Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

Pejaaa , kapa doli ! :D

Uistinu , sjetila si me na moje najbolje dane , kada sam imala tu volju veliku ko neboder i što god me strefilo , ja bila još veća ... BRAVO !!!

A sad ono ali , ... ostanu u nama neki duhovi ilitiga crvi , koji nemaju mira i koji nam dođu baš kad ne triba . Što onda ?

E , sada sam starija i malčice pametnija , uz terapiju ispunjavam te neke rupe kojima ću začepit nastale praznine kad navale . Upisala sam se na plivanje triput tjedno i to je nešto što me zabavlja , umara , odmara, veseli .... Okružujem se ljudima koji su mi dragi i koji me ne zamaraju apsolutno ničim . Ne održavam dobrosusjedske odnose jer mi stvaraju fobije ... U goste zovem samo one koji zovu i mene . ...

Znači , odredi sebi prioritete i čvrsto idi prema njima . Bez kompromisa .

Bio to sub ili metadon , sve je to ipak kemija , no , one borbe u nama su predodređene i unaprijed moramo biti spremni kako neće biti lake .
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
pejaaa
Posts: 55
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:22 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by pejaaa »

amyna mislim da nisi razumela no nije ni bitno. ova prica(nije moja, ja sam inace musko :D) je jedna od slicnih prica o subutexu koje sam pronalazio na nekim hr forumima. mene licno buni to sto price o subu(pre svega o psiho fiz krizi) idu iz krajnosti u krajnost! neki govore da je 100 puta gore nego posle dopa i metadona, a neki da ja kriza smesna. nije mi jasno sta je tu istina?
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by astrid »

cuj pejaaa ova prica mi nis ne govori, jer ta cura nije napisala ni na kolko je bila, niti kako ih je skidala, dali naglo ili ih je polako spustala, dali uz ljecnicku pomoc dali sama, sto je u zamjenu uzimala, nis to ona nije napisala. i ja sam citala svakve price o tom subu ali obicno se nnekim cudom u tim pricama izostavi onaj dio koji sam gore napisala, a to po meni nije potpuna slika onda. ja ne mislim odjednom jedan dan baciti subove i pocet krizirati na suho, prvo cu polako smanjivati kao i sve, tako da se ne bojim previse. eto to je moje misljenje.

amyna nemoras ti meni slati nikvu dokumentaciju , vjerujem ti je, nisam ja napisala da ti ne vjerujem, nego samo da mi je to cudno da ti je netko tako dao sub, i da mislim da je 6 kom previse za nas, i meni bi bilo previse a bila sam ovisna o dopu , hepovima, i ljekovima za smirenje u enormnim kol. ono tu dozu bi trebalo dati nekome kakoi sam rekla ko je 30 ak god na dopu, i neznam cemu, eto samo to, da mislim da bi trebala mijenjati doktora, jer ja zivim u zgu, ne kazem da su tu neki strucnjaci, ali od ni jednog nisam cula ovakav rezim. ali istina je da svakl ima svoje, svak svoje misli, neki te ostave ne njemu, neki inzistiraju ne spustanju, neke nije briga, ali da ti daju 6 tableta, to nisam cula, i po meni taj doktor oprosti je bolesnik.
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

astrid wrote:cuj pejaaa ova prica mi nis ne govori, jer ta cura nije napisala ni na kolko je bila, niti kako ih je skidala, dali naglo ili ih je polako spustala, dali uz ljecnicku pomoc dali sama, sto je u zamjenu uzimala, nis to ona nije napisala. i ja sam citala svakve price o tom subu ali obicno se nnekim cudom u tim pricama izostavi onaj dio koji sam gore napisala, a to po meni nije potpuna slika onda. ja ne mislim odjednom jedan dan baciti subove i pocet krizirati na suho, prvo cu polako smanjivati kao i sve, tako da se ne bojim previse. eto to je moje misljenje.

