INFO INFO

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

gajke
Posts: 7
Joined: Sat Jan 31, 2009 9:17 pm

INFO INFO

Post by gajke »

Cuo sam da ima neka klinika u blizini tuzle koja radi bezbolan detox za 3 dana,zna li neko nesto o tome,koja je lova u pitanju i kakva su vasa iskustva na detoxima????kakva je ta u smolucoj kod brckog,kazu da nije hvale vrijedna??unaprijed hvala!!!
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: INFO INFO

Post by PsyTechGirl »

gajke wrote:Cuo sam da ima neka klinika u blizini tuzle koja radi bezbolan detox za 3 dana,zna li neko nesto o tome,koja je lova u pitanju i kakva su vasa iskustva na detoxima????kakva je ta u smolucoj kod brckog,kazu da nije hvale vrijedna??unaprijed hvala!!!
Meni to zwuchi bajkowito i nerealno.. Mozda greshim, ne znam, ali detox za 3 dana i shta onda?? Prawac na shemu?? Ne bih rekla..
U swakom sluchaju SRECNO, pa kako god samo neka izadje na dobro... Pozdrawljam ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: INFO INFO

Post by sanela »

gajke wrote:Cuo sam da ima neka klinika u blizini tuzle koja radi bezbolan detox za 3 dana,zna li neko nesto o tome,koja je lova u pitanju i kakva su vasa iskustva na detoxima????kakva je ta u smolucoj kod brckog,kazu da nije hvale vrijedna??unaprijed hvala!!!
Za taj detox kod Tuzle čujem prvi put. I meni malo glupavo zvuči... čuj tri dana, pa bolan gdje je tu logika. To je agresija na organizam, a što PsyTech pita, šta poslije?
U Smolućoj je komuna... više info na http://www.crops.ba
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: INFO INFO

Post by Sagitarius »

Postoji metoda "bezbolnog" detoxa,smislio ju je dr.Weissmann iz Izraela.
Radi se tako,da se ovisnika "potopi" pod opću anesteziju,te mu se dok je u snu,infuzijom daju kokteli vitamina i blokatora.Na taj način,fizička kriza prođe za nekih 24-48h.To bi se moglo i uradit i u svjednom stanju,ako je netko spreman da izdrži "induciranu krizu" izazvanu blokatorima,a koja je 100tinjak puta jača i intenzivnija od heroinske,doslovno se "raspadaš" dan dva,jedino te mogu donekle umirit enormne doze sedativa ili opća anestezija.
Metoda je skupa(oko 1500eur -5 dana "potapanja",nakon kojeg slijedi ugradnja implanta blokatora,te je i opasna,jer junkijevo izmučeno tijelo teško to podnosi).
Desilo se i par puta da osoba premine na stolu,ali oni to kriju kao "zmija noge",te je ta metoda rezervirana više-manje za jet-set junkije.
A stoji i ono:"A šta poslije?"
Med Tim
Posts: 3
Joined: Thu Apr 30, 2009 10:27 pm

Re: INFO INFO

Post by Med Tim »

gajke wrote:Cuo sam da ima neka klinika u blizini tuzle koja radi bezbolan detox za 3 dana,zna li neko nesto o tome,koja je lova u pitanju i kakva su vasa iskustva na detoxima????kakva je ta u smolucoj kod brckog,kazu da nije hvale vrijedna??unaprijed hvala!!!
Medicinski Tim iz Beograda radi detox koji traje 5-6 dana.Bezbolan je naravno i bez fizicke krize ali uz obaveznu pijenje blokatora i kontrole 2 puta godisnje....Informisi se!!! 0642343265
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: INFO INFO

Post by saša-ex »

Bar 15 ordinacija i klinika u Beogradu rade isto. Zašto da se javimo baš vama? Kakva vam je psihoterapija?
SAMO CEO ŽIVOT...
Med Tim
Posts: 3
Joined: Thu Apr 30, 2009 10:27 pm

Re: INFO INFO

Post by Med Tim »

vrlo liberalna i u principu pacijent diktira nacin i u najvecoj meri terapiju.
feel
Posts: 51
Joined: Wed Apr 15, 2009 2:24 pm

Re: INFO INFO

Post by feel »

zanimljivo bezbolno skidanje????????????? kakvog to ima ucinka, ja mislim da treba proci krizu, treba da boli, jer tako ti mozda nakon vise puta tog pakla nece pasti na pamet.

i kontrole dva puta godisnje?????????????? to mi isto ne drzi vodu, a sto u tom razmaku, moze se raditi sto hoce, kako znate da ta osoba pije blokatore???? ako ju vidite samo dva puta godisnje. meni se ne cini bas taj nacin skidanja njefikasniji. reci koliki vam je postotak uspjesnosti?mada mozes ti reci sada sta hoces, ali eto ja ne vjerujem bas u to
Med Tim
Posts: 3
Joined: Thu Apr 30, 2009 10:27 pm

Re: INFO INFO

Post by Med Tim »

ceo postupakse radi uz saradnika u lecenju.Zavisnik nikada nije sam a radi se i porodicna terapija i obuka saradnika u lecenju.Postotak izlecenih je veliki a ko ne veruje nek ostane na heroinu....To je njegov izbor....
User avatar
viola
Posts: 89
Joined: Wed Apr 19, 2006 7:56 pm
Location: beograd

Re: INFO INFO

Post by viola »

Med Tim wrote:
gajke wrote:Cuo sam da ima neka klinika u blizini tuzle koja radi bezbolan detox za 3 dana,zna li neko nesto o tome,koja je lova u pitanju i kakva su vasa iskustva na detoxima????kakva je ta u smolucoj kod brckog,kazu da nije hvale vrijedna??unaprijed hvala!!!
Medicinski Tim iz Beograda radi detox koji traje 5-6 dana.Bezbolan je naravno i bez fizicke krize ali uz obaveznu pijenje blokatora i kontrole 2 puta godisnje....Informisi se!!! 0642343265


Cekaj, sve je to o.k. ali moras da napises jos informacija. Da li je u pitanju privatna (i registrovana) ordinacija? Koji doktori rade i po kojoj metodi? Mislim, kad vec pisete, recite sve podatke, ovako ostaje utisak da nesto krijete. Medicinski tim ne znaci nista... Pozdrav, Viola :D
Post Reply