaj... :wink:
danza wrote:Voljela bi kada bi bilo više tih, koji su hrabri dovoljno da naprave pravi potez... a to je zaista komuna.
1. Slazem se u delu za komunu i to 100%,
ali ne, ne, nikako da je to jedini PRAVI nacin postati i ostati cist!!!
Zavisi gde zivite tvoj prijatelj koji je na subu i ti!!!
Ako u Vasem gradu postoji udruzenje Anonimni Narkomani (NA)
i ZELJA prijatelja da se skine sa suba, to je takodje idealno resenje. (Govorim iz sopstvenog iskustva)

2. Ja sam potpuno trezna i cista od SVIH otrova (sem cigareta, a i to nameravam uskoro da bacim)
pa ti mogu reci da OVO JESTE PRAVI FORUM ZA MENE, a ne neki tamo,
jer pomoc koju zavisnik zavisniku moze da pruzi, ne moze ni sa cim da se meri.
Pogotovu, ako je jedan cist, a drugi nije!!!

Samo ti nama ovde ostani na pravom si mestu, pisi sta te veseli, sta te muci.....
ima nas raznih, kako ti prethodnik rece
Vuk wrote:Pusti osude, uzimaj samo ono što ti prija, a sve ostalo batali...
mene licno neko uvek slatko nasmeje (ili rastuzi i iznervira), ali ja upravo SEBE ucim OVDE kako da uspem da se samosavladam!!!
Uzgred budi receno OVAJ forum i dobronamerni ljudi koji su cisti i kojih na OVOM forumu ima MNOGO, samo ih neko ne "vidi"
MENI LICNO JE SPASIO ZIVOT!
Ufffff.....pretera ga baba sa pisanjem, ajd u zdravlju, za sada toliko i TIKTAK samo ti :smt024
PDT_Love_18
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: jos jedna tuzna prica

Post by Vuk »

Baba Naca wrote:Ja sam potpuno trezna i cista od SVIH otrova (sem cigareta, a i to nameravam uskoro da bacim)
...e, jbg, Naco, kriv sam...sve nećemo da ti kažemo gde da kupiš knjigu, hoćemo da ti je mi uzmemo al stisla kriza jbg nema se ni za korice...al biće, daće Bog!
Ljubi te Vule!
Moon child
danza
Posts: 3
Joined: Fri Mar 27, 2009 11:51 am

Re: jos jedna tuzna prica

Post by danza »


Ako u Vasem gradu postoji udruzenje Anonimni Narkomani (NA)
i ZELJA prijatelja da se skine sa suba, to je takodje idealno resenje. (Govorim iz sopstvenog iskustva)
..........pa ti mogu reci da OVO JESTE PRAVI FORUM ZA MENE, a ne neki tamo,
jer pomoc koju zavisnik zavisniku moze da pruzi, ne moze ni sa cim da se meri.
Pogotovu, ako je jedan cist, a drugi nije!!!
..........Uzgred budi receno OVAJ forum i dobronamerni ljudi koji su cisti i kojih na OVOM forumu ima MNOGO, samo ih neko ne "vidi"
Hvala za dobrodošlicu! Potpuno se slažem što se tiče NA, mada mislim da moras imati jako cvrst karakter da uspijes tako... u mom slucaju da bi uspjela morala sam se totalno udaljiti, iskljuciti, od svega. U svakom slucaju nabitnija je volja.
A sto se tice kome je mjesto ovdje a kome nije... i ja kazem ovo jeste forum za sve nas... i ko je dobro i ko nije. Jer svi mi mozemo pomoci jedni drugima. A to je nabitniji korak... prihvatiti pomoć. Pogotovo za one koji nisu ok.
danza
Posts: 3
Joined: Fri Mar 27, 2009 11:51 am

Re: jos jedna tuzna prica

Post by danza »

tictac1 wrote:pozdrav, istina nije lako u komuni ali da se izdrzati, jer ja jos nisam cula za slucaj da je netko umro od krize, tako da...

a ti si isto bila u komuni? jesi sada dobro? kolko dugo? kako ti ide?
ja sam ti bila 4 godine... izasla sam prije 9 mjeseci. Ok sam skroz... hvala bogu i ja sada zivim normalan zivot... za koji sam mislila da nikad necu biti sposobna! Ok nemogu reci da nema teskih situacija i da mi cvjetaju ruze... pogotovo u ovom periodu, trenutnom pa mi dodje da pomislim ma covjece borila sam se za svoj zivot i vidi sada sve sama sranja oko mene... ali et takva je sad situacija i nije do mene, kazu "iza kiše dodje sunce" pa kolko god mi je tesko nebi si mogla dopustiti da padnem ponovo... jer sam se borila i jer sam izabrala...
Al tictac sto se tice tvog prijatelja... ma ti znas dobro da nekome se moze pomoci samo ako oni to zele. Razumijem kako je kad je rijec o tebi bliskim i dragim osobama, imala sam takvu situaciju. Ali sam shvatila... da ako on nece da si pomogne i jednostavno nema volje... ja ga nemogu natjerati. Ja sam se morala udaljiti, jer sam shvatila da uzalud trosim zivce a to onda na kraju nije dobro za moj zivot! eto tolko od mene za sada! pozzzzz
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: jos jedna tuzna prica

Post by Baba Naca »

danza wrote:Potpuno se slažem što se tiče NA, mada mislim da moras imati jako cvrst karakter da uspijes tako...
danza wrote:U svakom slucaju nabitnija je volja.
Xex, moj KARAKTER NIJE NI POSTOJAO, tipa karakter - sta je to?, a kamoli da je bio CVRST!!!
Xa, xa, pa ni moja volja nije vazila, moja volja je bila samo sto vise trodona i rakije....
Ono sto hocu ovim postom da porucim je:
DOK NISAM SHVATILA - DA NIJEDNA LJUDSKA SILA NIJE SPOSOBNA DA ME VRATI ZDRAVOM RAZUMU, - BILA SAM I OSTAJALA ZAVISNIK I ALKOS!
E, sad ovo: (ne volja - nego ŽELJA)
DOK GOD NISAM DOBILA ISKRENU ZELJU DA SE OTARASIM BEDE, MUKE, MULJA I GLIBA - nista nije vredelo!

Danas sam, Bogu hvala i trezna i cista i guram tako dan po dan... :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
Post Reply