amyna nemoras ti meni slati nikvu dokumentaciju , vjerujem ti je, nisam ja napisala da ti ne vjerujem, nego samo da mi je to cudno da ti je netko tako dao sub, i da mislim da je 6 kom previse za nas, i meni bi bilo previse a bila sam ovisna o dopu , hepovima, i ljekovima za smirenje u enormnim kol. ono tu dozu bi trebalo dati nekome kakoi sam rekla ko je 30 ak god na dopu, i neznam cemu, eto samo to, da mislim da bi trebala mijenjati doktora, jer ja zivim u zgu, ne kazem da su tu neki strucnjaci, ali od ni jednog nisam cula ovakav rezim. ali istina je da svakl ima svoje, svak svoje misli, neki te ostave ne njemu, neki inzistiraju ne spustanju, neke nije briga, ali da ti daju 6 tableta, to nisam cula, i po meni taj doktor oprosti je bolesnik.
Astrid , draga , nije važno di si , Zg ili St , mislim da se nisi informirala o subu toliko da bi mogla pisat i uz to napadat mene ... hej , pa nisam ovde da bi nekome solila pamet i uvjeravala ga koje količine valjaju ili ne valjaju . Pišem onako kako JEST , a ti vjeruj ili ne , zaboli me ! 10 MJESECI SAM NA SUBUTEXU I TO POD PRATNJOM DOKTORICE VESNE BARIŠIĆ . Nisam imala ni jedan recidiv i svaka kontrola je prošla kako triba . Svaki put moram dat urin i nikada , ama baš nikada nisam imala problema u zavodu , niti sa terapijom , niti mi je itko rekao koliko ja to pijem .... Sada , pri kraj terapije , njeni prijedlozi su da mogu izabrat pa povremeno samo uzimat sub , tj. , kada se osjetim loše , što po meni nije loša ideja ali nisam tada ni čista . A to je ono što želim .
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

pejaaa wrote:amyna mislim da nisi razumela no nije ni bitno. ova prica(nije moja, ja sam inace musko :D) je jedna od slicnih prica o subutexu koje sam pronalazio na nekim hr forumima. mene licno buni to sto price o subu(pre svega o psiho fiz krizi) idu iz krajnosti u krajnost! neki govore da je 100 puta gore nego posle dopa i metadona, a neki da ja kriza smesna. nije mi jasno sta je tu istina?
Sorry , ali i tek si počeo pisat po forumu , nije čudno da sam te krivo shvatila . To što te priče o subu zbunjuju nije ni za čudit se , jer sve neki veliki poznavaoci medikamenata , droga a i iskustva im golema pa pričaju nebuloze i obmanjuju sebe prije svega . Sub triba prihvatit kao pomoć pri ostavljanju od dopa , nikako drugačije . Nema on magičnu moć , kao ni hept ,ili ne znam ni ja što još , sve su to zavaravanja . Na njemu sam jer ne želim sebe zajebat . Kraj priče .
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by Sagitarius »

jer sve neki veliki poznavaoci medikamenata , droga a i iskustva im golema pa pričaju nebuloze i obmanjuju sebe prije svega
Upravo to ti činiš! Srendaš li ga serendaš
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by astrid »

ajoj amyna pa ko te napada. curo ti malo brijes zn as, sto sam ti ja napisala da si se zapalila. ajoj jesam rekla da ti vjerujem, ali da po ovome sto ja znam tako se sub ne daje, a znam dosta vjeruj mi. ne kazem da sam doktor, ali eto to je4 moje misljenje, a ti se malo opusti, nije da svatko ko ti kaze svoje misljenje te napada, nitko te ne vrijeda, barem ja ne, tak da nemoj taj ton samnom ok.


sagitarus ti si na subu jel tak, jesi ti ikada cuo da se sub ovak uzima kako ga amyna uzima?
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

Sagitarius wrote:
jer sve neki veliki poznavaoci medikamenata , droga a i iskustva im golema pa pričaju nebuloze i obmanjuju sebe prije svega
Upravo to ti činiš! Srendaš li ga serendaš
a ti jutros ni drkat ne možeš više :D
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by amyna »

astrid wrote:ajoj amyna pa ko te napada. curo ti malo brijes zn as, sto sam ti ja napisala da si se zapalila. ajoj jesam rekla da ti vjerujem, ali da po ovome sto ja znam tako se sub ne daje, a znam dosta vjeruj mi. ne kazem da sam doktor, ali eto to je4 moje misljenje, a ti se malo opusti, nije da svatko ko ti kaze svoje misljenje te napada, nitko te ne vrijeda, barem ja ne, tak da nemoj taj ton samnom ok.


sagitarus ti si na subu jel tak, jesi ti ikada cuo da se sub ovak uzima kako ga amyna uzima?

O.K. , kad kažeš da ne napadaš , primljeno na znanje . Bio to sub ili nešto treće , ja ne znam kako ti nitko do danas nije objasnio uoće na koji način sub djeluje :(
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by Sagitarius »

a ti jutros ni drkat ne možeš više :D
Opet ona o sexu :D :D :D :D
Post Reply