Volite li popit'?

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

:oops: Što je, 'cirka' = 'cuga', eli? Nisam nikad čula za taj izraz :o ... a ne bih znala reći - pa mogu sam slušati 8) - a mogu reć jedino za sebe - mogu popit brate koliko vidim - ali ne volim, pa eto, ne pijem - volim dz vina posli ručka (dobrog, ručka, prikladnog uz dec vina s ledom: Babić, Postup, makedonski Vranac) - volim mrzli šampanjac (cuga za p..ke, kažu, da se on njeg razgale :wink: , ima tu nešto hehe, da - da) ... i volim Keglevich votku od jagoda i šlaga - a joooj što je to dobra cuga - i Cherry Brandy, Bailey's, naravno, eli - ka sve ženske, i isto Keglevich od breskve votku - eventualno bourbon, tu i tamo Pelinkovac s kolom - i to je to od moje cuge. A i pivu, naravno, posli pizze - ali onda ne smim poist cilu pizzu jer mi nema di stati piva - bolje mrvu pizze, ili čipsa, pa jednu pivu, pa drugu, pa treću (hehe - znate onu spiku/iusporedbu o ženi i trećoj pivi? kaže mo'š je popit i ne moraš - jer prva je njam, popiješ je od gušta i za žeđ, skoro na eks, pa drugu ono baš iz gušta, a treću mo'š i ne moraš, pa kaže ona (ili 'nešto') mu je ka treća piva...)
Prije, kad smo se napijali i pušili jointe, volila sam se napijati pivom, ili votkom-đus ('kacavidom') - je li i vi votku-juice zovete 'kacavida' (kacavida je dalmatinski 'odvijač' oliti šarafciger) ??
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

Eno sad, nasa Ramona 'moze popit, al nevoli..', izuzev, vina, votke, bourbona, brandyja, likera, pelinkovca, sampanjca i piva.

Cirka je cuga.
Vranac je Crnogorsko vino (Krtosija je Makedonsko).

Ja licno nikad nisam voleo da jedem dok pijem i obrnuto, jer na prazan stomak pice udara odmah.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

a ne volis da pijes jeli?? Ama sta svasta nabroja bona...ccc alkos pravi
a ja manson-ne ja. Ja ne volim alkohol. Mogu popiti pice tu i tamo...ali ja jedno pice pijem cijelu noc. Prije sam mogla i bocu vina sama popiti i nista....a sada pihhh.
ne volim ja taj osjecaj-mislim volim se opustiti i to...ali ne i napiti.
Fuj...odmah mi muka bude :-D
sta ces fino djete....aaa malo sutra.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ssss. screwdriver...i ovdje tako kazu. I ja to volim. Ali absolut mandarin i OJ. Ne plain vodka., ALi ne volim ni ja piti hahahah
ma fakat ne volim al eto to mi je poznato pice
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

E, Ramo, Ramo druze moj,

Ja uopste nevolim da se drogiram, al ponekad mi legne smack ili crank a volim i crystal meth, narocito ujutru na prazan stomak. Navece mi prija black tar pre spavanja.. ali samo ako nemam speedball.

Ti si Ramona jedna izuzetna osoba... zato te svi ovde gotive
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

Jeste.

Bio sam jednom na Keglevich votka party i znam da sam pio 8 razlicitih vrsta te votke; 7 sedam su bili neki sokovi a jedna prava. Na nju sam stavio akcenat te noci i bila je okej. A Vranac je odlicno vino.

Inace, ja nikad nisam birao alkoholna pica. Godinama sam pio suboticku prashakaru, najuzasniju rakiju na svijetu (kokan vjerovatno zna o cemu pricam; sjecas se tri sljive ?), tecni horor, ludilo. Takodje sam pio i domace govnare - to su one rakije sto se prave od mjesavine dzibre, balege i secera. Pio sam i dobre rakije, iako rijetko. Dobra je 15 maraka, a govnara se moze naci i za 6-7...

Sad od alkohola pijem samo pivo i to rijetko. Kao pazim se.
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

naravno da volim.
ja sam onaj stoprocentni balkanac od glave do pete i u mojoj obitelji ne postoji muskarac koji ne pije. ali ono bas hardcore se uroka recimo litrom rakije a uz nju pojede 20-ak sarmi i pola sunke . :D
inace slicno kao i vlado... nemam nekakvo omiljeno pice (osim ovih halucinoigenih posto sam ipak prvenstveno narkoman, jel) tako da si znam ovde cesto kupiti nekakvu 'zelko' votku koja je pola galona (1,75l) $6.50.
e sad mozete zamisliti na sta to lici kada je tako jeftino... ali tko mu jebe mater. przi neurone, sto se i ocekuje od nje, i to pravo momacki i meni dobra. idealna za zaboraviti nesto posto kada se nje urokas ne sejcas se sutra ni sa kime si je pio. :D

inace, meni je od svog tog cuganja, ljepila i kojecega u zivotu pravo interesantno. cijeli zivot nesto po prvi puta dozivljavam jer sam naravno ako sam to vec i dozivio zaboravio posto sam bio pijan ili urokan pa tako da se nekako uvijek osjecam kao malo dijete kojemu je sve na svijetu novo, sareno, interesantno... po 20 puta cujes neku stvar 'po prvi puta' i svidi ti se, upoznas nekoga po sto puta, nadjes si dobra birc po prvi puta... ih ima toliko tih 'novotarija' da ih covjek ne moze sve ni pobrojati, :D
i am what i am and what will be will be
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

kokan wrote:E, Ramo, Ramo druze moj,

Ja uopste nevolim da se drogiram, al ponekad mi legne smack ili crank a volim i crystal meth, narocito ujutru na prazan stomak. Navece mi prija black tar pre spavanja.. ali samo ako nemam speedball.

Ti si Ramona jedna izuzetna osoba... zato te svi ovde gotive
haha, ovo je genijalno. :D
svaka cast.
i am what i am and what will be will be
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

Najgore pice u redovnoj prodaji je bez sumnje smrtonosni 'Domaci Brandy'. Ako ga probate mislicete da se proizvodi u Ausvicu, medjutim nije tacno, proizvodi se u Zvecevu.

Naravno pio sam i svakojake cudotvorne seljacke rakije. Od nekih mekih rakija se definitvno halucinira. Neke udare na vid, sve zavisi sta seljaci trenutno imaju u podrumu.

Pio sam i denaturisani spiritus sa vodom i secerom (selfmade), pa je ispadalo pitkije od 60% seljackih laboratorijskih sranja. Seljaci su takvi hemicari, mogu da stanu u gard i Mendeljejevu ako im se digne.

Znas kad kazes seljaku 'Od govana pita ne biva', on kaze 'Ima bre da biva'. I stvarno, biva..
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

ja sam jednom u zapadnoj virdziniji umalo popio nekakav moonshine ali me ovaj moj susjed sa kojim sam bio upozorio da to ne pijem posto je to nekakvo ilegalno, homemade pic koji si oni hillbillies sami destiliraju po radijatorima od auta... nasta se taj koji me ponudio uvrijedio i poceo mi objasnjavati, ali u nekakvome pozitivnome kontekstu, kako je to dobro pice posto se od njega vidi tko je pravi muskarac.
oni slabiji odebile ili oslijepe. :D
e da, inace jedan od sastojaka mu je i varikina. :D
i am what i am and what will be will be
Post Reply