Novi život u Hristu

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

batobata
Posts: 6
Joined: Sat Dec 27, 2008 2:22 pm

Re: Novi život u Hristu

Post by batobata »

bojanol wrote:
trna wrote:Novi zivot u Hristu! Vaaaauuuu! Ja sam jedan od sretnika koji je privilegovan da zivi novi zivot, ni manje ni vise nego u Hristu.
Baš Vam zavidim, ali stvarno gospodine.
Nema potrebe da mu bilo ko zavidi. Ovog trenutka možeš uraditi nešto i po pitanju svog života i učiniti prvi korak za "novi život". Isus ima rešenje za svačiji život.
ako to želiš ovaj link će ti pomoći: http://www.gotquestions.org/Hrvatski/os ... itelj.html

http://siont.net/biblija/rdk/bible.php?O=/Kol/2/
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Novi život u Hristu

Post by vudd »

Isus ima rijesenje za svaciji zivot???
Valjda, svako ima rjesenje za svoj zivot
Novi zivot u Hristu! Vaaaauuuu! Ja sam jedan od sretnika koji je privilegovan da zivi novi zivot, ni manje ni vise nego u Hristu.
Ni manje,ni vise :wink: 'oces reci taman koliko treba?ovo oko privilegije,nije mi bas najjasnije...
Ovog trenutka možeš uraditi nešto i po pitanju svog života i učiniti prvi korak za "novi život". Isus ima rešenje za svačiji život.
I nakraju, zasto ljudi koji su u Hristu,samo dijele neke linkove i tel.brojeve???Jer ...
Podsjeca me na one:''Imate financijskih poteskoca,neznate kako dalje,tu smo MI,Mi imamo rjesenje za svaciji problem,pozovite telefonom,dolazimo kamionom,avionom...''Jeli to samo za privilegovane,?ili...
Daleko od toga da podsjeca na one:''0190 666 666,....mmmm RUUF MICH AN :tonqe:
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
trna
Posts: 78
Joined: Thu Dec 13, 2007 11:31 am
Location: FUTOG

Re: Novi život u Hristu

Post by trna »

Vudd ne moj da pametujes!
Pozovi me u dan nevolje!
Tad cu te izbaviti, a ti ces me slaviti!
Bog
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Novi život u Hristu

Post by vudd »

trna wrote:Vudd ne moj da pametujes!
''Ne Moj''da za mjeris.Samo me zanima kako si privilegovan,od koga,zasto???
I ono'' Vaaaauuuuu'' me asociralo na nesto...nije bitno.pozdrav
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Novi život u Hristu

Post by sanela »

Da vas sad, na vrijeme, upozorim.
Dosta presipanja iz šupljeg u prazno. Složite se da se ne slažete i hajmo dalje. Stotine tema na forumu, pa zakačite se za neku drugu. Nekom pomaže Isus, nekom nešto drugo i to je to. Ne znam zašto je to osnova da se svađate. Bitno je naći smisao, svrhu svog postojanja, pridržavati se nekih vrijednosti i pokušati živjeti, a ne preživljavati, cijeniti male stvari i uživati u njima. Previše je ionako frustracije u životu, opustite se i uživajte. Probajte učiti na razlikama. Jeste da je ovo Balkan, ali ako želite, možete...
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Novi život u Hristu

Post by selma »

Isus..put,istina i zivot...On je taj za koga ja zivim:))lalla :-({|=
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
kingofsnake
Posts: 77
Joined: Wed Feb 25, 2009 11:55 am
Location: Shangri-La

Re: Novi život u Hristu

Post by kingofsnake »

[quote="vudd"]Isus ima rijesenje za svaciji zivot???
Valjda, svako ima rjesenje za svoj zivot

E ovo si dobro rekao. Jer ja znam puno ljudi za koje Isus nije imao rješenje.

Ne kontam samo što taj svemogući Isus/Allah/Buda dopušta da se ljudi nakače, ili da se odmaknemo od gudre, zašto dopušta da se ljudi ikako pate. Šta to je kao neka zajebancija, ajd se malo pati, pa ću te ja svemoguć onda spašavat. Neki sadizam šta li? Nikad nisam mogo provalit taj fol, kao bog je svemoguć i on je već sve odredio i sve se već zna. A mi se trebamo trudit i borit da ga zadovoljimo tj. ispoštujemo. Pa koji klinac da to radimo kad nam je on već sve odredio?
Daily daily daily daily to dream like
Tom and jerry thing
And drink drink drink
And you go ping
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Novi život u Hristu

Post by Sagitarius »

"Fora" je da ti priđeš njemu,a ne on tebi.
User avatar
Henri
Posts: 93
Joined: Fri Feb 27, 2009 9:30 am

Re: Novi život u Hristu

Post by Henri »

neka si se ti riješio drogiranja, a sad u Hristu, u komuni, u bolnici, u kući...nevermind. svako dobro!!! :wink:
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Novi život u Hristu

Post by PsyTechGirl »

ADHD wrote:neka si se ti riješio drogiranja, a sad u Hristu, u komuni, u bolnici, u kući...nevermind. svako dobro!!! :wink:
Apsolutno !!!
Inače mogu vam reči da je BATOBATA jedan odličan momak, bar koliko sam ga ja uspela upoznati..
Čujemo se jako često preko fb i tako ..
Jedna sasvim normalna osoba, koja se od mene razlikuje samo na jedan način, a to je da je postao veoma pobožan i svoj spas je našao u Hristu.. I to je lepo!!
Što kaže ADHD, samo neka je uspeo u ostvarenju svojih planova to je bitno !!
A kako, šta, gde, zašto i zbog čega ??
Nikoga od nas pojedinačno ne treba baš previše da zanima, niti da nam bode oči..
Bato, veliki ljubac tebi i, daj vrati se ovamo, da nam i ti napišeš bilo šta o svom putu i cilju..
Što nas je više rezličitih, to su veće šanse za uspeh !!
Još jeednom, veliki pozdrav od mene ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
Post Reply