SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Sagitarius »

sanela wrote:Psychodelija, forum nije baš mjesto za traženje informacija o načinu korištenja lijeka. Svi ti mogu dati informaciju iz ličnog iskustva, ali nismo svi isti i preporučujem ti da potražiš savjet liječnika.
I još nešto, obzirom da si novi, zamolila bih te da promijeniš avatar (sličicu), jer nije u skladu sa pravilima foruma. Hvala!

Dobrodošao i sretno "skidanje".
Ah,mi narkomani,uvijek na "najlakši način" :D
pejaaa
Posts: 55
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:22 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by pejaaa »

Psychodelija wrote:Pozdrav svima,ja sam dugogodisnji narkoman iz Srbije,vec 10 dina pusim vutru,od 16-te gutam extazy i lsd,a posle toga prelazim na Trodon na kome sam bio skoro 3 godine i posle toga sam izvalio metadon,na njemu sam dve god. i dosao sam do doze od 2 boce dnevno mada sam u extremnim slucajevima pio i po 3 i po boce!!!Trenutno sam na metadonskoj terapiji i pijem 3x30 kapi!!Uskoro mi stize lek subutex i zamolio bih ljude sa foruma koji su imali bilo kakva iskustva sa koriscenjem subutexa i prelaskom sa metadona da mi se jave i objasne kako se to radi i koristi!!!Unapred zahvalan!!!
jel dobijas metadon legalno ili ga zavrsavas? ako dobijas legalno, zasto bi uopste prelazio na subutex koga jos uvek nema u srbiji(sem kod dilera)? mozda mislis da subutex bolje sljaka?
ako si vec odlucio da predjes na sub najpametnije bi ti bilo da se konsultujes sa nekim lekarom ili jos bolje farmaceutom kako najbolje to da izvedes! problem je sto ces tesko naci u srbiji strucne ljude sa iskustvom o subutexu jer se ovde zvanicno ne koristi(sem u nekim privatnim klinikama koje deru). i da, moraces da budes bar 2-3 dana(mozda i vise - zavisi od vremena i kolicina koje si uzimao) cist bez metadona pre prvog uzimanja subutexa, pa cak ni tada neces biti siguran da ce te puci najgora krizetina u zivotu! zato pravac doktor/farmaceut ako uspes da nadjes nekog ko je dovoljno upucen u ovu pricu!
Dorcolac_77
Posts: 34
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:58 am

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Dorcolac_77 »

Elem ja zivim u Beogradu....

Moja prica je inace da se radim heroinom na nos vec preko 5 godina,prvo sam poceo sam prvo sa retkim uzimanjem linija ,povremeno ,prvo sa drugom koji me je terao da probam jer ce mi biti mnogo dobro i zaboravicu na sve probleme kojih sam imao na pretek ...(a tek SADA koje imam sve probleme pod 1 Heroinska zavsnost:((...e jebala me radoznalost da "ublazim emotivni i duhovni bol"...i tako sam ja prvo uzimao samo kada se vidim sa njim ,jednom u 10 tak dana,,,,pa kasnije jednom u sedam dana,,,,,,malo po malo ,se vreme skracivalo na dva puta nedljno po kvoter ,pa onda tri puta nedeljno ....da bih ubrzo zavrsio na SVAKO DNEVNO UZIMANJE po MINIMUM gram na nos...do sada nisam josh nikada probao iglu-nadam se i da necu.....elem,,,,eto trenutni status je da kad god imam neke pare ja SVE dam na heroin ili ako nemam ukradem roditeljima iz novcanika (koji nemaju para:(((...sramota shta radim,,,poceo sam da prodajem stvari svoje da bih imao za hors kad padnem u krizu:((...i evo sad skoro sam nesto snimao ,imao sam neku malu ulogu i za to sam dobio pre mesec dana 350 eura i SVE sam potrosio na heroin :(((....sad dok ovo pishem sam povukao poslednju liniju heroina od tih svih para i sad vishe nemam ni za kvoter hors-a....:((...i shta sad da radim,,,zelim normalan zivot ,zelim da se skinem ali za stalno,,,nisam ti rekao da sam se vec tri puta metadonskom terapijom u privatnoj klinici skidao ,na kraju BEZ uspeha-jer sam recidirao vlro brzo posle skidanja,,,prvi put sam uspeo da izdrzim tri i po meseca i ponovo poceo....posle sam pokusao sa metadonom jos dva puta i svaki put sam se vrlo brzo vracao heroinu...poslednji put su me terali da uzimam blokatore ,sto sam ja "kao uzimao na oci majke" a u stvari sam stavljao na jezik i cim majka ne gleda sam brze bolje ispljunuo blokator u wc....i sad cujem sve ovo o SUBOTEXu i ponadam se da je mozda upravo TO ono sto ce mi pomoci da prekinem sa svim tim -drogiranjem ,jer sam zaista odlucio da rpekinem sada napokon ali se bojim da nemogu da izdrzim krize koje sam iamo prilike da osetim i nemogu ponovo da to prozivljavam-molim te mi pomozi ,ne znam sta sad da radim,,,zelim da se skinem ,ne mogu vise ovako ali se bojim krize,,,,treba mi subotex ako sam te dobro shvatio ili...?....molim te,vas recite mi sta da radim?? :( ..... *************** edited by forum admin (e-mail adresa se ne može pisati na forumu javno)
eksica

