SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by vudd »

astrid wrote:vi u svakom mom postu nalazite nesto, ja odustajem, nije bitno, to je na vasu dusu ponavljam. samo bilo bi ljepo da zapamtite da meni vasa pomoc netreba, ima mi ko pomoci, netko koga volim i postujem i da slusam iako sam narkomanka koja ne slusa nikoga.

ja bih voljela da od sada pa nadalje (ako ste to u stanju) pisemo normalno, (tko hoce naravno) ako mozete samonom pisati normalno i diskutirati bez vrijedanja i bez onog ti si narkomanka ti nis ne kuzis, ljepo, ako niste, bilo bi ljepo da onda moj post preskocite, vidim da ovdje ima par ljudi s kojima mogu kom. normalno, nadam se da cete i ostali doci u tu grupu.

ovo je sve besmisleno, evo ja obecajem da ako cu trebati pomoc cu vam reci, iako u gornjem postu sam indirektno pitala za savjet, pa vidim da ga ne fermate bas, ali dobro, nije na meni da sudim.

ok ljudi moze primirje, ajmo se ponasati ko ljudi a ne zivotinje (mada ovo mozda nije dobra usporedba je ja zivotinje jako postujem, ali tak se kaze pa nek bude)
nemojte mi nabijati na nos subove (govorim za sebe, za ostale ponovo vama na dusu) i pricat cemo normalno, jer misljenja sam da ste dokazali the point, i nema potreba za ponavljanjem zar ne. sve ste to vec rekli samo su variacije rijeci, ali smisao isti, pa eto pokusajte to vise ne ponavljati i biti ce nam super.

eto, vise stvarno necu komentirati, jer stvarno nema smisla, stalno isto ponavljati, nadam se da cete i vi to uviditi

pozdrav svima
Uaaaauuu...sunce na pomolu?
Pa dobro dosla, draga Astrid... :bear: :bear: :bear: :bear:
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Sagitarius »

MANS0N wrote:Ma moram ih Sanela malo vratiti u realnost,vidis u kojem svijetu oni zive?Pa rekoh da im malo skrenem paznju,mogli bi stvarno pomisliti da je sve u redu.:)
Skrenio si ti odavno,ali ne pažnju :D
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by amyna »

Pod ovom temom ( na brzinu je preletila ) vidim da Sub nije tako bezazlen kao što se meni činio , ali sada shvaćam i Astrid i njen strah ....ako to mogu tako nazvati . Tri godine je strašno puno za skidanje sa dopa , legalna navučenost . Strah ju je prestati i strah ju je i dalje uzimati ....
Ja mogu pisati samo sa svog stajališta i iskustva . Zato , shvatite to samo tako i nikako kao pravilo . Kad sam počela sa terapijom , sjela sam sa doktoricom i dogovorile se u startu da ćemo biti iskrene jedna prema drugoj . Nije uopće bitno koliko mi je pisala , ali sa svakom kontrolom ozbiljno smo prolazili kroz sve moje faze .... a bilo ih je svakakvih .... no , recidiva nije bilo . Ona me odmah upozorila da se vraćamo na početak bude li recidiva . Danas , 10 mjeseci terapije , svjesna sam da sam opet na početku , nov početak me čeka za par tjedana i to je nešto čemu se radujem . Napokon !Mogla sam završiti ovo već i prije , ali kada mi je doktorica rekla da bi ona volila da se viđamo još malo i da će mi to dobro doći , pristala sam . Kod mene je bio problem što sam mnogo stvari učinila u tih 10 mjeseci ( preseljenje , zatvaranje i otvaranje posla , problemi osobne prirode u obitelji ....), pa ako što pođe krivo .... Naš zadnji razgovor je bio njeno uvjeravanje da neću imati problema kad prestanem piti sub , ono , neće biti krize . I ja joj vjerujem . Ima tu jedna kvakica , nisam čista i svaki dan pijem taj sub , nije važno , zaštićena sam ali ne i slobodna . Da bi bila slobodna i čista moram napraviti predradnje , a to je posložiti masu drugih stvari ... e to trenutno i radim . Najuspješnij način skidanja sa dopa je neuzimanje bilo kakvih opijata , čemu se ja veselim i jedva čekam .
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Sagitarius »

To nije opijid,blokator je
Nemexin,Revia,Naltrexon i ostala sranja pod grupom blokatora JESU OPIOIDI.

Opijati su prirodni i poluprirodni,dobijaju se iz opijuma-heroin,subutex,morfij,kodein,pentazocin,tebain...
Opioidi su sintetički(znači nemaju veze s opijumom)-metadon,fentanil,nemexin,naltrexon...

Svi djeluju na opijatske receptore u mozgu(tri glavna i još desetak sporednih),razlika je u načinu djelovanja,agonistički-stimulirajući,ili antagonistički-blokirajući.

Heroin,Fentanil,Morfij,Kodein,Metadon i još neki su potpuni agonisti,znači stimuliraju receptore,izazivaju osjećaj ugode,ovisnost,toleranciju...Njihove štetne "nuspojave" su nam svima više-manje poznate.

Nemexin,Naltrexon su potpuni antagonisti,blokiraju rad opijatskih receptora,znači ne dopuštaju agonistima da se "nalijepe" na receptore.Štetni su za jetru kao i svi opijati,uz to blokirajući receptore,spriječavaju rad tjelesnih endorfina(zbog kojih i postoje ti receptori),te osoba "na blokatorima" često zapada u depresije,loša raspoloženja,mrzovolju,pa im se obično uz blokatore prepisuje i neki antidepresiv(otrov svoje vrste).

