NIJE VREDELO

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

Tanja....zaista mi je zao!
S vama sam provela svoje prve dane na forumu....te davne 2003. Bili ste uz mene i moje prvo, a i drugo, skidanje. To mnogo znaci.
Pomogli ste mi beskrajno.
Ja vjerujem da sve sto se desi....desi se s razlogom. Sve ima svoje. Neka veca sila nije zelila da budete zajedno. ALi vi ste borili protiv toga...! Nadali ste se da ce te mozda ipak uspjeti. Duboko u tebi je bila sumnja....uvijek! Tvoj prvi post sve govori. Procitaj ga ponovo. Mozda ti bude lakse. Ne znam.
Nije vam bilo sudjeno....i ko zna zasto je bolje sto je ovako.....to je jedna recenica koja me vadila iz naj veceg crnila. Davala mi nadu i snagu. Ponavljala bih po sto puta"ko zna zasto je bolje sto se ovo desilo....". I uvijek....godinama kasnije...ja ponovim te iste rijeci i kazem-ipak je bolje sto se to desilo...jer da nije ja ne bih imala ono sto imam danas.
Nadam se da ces i ti to reci jednog dana.....
Bez obzira na sve....i da niste bili zajedno.....opet ste se volili i bili prijatelji-tako da je tuzno...razumijem. Ali ne dozovoli crnim mislima da te odnesu preduboko. Imas previse toga da izgubis...znas? Djeci si sada potrebnija nego ikad....ne zaboravi to! To nek te drzi na povrsini.
I da znas....ako ti ikada zatreba prijatelj, rame za plakanje...sta god....tu sam! Iako sam hiljadama milja daleko od tebe, opet sam tu. I ne drzi nista u sebi....dodji ovdje...pisi. Sta god.
Jos jednom...zaista mi je zao.
Moje iskreno saucesce....
TanjaTanja
Posts: 10
Joined: Wed Jun 22, 2005 12:32 am

Post by TanjaTanja »

Hvala Vam. Puno mi znaci saosecajnost svih vas koji mi saljete poruke. Imali
smo problem i borili se i borili se i zeleo je da pobedi ali nije vise imao
vere u to. Bio je moj andjeo, moja podrska i moja sirina. Bio je silovit i u
dobroti i u porocima. Poginuo je na najgluplji nacin, vozio je traktor po
mestima gde sam se samo krstila i mislila sam da ga Bog cuva i da ga nece
uzeti. Od kada je otisao odavde, vidjali smo se kada dodjem iz sela i imali
smo mir i slobodu kakvu nismo imali nikad. Proveli smo od tada najlepse
trenutke i mislili smo da oni jos lepsi tek dolaze. Bio je moja sila koja mi
je uvek izmicala. stvarno vise nemam reci da opisem jedino bice koje me je
razumelo i stitilo od svih uticaja koji su me celog zivota ubijali u pojam.
I sam je to radio zbog bolesti protiv koje smo bili nemocni. Nadam se da je
napokon izlecen i slobodan. Volela sam Vladimira.
Hvala Vam
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

Tanja....to je bila njegova sudbina. Mozda je bolje sto je bilo na naj gluplji nacin....A ne na naj bolniji. A i dani provedeni zajedno....nakon prekida....i to vam je bilo podareno. Zar ne? Ja to tako vidim. Data vam je sansa da provedete zadnje dane zajedno....u sreci. Kao da je neko gore zelio da ti ostane u lijepom sjecanju....a ne ruznom. Znam da je tuzno kako god....ali opet mozda ce ti biti lakse....da to vidis kao dar i da budes zahvalna na tim lijepim danima. Rekli ste jedno drugom sta ste trebali....bili iskreni. Mnogi ne dobiju takvu sansu. Ne znam....trudim se da ti pomognem ....ne zamjeri. Zelim ti sve najbolje. Budi jaka.....moras. Za djecu. A i za sebe. Kao sto kazes....sada je oslobodjen svih poroka. Zao mi je draga Tanja.....zelim ti svu srecu svijeta.
Luna
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

ISKRENO SAUCESCE TI IZJAVLJUJEM SA BOLOM U DUSI I SRCU. NEKA MU DRAGI BOG DA VJECNI MIR. :cry:
M. Sarkic
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

yanji

Post by mise en place »

que su alma encuentre la paz para siempre .iskreno saucesce d.
User avatar
LuLu
Posts: 77
Joined: Tue Apr 19, 2005 3:57 pm
Location: ZemljaCuda

Post by LuLu »

Tanja, primi moje saucesce, veoma mi je zao! Nemoj da posustanes, zivot se poigrava stalno sa nama i, nazalost malo toga se moze uciniti!
**I'm playing the game, the one that'll take me to my END, I'm waiting for the rain, to wash who I am!**

*U svijetu tajni, mi nismo sami!*
TanjaTanja
Posts: 10
Joined: Wed Jun 22, 2005 12:32 am

Post by TanjaTanja »

Hvala Vam, hvala Vam svima. Zelim Vam da verujete u sebe, budite svesni da je u nama ljudima, pored osetljivosti, snaga koja je nemerljiva, koja nas stiti kada smo napadnuti, sama se nudi, mi smo ti koju odlucujemo da li cemo je prihvatiti i razviti je jos vise, usredsediti je protiv...Prihvatite ljubav i podrsku onih koji Vas vole, saslusajte ih i razumite jer i oni se sigurno trude i zele da razumeju Vas, najvaznije je budite iskreni i sve ce biti i lakse i brze i Vama i njima, oni ce biti ponosni na Vas i Vi na njih, poverenje ce Vas ponovo spojiti, sa poverenjem ce uslediti odavno izgubljeni mir kao dar dusi a i telu. Jer smo jedino tako korisnii jedni drugima. Birajte reci i pazljivo ih slusajte - uzasno smo svi osetljivi.
Malo se prave istine zna o zivotu. I zato cu citirati jednu sigurnu ( REC PO REC ):
DOPUSTI ISKRENOSTI DA STVARA PROSTOR ZA SUSRETE SA DRUGIMA.
ISTINA, BILO DA SE OBRACAS SEBI SAMOME ILI NEKOME DRUGOM, STVARA USKE STAZE KOJE VODE RAVNO KA SRCU. - M. Sarkic -

ISKRENOST JE JEDINI NACIN DA PRIMIMO, UZVRATIMO I KANALISEMO LJUBAV TACNO TAMO GDE NAM JE NAJVISE POTREBNA

Voli Vas Tanja

p.s. ... i sto je najbolje u svemu svi mi ovo vec odavno znamo
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Ja sam sklona da verujem da je svakome njegovo vreme odavno izračunato i da neka viša sila upravlja našim životima, da u životu ništa nije slučajno! I Vlada je bio jedna od zvezda na nebu, koja je preletela, jako zasijala i isto tako se naglo ugasila! Taj neko je odlučio i o tome da Vlada nastavi svoje postojanje u dečici koju ste zajedno stvorili! Ostavio ti je bogatstvo, na tebi je da ga čuvaš. Ti si očigledno jaka ličnost, tako da ćeš i sada u najtežim trenucima naći snage da kreneš dalje! Vlada je našao svoj mir, Bog je tako hteo! Iskreno saučešće!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

Tanja...kako si? Kako djeca?
Pisi...
puno pozdrava
Luna
User avatar
Dracula
Posts: 99
Joined: Wed Jul 20, 2005 6:09 am
Location: Transilvania

Post by Dracula »

Tek sada procitah ovo... kad ne gledam nista... :(

Secam se Vlade i stvarno mi je jako zao :(
Post Reply