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by eksica »

Na tvoju žalost u Srbiji ga nećeš naći,postoje dileri koji ga papreno prodaju i to sigurno finansiski ne bi dugo izdražao,dakle čemu i počinjati nešto što nema šanse da završiš.
met si probao i kao što sam kažeš,ne ide,sagledaj šta ti je još ostalo,a ostalo je:komuna ili neka dobra privatna klinika,ako te zanima koja se najpoštenije bavi tim i to ću ti reći...lično ne vidim četvrti način.
A što se tiče blokatora,za uspješno uzimanje blokatora mora biti dobro podučena tvoja mjaka,jer koliko sam razumjela ona bi ti ih davala...blokatori se piju rastopljeni i ovisnika treba držati na oku barem 15-20 min da ih nebi povratio što obično radimo ali ni blokator nije lijek protiv ovisnosti nego amo pomoćno sretsvo uz koje je neophodna dibra psihoterapija ili odlazak na sastanke anonimnih narkomana koje imaš u BG.
dalmatinac19791012
Posts: 5
Joined: Sun Mar 15, 2009 7:12 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by dalmatinac19791012 »

Jedna subotex tableta sadrzi kolicinu buprenorfin hidroklorida 0,4,2,i 8mg.preporucuju se iskljucivo za ljecenje o opijatima.lijek moze izazvati opiodne simptome apstinencije ako se daje ovisnom bolesniku u roku kracem OD 4 SATA NAKON ZADNJEG UZIMANJA HORSA.BOLESNICI KOJI PRIMAJU METADON prije nego se zapocme lijecenje subotexom potrebno je smanjiti dozu heptanona na najmanje 30mg.jer moze izazvati simptome,uzasne krize u bolesnika koji su ovisni o metadonu.Oni koji su na vecim dozama trebaju pricekati 48 sati tj iskrizirati ili postepeno smanjiti metadon do 4 tablete.Subotex je blokator koji se veze na receptore u mozgu,mnogo bolji lijek od metadona za one koji se zele izlijeciti.Subotex blokira ucinak horsa tako ako se uradite preko njega necete ga cutiti,niti postoji mogucnost nedajBOZE predoziranja od prekomjerne kolicine droge.EVALA LJUDI , :twisted: :rock: :finga: :idea: :?: :!: ;-) :lol: :D 8) :drinkers: :bear:
dalmatinac19791012
Posts: 5
Joined: Sun Mar 15, 2009 7:12 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by dalmatinac19791012 »

JA SAM ISTINA PUT I ZIVOT.UPOZNAT CETE ISTINU I ONA CE VAS OSLOBODITI.AMEN
dalmatinac19791012
Posts: 5
Joined: Sun Mar 15, 2009 7:12 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by dalmatinac19791012 »

Sagitarius wrote:Imaš dosta po forumu po tome,uglavnom nije jednostavan prelazak.
Trebaš doći na nekih 25-30mg dnevno metadona(koliko je to u kapima koje ti dobijaš,nemam pojma).Na toj dozi trebaš bit bar 7-8 dana,i onda bar 48h ne pit metadon,jer ako ti se "susretnu" metadon i subutex na receptorima,doživit ćeš vjerovatno najgoru krizu u životu.
Ako se želiš skinit,dosta ti je pit sub. nekih mjesec-mjesec i pol,da ti pokrije krizu od meta,vjerovatno 2-4mg dnevno će ti bit dosta.Sve preko toga je navlačenje na subutex,a onda i nema nekog smisla,eventualni dobitak je što sub,ipak ima dosta lakšu(ali dužu) krizu od metadona.
Prvih dana na subu ćeš možda malo imat problema sa spavanjem,uzmi apaurin od 10mg,uspavat će te,ako ih ne piješ sada,pa imaš povećanu toleranciju na njih.
Vidim brale da imas puno iskustva.Lipo bi bilo da to konstruktivno iskoristis.Da bi ljudi koji su na marginama drustva,vidili da ima spasa.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Sagitarius »

Vidim brale da imas puno iskustva.Lipo bi bilo da to konstruktivno iskoristis.Da bi ljudi koji su na marginama drustva,vidili da ima spasa.
Prvo "brale",ništa ja ne razumijem,šta ti htjede meni da kažeš,pari mi se da te neki dobar skunk ili trip "pere".