Subutex,Subuxone su polu-agonisti,polu-antagonisti,znači blokiraju većeinu receptora,ali ne tako divljački kao blokatori,jer djeluju blago agonistički(stimuliraju),receptor koji je najvažniji za stvaranje opijatske "ugode",te samim tim djeluju i antidepresivno.Izazivaju ovisnost,iako puno blažu nego potpuni agonisti,ne dižu toleranciju,i štetni su za jetru.

Nijedan blokator,ni agonist ni subutex,ne smanjuju broj receptora u mozgu(tj. pad tolerancije),to čini samo potpuna apstinencija.

U ovu grupu se ugurao i Trodon,kojeg su smućkali,tražeći analgetik,pa su slučajno našli da djeluje(istina dosta slabo),i na jedan opijatski receptor.

Pozdrav od dr.Sagija :D
User avatar
red-star
Posts: 1
Joined: Thu Feb 05, 2009 12:43 pm
Location: Beograd,Trenutno zivim u becu/austria

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by red-star »

verujte mi da me mrzi da pisem vise o tom subotexu itd,
subotex i heroin neidu zajedno,subotex je blokada za heroih
ako uzmes posle heroina suboteh sutra ces imati duplu krizu
a nece te bas srediti kako ti mislis ono da dozivis fles stondiras itd ako mislis da uzmes zajedno subotex i heroin.
subotex nemoze tako lako da se nabavi to nemote obican lekar da ti prepise,to mora da ti overi malo veci lekar.
bez recepta subotex kosta 8mg 7komada(ima u pakovanju) 220EURA
A kad ti overi recept amzartz(veci doktor) onda kosta 7eura pakovanje.
od subotexa nema bolji lek nemas nikakvih posledica pusti ti traceve bla bla bla,mozes ga koristiti dozivotno,
(imam 4dece svi su zivi i zdravi,takodje i ja)
Metadon koriste malo jaci narkomani( oni koji su na igli ) A i oni mogu da se skinu smo sto zajebava psiha,
a psiha traje godinu dana,e tek posle godinu dana ti je mozak cist od opijata(droge)
Sve u svemu NARKOMAN OSTAJE NARKOMAN jer ja sam 3 put pogresio al neverujem da cu vise gresiti.
jer uzimam subotex ranije sam uzimo jaku dozu a sad sam pao na 4mg i dosta mi je uzivam radim imam moj posao sve mi je ok ,imam volju za zivot,tako reci ponovo sam se rodio
tako zelim i vama da imate volju da se ponovo rodite :wink:
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Sagitarius »

Sad će da krenu "prosvjetljitelji" :D :D :D
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by AnAna_mo »

red-star wrote:bez recepta subotex kosta 8mg 7komada(ima u pakovanju) 220EURA
Isuse!!!!
Isplatnije se onda drogirati heroinom, nego lijeciti!!
Potpis.
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by astrid »

red star nije bas sve istina sto si napisao, itina je da na subu neces osijetiti dop kao inace, ali kao je dobar dop, mozes ga osijetiti, i nije istina da ces imati krizu, to ti ljecnici kazu, jesi probao pa znas. vjeruj mi da neces imati krizu on je blokator ali ne kao revija ili nemexin.

sto jos da psiha traje godinu dana to isto nije itina, psiha traje citav zivot.

da metadon uzimaju jaci narkomani to nije istina, a kaj sub uzimaju slabiji? ja sam bila 7 godina na igli i na subu sam i ok sam 3 godine, kaj mene su trebali na hep staviti. ne razlika izmedu hepa i suba je jednostavna, hep je za one kaoji se zele rekreativno drog, a sub za one koji zele prestati, hep ne smanjuje zelju, nema antidepresivni ucinak, i sto ih vise uzmes ti je bolje, a sub sve obrnuto od toga.

ovo nisam napisal da bi oni koji su na subu se isli droksati jer evo vide da nece imati krizu, jer to nikako nije dobro, mijesati sub i dop, ne zato jer ces imati krizu nego zato sto nakon tog drogiranja iduci dan ce ti trebati vise subova da te pokrije, jer si sjeb. receptore. jedina istina je da sub izazove uzasnu krizu ako ga se uzme na hep, znam probala, neki kazu da se moras spusiti na par hepova pa onda, ja mislim da nesmijes mjesec dana barem piti hep da bi mogo piti sub, eto to ja mislim jer sam ja tada bila na 1 hepu i cekala da pocne kriza popila sub, i bolje da ti ne pricam kaj je bilo.
eto nadam se da si nesto naucio, necu se raspravljati ali tako je.

pozdrav
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by paramparcad »

poslusajte astrid"izlecenu"narkomanku. :lol:
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by astrid »

param ja znam da ti nemozes bez mene ali daj me prestani sljediti svugdje, jer ja bez tebe itekako mogu. i nisam ja tu nista spominjala o sebi nego sam rekla cinjenice, koje decko ocito nezan, pa nek nauci. ali ti moras svakom loncu biti polopac. ajde idi zivjeti svoj zivot i pusti druge da zive svoj, cak i na netu.
Post Reply