SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

pejaaa
Posts: 55
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:22 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by pejaaa »

pa to je upravo ono sto sam hteo da kazem! naravno da posle 1.5gr dopa (ili ti otprilike 150mg cistog) nemoze da te pokrije 8 ili 16mg suba. 150mg horsa je 10x vise od 16mg subutexa! i to na venu! a sub si uzimao pod jezik sto znaci da mnogo sporije(i manja kolicina) dolazi do receptora. ne pucaju se u venu subom ljudi valjda bezveze? zato su i napravili suboxon pa kad se grunes pukne te naloxon. hocu da ti kazem da je subutex opasan opijat. u svedskoj se naprimer masovno zloupotrebljava(bar sam tako citao). i ta prica da nemoze da se overi mi je krajnje smesna. mozda i gresim ali treba se cuvati svih opijata, pogotovo klinci koji tek krecu da experimentisu. pa zamisli da neki blago navuceni klinac ili neko ko se "sportski" radi grune u venu npr. 16 ili 32mg buprenorfina!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by saša-ex »

simon_says wrote:
pejaaa wrote:o kojoj dimenziji bi nam voyager pisao da ostane bez metadona 3-4 dana? :D :shock: :cry: :twisted:
kad smo kod voyagera.. uredno postuje kako po svim mogucim nasim forumima tako i stranim. :-D
Jedina novost koju sam procitao u njegovim postovima je to da je probao 100% cisti engleski heroin i da je dosao do zakljucka da je najbolji nacin da se neko skine sa metaxe subutex.
Mozda sam taj deo propustio ovde..ali ne secam se da je o tome ovde pisao..! :-D

Au što je dosadan sa tim heroinom čistim 100% :-D
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Sagitarius »

pejaaa wrote:pa to je upravo ono sto sam hteo da kazem! naravno da posle 1.5gr dopa (ili ti otprilike 150mg cistog) nemoze da te pokrije 8 ili 16mg suba. 150mg horsa je 10x vise od 16mg subutexa! i to na venu! a sub si uzimao pod jezik sto znaci da mnogo sporije(i manja kolicina) dolazi do receptora. ne pucaju se u venu subom ljudi valjda bezveze? zato su i napravili suboxon pa kad se grunes pukne te naloxon. hocu da ti kazem da je subutex opasan opijat. u svedskoj se naprimer masovno zloupotrebljava(bar sam tako citao). i ta prica da nemoze da se overi mi je krajnje smesna. mozda i gresim ali treba se cuvati svih opijata, pogotovo klinci koji tek krecu da experimentisu. pa zamisli da neki blago navuceni klinac ili neko ko se "sportski" radi grune u venu npr. 16 ili 32mg buprenorfina!
Ma to sve stoji,nema magičnog lijeka.
Meni je glavna prednost suba nad metadonom,baš ta,što nisam osjećao nikakav "rad",te mi je onda bilo lakše i ostavit ga.
Kriza od opijata je većinom na bazi psihe,kad zaboraviš "opijatsku euforiju"(bar malo,jer NIKAD se to ne zaboravlja),lakše ti je i ostavit opijat.
pejaaa
Posts: 55
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:22 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by pejaaa »

naravno da nema magicnog lekica. problem je sto mnogi misle da je subutex magicni lekic, a ne znaju nista o njemu. bitno je da resava sve probleme. pa i na heroinu je sve "super" sve dok ga uzimas. taman i da nema fiz krize, tesko je ostaviti nesto sto ti pruza taj lazni osecaj srece, sigurnosti bilo da si na subu, horsu, metadonu... ja sam kao i svi bio ubedjen da bez horsa nista necu moci, da cu biti nula! i onda posle mesec dva skapiras da je to smesno! svako treba bar da pokusa da bude skroz cist!
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by simon_says »

saša-ex wrote:
simon_says wrote:
pejaaa wrote:o kojoj dimenziji bi nam voyager pisao da ostane bez metadona 3-4 dana? :D :shock: :cry: :twisted:
kad smo kod voyagera.. uredno postuje kako po svim mogucim nasim forumima tako i stranim. :-D
Jedina novost koju sam procitao u njegovim postovima je to da je probao 100% cisti engleski heroin i da je dosao do zakljucka da je najbolji nacin da se neko skine sa metaxe subutex.
Mozda sam taj deo propustio ovde..ali ne secam se da je o tome ovde pisao..! :-D

Au što je dosadan sa tim heroinom čistim 100% :-D
Hehe,pa dobro,to je njegov san,zelja i cilj :-D
Covek to bas-bas voli,ceo je u toj prici... :-D
Volim da procitam njegove postove :-D
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Zona Sumraka »

Voja, vjecni utopista :D
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by draguljce »

Nemojt ljudi!!!! Pa djecak je zajebao Arisotela!!! Cim odraste,hehe!!! :smt021
User avatar
Psychodelija
Posts: 3
Joined: Sun Dec 07, 2008 2:04 pm
Location: Beograd Srbija

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Psychodelija »

Pozdrav svima,ja sam dugogodisnji narkoman iz Srbije,vec 10 dina pusim vutru,od 16-te gutam extazy i lsd,a posle toga prelazim na Trodon na kome sam bio skoro 3 godine i posle toga sam izvalio metadon,na njemu sam dve god. i dosao sam do doze od 2 boce dnevno mada sam u extremnim slucajevima pio i po 3 i po boce!!!Trenutno sam na metadonskoj terapiji i pijem 3x30 kapi!!Uskoro mi stize lek subutex i zamolio bih ljude sa foruma koji su imali bilo kakva iskustva sa koriscenjem subutexa i prelaskom sa metadona da mi se jave i objasne kako se to radi i koristi!!!Unapred zahvalan!!!
Nije vazno kako padas , vazno je prizemljenje !
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Sagitarius »

Imaš dosta po forumu po tome,uglavnom nije jednostavan prelazak.
Trebaš doći na nekih 25-30mg dnevno metadona(koliko je to u kapima koje ti dobijaš,nemam pojma).Na toj dozi trebaš bit bar 7-8 dana,i onda bar 48h ne pit metadon,jer ako ti se "susretnu" metadon i subutex na receptorima,doživit ćeš vjerovatno najgoru krizu u životu.
Ako se želiš skinit,dosta ti je pit sub. nekih mjesec-mjesec i pol,da ti pokrije krizu od meta,vjerovatno 2-4mg dnevno će ti bit dosta.Sve preko toga je navlačenje na subutex,a onda i nema nekog smisla,eventualni dobitak je što sub,ipak ima dosta lakšu(ali dužu) krizu od metadona.
Prvih dana na subu ćeš možda malo imat problema sa spavanjem,uzmi apaurin od 10mg,uspavat će te,ako ih ne piješ sada,pa imaš povećanu toleranciju na njih.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by sanela »

Psychodelija, forum nije baš mjesto za traženje informacija o načinu korištenja lijeka. Svi ti mogu dati informaciju iz ličnog iskustva, ali nismo svi isti i preporučujem ti da potražiš savjet liječnika.
I još nešto, obzirom da si novi, zamolila bih te da promijeniš avatar (sličicu), jer nije u skladu sa pravilima foruma. Hvala!

Dobrodošao i sretno "skidanje".
Post Reply