Drugo,u podnaslovu svakog posta,imaš datum,kad je postan,pa umjesto da se nadovezuješ na prastare teme,otvori novu,napiši nešto o sebi,čisto da se zna tko piše.

Pozdrav.
smotra
Posts: 5
Joined: Sun Apr 12, 2009 8:55 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by smotra »

Pozdrav svima!
Ja sam is Slo pa mozda sta necu dobro napisat jer neznam dobro srbohrvatski jezik. Procitao sam sve u ovoj temi i nabavio sebi 8 tableta suboteksa po 8 mg, ali nikako da pocnem da ih uzimam. Svaki dan si kazem ovo mi je zadnji put sad cu pricekati 24 sati i počeču da jih uzimam. Al malo se bojim da mi neče pomoči kako treba. Strasno se bojim abstinencijske krize pa si mislim sta ako mi ne pomogne ne mogu na to da se roknem al kriza ce biti jos veca. Navucen sam oko 5 meseci a sad trosim oko 1g na dan pa su mi rekli da na pocetku nek uzmem 1 tabletu nakon 24 sata od zadnjeg... Mislio sam si da jos ovde pitam sta da radim ili kako jer vidim da ima tu ljudi sa puno iskustva pa mi mozda ko pomogne. Znam da smo mi svi razliciti i svakom treba drugaciji nacin ali sve jedno mozda kakva pomoc. Kod lekara necu ici jer vec znam sta ce reci i nemam ni toliko vremena da prvo cekam par dana da me primi i tako dalje. Sad se pocinje odbrojavanje vremena i mozda ko do tada sta napise u 24 sata. Hvala na bilo kakvom predlogu
User avatar
Guta_Retas
Posts: 303
Joined: Sat Feb 07, 2009 11:48 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Guta_Retas »

smotra wrote:Pozdrav svima!
Ja sam is Slo pa mozda sta necu dobro napisat jer neznam dobro srbohrvatski jezik. Procitao sam sve u ovoj temi i nabavio sebi 8 tableta suboteksa po 8 mg, ali nikako da pocnem da ih uzimam. Svaki dan si kazem ovo mi je zadnji put sad cu pricekati 24 sati i počeču da jih uzimam. Al malo se bojim da mi neče pomoči kako treba. Strasno se bojim abstinencijske krize pa si mislim sta ako mi ne pomogne ne mogu na to da se roknem al kriza ce biti jos veca. Navucen sam oko 5 meseci a sad trosim oko 1g na dan pa su mi rekli da na pocetku nek uzmem 1 tabletu nakon 24 sata od zadnjeg... Mislio sam si da jos ovde pitam sta da radim ili kako jer vidim da ima tu ljudi sa puno iskustva pa mi mozda ko pomogne. Znam da smo mi svi razliciti i svakom treba drugaciji nacin ali sve jedno mozda kakva pomoc. Kod lekara necu ici jer vec znam sta ce reci i nemam ni toliko vremena da prvo cekam par dana da me primi i tako dalje. Sad se pocinje odbrojavanje vremena i mozda ko do tada sta napise u 24 sata. Hvala na bilo kakvom predlogu

Zavisi kakav zelis savjet.Dali iskren savjet ili savjet linije manje otpora.Mogu ti dati savjet sa vise aspekata,prvo kao zdravstveni radnik a drugo kao bivsa narkomancina koja imala overe od dopa i sve ostale gluposti a bio sam i u komuni 2 godine.Kao zdravstveni radnik radim u operacionoj sali tako da malo bolje od vecine ljudi mogu ti opisati dejstvo svih tih narkotika na organizam.Sta ti zelim reci jeste da nisi ni svjestan kakvu sve stetu cine organizmu,organizam ti razbijaju na paramparcad i to velikom brzinom samo sto toga neces biti svjestan odmah.Moj ti je savjet kao zdravstvenog radnika da se okanis corava posla i manis se tih lijekova subutexa,metadona,trodona i ostalih shema.Kao neko je cist vec 4 godine mogu ti reci da se uhvatis telefona i nazoves komunu i prvom prilokom zaplis tamo.To ti je najbolja pomoc vjeruj mi.Ja sam takodje prije komune imao dobru volju za skinut se i pokusavao sam istim tim putem kojim ti zelis ici,ali zamisli nesto mi nije islo za rukom.Sto li??? Reto centar imas i u Sloveniji,ako zelis br.tel.javi se i dobit ces ga.Od nas imas podrsku i Bog je uz tebe.Bozja svrha za tvoj zivot nije da riknes negdje na cesti kao pas On ima mnogo vece planove za tebe.POZDRAV
So rise and be your master you don't need to be a slave
Post Reply