Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by astrid »

amyna aj mi ti onda objasni kada ja neznam, vidis pijem nesto a uopce neznam sto je to, mozda je samo aspirin haha.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by AnAna_mo »

Tako ti je to Astrid kad ne znas sta ti doktor daje!! :wink:
Potpis.
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by astrid »

da da jadna ja, ali zato ona zna tocno sto pije u svaku molekulu. haha
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by Sagitarius »

i koliko % :D :D :D :D
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

- Čitam vaše priče i stvarno vam se divim, ja na svu sreću nisam bila nikad na dopu ali sam napravila takvu glupost pa sam se počela rokati sa subom! Da pucati se u žile sa subom. Skidala sam se prvi put bez ikakvih tableta i uspjela ali društvo i moje na razmišljanje me dovelo do ponovne ovisnosti a u međuvremenu sam počela i s dopom i to je ukratko moja priča! Sad su mi ponudili subotex ali da ga pijem pod nadzorom ali sam odbila i dobila sam normabel 10mg i sanval za spavanje, međutim mogla sam uzeti tramal ali opet bi se navukla na pilseve a želim ostati čista! bez ičega! Doktorica mi je rekla da ne vjeruje da ću moći ali nadam se da ću joj pokazati drugačije. Sve više mladih upravo se rokaju a subom. Kriza i bas nije bajna, znojenje, toplo, hladno nemaš volje za ničim i samo pokušavaš razmišljati o nečem drugom.a bas da je bajni taj sub i nije. Uništava mozak, bubrege, jetru, makar gledano svaki lijek ima takve simptome samo zašto uzimati sub. kad možeš 7 dana se mučiti i skinuti se i bez toga?

- Samo u vezi probijanja subutexa: dva dana sam gadno krizirao, nije da sam se htio skinuti nego nisam imao para... treći dan negdje oko 13 sati prijatelj mi donese 2 suba. Prvo jedan, čekao sam oko sat vremene i nije mi potpuno skinio krizu pa sam onda cucnio još jedan i sve 5!! navečer sam okrenio neku lovu, i da ne duljim, sa pizom od 200kn inače dobrog dopa oko ponoći istog dana sam se sredio i bilo je jako uspješno iako sam imao osjećaj da zbog subutexa je djelovanje dopa bilo ublaženo. Dakle, iako je sub vrhunski, lako se probije.

- Subutex izaziva enormnu ovisnost, bas zato što je solo igrač. Kako je tu jedna djevojka rekla on cijeli teren tj.vaš mozak prilagođava sebi i to samo sebi nećete vidjeti njegove učinke nakon mjesec, dva ,tri...ovisi o osobi i o njenom FIZ. i psih.stanju. Treba proći malo vise vremena jel on to radi polako. Vjerujte kad jednom dođete na sub..bez njega jednostavno NE MOZETE!!! Heroin je mala beba u usporedbi sa medicinskom kemijom.. i heroinska kriza je puno slabija od krize koja nastupa od sub. hep....i ostalih preparatima takove vrste.


........EVO NEŠTO MALO IZVAĐENO SA NETA .... I ČISTO DA SE VIDI KAKO ZLOUPOTRBA I NEZNANJE MOGU BITI NAJVEĆI NEPRIJATELJ OVISNIKU
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

astrid wrote:amyna aj mi ti onda objasni kada ja neznam, vidis pijem nesto a uopce neznam sto je to, mozda je samo aspirin haha.
PRVO , NE PIJEŠ , NEGO GA STAVLJAŠ POD JEZIK , A KAKO TAJ PRVI KORAK NISI SVLADALA , VJERUJEM DA JE MOGUĆE KAKO TROŠIŠ ASPIRINE :drinkers:
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by Sagitarius »

Ja se skinuo sa suba,ima 25 dana.
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

