Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by astrid »

sto neznam procitati do kraja, evo sada sam bas pogledala tamo si pisala da si od 18 te na dopu, sada da nisi bila ovisna o dopu, pa to da pijes jednu sada da pijes samo normabele i sanvale, i da sve sam procitala do kraja i nije mi jasno ajde objasni meni koja sam tako tupa da ne kuzim, neznam dali ostali kuze ali ja ne kuzim
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

........EVO NEŠTO MALO IZVAĐENO SA NETA .... I ČISTO DA SE VIDI KAKO ZLOUPOTRBA I NEZNANJE MOGU BITI NAJVEĆI NEPRIJATELJ OVISNIKU........EVO NEŠTO MALO IZVAĐENO SA NETA .... I ČISTO DA SE VIDI KAKO ZLOUPOTRBA I NEZNANJE MOGU BITI NAJVEĆI NEPRIJATELJ OVISNIKU........EVO NEŠTO MALO IZVAĐENO SA NETA .... I ČISTO DA SE VIDI KAKO ZLOUPOTRBA I NEZNANJE MOGU BITI NAJVEĆI NEPRIJATELJ OVISNIKU........EVO NEŠTO MALO IZVAĐENO SA NETA .... I ČISTO DA SE VIDI KAKO ZLOUPOTRBA I NEZNANJE MOGU BITI NAJVEĆI NEPRIJATELJ OVISNIKU

par postova niže su svjedočansta sa stranice dr. Sakomana ....

dalje , nikako se ne znam služiti sa ovim ubacivanjem slija i tekstova pa klasika ... copy - paste napravim , ali sam velikim slovima ........EVO NEŠTO MALO IZVAĐENO SA NETA .... I ČISTO DA SE VIDI KAKO ZLOUPOTRBA I NEZNANJE MOGU BITI NAJVEĆI NEPRIJATELJ OVISNIKU

molila bi te da na te sitnice obratiš pažnju
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

kriva sam jer nisam napravila vidljivo da su to skinuti djelovi teksta , sorry :axe:
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by Sagitarius »

mulja i brlja,naveliko
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by astrid »

dobro amyna, nisam vidjela, ja sam to nshvatila kao odgovor na moje. nisi mi odgovorila koji je nacin djelovanja suba, i sastav da saznam napokon sto pijem....
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

astrid wrote:dobro amyna, nisam vidjela, ja sam to nshvatila kao odgovor na moje. nisi mi odgovorila koji je nacin djelovanja suba, i sastav da saznam napokon sto pijem....
Sa stranica dr. Sakomana sam one djelove stavila , čisto da se vidi kako neznanje o djelovanju subutexa može masu ljudi dovest u zabludu .

Ti opet pitaš , a ja ću po ko zna koji put pristojno pokušat odgovorit . Ovo je čisto podj....nje , ali neću ulazit u to sada . Ukratko , sub djeluje tako da se lijepi na receptore i u prvim danima njegov zadatak je da pokrije "slobodne" receptore . Kako heroin izlazi iz organizma ,postupno ostavlja receptore praznim , i sub pokriva te "otkrivene "receptore . Sad , koliko je potrebno dana da se sub "zaljepi"za sve oslobođene receptore , a heroin "odljepi" , to ti ne znam ( neka se javi onaj tko zna ).
Astrid , mislim da ti imaš veliku dvojbu sa sobom jer ga piješ 3 godine , što je stvarno puno . Nemoj odmah skakat u vatru , ja ne osuđujem ( nikad nisam , niti ću ), ali moraš to sama sa sobom rješit . Moje mišljenje je da se može biti bez ičega , no , ako ti sub pruža sigurnost , tada ti nitko ne treba nametat da ga ostaviš pošto-poto . Ljudi koji boluju od srca ili bubrega i osuđeni su na doživotno uzimanje medikamenata , to prihvaćaju kao nešto normalno . A ako je ovo u pitanju , svaki tukac se nađe da te osuđuje i dijeli prepametne lekcije ...
Ovih par dana po forumu se piše svašta , no , bez obzira na napisano , pokušavam ostat mirne glave i ne nasjedat na svakakve provokacije . Ozbiljno shvaćam svakoga , dok ne dokaže suprotno . Tebi ne zamjeram apsolutno ništa , ali nemoj ni ti meni . Bio to sub ili što drugo , iznosim svoje mišljenje , pa hoće se neko složit ili neće , ja tu ne mogu ništa . Sub meni pomaže , jer normalno funkcioniram , ali jedva čekam rješit se i toga pa da slobodno dišem . Mislim da je i sa tobom isto .
pozdrav
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

SAMO JOŠ JEDAN MALI DODATAK

Naišla sam na jedan članak i stavit ću ga ispod , tako da se sama uvjeriš u to da i doktori još uvik ne znaju točno na koji način raditi sa subutexom . Ovo nije nešto da potakne svađu ili digne nekom tlak , već poticaj na zdravu raspravu !

""""S ovim lijekom ovisnik se ne može predozirat a čak i ako uzme drogu ona ne može probit djelovanje subutexa stoga se prvenstveno njegovom uporabom želi samnjiti broj smrtnih slučajeva od predoziranosti kojih trenutno ima oko stotinu godišnje.