Sagitarius wrote:Ja se skinuo sa suba,ima 25 dana.
.......i kako ti je ?
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by astrid »

amyna draga ti stalno sama sebi proturijecis, sada pises kako nisi bila ovisna o dopu (prije tamo na onoj temi koja se zakljucala si pisala o dopu kako ti fali i tako) ali ako nisi bila ovisna o dopu zasto si dobila sub, ne razumijem on se inace daje ovisnicima a ne nekome ko nije nikada probao dop. drugo, tamo i prije si pisala kao si sada na jednoj tableti a pokusavas doci na pola, kako sada to ako si sada pisala kako ti nedaju sub jer si ovisna o njemu bila, i da pokusavas ostati cista, prije na ovoj temi si meni napisala da pijes jednu tabl suba i nista drugo, sada odjednom pijes normabela i sanvale, ja nis ne kuzim . malo procitaj svoje prijasnje odgovore (meni se neda sada vaditi di si sto rekla) i pokusaj zapamtiti ili zapisati sto si pisala, pa da si ne proturijecis, znam kada se zapetljas u laz vise neznas sto je istina a sto laz i sto si lagala a sto nisi.
tvoja prica je puno rupa, sorry ali evo tako ispada, dosta sam citala tvoje postove tako da znam.
ovo da ga stavljam pod jezak, a nego kako bi ga pila, znas inace piti se mogu i tablete koje idu pod jezik, i koje se piju sa vodom, kada ti se neda pisati sve onda zajednicki naziv pije se je dovoljan, ali dobro, mozda sam ja pogrijesila sto nisam tocno opisala kao sa kojim prstom ga stavim pod jezika kolko treba da se rastopi, i kakav mu je okus, pa nisi shvatila sto hocu reci.
ovo da si se pucala sa subom, nemoras to naglasavati nije to nikakvo cudo, znam puno ljudi koji se pucaju s njim, i nisi ti nis special jer si to radila, tak da to nije nis novo. samo ja te ljude bas ne kuzim kako to mogu raditi ali dobro to je druga prica.

amyna ja znam da ti ocito imas dosta problema pa sve shvacas kao napad, i ja sam tako nekada reagirala, ali curo ja te uopce ne napadam, samo pitam neke stvari koje mi nisu jasne, ako je to po tebi napadanje onda razmisli ponovo, nema potreba da se branis zaista.
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

astrid wrote:amyna draga ti stalno sama sebi proturijecis, sada pises kako nisi bila ovisna o dopu (prije tamo na onoj temi koja se zakljucala si pisala o dopu kako ti fali i tako) ali ako nisi bila ovisna o dopu zasto si dobila sub, ne razumijem on se inace daje ovisnicima a ne nekome ko nije nikada probao dop. drugo, tamo i prije si pisala kao si sada na jenoj tableti a pokusavas doci na pola, kako sada to ako si sada pisala kako ti nedaju sub jer si ovisna o njemu bila, i da pokusavas ostati cista. malo procitaj svoje prijasnje odgovore (meni se neda sada vaditi di si sto rekla) i pokusaj zapamtiti ili zapisati sto si pisala, pa da si ne proturijecis, znam kada se zapetljas u laz vise neznas sto je istina a sto laz i sto si lagala a sto nisi.
tvoja prica je puno rupa, sorry ali evo tako ispada, dosta sam citala tvoje postove tako da znam.
ovo da ga stavljam pod jezak, a nego kako bi ga pila, znas inace piti se mogu i tablete koje idu pod jezik, i koje se piju sa vodom, kada ti se neda pisati sve onda zajednicki naziv pije se je dovoljan, ali dobro, mozda sam ja pogrijesila sto nisam tocno opisala kao sa kojim prstom ga stavim pod jezika kolko treba da se rastopi, i kakav mu je okus, pa nisi shvatila sto hocu reci.
ovo da si se pucala sa subom, nemoras to naglasavati nije to nikakvo cudo, znam puno ljudi koji se pucaju s njim, i nisi ti nis special jer si to radila, tak da to nije nis novo. samo ja te ljude bas ne kuzim kako to mogu raditi ali dobro to je druga prica.

amyna ja znam da ti ocito imas dosta problema pa sve shvacas kao napad, i ja sam tako nekada reagirala, ali curo ja te uopce ne napadam, samo pitam neke stvari koje mi nisu jasne, ako je to po tebi napadanje onda razmisli ponovo, nema potreba da se branis zaista.
Asrid , nije mi apsolutno nikako jel znaš pročitati nešto do kraja ...ajmo ponovo ..... :D
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
Post Reply