Lijek omogućava mirnoću u mozgu i lakše je kontrolirati ovisnost te tako pacijentu daju šansu reorganizirati život. U sljedećih godinu dana 30 posto bi se trebalo liječiti Subutexom, a 70 posto ovisnika metadonom, no optimalni odnos je 60 posto Subutex, 40 posto metadon.
-Otkad se lijek koristi u Francuskoj, smrtnost ovisnika smanjena je za čak 75%. Franzuci koji imaju najdužu tradiciju preporučaju optimalno razdoblje od 5 god.uzimanja Subotexa dok se osoba potpuno ne skine od heroina, napomenuo je M.D. Slaven Zudenigo."""""

NADAM SE DA JE VIDLJIVO
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by astrid »

ovo prvo sto pise nije istina, znam iz iskustva, a drugo je po meni istina, jer istina je da on ima i blago antidepr, djelovanje.
amyna ja te ne napadam, stvarno vec sam imala okrsaj na ovom forumu i neda mi se ponovo. samo ti si pisala nesto sto je po meni u proturijecnosti pa sam pitala. a ovo za djelovanje suba, normlano da se zezam, pa valjda znam kako djeluje nesto sto pijem 3 godine, ali eto sada ima napismeno za nekoga ko nezna.
vidi istina je da bi voljela biti bez icega, ali opet na drugu stranu se bojim, mene sub ne stiti da ja mislim da ak uzmem na njega da mi nece dop raditi, nego jednostavno tim svojim kemiskim sastavom mi je smanjio zelju, nemam potrebu u glavi za dopom, za onim kombinacijama, i vadi me iz depre, eto zato meni pase sub, a zasto ga pijem 3 godine, uskoro vec 4, ah splaet okolnosti, moji nisu htjeli da prestanem, jer su mislili da cim prestanem sve ispocetka, ono taj sub im je pruzio neku nadu, i nisu ga htjeli pustiti.... sto se tice krize na njemu o kojoj svi tolko trube, ja u ni jednoj toj prici do sada koja je tu kopirana, nekim cudnim cudom onaj dio na kolko je taj netko bio, dali se spustao polako po pola dolje, kako dugo, i tako nekih bitnih djelova nema. samo ono on , ona uzimali sub, jedan dan isli se skisadti i onda opisi uzasnih kriza, ma
cuj da ima krize, sigurno ima, ipak je i to opijat, ali ako se polagano spusta dolje, mislim da nije bed, a i kada ja uspijem doci do jednoga, onda je to vec puno lakse....
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

napisala sam ovo zadnje jer sam malo više tema otvorila i vidila tvoje postove , kužim sve ...

ajd prvo , primirje , mir mir , do neba :D !!!

drugo , znam na što ciljaš i glavni tvoj problem , ali malen savjet koji ako prihvatiš puno lakše ćeš prebrodit sve što dolazi . Ne opterećuj sebe kako i koliko drugi lječe sebe ( ili ne ?) , shvati da je za svakog ponaosob potrebna ili nepotrebna terapija suba .... sam primjer iz članaka govori o lječenju heptom ili subom , što znači da će uvik bit nekoga tko će jedno dizat u nebesa , a po drugom pljuvat ( obično neargumentirano!). Ne znam kako često ideš na kontrole i što o svemu misli tvoj doktor ( nisam baš sve iščitala , sorry ) , ali znam ono što je meni moja rekla .... kada dođem na pola ( 1 mg ) dnevno i sama sa sobom preskočim koji dan pa neko vrime pijem svako drugi , pa treći ... GARANTIRANO NEMA KRIZE ....A to traje nekih mjesec dana . Kad si mogla toliko , možeš još , ali ako ti on ( baš tebi , ne roditeljima ) , pruža sigurnost ( izuzetno je bitno ) , nastavi i ne razmišljaj dalje . Kod mene je malen problem jer moram lječiti hepatitis ( mada je u stanju mirovanja i nikada nisam imala problema ), pa želim bit čista kad sve to pođe . Ne želim cijeli život napeto čekati hoće li nešto biti sa mnom ili ne .

Nadam se da sam malkice rasvjetlila tvoju dvojbu , ali prvenstveno , ne slušaj sve i svakog , sa roditeljima razgovaraj i odluči ti ovog puta za sebe . Pametno , naravno .
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by Sagitarius »

cuj da ima krize, sigurno ima, ipak je i to opijat, ali ako se polagano spusta dolje, mislim da nije bed, a i kada ja uspijem doci do jednoga, onda je to vec puno lakse....
Onda tek počinje najteže,jer do 1-1.5mg spustiš bez problema.Ja sam u 2 mjeseca spustio sa 16 na 2mg.
Ali,kad počneš spuštat ispod 2mg,osjeti se "manjak",pa je najbolje to onda odužit,zavisno od osobe do osobe,ja sam svaki tjedan skidao 1/4mg.Evo ima skoro mjesec dana da sam prestao,bilo je loše,ali ide lagano na bolje,pomognu apaurini i katapresani,ako ih možeš nabaviti.
Nije jaka kriza,u usporedbi s metadonskom i heroinskom,meni najviše pomaže,što radim,pa se u toku dana i izmorim,te ne razmišljam puno o krizi,prije neki dan sam i uspio odspavat noć u komadu,bez sedativa.
Najgore mi je ujutro,kad se probudim,ali tuširanje i dobra nesscaffe,čuda čine :D
I opet ponavljam,lijepa stvar kod suba,je što nema jake želje za uzimanjem,moja draga pije 2mg,tako da u stanu uvijek ima suba,ali nimalo me ne vuče da ga uzmem,čak i dok gledam nju kako ga uzima.
Post Reply